poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: cyfra plus  (Przeczytany 35951 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Manior

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 17
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: +16/-6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: cyfra plus
« Odpowiedź #15 dnia: 29 Paź 2007, 20:55:59 »
Hotbird satelity mają pozycję 13o E Czyli 13 stopni na wschód od kierunku pd.
Większość talerzy satelitarnych (jak nie wszystkie)jest skonstruowana tak, ze talerz ma być w pionie.
Bierzesz poziomnice, ustawiasz pion, sprawdzasz na przyklad z mapą, gdzie jest południe i przesuwasz talerz 13o w lewo.
Musi działać. Chyba, że to nie o ustawienie talerza Ci chodzi, a receivera.?

Tu znajdziesz link do wszystkich programów na Hotbird: http://www.lyngsat.com/hotbird.html
I jeszcze naukowo o tym co pisałem: http://www.tele-satellite.com/TELE-satellite-0603/pol/beginner.pdf

Pozdrawiam

K3

  • Gość
Odp: cyfra plus
« Odpowiedź #16 dnia: 01 Lis 2007, 19:04:27 »
Hotbird satelity mają pozycję 13o E Czyli 13 stopni na wschód od kierunku pd.
Większość talerzy satelitarnych (jak nie wszystkie)jest skonstruowana tak, ze talerz ma być w pionie.
Bierzesz poziomnice, ustawiasz pion, sprawdzasz na przyklad z mapą, gdzie jest południe i przesuwasz talerz 13o w lewo.
Musi działać. Chyba, że to nie o ustawienie talerza Ci chodzi, a receivera.?

bzdura ;D

13E oznacza, ze satelita "wisi" nad tym poludnikiem, i osoby na nim mieszkajace ustawiaja anteny dokaldnie na poludnie, ustawiajac jedynie elewacje czyli "wysokosc" kierunku gdzie patrzy antena
elewacja zalezy od tego na jakim rownolezniku ktos mieszka, im bardziej na polnoc tym nizej patrzy antena

jesli ktos mieszka na wschod od tego poludnika 13E, to antene odchylona jest ku zachodowi
jesli ktos mieszka na zachod, to antena patrzy z odchyleniem na wschod {cala Dania}
do obliczenia dokladnych wartosci sluza odpowiednie kalkulatory
oprocz odchylenia anteny dochodzi do tego jeszcze obrot konwertera, tak aby polaryzacja sie zgadzala
« Ostatnia zmiana: 01 Lis 2007, 19:18:11 wysłana przez K3 »

Offline Quit

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: +0/-1
Odp: cyfra plus
« Odpowiedź #17 dnia: 01 Lis 2007, 22:20:11 »
Hej, ja mam cyfre i dziala bez zarzutu.
A najlatwiejsza metode na ustawienie tegoz podal mi szanowny Pan od Cyfry w PL.
Mowil tak.... Niech Pani ustawia talerz na to miejsce w ktorym jest slonce ok. 12:10 w poludnie (nie pytajcie dlaczego 10 minut po) a potem to juz minimalne ruchy czasza w lewo lub w prawo, az na ekranie widac, ze jest sygnal (2 ludzi sie przyda - 1 do krecenia, jedne do wlepiania oczu w monitor - no chyba, ze macie mozliwosc robienia obu jendoczensie)
Sprawdzalam metode 2 razy (sie przeprowadzalam :) ) i sie sprawdza. Jedyne co to trzeba miec cieprliwosc do tych minimalnych ruchow czasza anteny.

Offline Manior

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 17
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: +16/-6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: cyfra plus
« Odpowiedź #18 dnia: 01 Lis 2007, 22:52:22 »
Do K3.
Bzdura oznacza, że nie mam ustawionej anteny sat. A mam! Na Hotbird i w taki sposób (wydaje mi się, że prosty, bez kalkulatorów) w jaki opisałem.
Gdy kupiłem talerz, tu w Danii dostałem info, że ma być w pionie bo konwerter jest ustawiony pod takim kątem, żeby talerza nie odchylać.


