poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Warto rozmawiać o Polsce  (Przeczytany 30792 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jeni

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 232
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Warto rozmawiać o Polsce
« dnia: 19 Lis 2010, 00:25:36 »
To już wcale nie jest do śmiechu   :o

                         
                         
                           
                         
                       
                           
                                             szok :o

Offline frisms

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 59
  • -Otrzymane: 32
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: +2/-2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warto rozmawiać o Polsce
« Odpowiedź #1 dnia: 19 Lis 2010, 18:14:31 »
ogladnelam wszystko …oj,tak smieszne to nie jest, smutne i przerazajace natomiast  :o

Temat dosc znany i popularny jak na polskie warunki, bo skinhaedzi to juz nie oddsiaj w Polsce,pamietam jak bylam jeszcze mlodziutka punk`owa a bylo to wieki temu juz wtedy slyszalam o takich roznych lysych

2 lata temu bedac w odwiedzinach w Monachium bylam swiadkiem manifestacji NPD niemieckiej, kiedy na jednym z glowniejszych placow w samym centrum Monachium, zebrali sie czlonkowie, oczywiscie wszyscy w mundurkach, ktos tam odczytywal jakis manifest, potem jakies manewry, ustawianie sie w rzedy, na okolo kordon policji…przejezdzajacy niemieccy rowerzysci tylko rzucali w ich strone “faszystowskie swinie”…ale bylo spokojnie, turysci dookola…noramlnie dzien sie toczyl

No ale jak to w Polsce, wszystko byloby dobrze gdyby nie ta przemoc, dlaczego kibice Widzew Lodzi po kazdym meczu rozpieprzaja miasto ze az trzeszczy, skad tyle przemocy i bandyctwa w tej polskiej krwi, to jest najbardziej zastanawiajace i niepokojace
Potem zamiast ideii mordobicie, katowanie niewinnych ludzi skad sie u diabla bierze ta cala politycznie – wyznaniowa patologia
Dziwi mnie tez fakt polskiego rasizmu, bardziej kolorowa jest Kopenhaga od Warszawy a juz nie wspomne Paryza i innych stolic europejskich, problem w tym ze Polska jest bardzo mocno upolityczniona, i to stad chyba ten szal, ten zar ktory podsyca do walki, wiadomo ze wedlug statystyk polacy nie sa spoleczenstwem tolerancyjnym wiec jest to dosc dobry grunt na rozwoj wszelakich " anty -  "

ogarnia mnie jakis starch i to wiekszy niz przed terrorystami, przed odwiedzaniem Polski
wszedzie sie tluka, w podstawowce sie tluka, w liceum sie tluka, na meczu sie bija, na marszu 1 Majowym sie tluka, na listopadowym sie tluka, popija na dyskotece i tez sie tluka, czy jest jakies mijesce albo moment gdzie polak sie nie bije i siedzi cicho???
Ah, pamietam z dziecinstwa jak rzucali w nas kamieniami w pewnej mazurskiej wiosce bo mysleli ze jestesmy z Warszawki a my przyjechalismy z opolskiego, do naszej babci na wakacje , gacie mielismy pelne starchu  :(

Aha, niezly watek a propos ze “patriotyzm jest jak faszyzm” no ciekawe co na to patrioci i faszysci, trzeba by zajrzec jeszcze raz do defincji
Dokad to Polske zaprowadzi ??

Offline leo1

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 23
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warto rozmawiać o Polsce
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Lis 2010, 19:45:30 »
Jak jestes z opolskiego to moze znasz takie slawy jak Alek,Olek badz Fornal?

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: Warto rozmawiać o Polsce
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Lis 2010, 19:57:49 »
Wiem jak moja prababcia zapamiętała pewne spotkanie z żydem który wyrzucając ją ze swojego sklepu powiedział " WASZE ULICE NASZE KAMIENICE'. Pewnie i tak by nic nie kupiła pooglądać chciała (dzieckiem była),jak 90 lat miała pamiętała .Moja teściowa zwyczajowo mawia że rasistką nie jest ALE NIE LUBI JAK ASFALT RUSZA SIĘ JEJ POD NOGAMI. Mi tłoczono że :Murzynek Bambo
 Mama powiada napij się mleka a on na drzewo mamie ucieka, mama powiada choć do kąpieli a on się boi, ze się wybieli . Pamiętam też jak podczas powodzi z 97 r we Wrocławiu pomagały  czarne studentki a mój sąsiad grilował .Ja osobiście rasistą raczej nie jestem ale:     Najbardziej się jednak boje że zrobią zemnie murzyna .
                       

