poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Praca w Danii  (Przeczytany 19875 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline marina

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Praca w Danii
« Odpowiedź #15 dnia: 22 Lis 2010, 22:36:45 »
Zgadzam się z verą ,na takie rzeczy trzeba reagować,a nie chować głowę w piasek.Nikt nie ma prawa tak nas nazywać.Wiele razy już słyszałam od moich znajomych o  takich podłych odzywkach,muszę przyznać że, mi się to jeszcze nie zdarzyło, ale na pewno nie dam sobie ublizać.A ta pani  taki hojrak, niechby spróbowała coś takiego na jakiegoś Turka lub Irańczyka powiedzieć to zaraz by jej auto spalili albo facjate przestawili konkretnie.Znam takich co jeszcze inaczej sobie z tym radzą np; kawka z moczem,turbolax do kanapeczek hahhhh :-)))

Offline luter6

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 28
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Praca w Danii
« Odpowiedź #16 dnia: 22 Lis 2010, 22:39:20 »
a gdzie ja napisalem o jakims kompleksie polaczka  ??? w zyciu czegos takiego nie posiadalem!!! ja tylko napisalem jak patrza i zawsze beda na Nas patrzeć "tubylcy". ja od kilku lat pracuje w tej samej firmie i sam sobie radze z takimi sytuacjami... nie prowadze rozmow w cztery oczy z szefem tylko glosno na cotygodniowych "meetingach" wale prosto z mostu jak cos jest nie tak... dunczycy milcza i wzrokiem po suficie fruwają ;).... pozdrawiam

marit7

  • Gość
Odp: Praca w Danii
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Lis 2010, 22:55:57 »
...skide polak" ?? Jak tak można?! ...

A jak my tu na forum nazywamy dunczyków i inne narodowosci? Poczytaj kilka postów do tylu.

"Inna" nazywa dunczyków faszystami i oszustami ale jest bardzo oburzona jak uslyszala o sobie skide polak?
Inne wyrazenia: zakompleksione ludki,s...., falszywy naród, rasisci, dunska baba/krowa, dunole.

Tylko ze nam wolno bo my polacy i my mozemy innych wyzywac i z blotem mieszac, bo my jestesmy narodem wybranym?
Ale jak ktos cos powie o nas...! Bic zabic! Honor i ojczyzna!

Popatrzmy sie w lustro.

 


Spójrz na to, że Duńczycy mają równie bogate nazewnictwo co do nas, to idzie w dwie strony, ale czy my mamy to tolerować?  Na pewno nie.

Offline frisms

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 59
  • -Otrzymane: 32
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: +2/-2
  • Płeć: Kobieta
Odp: Praca w Danii
« Odpowiedź #18 dnia: 22 Lis 2010, 22:57:07 »
do luter6 : a gdzie ja napisalam ze to zdarzylo sie wczoraj !!!  ???  >:(

super, gratulacje nie wiedzialam ze Dunczycy umieja takze fruwac na twoje polecenia ! patrzcie jaki wazny, a moze zaczniesz juz dzis aplikowac na stanowisko dyrektora  :P a moze juz masz to za soba , bo tak latwo idzie ci rozstawainie ludzi po katach  :(

ah, bylabym zapomniala, na szczescie "zjedzasz" juz za tydzien jak sam pisales...czy tez moze sobie to wymyslilam  ::)

ciekawe ze "wsrod swoich mozesz byc szarakiem" ale wsrod Dunczykow to jestes Hero, wow  ;D


Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Praca w Danii
« Odpowiedź #19 dnia: 23 Lis 2010, 00:00:11 »
Dzis w pracy nazwano mnie "skide polak" w polskim znaczeniu gowniany polak.Co ja mam zrobic. Jestem totalnie zalamana. Jak tak mozna ? 
Tyle uwag, tyle oburzen, "daj w pysk", pokaz kim jestesmy itp. Powracam jednak do pierwszego postu. Czy ktos sie zastanowil dlaczego padlo takie wyrazenie? Autor postu nie podal okolicznsci. Czybyla goraca dyskusja, nieporozumienie, klotnia?
Inna: piszesz, ze mieszkasz tutaj ponad 10 lat. "skide polak" nie musi oznaczac "gowniany polak". Moj sasiad, uderzajac sie mlotkiem w palec, tez uzywa okreslenia "den skide hammer". Samo przeklenstwo nie jest tak mocne jak doslowne tlumaczenie slowa "skide".Nie bronie absolutnie osoby, na ktora czujesz sie obrazona, ale w kazdym jezyku sa pewne niuanse. Bardzo brzydkie okreslenie "din røvhul" nie musi automatycznie oznaczac "twoja dziura w d...e". 

