poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Podgrzewana podloga :)  (Przeczytany 16586 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Adie

  • Gość
Podgrzewana podloga :)
« dnia: 01 Gru 2010, 14:13:02 »
Drodzy forumowicze... mam pewien problem... otóż... zimno strasznie i mnie korci aby włączyć podgrzewanie podłogi w łazience... jednak ten drugi mi nie pozwala... tzn STRACH ;D pamiętam jak się tu wprowadziłam, moja znajoma spojrzała na mnie poważnie i powiedziała: "oczywiscie nigdy nie uzywaj tego podgrzewania... bo za prąd sie nie wypłacisz..." obecnie płace około 3000 dkk na pół roku... naprawde nie wiem ile takie ogrzewanie ciągnie prądu... gdzie nie pójde tam maja podgrzewane podłogi aż miło   :D  czy wie ktoś jak bardzo niebezpieczne to jest? dodam, że mieszkam na parterze... to chyba większa lipa   :(
Pozdrawiam  ;D

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Podgrzewana podloga :)
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Gru 2010, 14:18:12 »
A to ogrzewanie na pewno na prad? Rzadko kiedy sie je juz spotyka.
 Czy moze normalne ogrzewanie jak w kaloryferze tylko pod podloga?
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Adie

  • Gość
Odp: Podgrzewana podloga :)
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Gru 2010, 14:45:57 »
zastrzelilłaś mnie... nie wiem  ;D ogrzewanie w mieszkaniu nie jest na prąd... ale ta podłoga... nie wiem... mam tylko kontakt na ścianie i regulacje od 1 do 5   ;D włączyłam na 2... po rozmowie z siostrą...i tak mam trzymać...  ;D jak dostane rachunek 20.000 za prąd to padne na zawał... znajoma (dunka) od razu odradzała... ale raz... jej ciasto upiekłam, na które w sumie wydałam 70 kr... to stwierdziła, ze drogie   ;D to może ona jest straszną sknerą... nie wiem... zobaczymy... najgorsze jest to, że ja dostane rachunek za 6 miesięcy   ;D ;D ;D i będę mogła zobaczyć.
Dzieki za pomoc... :D

Offline KIKI

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 128
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Podgrzewana podloga :)
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Gru 2010, 15:02:42 »
Ja tez mam podgrzewana podloge ale to nie na prad.Mam grzejnik pod podłągą.

Offline anha

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 570
  • Reputacja: +3/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Podgrzewana podloga :)
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Gru 2010, 15:14:37 »
A masz dojście do swego licznika?
Jeżeli tak to wyłącz ogrzewanie,obejrzyj licznik,włącz ogrzewanie na full i znów obejrzyj licznik.Jak szybciej się kręci to znaczy masz elektryczne ogrzewanie.
Jeżeli jest jednak elektryczne to trudno,przecież nie będziesz marzła w łazience.

Adie

  • Gość
Odp: Podgrzewana podloga :)
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Gru 2010, 15:54:34 »
Przeprowadzilam experyment... wylaczylam wszystko z pradu i "dioda" na liczniku przestala migac... chociaz podloga byla wlaczona na 2... przekrecilam na 5 i "dioda" dostala szalu   ;D zaczela szybko migac czyli... wnioskuje, ze ogrzewanie podlogowe w mojej lazience jest na prad... malo tego... mialam nastawione na 2 przez pol godziny i podloga zimna... zastanawiam sie... czy jak np. ta podloga juz osiagnie odpowiednia temperature, to moze przestanie pobierac tyle pradu...  ;D ;D ;D bede dalej obserwowac moja podloge...  :D

[Posted on: 01 Gru 2010, 15:47:27]

PS: nastawilam na 3... licznik szaleje... dodam, ze wszystko inne jest wylaczone z pradu... poczekam, az sie nagrzeje i jak wtedy bedzie migac na liczniku   ;D mam nadzieje, ze rozumiecie co pisze... bo mam stres z ta podloga   ;D 

Offline aarhusN

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 21
  • -Otrzymane: 32
  • Wiadomości: 336
  • Reputacja: +3/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podgrzewana podloga :)
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Gru 2010, 16:16:50 »
Cytuj (zaznaczone)
A to ogrzewanie na pewno na prad? Rzadko kiedy sie je juz spotyka.

wcale nie tak rzadko ;D. stosuje sie tzw maty grzejne,ktore mozna ulozyc besposrednio pod plytki podlogowe(przy remoncie lazienki na przyklad).mozna tez sam kabel.czas nagrzewania w zaleznosci od tego jak gleboko pod powierzchnia jest ulozona taka instalacja.im glebiej tym dluzej sie nagrzewa,ale tez dlugo 3ma ;D

poloniainfo.dk

Odp: Podgrzewana podloga :)
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Gru 2010, 16:16:50 »