Offline teraz

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warto rozmawiać o Polsce
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Lis 2010, 20:41:54 »
Wiem jak moja prababcia zapamiętała pewne spotkanie z żydem który wyrzucając ją ze swojego sklepu powiedział " WASZE ULICE NASZE KAMIENICE'. Pewnie i tak by nic nie kupiła pooglądać chciała (dzieckiem była),jak 90 lat miała pamiętała .Moja teściowa zwyczajowo mawia że rasistką nie jest ALE NIE LUBI JAK ASFALT RUSZA SIĘ JEJ POD NOGAMI. Mi tłoczono że :Murzynek Bambo
 Mama powiada napij się mleka a on na drzewo mamie ucieka, mama powiada choć do kąpieli a on się boi, ze się wybieli . Pamiętam też jak podczas powodzi z 97 r we Wrocławiu pomagały  czarne studentki a mój sąsiad grilował .Ja osobiście rasistą raczej nie jestem ale:     Najbardziej się jednak boje że zrobią zemnie murzyna .
                       

nie boj sie polacy nie moga byc rasistami , ze wzgledu historycznych byanajmniej na tle rasowym (koloru)  brak histori w tym wypadku
osobiscie bylem swiadkiem jak biali (w tym wypadku polacy)  zrobili mozna by powiedziec "boga" wlasnie z czarnego z keni
wiec nigdy nie uwierze placy rasisci  ::)na tle rasowym

tak samo niemiec raz mnie sie zapytal co myslisz o tym kolonizmie gdyby nastal haos na swiecie carni by najechali europe total haos i on z  karabinem biegnie w moim kierunku// zapytal co bym wtedy powiedzial "przepraszam"    fakt w tym ze my niestety nie mamy za co przepraszac afryki bo sami bylismy kolonizowani (rozbiory Polski)  wiec rasizm moze sie wywodzic tylko z amerykanskich filmow bo innej  drogi nie widze


Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
Odp: Warto rozmawiać o Polsce
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Lis 2010, 22:02:45 »
Mam nadzieje, ze zartowales :)
Jesli nie, to przepraszam, ale bede niemila. Obawiam sie, ze twoja wiedza o polskim rasizmie jest zblizona do twojej umiejetnosci pisania po polsku.
Ale wciaz mam nadzieje, ze z twojej strony to tylko ironia byla.

Offline teraz

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warto rozmawiać o Polsce
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Lis 2010, 23:11:49 »
Mam nadzieje, ze zartowales :)
Jesli nie, to przepraszam, ale bede niemila. Obawiam sie, ze twoja wiedza o polskim rasizmie jest zblizona do twojej umiejetnosci pisania po polsku.
Ale wciaz mam nadzieje, ze z twojej strony to tylko ironia byla.


poprostu patrzysz innymi kategoriami
co do pisania po polsku nie uzywam znakow polskich od poand 2 lat ba wiecej ,wiec i to ma negatywny wplyw na poprawne pisanie dodam tez ze coraz czesciej zdarza mi sie robic literowki -znasz jakas recepte na to ???  zaczne klikac poprawna pisownia bo jest tu taka opcja  8)
ale do sedna sprawy ja podalem Ci , przyklad z zycia wziety i odnosil sie glownie do rasy "czarnej"  Ty zapewne bedziesz mi mowic o grupach rasistowskich ktore sie tworza w Polsce, tak jak i nazistowskie tak pokazywwane jesli dobrze pamietam w tv (prae lat temu w polskich reportazach
brrr nie bede tez mowil jak to kobiety marza o czarnym panu (popularne w angli  ale to inna bajka )

a co powyzej to napisalem jak bylo przebywalem 5 miesiecy w pewnym miejscu i oddalem tylko to co zaobserwowalem /sam duzo wieczorow spedzilem u tego owego czlowieka, dodam ze wg czarni to dopabuse rasisci ich poglady o bialym czlowieku itp przerazila bys sie o ich marzeniu zmulatnienia kontynentu europejskiego.

dlugo bym Ci pisac mogl to co bylo ale po co ?   (dodam rowniez ze to zjawisko nie tyczylo sie polakow "murzynek" byl rowniez faforyzowany przez CZechów, niemieca powiem tak ,kazdy zabiegal o jego wzgledy i wszyscy zapraszali do ojczystych krajow, poprostu w tym wypadku murzyn byl postawiony o wiel wyzej niz baily przez znaczna wiekszosc
no ale ja mowilem o wydarzeniu z zycia, ale zeby nie bylo poprawie sie i juz zalaczam linka z ktorego Ty zapewne czerpiesz widze i opinie http://cms.horus.be/files/99935/MediaArchive/pdf/poland_pol.pdf  no teraz moja widza bedzie taka jak Twoja wkoncu opieramy sie o te same zrodlo chyba ze korzystasz z jakichs nieznanych  ;)

co do emigracji murzynskiej sprawdz jakie prawa obywatele czarni mieli prawa w POlsce miedzy-wojjennej
aaa ja pisalem o czarnych Ty zapewne mialas na mysli zydowskie sprawy badz inne , coz pominelismy w przestrzeni-zdarza sie

jesli mozesz opisz mi te sprawe rasizmu w Polsce na priv bo mnie ciekawi ten watek  ::) a Ty wnioskuje masz wiedze niebywala
pozdrawiam






poloniainfo.dk

Odp: Warto rozmawiać o Polsce
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Lis 2010, 23:11:49 »