K3

  • Gość
Odp: cyfra plus
« Odpowiedź #19 dnia: 02 Lis 2007, 17:24:11 »
Do K3.
Bzdura oznacza, że nie mam ustawionej anteny sat. A mam! Na Hotbird i w taki sposób (wydaje mi się, że prosty, bez kalkulatorów) w jaki opisałem.
Gdy kupiłem talerz, tu w Danii dostałem info, że ma być w pionie bo konwerter jest ustawiony pod takim kątem, żeby talerza nie odchylać.



owszem mozna dostac talerz ktory po postawieniu w pionie bedzie patrzyl pod okreslonym katem w gore (elewacja)
ale jak zlapiesz hotbirda na takim talerzu, to innych satelitow juz nie (np eutelsat), po prostu inna orbita
na dodatek polnoc i poludnie danii sa troche od siebie, co powoduje kilkustopniowa roznice w elewacji danego satelity
takie ustawienie "na sztywno" powoduje, ze odbior czy sila sygnalu nie osiaga maksymalnej wartosci, co moze miec znaczenie przy gorszych warunkach pogodowych


dla ulatwienia popatrz na slonce, im bardziej na polnoc, tym nizej jest nad horyzontem


a bzdura dotyczyla ustawienia talerza o 13 stopnii w lewo
jesli satelita wisi na poludniku 13E to mieszkajac np w polsce mamy poludniki od 14E do 24E wiec dla polskich warunkow antena musi zerkac z odchyleniem na zachod
w dani poludniki mamy od 8E do 12E, wiec odchylenie na wschod, z tym ze zalezne od tego czy ktos mieszka na zachodnim wybrzezu, czy np w kopenhadze
a np w malmo ktore lezy blizutko 13E antena bedzie idealnie na poludnie

Offline Patrycja

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: cyfra plus
« Odpowiedź #20 dnia: 25 Lis 2007, 22:37:05 »
A ja z takim pytaniem jeszcze zanim ta cyfre do Danii przytaszcze czy to prawda,ze aby uzytkowac antene satelitarna w bloku musze miec zgode z komuny?Znajomy cos o tym przebakiwal  ::)

Offline Manior

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 17
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: +16/-6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: cyfra plus
« Odpowiedź #21 dnia: 26 Lis 2007, 20:45:10 »
Nie sądzę, żebyś musiała mieć pozwolenie z komuny. Jeżeli już to raczej ze spółdzielini mieszkaniowej.
Najlepiej popatrz, czy w tym bloku już wiszą jakieś anteny. Jeżeli tak to prawdopodobnie spółdzielnia nie ma żadnych restrykcji w tym temacie.

W czasach, gdy talerze sat dopabuse się pojawiały, spółdzielnie nie zgadzały się na montowanie ich na zewnątrz, gdyż "szpeciły" otoczenie.
Ja mieszkałem wtedy w bloku na pierwszym piętrze i miałem betonową ściankę na balkonie. Z talerzem poradziłem sobie tak, że ustawiłem go na balkonie, na podłodze. Z zewnątrz był nie widoczny a i tak łapał sygnał z satelity przez wolną przestrzeń na balkonie.
W pewnym jednak momencie jakaś instytucja państwowa doszła do wniosku, że zakaz wieszania talerzy jest ograniczeniem wolności jednostki i ograniczeniem dostępu do informacji. W większości wypadków uchylono zakazy w spółdzielniach i dziś mamy las anten wszędzie tam, gdzie mieszkają cudzoziemcy.

