poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej  (Przeczytany 491248 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej
« Odpowiedź #795 dnia: 06 Mar 2013, 17:46:22 »
KTO ZATRUDNIA NA CZARNO ?
Dunczycy 8)
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

inna

  • Gość
Odp: Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej
« Odpowiedź #796 dnia: 06 Mar 2013, 18:46:51 »
Dunczycy 8)

Dokladnie aisak. Czytalam art. i myslalm puknijcie wy sie w leb !!! Przeciez sami chca i sami o to  pytaja.
Ja wiem jedno ze u mnie w domu hydraulik itp musi byc z Polandii nigdy z Dunolandii. 
Moj dom do tej pory cierpi a naparwili go zbojnicy z Polandii  ;)

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej
« Odpowiedź #797 dnia: 06 Mar 2013, 19:56:28 »
Jeżeli chodzi o gospodarkę są też optymistyczne wieści  Helle pięknieje w oczach  :o :P

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej
« Odpowiedź #798 dnia: 06 Mar 2013, 20:10:11 »
Jeżeli chodzi o gospodarkę są też optymistyczne wieści  Helle pięknieje w oczach  :o :P
Jak wino ;) ;D
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline 1941

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1153
  • -Otrzymane: 728
  • Wiadomości: 2969
  • Reputacja: +1/-0
    • Autor wpisu.
Odp: Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej
« Odpowiedź #799 dnia: 06 Mar 2013, 20:13:57 »
Jak wino ;) ;D

Moze dojrzewa tak przy magnesach neodymowych?

Offline silk

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 32
  • Wiadomości: 52
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej
« Odpowiedź #800 dnia: 12 Mar 2013, 11:01:30 »
Dyrt for statskassen at østeuropæere tager så mange job
http://www.dr.dk/Nyheder/Penge/2013/03/08/0308011516.htm
Dunskie panstwo traci miliardy na przybyszacg ze wschodu ( czyli w wiekszosci na nas). Zamiast nich pracodawcy powinni dawac prace bezrobotnym Dunczykom. Mysle, ze jest to poczatek nagonki na pracownikow z nowych krajow UE.
Chyba ida zle czasy :(.
Ale z drugiej strony patrzac na to subjektywnie z dunskiego punktu widzenia to maja racje, ze dla dunskiego panstwa nie jest to proceder oplacalny.


poloniainfo.dk

Odp: Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej
« Odpowiedź #801 dnia: 12 Mar 2013, 11:56:37 »

Offline sob123

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej
« Odpowiedź #802 dnia: 12 Mar 2013, 14:31:45 »
Dyrt for statskassen at østeuropæere tager så mange job
http://www.dr.dk/Nyheder/Penge/2013/03/08/0308011516.htm
Dunskie panstwo traci miliardy na przybyszacg ze wschodu ( czyli w wiekszosci na nas). Zamiast nich pracodawcy powinni dawac prace bezrobotnym Dunczykom. Mysle, ze jest to poczatek nagonki na pracownikow z nowych krajow UE.
Chyba ida zle czasy :(.
Ale z drugiej strony patrzac na to subjektywnie z dunskiego punktu widzenia to maja racje, ze dla dunskiego panstwa nie jest to proceder oplacalny.


Tylko który Duńczyk będzie sprzątał albo pracował jako vikar? Autor artykułu ma bardzo wąskie horyzonty ponieważ wszystkich emigrantów wrzuca do jednego worka. Zawodowo zajmuję się sprzątaniem, płacę podatki, rachunki, robię zakupy w duńskich sklepach więc nie rozumiem dlaczego pastwo duńskie traci na takich jak ja miliardy koron?

Offline makarpoland

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 44
  • Wiadomości: 166
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej
« Odpowiedź #803 dnia: 12 Mar 2013, 15:04:49 »
Prawdopodobnie chodzi autorowi, o to ze przyszedl/nadchodzi czas, ze Dunczycy powinni ruszyc dupska do vikarow albo zajac sie sprzataniem zamiast siedziec na zasilku. A tu niestety klops, bo jest duzo ludzi ze wschodu, ktorzy opanowali branze transportowa, sprzatajaca, magazynowa itp. Jesli my zabierzemy prace w tych sektorach, a Dunczycy straca prawo do zasilkow, to gdzie znajda prace ? Mowie o slabo wyksztalconych, leniuchach, nieszczesnikach itp. Kiedys nie chcieli, a teraz w wielu branzach jest za pozno, bo jest tam juz "wschodnia mafia", ktora pracuje wydajniej i lepiej :)

Sam mam w pracy 2 osoby, ktore siedzialy na A-kasie po 10 lat i teraz wielkie pretensje, ze pracuja w sklepie internetowym Irmy (Irma.dk), i ze bardzo im ciezko. A robotka jest bardzo w porzadku (jestem jedynym z dwoch obcokrajowcow). Jezeli Dunczyk mowi na prace w mojej firmie ciezka, to chcialbym wiedziec jak bylo z 10 lat temu i co oni by chcieli robic zeby sie nie narobic.



Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej
« Odpowiedź #805 dnia: 12 Mar 2013, 15:32:18 »
Prawdopodobnie chodzi autorowi, o to ze przyszedl/nadchodzi czas, ze Dunczycy powinni ruszyc dupska do vikarow albo zajac sie sprzataniem zamiast siedziec na zasilku. A tu niestety klops, bo jest duzo ludzi ze wschodu, ktorzy opanowali branze transportowa, sprzatajaca, magazynowa itp. Jesli my zabierzemy prace w tych sektorach, a Dunczycy straca prawo do zasilkow, to gdzie znajda prace ? Mowie o slabo wyksztalconych, leniuchach, nieszczesnikach itp. Kiedys nie chcieli, a teraz w wielu branzach jest za pozno, bo jest tam juz "wschodnia mafia", ktora pracuje wydajniej i lepiej :)

Sam mam w pracy 2 osoby, ktore siedzialy na A-kasie po 10 lat i teraz wielkie pretensje, ze pracuja w sklepie internetowym Irmy (Irma.dk), i ze bardzo im ciezko. A robotka jest bardzo w porzadku (jestem jedynym z dwoch obcokrajowcow). Jezeli Dunczyk mowi na prace w mojej firmie ciezka, to chcialbym wiedziec jak bylo z 10 lat temu i co oni by chcieli robic zeby sie nie narobic.
Ja pracuje w firmach sprzatajacych. Prawda jest taka, ze Dunki wytrzymywaly tam kilka dni, tydzien , nooo w ostatecznosci miesiac. Powody: zbyt ciezka praca,zbyt niska stawka godzinowa, zbyt wielkie wymagania pracodawcy, zle traktowanie( :o ;)), smrod, brud oraz paluszek i glowka :).

Btw. co to tu za raj byl, 10 lat na a-kasse?? Wow!!!
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

Offline martuchnam

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 30
  • Wiadomości: 428
  • Reputacja: +16/-38
  • Płeć: Kobieta
Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi obcych. Sama wyznaczam sobie cele, do których  dąże. Potrafie byc nieznosna. Chcialabym móc wszystko. Pragne walczyc o swoje do konca. Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Zaluje kilku niepotrzebnych slów.

Offline suso

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 35
  • -Otrzymane: 15
  • Wiadomości: 112
  • Reputacja: +4/-0
    • Moje zdjęcia
Odp: Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej
« Odpowiedź #807 dnia: 12 Mar 2013, 15:40:18 »
Każdy pracownik jest inny ( duński , czy polski) . W mojej pracy na jakieś 50 osób jestem jedynym Polakiem , jest jeszcze Francuz i Szwed. To co mogę powiedzieć to że jedni Duńczycy są naprawdę zdziwieni że muszą pracować w pracy , ale oni są szybko stawiani do pionu przez resztę załogi  a następnie dość szybko zwalniani. A z większą resztą jest naprawdę przyjemnie pracować, są szybcy kompetentni , i nie oglądają się na kogoś obok żeby tylko mniej się narobić. Oczywiście każdy może mieć gorszy dzień , ale nikt z tego nie robi problemu gdy tylko nie zdarza się to zbyt często.

Offline lonewolf

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 142
  • -Otrzymane: 188
  • Wiadomości: 425
  • Reputacja: +14/-2
  • Płeć: Mężczyzna
  • ..Człowiek bez Boga jest jak ryba bez roweru..
Motto- "Dyskusja z wierzącym nie ma sensu tak jak gra w szachy z gołębiem. Nieważne jak dobry jesteś to gołąb przewróci figury, nasra na planszę i będzie się puszył jakby wygrał."

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej
« Odpowiedź #809 dnia: 12 Mar 2013, 18:14:31 »
http://polennu.dk/flere-polakker-mistede-arbejdet-i-februar
Niom my tu też zaraz ryż zaczniemy sadzić z nudów  ;D


Cytat: bikerboy w Dzisiaj o 12:56:37

    http://www.fagbladet3f.dk/temaer/bagmaendene/640324723e69410e991d5a53e669025c-20130312-se-video-fuld-direktr-ydmyger-polakker?utm_source=Fagbladet+3F+Dagligt&utm_medium=newsletter&utm_campaign=Flere+sager+om+l%F8nfusk+i+byggeriet+%2F+Se+video%3A+Fuld+direkt%F8r+h%E5ner+polakker+%2F+Vind+en+iPhone

    Paranoja ...... szkoda slow ..........

Skurwiel oszukuje i jeszcze osmiesza...dla mnie do odjebania...tyle w temacie..
Lone przeceniasz gościa, nie dość że typ łazi po promie pijany to jeszcze buty kradnie pasażerom. Obraz dość typowy dla pijanego Duńczyka z którym nikt nie chcę  rozmawiać  ::)
« Ostatnia zmiana: 12 Mar 2013, 19:10:02 wysłana przez vordingborg »

poloniainfo.dk

Odp: Artykuly o Polsce i Polakach w prasie dunskiej
« Odpowiedź #809 dnia: 12 Mar 2013, 18:14:31 »

 

skat a rozliczenie w Polsce!!!!!!!!!!!!!!

Zaczęty przez julkaDział Podatki

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 15555
Ostatnia wiadomość 27 Mar 2008, 11:00:00
wysłana przez julka
uzytkowanie samochodu zarejestrowanego w polsce

Zaczęty przez andykac65Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 9033
Ostatnia wiadomość 03 Lip 2008, 13:35:33
wysłana przez vera
Darowizna w Polsce a Skat

Zaczęty przez cirolDział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 7865
Ostatnia wiadomość 27 Lut 2019, 17:27:30
wysłana przez cirol
wybory w polsce koresponencyjnie

Zaczęty przez robert73Dział Hydepark

Odpowiedzi: 53
Wyświetleń: 35295
Ostatnia wiadomość 12 Paź 2011, 16:26:23
wysłana przez Bluszcz
Praca w Danii choroba w Polsce !!!!!

Zaczęty przez innaDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 12002
Ostatnia wiadomość 13 Sty 2011, 12:39:24
wysłana przez @ae@