poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: ZAMELDOWANIE  (Przeczytany 9034 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

madzialenas

  • Gość
ZAMELDOWANIE
« dnia: 13 Wrz 2007, 20:38:43 »
Witam mieszkam od niedawna w Danii, poznalam faceta dunczyka i wprowadzilam sie do niego,jestesmy  w trakcie szukania pracy,ale powstal maly proble, z praca ciezko, a myslelismy ze z zameldowaniem nie bedzie problemu ale jednak.....trzeba najpierw miec prace zeby w Urzedzie mnie u chlopaka zameldowali.....nie wiem w czym problem, on rodowity dunczyk samodzielny.....czy ciezko tu prace znalezc? i co z tym numerem cpr?
PROSZE O RADE

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: ZAMELDOWANIE
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Wrz 2007, 22:09:17 »
Jak znajdziesz prace, to dostaniesz pozwolenie na prace i pobyt w Danii ze wzgledu na prace.... wowczas bedziesz sie mogla zameldowac, a przy okazji meldowania sie dostaniesz CPR.

Drugie wyjscie: zaresjestrujecie zwiazek i mozesz dostac pozwolenie na pobyt na podstawie laczenia rodzin... ale nie wiem czy chlopak sie na to zdecyduje jesli sie krotko znacie, bo rejestracja, mimo ze nie jest slubem, stawrza zobowiazania takie jakbyscie byli malzenstwem..... i do tego wiaze sie z wplata kaucji w wysokosci 56.000 DKK na 7 lat.

Trzecie wyjscie: 60.000 DKK na koncie i prosisz o pobyt, dla samego pozbytu.... masz kase i chcesz sobie tu pomieszkac.....


Pogadaj z chlopakiem i wybierzcie najodpowiedniejsza dla Was opcje....
A w miedzyczasie szukaj pracy... moze sprobuj na poczatek na gazetkach? praca ciezka, ale chociaz ten nieszczesny CPR dostaniesz....
No i poczytaj sobie forum, a na pewno znajdziesz wiecej informacji...

A teraz sobie pozwole na komentarz:
Absoultnie nie odczytaj go personalnie jako atak na Ciebie.

Ten post jest ewidentnym przykladem tego przed czym przestrzegam.... wszyscy macie do mnie pretensje, ze przedstawiam sprawy w czarnych barwach i nie namaiwam do przyjazdu...
Ja po prostu wiem sporo o formalnosciach tu czekaja na przyjezdych i je poprostu naswietlam, by ludzie nie byli pozniej w takiej sytuacji jak madzialenas...
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Tula

  • Gość
Odp: ZAMELDOWANIE
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Wrz 2007, 16:46:54 »
Mirro, Ty jestes aniolem. Ja bym odeslala do wyszukiwarki. Wszystko bylo STO razy, cale forum jest o takich tematach. Nie mozna poswiecic pol godziny na czytanie? Wykonac jakis minimalny wysilek ze swej strony?

Offline MargaretMitchell

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 500
  • Reputacja: +5/-1
Odp: ZAMELDOWANIE
« Odpowiedź #3 dnia: 14 Wrz 2007, 17:28:35 »
Taka dola moderatora :D

Spokojnie od początku tłumaczyć nowoprzybyłym.. ;)

Tula

  • Gość
Odp: ZAMELDOWANIE
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Wrz 2007, 17:33:23 »
Taka dola moderatora :D

Spokojnie od początku tłumaczyć nowoprzybyłym.. ;)
To Mirra jest chyba moderatorem samozwanczym  :D.

Offline MargaretMitchell

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 500
  • Reputacja: +5/-1
Odp: ZAMELDOWANIE
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Wrz 2007, 17:39:36 »
O fakt ;D
Tyle jej wszędzie w wątkach, gdzie trzeba pomóc, że automatycznie ją zaliczyłam do tej kategorii:D

Offline mawi

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 532
  • Reputacja: +7/-9
  • Płeć: Kobieta
    • Status GG
Odp: ZAMELDOWANIE
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Wrz 2007, 18:25:01 »
Witam mieszkam od niedawna w Danii, poznalam faceta dunczyka i wprowadzilam sie do niego,jestesmy  w trakcie szukania pracy,ale powstal maly proble, z praca ciezko, a myslelismy ze z zameldowaniem nie bedzie problemu ale jednak.....trzeba najpierw miec prace zeby w Urzedzie mnie u chlopaka zameldowali.....nie wiem w czym problem, on rodowity dunczyk samodzielny.....czy ciezko tu prace znalezc? i co z tym numerem cpr?
PROSZE O RADE
Witaj , nic nie piszesz o sobie . znasz jakiś język oprócz ojczystego ?
 co byś chciała robić ? , jaką prace  chcesz podjąć ?
Ogłoszeń jest dużo o pracę .

