poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Samochody na polskich numerach-przepisy  (Przeczytany 229069 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #90 dnia: 20 Kwi 2008, 18:56:35 »
Mirra nie wiem gdzie mieszkasz i skąd ci twoi znajomi Niemcy dojeżdżają ale nie jest tak do końca jak napisałaś.

Niemiec pracujący w Danii gdzie ma rzeczywista możliwość dojazdu z DE do DK nie musi przerejestrowywać auta. My Polacy raczej codziennie nie zapinamy z Polski do Danii do pracy.
Duńczycy kupują lub wynajmują nieruchomości w Szwecji i śmigają do Kopenhagi do pracy i szafa gra.

generalnie Praca, Zameldowanie to sa czynniki które wpływaja na zmiane blach lub tez nie.

[Dodane: 20 Kwiecień  2008, 18:55:01]

Pyzatym wydanie 35 tys koron na samochód to mnie nawet na to nie stać a o po to żeby tu pojeździć nawet nie rok to nie zbyt dobra kalkulacja a potem w Polsce ponownie rejestrowanie na polskie numery

kto ci każe wydawać 35 tys koron!!! Rozejrzyj się kapkę

przykład: najtańsze aut które kiedykolwiek miałem na sprzedaż

http://poloniadenmark.info/index.php?option=com_smf&Itemid=78&topic=7666.0

tygrysiatko01

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #91 dnia: 20 Kwi 2008, 19:10:13 »
No ale nie mówmy o pojedynczych przypadkach tanich samochodów tylko o standardach Pyzatym jeszcze w tym roku był nalot policji w naszej firmie efekt 7 mandatów po 510 koron za złe parkowanie większość polaków ale i Duńczycy tez dostali w tym nasz szef zero reakcji na temat polskich tablic zbieg okoliczność albo nie wiem od czego to wszystko zależy ja nie chce żyć wbrew przepisom ale tez nie chce wydawać kasy jeśli nie jest to potrzebne.

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #92 dnia: 20 Kwi 2008, 19:44:22 »
co uważasz standardem?? Oczywiście nie jest to szał techniki ale na rok w zupełności starczy z nawiązką. Auta w okolicach 8- 10 tys są chętnie kupowane przez ludzi z dalekiego wschodu :D.

Co do braku reakcji przy okazji wypisywania mandatu; powinni byc zadowoleni. Po drugie praca na kontrakcie powoduje to ze mozna śmigać na polskich blachach - warunki kontraktu się kończą przerwa dwa tygodnie lub miesiąc i od nowa.

W jednej z firm gdzie znajomy pracuje zakazano przyjazdu autami na blachach z PL.



tak więc sytuacje są różne i różniste  ;D

Elwira Wu.

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #93 dnia: 21 Kwi 2008, 16:04:31 »
vera a co Ty tak propagujesz te stare rupiecie :P Chcesz takimi jezdzic to prosze bardzo :P
Zamiast takiego zloma rocznik 1990-92 + dunskie ubezpieczenie + dunskie podatki mozna miec o wiele lepsze autko rocznik 1998-99 z polska rejestracja. A jak ktos sie boi policji to ... dupa, albo wlasciciel starego zlomu z dunskimi tablicami ;)

Elwira Wu.

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #94 dnia: 21 Kwi 2008, 16:55:29 »
No dobra, to co napisalam wyzej jest nielegalne :(

Wlasnie dostalam maila z Biura Porad niezaleznych ekspertow przy Komisji Europejskiej:

"Procedury rejestracji i ubezpieczenia pojazdów nie zostały zharmonizowane na poziomie UE. Stąd zgodnie z ogólną zasadą, nasz pojazd powinien być zarejestrowany i ubezpieczony w kraju naszego stałego zamieszkania.

„Stałe zamieszkanie” oznacza miejsce, gdzie się zazwyczaj mieszka, tzn. co najmniej 185 dni każdego roku kalendarzowego, z uwagi na więzy osobiste i zawodowe. Jeśli więc aktualnie mieszka Pan w Danii, Pana pojazd winien być zarejestrowany właśnie w tym kraju.

Pojazd powinien Pan przerejestrować jak najszybciej. W żadnym przypadku nie powinien Pan zwlekać dłużej niż 6 miesięcy od daty przybycia do Danii.
Jeśli więc przeprowadził się Pan do Danii stosunkowo niedawno i nie jest Pan pewny czy pozostanie Pan w tym kraju przez dłuższy okres czasu, nie jest Pan zmuszony do dokonania rejestracji pojazdu a zasadność otrzymanego mandatu może Pan podważyć powołując się na tą zasadę (proszę pamiętać, że będzie Pan zmuszony udowodnić, że nie przebywa Pan w kraju jeszcze wystarczająco długo (t.j. mniej niż 6 miesięcy) aby obowiązek rejestracji Pana wiązał). Jeśli natomiast mieszka Pan w Danii już dłużej niż 6 miesięcy, niestety, powinien Pan przerejestrować auto lub też zaprzestać jego używania podczas pobytu w Danii."

