poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: kocham cię Polsko :-)  (Przeczytany 24408 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline frisms

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 59
  • -Otrzymane: 32
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: +2/-2
  • Płeć: Kobieta
Odp: kocham cię Polsko :-)
« Odpowiedź #60 dnia: 15 Lis 2010, 12:50:51 »
Do frisms: "wy polaczki", "u nas w danii" jakie to typowe dla... polaczkow. Jak bedziesz obchodzic urodziny to nie zapomnij wetknac flag dunskich w tort

do vred : pamietalam juz o tym w zeszlym roku... ;D ale dzieki za przypomnienie !

Offline emilyrose

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 76
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: kocham cię Polsko :-)
« Odpowiedź #61 dnia: 15 Lis 2010, 13:00:55 »
moje zdanie jest takie,że polak lub polka którzy na urodziny wtyką duńskie flagi w tort
powinni pamiętać aby oprócz tych małych w torcie
wetknąć sobie jedną trochę większą w d..e  ;D

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: kocham cię Polsko :-)
« Odpowiedź #62 dnia: 15 Lis 2010, 13:21:03 »
moje zdanie jest takie,że polak lub polka którzy na urodziny wtyką duńskie flagi w tort
powinni pamiętać aby oprócz tych małych w torcie
wetknąć sobie jedną trochę większą w d..e  ;D

Oczywiscie nie potrafimy inaczej niz obrazac sie na wzajem. Zaproponowalbym wetknac dwie male flagi jedna dunska i jedna polska. 

Offline Solvej

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 911
  • Reputacja: +34/-32
  • Płeć: Kobieta
Odp: kocham cię Polsko :-)
« Odpowiedź #63 dnia: 15 Lis 2010, 14:05:22 »
moje zdanie jest takie,że polak lub polka którzy na urodziny wtyką duńskie flagi w tort
powinni pamiętać aby oprócz tych małych w torcie
wetknąć sobie jedną trochę większą w d..e  ;D
Tylko w tort? Wez mnie nie obrazaj bo ja nie tylko w tort wtykam flagi dunskie :D Szyje tez suknie na miare z flagi, dunskiej oczywiscie:D   Puknij sie w  czolo , taka zawisc do ludzi ? To juz jest smieszne :D

Offline emilyrose

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 76
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: kocham cię Polsko :-)
« Odpowiedź #64 dnia: 15 Lis 2010, 15:40:18 »
to żadna zawiść

bawi mnie to zduńszczenie ;D

szczególnie polek które wyszły za duńczyków

roga zaproponował żeby wbijać 2 flagi polską i duńską

wątpie żeby duński mąż życzył sobie widzieć polską flagę
na torcie urodzinowym swojej polskiej żony

te flagi, i inne duńskie gadżety są przezabawne w wykonaniu
polek,a do śpiewania piosenki urodzinowej pewnie wkładasz
sobie kartofla do buzi żeby lepiej się gulgało  ;D

vred

  • Gość
Odp: kocham cię Polsko :-)
« Odpowiedź #65 dnia: 15 Lis 2010, 16:06:59 »
to żadna zawiść

bawi mnie to zduńszczenie ;D

szczególnie polek które wyszły za duńczyków

roga zaproponował żeby wbijać 2 flagi polską i duńską

wątpie żeby duński mąż życzył sobie widzieć polską flagę
na torcie urodzinowym swojej polskiej żony

te flagi, i inne duńskie gadżety są przezabawne w wykonaniu
polek,a do śpiewania piosenki urodzinowej pewnie wkładasz
sobie kartofla do buzi żeby lepiej się gulgało  ;D

Polki ktore wyszly za tunczykuw jeszcze mozna zrozumiec, bo jednak cos ich laczy z dania, ale najsmieszniejsi sa ci co co maja polskich partnerow, auto na polskich numerach itd. a do dzieci (urodzone i podchowane w polsce) na ulicy po dunsku mowia (czy raczej czyms co z zalozenia mialo byc dunskim, bo po 2 module raczej malo kto po dunsku mowi). Sam osobiscie bylem wieloktotnie  swiadkiem, jak osoby ktore znam ze szkoly jezykowej "ucza" swoje dzieci dunskieg. Po opanowaniu napadu smiechu zaczynam sie zastanawiac, czy bycie polakiem to az taki obciach?

vred

  • Gość
Odp: kocham cię Polsko :-)
« Odpowiedź #66 dnia: 15 Lis 2010, 16:20:52 »
"Dania jest ewenemwntem, gospodarczym i socjalnym. Przed 40-50 laty byla niebogatym, krajem rolniczym, ktory w porownaniu do Niemiec, Francji czy Wloch byl biednym krewnym."

Sprostowanie do poprzedniego posyu w ktorym napisalem ze mamy 20-30 lat przed soba. A wiec mamy przed soba jeszcze 50 lat zeby dogonic danie, bo polska teraz znajduje sie w miejscu w ktorym dania 50 lat temu, czyli jest niebogatym krajem.
Roga, skoro uwazasz ze dania jest ewenementym bo w 40 lat stala sie potega, to dlaczego masz pretensje ze polska nie osiagnela tego samego w polowe krotszym czasie?