Offline jedrzej

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 144
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warto rozmawiać o Polsce
« Odpowiedź #7 dnia: 19 Lis 2010, 23:53:08 »
ale tu jest slodkie pierdzenie.
kazdy polonista i specjalista od graqmtyki i rasizmu.

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warto rozmawiać o Polsce
« Odpowiedź #8 dnia: 19 Lis 2010, 23:54:19 »
Do teraz:
Czy móglbys napisac jeszcze raz i w taki sposób zeby cie mozna bylo zrozumiec?

P.S Mózg ludzki jest pelen tajemnic, ja nie uzywam polskich znaków juz od ponad 20 lat a jeszcze jakies resztki polskiego jezyka w tych moich szarych komórkach sie zachowaly.... A u ciebie juz po 2 latach...
:-)
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline jedrzej

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 144
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warto rozmawiać o Polsce
« Odpowiedź #9 dnia: 20 Lis 2010, 00:00:16 »
znaki polskie , wielki problem.
offtopic

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Warto rozmawiać o Polsce
« Odpowiedź #10 dnia: 20 Lis 2010, 00:01:53 »
Tu nie chodzi o polskie znaki ale o szare komórki :-)
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline jedrzej

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 144
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warto rozmawiać o Polsce
« Odpowiedź #11 dnia: 20 Lis 2010, 00:05:37 »
wow, pow, jestem pod wrazeniem


[Posted on: 20 Lis 2010, 00:03:19]

o Polsce, smialo....

Offline teraz

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warto rozmawiać o Polsce
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Lis 2010, 00:21:00 »
Tu nie chodzi o polskie znaki ale o szare komórki :-)

masz racje tu chodzi glownie o szare komorki ;-)   osobiscie dziwie sie ze tak inteligentna osoba ma problem z tekstem bez "polskich" znakow??
czyzby szare komorki domyslnosci juz wygasly  ::)   wiec proponuje pomalutku przeanalizowac tekst bedzie to lekcja z domyslnosci i na przyszlosc bedziesz miec latwiej gdyz duza czesc nie ma mozliwosci badz nie uzywa znakow "polskich"  wazna jest informacja madam, za interpunkcje mnie oceniali w szkole  ;)

wiec zycze mielgo rozszyfrowania i systrego pobudzenia szarych komorek (jesli Ci sie uda daj znac;) (3mam za Ciebie kciuki)
zycze milej nocy ;-)

Offline jedrzej

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 144
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warto rozmawiać o Polsce
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Lis 2010, 00:27:21 »
bez polskich z\nakow ciexkie zycie!

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Warto rozmawiać o Polsce
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Lis 2010, 00:37:31 »
Sadze, ze zawsze nalezy skorygowac swoje "wypociny" przed wyslaniem; robie to zawsze, ale i tak po dniach zawsze znajduje cos nadajace sie do "serwisu", mam jednak juz wtedy spokojne sumienie :)

poloniainfo.dk

Odp: Warto rozmawiać o Polsce
« Odpowiedź #14 dnia: 20 Lis 2010, 00:37:31 »

 

skat a rozliczenie w Polsce!!!!!!!!!!!!!!

Zaczęty przez julkaDział Podatki

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 15634
Ostatnia wiadomość 27 Mar 2008, 11:00:00
wysłana przez julka
uzytkowanie samochodu zarejestrowanego w polsce

Zaczęty przez andykac65Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 9085
Ostatnia wiadomość 03 Lip 2008, 13:35:33
wysłana przez vera
Darowizna w Polsce a Skat

Zaczęty przez cirolDział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 7894
Ostatnia wiadomość 27 Lut 2019, 17:27:30
wysłana przez cirol
wybory w polsce koresponencyjnie

Zaczęty przez robert73Dział Hydepark

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 35401
Ostatnia wiadomość 12 Paź 2011, 16:26:23
wysłana przez Bluszcz
Praca w Danii choroba w Polsce !!!!!

Zaczęty przez innaDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 12050
Ostatnia wiadomość 13 Sty 2011, 12:39:24
wysłana przez @ae@