Tylko troche to dziwne, bo dunskie przepisy mowia o 2 tygodniach, a nie 6 miesiacach :/ Chyba sobie trudu nie zadali, zeby sie do nich odniesc, a pisali sugerujac sie innym krajem.
Tak czy siak ja dalej pomykam swoim autem rocznik 2000 z PL na rejestracji + 600zl ubezpieczenia na rok ... bo za niego byloby jakies autko z 1994r z dunska rejestracja, 5000dkk na rok OC + 3000dkk gron afgift. A ja dupa nie jestem :P ... tzn. dupa to jestem fajna, ale w innym znaczeniu ;)

Pozdro.



Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #95 dnia: 21 Kwi 2008, 18:28:35 »
vera a co Ty tak propagujesz te stare rupiecie :P Chcesz takimi jezdzic to prosze bardzo :P
Zamiast takiego zloma rocznik 1990-92 + dunskie ubezpieczenie + dunskie podatki mozna miec o wiele lepsze autko rocznik 1998-99 z polska rejestracja. A jak ktos sie boi policji to ... dupa, albo wlasciciel starego zlomu z dunskimi tablicami ;)

kto propaguje!!! zastanów się co wypisujesz. Wszyscy narzekają ze nie można dostaćauta duńskiego w dobrej cenie, dobrego auta na dojazdy do pracy. Nie nalegam i nie narzucam ci się ze sprzedażą takiego auta.pohamuj swoje niedokońca przemyślana wypowiedź.
Atakujesz mniea tak do końca chyba nie wiesz czemu. Nie podoba się,nie kupuj. ja nie wirze przymusu ani powodu twojej bezsensownej irytacji.

[Dodane: 21 Kwiecień  2008, 18:26:15]

No dobra, to co napisalam wyzej jest nielegalne :(

Wlasnie dostalam maila z Biura Porad niezaleznych ekspertow przy Komisji Europejskiej:

"Procedury rejestracji i ubezpieczenia pojazdów nie zostały zharmonizowane na poziomie UE. Stąd zgodnie z ogólną zasadą, .........................................




Nie napisałaś nic konkretnego. Nie udowodniłaś też ze auto na PL mozna posiadać.

Elwira Wu.

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #96 dnia: 21 Kwi 2008, 19:06:54 »
ludzie, kupcie tanie dunskie auto i po temacie, każdy jest czysty. Takie gadanie jak jestem w danii, pracuje , a  nie jestem zameldowany, to poprostu tak jak Mirra napisała. Ręce opadają.

Czy ktos podszywa sie pod Ciebie? Czy moze czasem masz tak, ze myslisz o czyms innym a piszesz cos innego?  ;D

A`propos maila od KE - takiego otrzymalam i tutaj go zacytowalam. Glownie chodzilo mi o to, ze jesli prawo odnosnie rejestracji nie jest zharmonizowane, to obowiazuje prawo krajowe. A jakie ono jest w Danii to wszyscy wiemy - 2 tygodnie na rejestracje, jesli pracujemy.

Aczkolwiek Ci "eksperci" niezbyt przewertowali dunskie ustawy. Jestem ciekawa czy komus udalo sie zaplacic podatek w "skat-cie" (ale innym, nie pamietam nazwy :( ), dzieki czemu uzyskal mozliwosc legalnego poruszania sie autem na polskich numerach. Taka metoda byla juz wczesniej przywolana.

poloniainfo.dk

Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #96 dnia: 21 Kwi 2008, 19:06:54 »

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #97 dnia: 21 Kwi 2008, 22:30:23 »
Czy ktos podszywa sie pod Ciebie? Czy moze czasem masz tak, ze myslisz o czyms innym a piszesz cos innego?  ;D

.............................

Aczkolwiek Ci "eksperci" niezbyt przewertowali dunskie ustawy. Jestem ciekawa czy komus udalo sie zaplacic podatek w "skat-cie" (ale innym, nie pamietam nazwy :( ), dzieki czemu uzyskal mozliwosc legalnego poruszania sie autem na polskich numerach. Taka metoda byla juz wczesniej przywolana.

Z tym podszywaniem nie wiem o co ci się rozchodzi, pisz z sensem a nie nalatuj bez uzasadnionej przyczyny.