Offline tes

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 87
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Praca w Danii
« Odpowiedź #20 dnia: 23 Lis 2010, 00:22:45 »
Jeden madry i wywazony glos w sprawie. Roga - prawdziwy SZACUN!

inna

  • Gość
Odp: Praca w Danii
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Lis 2010, 07:23:26 »
Roga-sytuacja przydarzyla mi sie przy frokost. Poprostu jedna osoba zapytala sie skad jestem (mam polskie imie) i jej odp.
To ona mi odp. "kolejny skide polak"
Oczywiscie zawsze mozna wszsyko obrocic w zart. Ale czy to byl zart. Ja ta kobiete pierwszy raz widzialm. I mozna by bylo to jako tako zaakceptowac jak ja bym ja znala.
A debatowanie i "filozofia" nad co ogolnie ona miala na mysli nie ma zanczenia dla mnie. Ja poprostu zostalam urazona.
I nic tego nie zmieni.  :o

poloniainfo.dk

Odp: Praca w Danii
« Odpowiedź #21 dnia: 23 Lis 2010, 07:23:26 »

Offline emilyrose

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 76
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Praca w Danii
« Odpowiedź #22 dnia: 23 Lis 2010, 07:45:57 »
Jeden madry i wywazony glos w sprawie. Roga - prawdziwy SZACUN!
do tego dwa allahy i piosenka hary kriszna ;D

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Praca w Danii
« Odpowiedź #23 dnia: 23 Lis 2010, 08:37:42 »
Hmm, zastanawia mnie to troche – jak to sie dzieje ze jedni to slysza takie rzeczy a drudzy nie. Pamietam swoje początki, oj tez byly cieżkie ale to nie byl slowny problem tylko pewna sytuacja w pracy nie dawala mi spokoju. Wiec ktoregos dnia sie rozplakalam z nerwow no i najpierw do brygadzisty a potem do szefa w 4 oczy. Od tego czasu moi drodzy, przestalam sie tym wszystkim martwic. I pokazalam ze nie bede milczec jesli cos sie dzieje nie tak. Przetrwalam  - od tametgo zdarzenia minely lata,w roznych innych miejscach pracy takie cos mnie juz nie spotkalo. Byc moze moja postawa powoduje jakis respekt nie wiem. Ale chodze wyprostowana i patrze ludziom prosto w oczy  :o i nie mam kompleksu polaczka jak pisze luter6 . Z usmiechem na twarzy tez potrafie byc zlosliwa jesli mnie ktos sprowokuje. Uwazam ze w takiej sytuacji jest dobrze tez postraszyc, ja zauwazylam ze to dziala.  Ja tez jestem za stanowcza i jednoznaczna rekacja, o takich rzeczach trzeba mowic glosno, a przynajmniej dac cynk szefostwu ze cos dzieje nie tak !  >:(
i gitara wtedy nikt ci nie podskakuje i raczej nie podskoczy...

[Posted on: 23 Lis 2010, 08:32:28]

Tyle uwag, tyle oburzen, "daj w pysk", pokaz kim jestesmy itp. Powracam jednak do pierwszego postu. Czy ktos sie zastanowil dlaczego padlo takie wyrazenie? Autor postu nie podal okolicznsci. Czybyla goraca dyskusja, nieporozumienie, klotnia?
Inna: piszesz, ze mieszkasz tutaj ponad 10 lat. "skide polak" nie musi oznaczac "gowniany polak". Moj sasiad, uderzajac sie mlotkiem w palec, tez uzywa okreslenia "den skide hammer". Samo przeklenstwo nie jest tak mocne jak doslowne tlumaczenie slowa "skide".Nie bronie absolutnie osoby, na ktora czujesz sie obrazona, ale w kazdym jezyku sa pewne niuanse. Bardzo brzydkie okreslenie "din røvhul" nie musi automatycznie oznaczac "twoja dziura w d...e". 
Nie wiem skąd ta filozofia, wyrażenie padło. Trochę dziwi to że byś to przyjął bez reakcji. Tłumaczenie teraz ze to delikatne albo jeszcze że są gorsze określenia nie ma się jak do sytuacji. Mówiąc to dunka na pewno nie miała dobrych intencji.

A okoliczności? Jasno jest do wywnioskowania , ze kłótni nie było powołując się na ten sam post co i ty czynisz.

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Praca w Danii
« Odpowiedź #24 dnia: 23 Lis 2010, 09:38:24 »
Do Marit7

...Spójrz na to, że Duńczycy mają równie bogate nazewnictwo co do nas, to idzie w dwie strony, ale czy my mamy to tolerować?  Na pewno nie...

Nie nie powinnismy, nie powinnismy tez sie dziwic i narzekac jesli wypowiedzi na tym forum pojawia sie w np. bt i dunczycy tez przestana to tolerowac :-)


Luter6
...nie prowadze rozmow w cztery oczy z szefem tylko glosno na cotygodniowych "meetingach" wale prosto z mostu jak cos jest nie tak... dunczycy milcza i wzrokiem po suficie fruwają ..

