poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Aktivering  (Przeczytany 4963 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MZ

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Aktivering
« dnia: 24 Lis 2010, 18:49:01 »
Witam,
Czy ktos z szanownych forumowiczow orientuje sie czy w trakcie trwania aktiveringu mozna ubiegac sie o kilka dni wolnego, ( dokladnie o tydzien )? Jezeli tak to kogo powinnam zapytac sie o zgode? Dodam ze jestem na kontanthjælp. Na praktyki ktore trwaja juz 9 miesiecy skabusewal mnie job center.
Z gory dziekuje za wszelkie informacje.
POzdrawiam

Offline marine 25

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Aktivering
« Odpowiedź #1 dnia: 24 Lis 2010, 19:37:18 »
ja jestem zarejestrowany w Rodovre Kommune w jobcenter i wczoraj wlasnie chcialem od nich kilka dni wolnego,no i mi odpowiedzieli ze to jest mozliwe ale wstrzymaja mi na miesiac kontanthjelp.pozdrawiam

Offline faja

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 118
  • Wiadomości: 787
  • Reputacja: +5/-1
Odp: Aktivering
« Odpowiedź #2 dnia: 24 Lis 2010, 20:30:26 »
bedac na kontanthjælp masz prawo do 25 dni urlopu rocznie, zglaszasz to w dziale ekonomicznym, dostajesz druk do wypelnienia i jesli wyjezdzasz za granice, masz obowiozek, stawic sie osobiscie w komunie pierwszego dnia po zakonczeniu urlopu, za urlop placa ci

chyba, ze juz wykorzystalas urlop, wtedy mozesz dostac wolne, ale bez prawa do wynagrodzenia, ale tylko za wolne dni, nie za caly miesiac

Offline marti

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Aktivering
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Lis 2010, 22:10:55 »
nie będę zakłądać nowego tematu bo chyba tu jest odpowiednie miejsce.. a jak nei to prosze o przeniesienie...

Wczoraj udałam się do jobcenter. Jestem bez pracy, więc pomyślałam że może pomogli by mi w znalezieniu jakiejś praktyki. CHodzę teraz do szkoły, więc przydałoby się być między ludźmi i używać duńskiego w praktyce. Niestety zostałam odesłana z kwitkiem. Pani stwierdziła że skoro nie dostaję kontanthjaelp to praktyki, ani żadna inna pomoc z jobcenter mi się nie należy i takie same zasady dotyczą duńczyków. Czy to prawda? Czy faktycznie są takie zasady?
Dla mnie jest to trochę dziwne, bo osoby na kontanthjaelp nie dość że otrzymują pieniądze, to jeszcze mogą pójść na praktykę, mają możliwość praktykowania języka i zawsze jakąś tam szansę na zatrudnienie w miejscu praktyki.
Jeśli ktoś się spotkał z taką sytuacją to prosze o odpowiedź...

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Aktivering
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Lis 2010, 22:33:15 »
bedac na kontanthjælp masz prawo do 25 dni urlopu rocznie, zglaszasz to w dziale ekonomicznym, dostajesz druk do wypelnienia i jesli wyjezdzasz za granice, masz obowiozek, stawic sie osobiscie w komunie pierwszego dnia po zakonczeniu urlopu, za urlop placa ci chyba, ze juz wykorzystalas urlop, wtedy mozesz dostac wolne, ale bez prawa do wynagrodzenia, ale tylko za wolne dni, nie za caly miesiac
Jezeli jest mowa o urlopie z wykorzystaniem feriepenge od bylego pracodawcy, to od wyplaconych feriepenge bedzie odliczona stawka godzinowa kontanhjælp. Pisalem o tym juz kilka razy. nie pamietamdokladnie stawki kontanhjælp ale okolo 102 kr/godz.


[Posted on: 24 Lis 2010, 22:30:06]

nie będę zakłądać nowego tematu bo chyba tu jest odpowiednie miejsce.. a jak nei to prosze o przeniesienie...
Wczoraj udałam się do jobcenter. Jestem bez pracy, więc pomyślałam że może pomogli by mi w znalezieniu jakiejś praktyki. CHodzę teraz do szkoły, więc przydałoby się być między ludźmi i używać duńskiego w praktyce. Niestety zostałam odesłana z kwitkiem. Pani stwierdziła że skoro nie dostaję kontanthjaelp to praktyki, ani żadna inna pomoc z jobcenter mi się nie należy i takie same zasady dotyczą duńczyków. Czy to prawda? Czy faktycznie są takie zasady?
Dla mnie jest to trochę dziwne, bo osoby na kontanthjaelp nie dość że otrzymują pieniądze, to jeszcze mogą pójść na praktykę, mają możliwość praktykowania języka i zawsze jakąś tam szansę na zatrudnienie w miejscu praktyki.
Jeśli ktoś się spotkał z taką sytuacją to prosze o odpowiedź...
Nie tylko mozesz sie zglosic do jobcenter. Warunkiem otrzymywania kontanhjælp jest miedzy innymi, ze aktywnie uczestniczysz
w poszukiwaniu pracy i jestes do dyspozycji jobcenter. To jobcenter decyduje o "aktywnosci", praktykach, kursach, pisaniu podan o prace itp. 

Offline marti

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Aktivering
« Odpowiedź #5 dnia: 24 Lis 2010, 22:45:07 »
No to w moim przypadku jobcenter zadecydował... bo ja sama chętnie bym była "aktywna", tylko niestety nie mam na to szansy.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Aktivering
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Lis 2010, 11:21:13 »
Nie wiem w jakim jestes wieku i w ktorym rejonie kraju zamieszkujesz. Jobcentra priorytuja b. indywidualnie. Najczesciej staraja sie o prace/przktyke dla osob ponizej 30 lat, ktore maja konkretne zwody. Im osoba jest starsza tym mniej budzi "zainteresowania" u Jobcenter. Normalnie pierwszy okres 3-6 miesiecy mozna odpisac na straty (pisanie CV itp.), ale to zalezy od warunkow na rynku pracy poszczegolnych komun.

poloniainfo.dk

Odp: Aktivering
« Odpowiedź #6 dnia: 25 Lis 2010, 11:21:13 »

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Aktivering
« Odpowiedź #7 dnia: 25 Lis 2010, 11:32:13 »
roga,przechodziłam przez to 2 lata temu, marit ma rację.

Osoba, która rejestruje się jako bezrobotna, ale nie pobiera przy tym żadnych świadczeń od państwa czy A-Kasse, nie może liczyć na żadne zainteresowanie ze strony urzędników. Żadnych aktiveringów, praktyk, czegokolwiek. Nic.

Nie pobierasz państwowej kasy - radź sobie sam. W interesie urzędników jest "wypchnąć" na rynek pracy osoby, które "wiszą" na państwowej pomocy.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Aktivering
« Odpowiedź #8 dnia: 25 Lis 2010, 11:37:58 »
Przepraszam, nie zwrocilem uwagi, ze nie dostaje kontanhjælp. Tak to jest jak sie  nie czyta uwaznie. Masz oczywiscie racje.
Pozdrawiam.

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Aktivering
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Lis 2010, 12:01:19 »
marti,
Praktyki to musisz sama szukac; pisac podania (ladnie i orginalnie; nawet zaplac za to), dzwonic i odwiedzac firmy. Pomoc z jobcenter w tej dziedzinie, rzadko bedzie efektywna.

Offline MZ

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Aktivering
« Odpowiedź #10 dnia: 26 Lis 2010, 18:09:16 »
Witam,
Dziekuje wszystkim za pomoc,
Pozdrawiam

Offline marti

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 51
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Aktivering
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Lis 2010, 21:39:13 »
roga mam poniżej 30 lat.. no ale lilia potwierdziła to, co napisałam.. Nic, pozostaje mi samotne poszukiwanie zajęcia, bez pomocy jobcenter.
Mimo wszystko nadal te zasady są trochę bez sensu jak dla mnie... no ale to nie pierwszy i nie ostatni raz w DK.

poloniainfo.dk

Odp: Aktivering
« Odpowiedź #11 dnia: 26 Lis 2010, 21:39:13 »

 

aktivering

Zaczęty przez InezDział Hydepark

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 4152
Ostatnia wiadomość 05 Lis 2010, 20:26:47
wysłana przez mefisto9010
Aktivering

Zaczęty przez gggDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 4110
Ostatnia wiadomość 04 Cze 2009, 20:58:17
wysłana przez Jomir