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Podgrzewana podloga :)
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Gru 2010, 16:27:03 »
Ale sa o wiele drozsze w uzyciu, wiec jak sie juz ktos decyduje na wiekszy remont i nowa podloge to najczesciej podlacza ogrzewanie podlogowe do glównego zródla ciepla - miejsckie, gaz, træpiller itd.
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline aarhusN

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 21
  • -Otrzymane: 32
  • Wiadomości: 336
  • Reputacja: +3/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podgrzewana podloga :)
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Gru 2010, 16:44:04 »
pewnie masz racje ;Dwidac,to Ty pracujesz w branzy ,a nie ja ;D
jest drozsze w uzyciu-to oczywiste ;D

[Posted on: 01 Gru 2010, 16:42:03]

zamiast zrywac cala podloge( klasc nowa podloge ,izolacje itd) i przerabiac rury,niektorzy po prostu wola wymienic(albo polozyc plytki) plus mate grzewcza ;D

Adie

  • Gość
Odp: Podgrzewana podloga :)
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Gru 2010, 16:44:53 »
Moi drodzy  :D  czy jak juz podloga sie nagrzeje... to przestanie moj licznik tak szalec? i bede trzymac na 3... czy mam to wylaczyc?

Offline aarhusN

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 21
  • -Otrzymane: 32
  • Wiadomości: 336
  • Reputacja: +3/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podgrzewana podloga :)
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Gru 2010, 16:51:24 »
masz termostat ;D
jak temp spadnie,to znowu sie zalaczy i tak w kolko ;D

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Podgrzewana podloga :)
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Gru 2010, 17:18:21 »
Nie, w branzy nie pracuje ale generalne remonty na "wlasnej skórze" mam przerobione.
Za pierwszym razem wlasnie wymiana podlóg i zalozenie ogrzewania w podlodze odlaczonego do kombifyr.

Ale masz racje takie szybkie i latwe rozwiazanie na "juz" to maty elektryczne ale uzywac sie tego nie da bo jak sam zauwazyles licznik dostal szalu :-)
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline willy

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 90
  • Wiadomości: 1622
  • Reputacja: +37/-31
  • Płeć: Mężczyzna
  • JMP $E477
    • Status GG
Odp: Podgrzewana podloga :)
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Gru 2010, 20:51:45 »
Nie przesadzajcie z tym poborem prądu przez podgrzewaną podłogę.
Średniej wielkości łazienka nie powinna pobierać więcej niż 200-300 W.

NAjlepiej spisz licznik, i sprawdz go po 1 dobie.
następnie włącz podłogę, odczekaj 1 dobę aż się nagrzeje, spisz licznik i sprawdz go jescze raz po dobie. Będziesz miała pogląd ile prądu pobiera twoja podłoga.
"Broń jest narzędziem strachu.
Nie przystoi Mędrcowi."

Offline leo1

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 23
  • Wiadomości: 600
  • Reputacja: +7/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Podgrzewana podloga :)
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Gru 2010, 21:32:59 »
A ta podloga jest tylko i wylacznie jedynym urzadzeniem cieplnym czy masz jeszcze grzejnik?jesli masz jeszcze grzejnik to na 1000% jest to tylko i wylacznie mata grzejana zatopiona w kleju pod plytkami i uwierz mi ze jak bedziesz tym grzac non stop to pojdzesz z torbami bo taki wynalazek jest tylko i wylacznie opcja komfort czyli nastawiasz sobie przykladowo piec minut przed pojsciem do lazienki wziasc prysznic czy sie wykapac i zeby nozki nie marzly to sobie grzejesz podloge i powyjsciu ja wylanczasz.Jedynym rozwiazaniem z elektryczna podlogowka w sensie ekonomicznym jest kabel grzejny zatopiony w wylewke betonowa i on ma za zadanie ogrzewanie nie tylko podlogi ale rowniez calego pomieszczenia,zasada jego dzialania jest taka ze potrzebuje znacznie dluzszego czasu na nagrzanie podlogi ale za to bardzo dlugo oddaje cieplo poniewaz jest nagrzany caly beton pod plytkami razem z plytkami.

Adie

  • Gość
Odp: Podgrzewana podloga :)
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Gru 2010, 21:40:30 »
OK dzieki... zrobie to publicznie  ;D  dla wiadomosci wszystkich... moze kiedys komus sie przyda... stan licznika na teraz: 006332... zobaczymy jutro... bez wlaczania pdlogi  ;D ;D ;D 
napiecie jak w telenoweli...  :D


[Posted on: 01 Gru 2010, 21:35:16]

Leo1... moj drogi... jakie 5 minut??? podloga byla wloczona ponad godzine i zimna!!! mam grzejnik w lazience, ale chcialam sprobowac z ta podloga  ;D skoro juz mam...

poloniainfo.dk

Odp: Podgrzewana podloga :)
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Gru 2010, 21:40:30 »