A moze oni fruwaja oczami po suficie bo nie chca sie glosno z ciebie smiac. Dla nich takie zachowanie to cos psychicznie zrównowazonego ale nie reaguja bo nie beda sie ponizac, wiec patrza w sufit i czekaja kiedy skonczysz..

Albo jeszcze lepiej, wiedza ze jestes z Polski, maja doswiadczenia z pieniactwem, ten kto krzyczy glosniej ma racje, ja im pokaze, tak jak maja doswiadczenie z somalijskimi kobietami które nie podaja reki mezczyznie, z ludzmi z hm dalszej zagranicy którzy MUSZA ukrasc rower - no bo stoi na ulicy itd itp
 Ukradnie mu ktos rower - dunczyk zglosi do ubezpieczalini i kupi nowy, polak az na forum bedzie pisal ( najlepiej na dwa), ze rasizm, ze bandyctwo...

Leje, wieje trudno...

Milego dnia z usmiechem zycze :-)
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Praca w Danii
« Odpowiedź #25 dnia: 23 Lis 2010, 10:59:30 »
bogate nazewnictwo nie ma iść w parze, aby po kimś jechać w pracy. Jedno wyklucza drugie.

Offline emilyrose

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 76
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Praca w Danii
« Odpowiedź #26 dnia: 23 Lis 2010, 11:10:49 »
ogólnie rzec biorąc boimy się postawić bo mamy prace
ta praca daje nam pieniądze za które:
- budujemy domy w polsce
- kupujemy luksusowe samochody na polskich tablicach
- jeżdzimy na wakacje
- czujemy  że jest nam dobrze

i dopóki jest nam dobrze / niestety musimy im wchodzić w d,,,,pe
bo nie jesteśmy u siebie

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Praca w Danii
« Odpowiedź #27 dnia: 23 Lis 2010, 11:24:30 »
ogólnie rzec biorąc boimy się postawić bo mamy prace
ta praca daje nam pieniądze za które:
- budujemy domy w polsce
- kupujemy luksusowe samochody na polskich tablicach
- jeżdzimy na wakacje
- czujemy  że jest nam dobrze

i dopóki jest nam dobrze / niestety musimy im wchodzić w d,,,,pe
bo nie jesteśmy u siebie

rozumiem, że piszesz osobie.

Offline emilyrose

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 76
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Praca w Danii
« Odpowiedź #28 dnia: 23 Lis 2010, 11:57:21 »
pisze ogólnie o sposobach wydawania pieniędzy przez polaków
i jest to sytuacja zrozumiała dlaczego nie chcą się wychylać
z drugiej strony zachowanie tej dunki o której mowa
jest kary godne ale powiedzcie sami że w wiekszości przypadków
polak czy polka są na straconej pozycji w takiej sytuacji
jest nas tu wielu, duńczycy to nacjonaliści i nikt nas nie
będzie niańczył , także większość co ma dochody z pracy czy też
z akasse lub kontanthjaelp - podkula ogon i to też zrozumiałe

duńczyk który widzi drugiego dunczyka który obraża polaka tylko
mu przyklaśnie

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Praca w Danii
« Odpowiedź #29 dnia: 23 Lis 2010, 12:00:44 »
Olej to inna, jesli pojdziesz do szefa to cie wysmieje i bedzie podejrzewal, ze nie pasujesz do miejsca pracy, bo to raczej niegrozne "przezwisko". Jest  ono bardzo popularne w pewnych kregach prostych dunczykow gdzie prawie wszystko jest "skide". Jesli natomiast "przypalisz jej w leb" to zrobisz jej przysluge, prawdopodobnie wylecisz dyscyplinarnie z pracy z 5 tygodniowa kwarantanna i policja na karku. W przypadku gdy ona bedzie kontynuowala, zglos to wtedy jako mobning i wtedy szefostwo czy zwiazki musza sie zajac sprawa. Z koleji powinnas tez miec w " torebce" pare gotowych zwrotow ktore  zastanowia i zazwyczaj ucisza czy osmiesza agresora.

Sadze, ze przesadzacie z generalizowaniem dunczykow, macie  bowiem zbyt ograniczone doswiadczenia pochodzace z nielicznych miejsc zamieszkania, pracy i prywatnych kontaktow.

poloniainfo.dk

Odp: Praca w Danii
« Odpowiedź #29 dnia: 23 Lis 2010, 12:00:44 »

 

Urlop rodzicielski w Danii

Zaczęty przez RybkaWillegoDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 259141
Ostatnia wiadomość 10 Cze 2016, 20:01:31
wysłana przez aneczka.k
uczelnie w Danii?

Zaczęty przez Mateusz199Dział Edukacja

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2055
Ostatnia wiadomość 18 Kwi 2024, 10:49:09
wysłana przez Mateusz199
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 29220
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
Nastepny punkt do podniesienia naszej "popularnosci" w Danii...

Zaczęty przez MartynaMDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 35511
Ostatnia wiadomość 16 Cze 2014, 17:07:43
wysłana przez natalaa
tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 33356
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand