poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej  (Przeczytany 491210 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline behemot

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 12
  • Wiadomości: 50
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej
« Odpowiedź #720 dnia: 07 Gru 2012, 19:36:25 »
To że homoseksualizm to choroba to sprawa oczywista. Problem w tym że koncernom farmaceutycznym nie zależy na znalezielniu leku na tę chorobę z oczywistych względów: homoseksualizm jest trendy; zdobywanie popularności (m.in. politycznej) na postawie pro-homosusulnej jest również dobrze postrzegane; kto chciałby leczyć się z czegoś co może przynosić wymierne korzyści?
Choroba jak to choroba - całe szczęscie "homo-homo-niewiadomo"  nie jest chorobą zakaźną - także podanie ręki pedałowi czy lesbijce nie jest groźne (a juz np. wirusem grypy można się zarazić).
"Homo-homo" też ludzie - jedni dobrzy, inni źli; jedni mniej wrażliwi, inni bardziej. Posiadanie kolegi/koleżanki -  pedała/lesbijki uważam za normalne.
Przecież nie przestajemy kumplować się z kimś kto ma katar, zapalenie wyrostka robaczkowego urodzi się z porażeniem mózgowym.
Jedyne co może denerwować to chęć zdobycia większych praw i przywilejów od ludzi zdrowych.

Cóż, natura tak stworzyła człowieka że dzieci może mieć tylko facet z kobietą. Kropka. Punktum.
Natura tak stworzyła człowieka że dziecko ma mamę w postaci kobiety i tatę w postaci mężczyzny. Kropka. Punktum.
 :)
W pozostałych możliwych przpadkach (pedał z pedałem; lesbijka z lesbijką) krzywdę wyrządza się tylko i wyłącznie dziecku (przy jednoczesnym samozadowoleniu jednego czy drugiego pedała; jednej czy drugiej lesbijki).
Michał Anioł i Leonardo da Vinci też byli homoseksualistami. Wnieśli wiele dla ludzkości. Chwała im za to.
Czy podziwiamy ich za to że byli pedałami? Ano właśnie nie... - i taka jest różnica pomiędzy pedałami z odrodzenia czy renesansu a współczesnymi (dla mniej domyślnych - tamci byli sławni dlatego że wiele stworzyli i wiele im zawdzięczamy; współcześni "homo-homo-niewiadomo" chcą być sławni ze względu na swą chorobę).
Tyle mam do powiedzenia w tym temacie :)
 :P

nutka53

  • Gość
Odp: Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej
« Odpowiedź #721 dnia: 07 Gru 2012, 20:20:54 »
Ciekawe czy bys to samo napisala, gdyby gosciu zostal zwolniony na przyklad za rude wlosy?

napisalabym to samo: mozna zwolnic z pracy rudego lub grubego czy  brzydkiego ale nie mozna zwolnic czlowieka za to ze jest rudy lub gruby czy brzydki. czy sie to komus podoba czy nie –polskii system prawny chroni osoby dyskryminowane –jak widac na przykladzie omawianego tutaj przypadku dyskryminacji geja,-otrzymal on wolny proces, adwokata z urzedu,odszkodowanie oraz wsparcie wielu osob .
o co polskie media robia tyle halasu? rozumialabym gdyby rzecz dziala sie w iranie,gdzie gejow morduja a tamtejsze media podjely walke o tolerancje i z dyskryminacja

nutka53

  • Gość
Odp: Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej
« Odpowiedź #722 dnia: 07 Gru 2012, 20:24:50 »


Czyli wszystko w porzadku jak dunczyk nazwie cie w pracy obrzydliwym, brudasem- polaczkiem? No przeciez on tez ma prawo do wolnosci slowa...
Moze on nie lubi blodpølse i smierdzacych polaczków - wolno mu to mówic do kazdego polaka bo " ma prawo do wolnosci slowa która jest fundamentem wolnego spoleczenstwa"...?
Czy tez rozpeta sie pieklo na poloniainfo o dunskiej nietolerancji?

Prawo wolnosci slowa dotyczy wszystkich czy tylko malej czarnej?

widze ze nie rozumiesz  na czym polega wolnosc slowa. dziwi mnie ze zabierasz glos w dyskusji  na temat o ktorym nie masz pojecia

nutka53

  • Gość
Odp: Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej
« Odpowiedź #723 dnia: 07 Gru 2012, 20:38:40 »
tak troszke naiwne sa te przytoczone  opinie o znajomych homoseksualistach- coz za   sliczny obrazek z tecza w tle –ok.
 wsrod nich sa i mili i madrzy i glupi i chamy tez.


nie podobaja mi sie rozhisteryzowani bojowkarze  politycznej poprawnosci walczacy  o wprowadzenie np. zakazu zwracania sie mamo i tato jako ze  sa to slowa "heteroseksistowskie" –strasznie "  homofobiczne" bo obrazajace uczucia  homoseksualistow – jest to narzedzie do podzialu spoleczenstwa i nic to dobrego  nie wrozy


Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej
« Odpowiedź #724 dnia: 07 Gru 2012, 21:31:13 »
Do nutka:

A kto decyduje czy ja mam pojecie o temacie czy nie? Ty ? A jakim prawem ? Bo...??  ;D

Dziwic ci sie oczywiscie wolno, ja tez sie dziwie ze ty sie dziwisz, tez mi wolno  ;D
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

MalaCzarna

  • Gość
Odp: Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej
« Odpowiedź #725 dnia: 07 Gru 2012, 21:36:28 »
Do nutka:

A kto decyduje czy ja mam pojecie o temacie czy nie? Ty ? A jakim prawem ? Bo...??  ;D

Dziwic ci sie oczywiscie wolno, ja tez sie dziwie ze ty sie dziwisz, tez mi wolno  ;D

Decydują twoje możliwości umysłowe ,które są marniutkie !

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej
« Odpowiedź #726 dnia: 07 Gru 2012, 21:45:42 »
A skad wiesz?

Napisano o tym w liscie do koryntian ??

 ;D ;D ;D

...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

poloniainfo.dk

Odp: Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej
« Odpowiedź #726 dnia: 07 Gru 2012, 21:45:42 »

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej
« Odpowiedź #727 dnia: 07 Gru 2012, 21:52:53 »
Moze i nie, ale by sie na pewno wielu osobom przydalo, bo przeciez piesek tutaj nie jest najwazniejszy, ale jezeli ktos nic nie widzi poza pieskiem (ktory wedlug mnie jest bardzo "sød"), to i ani "Matador", a byl to tylko przyklad, ani czytanie prasy, ani zwiedzanie dunskich zabytkow, ani uczestniczenie w debacie spolecznej, w spotkaniach w srodowisku lokalnym, ani ogladanie dunskiej telewizji ani........ i tak mu nie pomoze - bedzie wszedzie szukal/widzial tylko tego pieska, jezeli mnie dobrze rozumiesz. Mialem przede wszystkim na mysli te rodziny, ktore maja zamiar tutaj zostac na dluzej. Czyli.....znowu jestesmy w punkcie wyjscowym......znajomosc jezyka, uczyc sie go jak najszybciej i wszedzie gdzie to mozliwe, rowniez od swoich dzieci, ktore przyswajaja go sobie szybko. Siedzenie przed polskimi serialami telewizyjnymi, moze raczej odlozyc natroche pozniej, po nauczeniu sie dunskiego, bo to powinno byc najwazniejsze dla tych, ktorzy maja zamiar tutaj zostac. A moze takze zaczac od serialifilmow dunskich - wiele znakomitych i w dodatku z dunskimi podtekstami, lepiej byc nie moze.
Na "Matadorze" i "Kroniken" przygotowywalam sie do DP3 i Studieprøven. Lepszego "narzedzia" nie znajdziesz :)
« Ostatnia zmiana: 07 Gru 2012, 22:04:22 wysłana przez Jomir »
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej
« Odpowiedź #728 dnia: 07 Gru 2012, 21:58:23 »
To że homoseksualizm to choroba to sprawa oczywista. Problem w tym że koncernom farmaceutycznym nie zależy na znalezielniu leku na tę chorobę z oczywistych względów: homoseksualizm jest trendy; zdobywanie popularności (m.in. politycznej) na postawie pro-homosusulnej jest również dobrze postrzegane; kto chciałby leczyć się z czegoś co może przynosić wymierne korzyści?
Choroba jak to choroba - całe szczęscie "homo-homo-niewiadomo"  nie jest chorobą zakaźną - także podanie ręki pedałowi czy lesbijce nie jest groźne (a juz np. wirusem grypy można się zarazić).
"Homo-homo" też ludzie - jedni dobrzy, inni źli; jedni mniej wrażliwi, inni bardziej. Posiadanie kolegi/koleżanki -  pedała/lesbijki uważam za normalne.
Przecież nie przestajemy kumplować się z kimś kto ma katar, zapalenie wyrostka robaczkowego urodzi się z porażeniem mózgowym.
Jedyne co może denerwować to chęć zdobycia większych praw i przywilejów od ludzi zdrowych.

Cóż, natura tak stworzyła człowieka że dzieci może mieć tylko facet z kobietą. Kropka. Punktum.
Natura tak stworzyła człowieka że dziecko ma mamę w postaci kobiety i tatę w postaci mężczyzny. Kropka. Punktum.
 :)
W pozostałych możliwych przpadkach (pedał z pedałem; lesbijka z lesbijką) krzywdę wyrządza się tylko i wyłącznie dziecku (przy jednoczesnym samozadowoleniu jednego czy drugiego pedała; jednej czy drugiej lesbijki).
Michał Anioł i Leonardo da Vinci też byli homoseksualistami. Wnieśli wiele dla ludzkości. Chwała im za to.
Czy podziwiamy ich za to że byli pedałami? Ano właśnie nie... - i taka jest różnica pomiędzy pedałami z odrodzenia czy renesansu a współczesnymi (dla mniej domyślnych - tamci byli sławni dlatego że wiele stworzyli i wiele im zawdzięczamy; współcześni "homo-homo-niewiadomo" chcą być sławni ze względu na swą chorobę).
Tyle mam do powiedzenia w tym temacie :)
 :P
Podziekowalam przypadkowo.
Tak sobie mysle... Wynika to zapewne z czystego rachunku prawdopodobienstwa. Ale...
jakos jeszcze nigdy nie spotkalam sie z artykulem, notatka policyjna o maltretowniu dziecka w rodzinie homoseksulnej.Nie czytalam tez o przemocy w takich rodiznach. CHoc, rzadko bo rzadko, ale jednak miewaja takie rodziny dzieci, a malzenstw jest wiele.
Natomiast artyklow o przemocy w rodzinach heteroseksulanych, znajdziesz w sieci tysiace.
W zwiazku z tym, mam pytane, czy oby na pewno kazda, nawet "bylejaka" rodzina heteroseksualna, bedzie ZAWSZE lepsza od homoseksualnej???
« Ostatnia zmiana: 07 Gru 2012, 22:12:03 wysłana przez Jomir »
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej
« Odpowiedź #729 dnia: 07 Gru 2012, 22:01:18 »
tak troszke naiwne sa te przytoczone  opinie o znajomych homoseksualistach- coz za   sliczny obrazek z tecza w tle –ok.
 wsrod nich sa i mili i madrzy i glupi i chamy tez.


nie podobaja mi sie rozhisteryzowani bojowkarze  politycznej poprawnosci walczacy  o wprowadzenie np. zakazu zwracania sie mamo i tato jako ze  sa to slowa "heteroseksistowskie" –strasznie "  homofobiczne" bo obrazajace uczucia  homoseksualistow – jest to narzedzie do podzialu spoleczenstwa i nic to dobrego  nie wrozy
Dzialo by sie bardzo dobrze w spoleczenstwie, gdyby tylko geje je dzielili.
Mysle, ze "nosiciele beretow", a zwlaszcza ich goru czynia duzo wiecej szkody. I to "dobabuse nic dobrego nie wrozy":
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej
« Odpowiedź #730 dnia: 07 Gru 2012, 23:03:36 »
Cóż, natura tak stworzyła człowieka że dzieci może mieć tylko facet z kobietą. Kropka. Punktum.
mniej wiecej - natura mówi tylko ze potzebny jest plemnik i jajeczko, nie mówi nic o tym jak i w jaki sposób.

Natura tak stworzyła człowieka że dziecko ma mamę w postaci kobiety i tatę w postaci mężczyzny. Kropka. Punktum
Tu natura nic nie stworzyla - to tylko sa spoleczno - kulturalne uwarunkowania, troche przesadów religijnych, np. w niektórych odlamach islamu dziecko moze miec wiele matek.

Nie mieszac do tematu natury a jesli juz mieszasz: natura stworzyla tez slimaki, dwie plcie w jednym ciele (ci to sie maja  wesolo).
 ;D ;D ;D
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

nutka53

  • Gość
Odp: Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej
« Odpowiedź #731 dnia: 07 Gru 2012, 23:34:55 »
Podziekowalam przypadkowo.
Tak sobie mysle... Wynika to zapewne z czystego rachunku prawdopodobienstwa. Ale...
jakos jeszcze nigdy nie spotkalam sie z artykulem, notatka policyjna o maltretowniu dziecka w rodzinie homoseksulnej.Nie czytalam tez o przemocy w takich rodiznach. CHoc, rzadko bo rzadko, ale jednak miewaja takie rodziny dzieci, a malzenstw jest wiele.

 

Otóż niepokojącym jest fakt, że w tak nielicznej populacji poziom popełnianych  przestępstw kryminalnych przekracza znacznie poziom dotyczący całej populacji.
Wśród morderców homoseksualiści stanowią ok. 20% sprawców. Gorzej z seryjnymi mordercami, gdzie wskaźnik ten dochodzi do 40 %, a przecież homoseksualiści stanowią „tylko” od 6 do 10 proc społeczeństwa.
Te dane ( można je znaleźć w publikacjach chociażby Jarosława Stukana) dają sporo do myślenia.
Wniosek nasuwa się praktycznie jeden – homoseksualiści stanowią podwyższoną grupę ryzyka pod względem kryminalnym.
Warto też odnotować, że wśród  skazanych pedofili, ok. 70% to homoseksualiści.
Te dane warto zapamiętać.

 czy człowiek, który generalnie akceptuje samego siebie, będzie tak natrętnie domagał się akceptacji od innych. czy od strony psychologicznej największego problemu z zaakceptowaniem homoseksualizmu nie mają aby sami homoseksualiści?
http://lubczasopismo.salon24.pl/parasol/post/423229,homoseksualizm-choroba-czy-cos-innego

Offline rey2000

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 22
  • Wiadomości: 273
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej
« Odpowiedź #732 dnia: 07 Gru 2012, 23:46:53 »
np. w niektórych odlamach islamu dziecko moze miec wiele matek.
No a w niektórych ,,odłamach,,  moze nawet nie mieć  głowy  :o

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej
« Odpowiedź #733 dnia: 07 Gru 2012, 23:48:24 »
I tak od tematu rodzina, doszlismy do seryjnych mordercow.

Cytowanego przez Ciebie zrodla wiedzy, komentowac nie bede. Jako, ze na artykuly w stylu "Pudelka" czy "Faktu", szkoda mi mojego czasu.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

MalaCzarna

  • Gość
Odp: Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej
« Odpowiedź #734 dnia: 08 Gru 2012, 00:03:58 »
I tak od tematu rodzina, doszlismy do seryjnych mordercow.

Cytowanego przez Ciebie zrodla wiedzy, komentowac nie bede. Jako, ze na artykuly w stylu "Pudelka" czy "Faktu", szkoda mi mojego czasu.

A ja mam wrażenie że tobie w ogóle szkoda czasu na zdobycie rzetelnej ,dogłębnej wiedzy.
Później przez przypadek / niechcący dajesz plusa logicznej argumentacji , prawdziwym faktom .
Podoba ci się argumentacja od której aż cuchnie analfabetyzmem ... Jomir o co tobie chodzi ?

poloniainfo.dk

Odp: Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej
« Odpowiedź #734 dnia: 08 Gru 2012, 00:03:58 »

 

skat a rozliczenie w Polsce!!!!!!!!!!!!!!

Zaczęty przez julkaDział Podatki

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 15544
Ostatnia wiadomość 27 Mar 2008, 11:00:00
wysłana przez julka
uzytkowanie samochodu zarejestrowanego w polsce

Zaczęty przez andykac65Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 9028
Ostatnia wiadomość 03 Lip 2008, 13:35:33
wysłana przez vera
Darowizna w Polsce a Skat

Zaczęty przez cirolDział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 7834
Ostatnia wiadomość 27 Lut 2019, 17:27:30
wysłana przez cirol
wybory w polsce koresponencyjnie

Zaczęty przez robert73Dział Hydepark

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 35275
Ostatnia wiadomość 12 Paź 2011, 16:26:23
wysłana przez Bluszcz
Praca w Danii choroba w Polsce !!!!!

Zaczęty przez innaDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 11971
Ostatnia wiadomość 13 Sty 2011, 12:39:24
wysłana przez @ae@