[Posted on: 15 Lis 2010, 16:19:36]

wszyscy piszą o paniach ktore sie wydały za dunczykow // a czy sa  jacys Panowie??? ??? 

Panowie ktorzy wydali sie za dunczykow pewnie tez by sie paru znalazlo.

poloniainfo.dk

Odp: kocham cię Polsko :-)
« Odpowiedź #66 dnia: 15 Lis 2010, 16:20:52 »

inna

  • Gość
Odp: kocham cię Polsko :-)
« Odpowiedź #67 dnia: 15 Lis 2010, 16:35:11 »
 :) Oj jakie wy macie problemy. Kazdy ma prawo kochac to co mu odpowiada.

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: kocham cię Polsko :-)
« Odpowiedź #68 dnia: 15 Lis 2010, 16:43:46 »
A nie przyszlo wam do glowy, ze wiele osób mieszka w Danii bo wybralo swiadomie ten a nie inny kraj?
 Bo lubia jezyk, kulture, mentalnosc?
Bo nie wszyscy przyjechali "za groszem", zgorzkniali i pelni nienawisci do calego swiata.

Co poniektórzy pisza i zachowuja sie jakby byli do Danii zaslani za kare, kochaja Polske, tesknia, sa patriotami a tu  wbrew ich woli, na sile ktos ich do tej znienawidzonej Danii na zsylke i katorge wyslal.
 Bronia sie jak moga, jak za historycznych czasów na Syberii.
Tylko kto ich tu na te katorge wyslal? A zapomnialam. KRASNOLUDKI.

Niedawno ogladalam zdjecia urodzinowe znajomej mieszkajacej ad kilku lat w USA, mieszkanie bylo udekorowane obydwiema flagami. Coz w tym zlego, przeciez sama wybrala USA jako ten kraj w którym chce zyc i wychowywac dzieci.Nikt ja do tego nie zmuszal, zadnych krasnoludków nie bylo.



...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

vred

  • Gość
Odp: kocham cię Polsko :-)
« Odpowiedź #69 dnia: 15 Lis 2010, 17:05:00 »
ja tylko zadalem pytanie z czystej ciekawosci :)  czy panowie wychodza za dunki ,czy jest to mniej znane zjawisko ,proste czyste pytanie
a ludzie juz szukaja podtekstow lub innych koszmarow. zamiast odpowiedzi znajduje tu kontr-pytania i inne zagadki :P

jesli napisalem cos zlego powyzej, to wskaz mi to , jesli Nie to dlaczego kontratakujesz?

najlepiej bedzie jak zakonczy sie ten temat ,bo nic nikomu z niego nie wynika 

kazdy kocha tak jak chce ,kazdy robi to co chce Amen!
Ty zadales pytanie, kros inny zalozyl watek, i co ? I zaraz odezwali sie "obroncy krzyza" (tak jakos mi sie skojarzylo z dunska flaga). Nawet metody dzialania podobne do tych sprzed palacu. Najpierw laska po glowie a nastepnie podniesc krzyk ze bija.

Offline frisms

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 59
  • -Otrzymane: 32
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: +2/-2
  • Płeć: Kobieta
Odp: kocham cię Polsko :-)
« Odpowiedź #70 dnia: 15 Lis 2010, 17:14:06 »
moje zdanie jest takie,że polak lub polka którzy na urodziny wtyką duńskie flagi w tort
powinni pamiętać aby oprócz tych małych w torcie
wetknąć sobie jedną trochę większą w d..e  ;D

A oto wlasnie obraz wspolczesnej polskiej demokracji – przyklad szacunku dla innych, wolnosci slowa i wyborow...

Dzieki @ae@ troche wsparcia

Gorzej niz na Folwarku Orwella, rany boskie ! mam rade pakuj sie jeden z druga i wyjazd do ukochanej ojczyzny, oni was tam potrzebuja takich wlasnie mocnych w gebie

Jak mozesz sie nazywac jeden z drugim patriota kiedy zasilasz dunska skarbonke,podatkami, rachunkami, zakupami…etc.a twoja ojczyzna ledwo dyszy, wez sie tez puknij w glowe zdrajco  >:(

a jaki ty masz problem z moim tortem , na moim stole,w moim wlasnym domu… ???
udekoruje jak mi sie zywnie podoba ,a  tobie NIESTETY nic  ale to nic do tego

co za wrony, zadziobia cie na smierc zebys nie mogl miec inaczej !

jeszcze mi brakuje do szczescia przepompowac dunska krew, bo jak czytam tutaj niektorych to az mi niedobrze i krew mnie zalewa
co Dunczycy wam zrobili na litosc boska ?? nie dali wam pracy, a moze zasilku wam dali mniej niz sie spodziewaliscie…hmm  ;D

ide sie napic gløggu z tego wszystkiego

skål  :-*

vred

  • Gość
Odp: kocham cię Polsko :-)
« Odpowiedź #71 dnia: 15 Lis 2010, 17:32:33 »
"A oto wlasnie obraz wspolczesnej polskiej demokracji – przyklad szacunku dla innych, wolnosci slowa i wyborow..."