Pozdrawiam

poloniainfo.dk

Odp: cyfra plus
« Odpowiedź #21 dnia: 26 Lis 2007, 20:45:10 »

piatka

  • Gość
Odp: cyfra plus
« Odpowiedź #22 dnia: 26 Lis 2007, 21:28:31 »
W spoldzielni zapytac trzeba koniecznie.U nas tez jest zakaz montowania anten.
moj maz poradzil ze spoldzienia w ten sposob:
Zapytal czy na balkonie moze postawic stol, krzesla, lezaki i rozne inne rzeczy.
Odpowiedz byla pozytywna.
Na pytanie czy moze ustawic tam antene zaniemowili i po naradach z wladzami spoldzielni wyrazono zgode
pod warunkiem, ze nie bedzie zamocowana do sciany budynku :P :D
 

Offline Patrycja

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: cyfra plus
« Odpowiedź #23 dnia: 26 Lis 2007, 23:12:24 »
Dzieki serdeczne moi mili  ;D

Najpierw pojde w slady meza Piatki a jak sie nie zgodza to jak Manior wykorzystam wolną przestrzen  ;D ;D ;D

asica25

  • Gość
Odp: cyfra plus sposób super
« Odpowiedź #24 dnia: 06 Cze 2008, 14:26:28 »
hej ludziska jednak działa ustawienie czaszy na 12.10 i minimalne ruchy czasą męczyłam sie dwa dni aż do teraz raz dwa i juz jest polecam naprawde to sie sprawdza ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Offline Quit

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 58
  • Reputacja: +0/-1
Odp: cyfra plus
« Odpowiedź #25 dnia: 06 Cze 2008, 20:49:54 »
Hi hi a nie mowilam, ze to dziala?

A propos...wie ktos, czy gdzies na Cyfrze beda pokazywac Euro 2008 czy to tylko PolSat z polskiej tv?

Offline felis

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: cyfra plus
« Odpowiedź #26 dnia: 01 Wrz 2008, 17:55:19 »
Hej mam takie pytanie.
Chcę przywieść z Polski satelitę. Czy muszę za to płacić. Czy muszę zgłosić to do komuny??
Jednym słowem czy za użytkowanie satelity w Danii muszę płacić??

Offline mawi

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 532
  • Reputacja: +7/-9
  • Płeć: Kobieta
    • Status GG
Odp: cyfra plus
« Odpowiedź #27 dnia: 01 Wrz 2008, 20:54:26 »
płacisz ogólnie za  media ( radio ,telewizje )  jest to obowiązkowe
nie musisz zgłaszać że masz satelitę ale musisz zapytać właściciela (jeżeli wynajmujesz) czy możesz zamontować talerz ,na niektórych osiedlach jest to zabronione albo trzeba  umieścić opłatę
http://www.dr.dk/OmDR/About+DR/20061123155622.htm
wychodzi  2.190 na rok
« Ostatnia zmiana: 01 Wrz 2008, 21:08:28 wysłana przez mawi »
"nie kłóć się z idiotą - sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem."

Offline felis

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: cyfra plus
« Odpowiedź #28 dnia: 02 Wrz 2008, 17:43:31 »
Hej
Problem polega na tym  , że mam mieszkanie ze spółdzielni. Obok mnie sąsiedzi mają anteny satelitarne ale to duńczycy i nie wiem jak to z nimi czy opłacają.
Nie chciałbym mieć potem problemów.

Wiec pytanie co zrobić.

Offline mawi

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 532
  • Reputacja: +7/-9
  • Płeć: Kobieta
    • Status GG
Odp: cyfra plus
« Odpowiedź #29 dnia: 02 Wrz 2008, 21:07:27 »
musisz się zapytać  w spółdzielni o zgodę
"nie kłóć się z idiotą - sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem."

poloniainfo.dk

Odp: cyfra plus
« Odpowiedź #29 dnia: 02 Wrz 2008, 21:07:27 »

 

Problem z cyfra +

Zaczęty przez YuuriDział Pomoc!

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 28261
Ostatnia wiadomość 05 Sty 2011, 23:12:53
wysłana przez maciek4486
Multiroom nc plus

Zaczęty przez Kazik40Dział Hydepark

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3322
Ostatnia wiadomość 07 Wrz 2018, 13:09:25
wysłana przez Alyx