 Na początek może mieszkaj u  niego jako gość ,  znajdź prace złóż wniosek o pozwolenie , przecież nie trzeba od razu ślubu by być razem , radziłabym być ostrożna , nie chcę Ciebie tutaj straszyć ,albo zniechęcać .Ale ,że jesteś dziewczyną i jeszcze Polką to  Ciebie ostrzegam ,bądź ostrożna. Znam  dziewczynę która wyjechała  za Dunczykiem z Polski na początku było jak w niebie potem zaczął ja zdradzać  :-\  okradł ją ze wszystkiego  co się dorobili i zostawił samą z dzieckiem .
 Więc  zawsze rozumek na pierwszym miejscu  .
Pozdrawiam i życzę powodzenia.
"nie kłóć się z idiotą - sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem."

poloniainfo.dk

Odp: ZAMELDOWANIE
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Wrz 2007, 18:25:01 »

madzialenasz

  • Gość
Odp: ZAMELDOWANIE
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Wrz 2007, 14:52:47 »
no to mnie pocieszylas,...mam nadzieje ze moj taki nie jest......spoko, dochodze wdo wszystkiego powoli z pozwoleniem i wogole, on mi we wszystkim pomaga, i mam nadzieje ze nie ukaze ciemnej strony swojego charakteru...ale dzieki za kubel zimnej wody :)

madzialenasz

  • Gość
Odp: ZAMELDOWANIE
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Wrz 2007, 14:59:13 »
oczywiscie za ten kubel zimnej wody dziekuje MAWI :)

madzialenasz

  • Gość
Odp: ZAMELDOWANIE
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Wrz 2007, 19:34:43 »
ok dzieki Mira, aTy jak to wszystko sobie poukladalas?On nie moze mnie zameldowac bo musze najpierw prace znajezc , a jak to bylo z Toba?jesli nie chcesz tu odpowiadaC MASZ MOJ PRIV MAIL madzialenasz@op.pl

Tula

  • Gość
Odp: ZAMELDOWANIE
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Wrz 2007, 19:48:10 »
Madziu, glupoty gadasz, ze moze Cie zameldowac dopabuse, jak znajdziesz prace. Mirra w pierwszym poscie napisala, jakie sa Wasze mozliwosci. Nawet go nie raczylas uwaznie przeczytac...

madzialenasz

  • Gość
Odp: ZAMELDOWANIE
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Wrz 2007, 19:58:52 »
Tula jak to glupoty gadam?Taka prawda albo znajde prace albo bede miec na koncie kase....Az tyle kasy nie mam na kaucje a jego prosic ani moich rodzicow tez nie chce, a wiec musze czekac az znajde prace......te 60.000kr nie wchodzi u mnie wrachube .....:)

Tula

  • Gość
Odp: ZAMELDOWANIE
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Wrz 2007, 20:04:18 »
Taka prawda albo znajde prace albo bede miec na koncie kase....Az tyle kasy nie mam na kaucje a jego prosic ani moich rodzicow tez nie chce, a wiec musze czekac az znajde prace......te 60.000kr nie wchodzi u mnie wrachube .....:)
No, tego wczesniej nie napisalas. W takiej sytuacji zgadzam sie, tylko praca Ci zostala. Probowalas w Morgendistribution (to ci od gazet, szczegoly w ogloszeniach "dam prace")? Piatka pisala niedawno, ze zatrudniaja znow i od reki. Zainwestowac bedziesz musiala tylko w rower plus porzadny zestaw przeciwdeszczowy.

madzialenasz

  • Gość
Odp: ZAMELDOWANIE
« Odpowiedź #13 dnia: 16 Wrz 2007, 21:15:04 »
nie dzieki gazetek to raczej nie chce, zreszta moj facet tez mi raczej nie pozwoli,......czyli czekam na cos innego trudno sie mowi, chyba ze....
ok dzieki za informacje pomimo to czyli 60.000 kr to jest okolo 30 tys zl?

Offline MargaretMitchell

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 500
  • Reputacja: +5/-1
Odp: ZAMELDOWANIE
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Wrz 2007, 08:33:32 »
madzialenasz,
musisz zrozumieć jedno: nie mając pozwolenia na pracę i innych dokumentów nie znajdziesz żadnej "lepszej" pracy. Nie piszesz nawet jakie masz wykształcenie i jakie znasz języki.
Bez znajomości duńskiego nie masz żadnych szans nawet na kelnerowanie, malo tego, ostatnio znalazłam ogłoszenie firmy sprzątającej, która poszukuje pracowników, ale nawet tam wymagana jest znajomość duńskiego w mowie i piśmie. Tak samo do wykładania towarów w LIDLu.

poloniainfo.dk

Odp: ZAMELDOWANIE
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Wrz 2007, 08:33:32 »

 

zameldowanie

Zaczęty przez jacek336Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2138
Ostatnia wiadomość 27 Wrz 2008, 20:12:05
wysłana przez jacek336
zameldowanie

Zaczęty przez funiaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 2237
Ostatnia wiadomość 24 Cze 2012, 23:18:01
wysłana przez funia
Zameldowanie.

Zaczęty przez Kasia i RadekDział Pomoc!

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 3969
Ostatnia wiadomość 12 Maj 2014, 21:04:56
wysłana przez farvela
CPR a zameldowanie

Zaczęty przez NemeczekDział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 3496
Ostatnia wiadomość 21 Lip 2015, 18:01:29
wysłana przez zaq
Zameldowanie w Danii,praca w Malme.

Zaczęty przez KajkoDział Pomoc!

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 2719
Ostatnia wiadomość 25 Wrz 2009, 14:23:09
wysłana przez Kajko