To dziala w dwie strony, kazdy ma prawo miec swoje zdanie i kazdy ma prawo byc traktowany z szacunkiem. "Polaczek" jest to raczej obrazliwe okreslenie, a to ty go uzylas, bez zadnych brzydkich atakow na twoja osobe. Tak jak pisalem wyzej, najpierw w leb i w krzyk ze bija.

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: kocham cię Polsko :-)
« Odpowiedź #72 dnia: 15 Lis 2010, 18:09:01 »
Mieszkam tu juz wiecej niz pare dni i nigdy nigdzie nie czytalem czy slyszalem dunczykow opisujacych siebie jako patriotow, co im dolega? :)

Prywatnie sadze, ze patriotyzm to zazwyczaj narzedzie nieudolnych politykow uzywane w celu przekonania spoleczenstwa do poniesienia roznorakich ofiar.
« Ostatnia zmiana: 15 Lis 2010, 18:25:37 wysłana przez jamjurand »

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: kocham cię Polsko :-)
« Odpowiedź #73 dnia: 15 Lis 2010, 18:43:58 »
"Dania jest ewenemwntem, gospodarczym i socjalnym. Przed 40-50 laty byla niebogatym, krajem rolniczym, ktory w porownaniu do Niemiec, Francji czy Wloch byl biednym krewnym."

Sprostowanie do poprzedniego posyu w ktorym napisalem ze mamy 20-30 lat przed soba. A wiec mamy przed soba jeszcze 50 lat zeby dogonic danie, bo polska teraz znajduje sie w miejscu w ktorym dania 50 lat temu, czyli jest niebogatym krajem.
Roga, skoro uwazasz ze dania jest ewenementym bo w 40 lat stala sie potega, to dlaczego masz pretensje ze polska nie osiagnela tego samego w polowe krotszym czasie?

Przede wszystkim, gdzie wyczytales, ze mama pretensje do czegokolwiek. Biorac przyklad z "biednej" Danii przed 40-tu laty, stawiam tylko pytanie gdzie doszlismy my przez ostatnie 20 lat? Nie mama rowniez pretensji co do nie osiagniecia przez Polske tego samego co Dania. Jak dotchczas minello 20 lat no i zostalo nastepne 20 lat. Jezeli osiagnieciem traktujesz jedynie "kase" to byc moze ze Twoje dzieci/wnuki beda zyly w Polsce na podobnym poziomie jak dunczycy. Ale dla mnie dunski ewenement to zupelnie cos wiecej niz pieniadze, chociaz polskie powiedzenie mowi jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze. 

Offline cwsm111

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 78
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: +59/-5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: kocham cię Polsko :-)
« Odpowiedź #74 dnia: 15 Lis 2010, 20:05:49 »
Kilka osób tutaj wypowiedziało się w temacie kiedy jesteśmy wstanie dogonić Danię czy ogólnie Europę zachodnią , profesor z linku który zamieściłem stwierdza za musimy to zrobić w ciągu 10 lat ,moje zdanie jest takie że nie dokonamy tego nigdy , a dla czego tego nie zrobimy międzyjnymi o jednaj przyczynie napisałem wcześnie ale odesłano mnie do zaaplikowania sobie leków.

http://www.joemonster.org/filmy/30030/Skok_cywilizacyjny_mlodego_pokolenia

Można  spróbować sklonować marszałka , bo nam zawsze jest potrzebny ktoś kto będzie w stanie trzymać mocno za pysk.

poloniainfo.dk

Odp: kocham cię Polsko :-)
« Odpowiedź #74 dnia: 15 Lis 2010, 20:05:49 »

 

o milosci polsko-dunskiej:)

Zaczęty przez o milosciDział Hydepark

Odpowiedzi: 46
Wyświetleń: 16443
Ostatnia wiadomość 22 Gru 2008, 19:47:15
wysłana przez Jomir
kurs na lolland-errindlew ,w centrum polsko- dunskim

Zaczęty przez naomi1_1901Dział Hydepark

Odpowiedzi: 23
Wyświetleń: 10433
Ostatnia wiadomość 09 Wrz 2009, 08:45:18
wysłana przez naomi_1901
Polsko mowiacy adwokat Odense szukam

Zaczęty przez witiawDział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4089
Ostatnia wiadomość 01 Paź 2014, 23:01:04
wysłana przez szczurek
Tłumacz przysięgły polsko - duński

Zaczęty przez mietekDział Kopenhaga

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 8063
Ostatnia wiadomość 06 Lip 2008, 12:53:21
wysłana przez mietek
Pary polsko-dunskie z dziecmi - Poznajmy sie! :)

Zaczęty przez Aga gagaDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 16322
Ostatnia wiadomość 18 Sie 2011, 14:40:51
wysłana przez jamalenka