Co do tych rejestracji juz tyle mamy opcji ze hoho. Zasadniczo nikt ochoczo nie leci z szybkim przerejestrowaniem swojego auta (koszt). Z drugiej strony słyszy sięo nalotach itp itd jednak nikogo ani osobiscie ani na tym forum nie widziałem ze Policja, Skat lub jakakolwiek organizacja obciążyła delikwenta na określoną kwote.

AsiulaAArhus

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #98 dnia: 29 Kwi 2008, 21:56:23 »
Hey, a moze ktos wie jak jest z tymi przegladami technicznymi w Danii? Dopuszczaja one autko do jazdy na rok, czy dwa. Wlasnie przegladam ogloszenia i w niektorych jest napisane:"synet 21.04.2007", jak na rok, to przeglad wygasl, jak na 2 lata, to jeszcze jest. Z gory dzieki za odpowiedz.

K3

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #99 dnia: 29 Kwi 2008, 22:00:37 »
Hey, a moze ktos wie jak jest z tymi przegladami technicznymi w Danii? Dopuszczaja one autko do jazdy na rok, czy dwa. Wlasnie przegladam ogloszenia i w niektorych jest napisane:"synet 21.04.2007", jak na rok, to przeglad wygasl, jak na 2 lata, to jeszcze jest. Z gory dzieki za odpowiedz.

pierwszy po czterech latach, potem co dwa...

Cytuj (zaznaczone)
Alle personbiler skal til periodisk syn. Første gang på det tidspunkt, hvor de bliver fire år gamle. Herefter er der periodisk syn hvert andet år. Det betyder, at de biler, der har været til periodisk syn, kan ejerskiftes uden syn mellem de periodiske syn. Biler under fire år skal ikke synes ved ejerskifte, men det er en god idé at få det gjort alligevel. Det koster 400 kr. at få synet bilen (pris i 2006).

Offline denice123

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 41
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #100 dnia: 30 Kwi 2008, 00:38:27 »
Proszę, niech wreszcie odpowie na ten wątek osoba, która przerejestrowała auto z polskich tablic na duńskie (ile ją to kosztowało) lub kupiła auto w Danii (jakie poniosła koszty) i jak te wszystkie formalności załatwiła. Dziękuję (za konkretne informacje)

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #101 dnia: 13 Maj 2008, 10:39:56 »
denice123 ciężko będzie znaleźć taką osobę bo to nieczęsty przypadek ze wzgledu na koszta.

Obok mnie kupił dom niemiec. Wprowadził się dw miesiace temu. Smiga ładnie i zdrowo audi na blachach DE a tydzien temu sobie juz zakupił KIA także na blachach DE. Osobiście przypatrze się jemu kiedy i czy wogóle zmieni blachy, bo takie samo prawo się dotyczy jego jak i nas Polaków..

Osobście myślę ze mieszkając tutaj i mając auto na polskich blachach to to zawsze będzie więcej szkody niż pożytku. Jedyny plus to to ze cena auta i ubezpieczenia jest niższa. Jedno co mnie bardziej martwi to kupując auto za np 50 tys pln mamy całkiem przyzwoite auto, co w duńczykach napewno wzbudzi zazdrość.

Offline Svaria

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #102 dnia: 16 Maj 2008, 09:48:08 »
Jak na ironie Vero Niemcy sa szybciej "zmuszani" do zmiany tablic niz Polacy ale to sie zmienia, jest juz ogromna ilosc aut na polskich blachach w Danii i US powoli zaczyna sie upominac o ich rejestracje.

Ile kosztuje rejestracja PL na DK nie mam pojecia, ja zeby nie miec zadnych problemow porpostu kupilem auto na dunskich blachach i na dobra sprawe placi sie sprzedajacemu tyle za ile on auto sprzedaje plus drobne oplaty dotyczace przerejestrowania.

Z powazaniem

Svaria
Nie ten morduje naród, kto go zabija, lecz ten, kto go demoralizuje - Arystoteles

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #103 dnia: 16 Maj 2008, 17:55:50 »
być może masz racje,mi pozostaje liczyć jużmiesiące jak niemiec na swoich blachach smiga.Jak cośsie zmieni dam znac.

ja tam trzymam dunskie i polskie auto, zawsze bezpieczniej :D

Offline jedrzej

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 144
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #104 dnia: 16 Maj 2008, 18:41:21 »
Witam !
Zakup auta:

VW BORA SEDAN
 rocznik 2000

 silnim 2.0

 ubezpieczenie pełne 4800 DKK  (zawiera zniżki z Polski za 5 lat bez wypadku, selv risiko 4000DKK )

 koszty rejestracyjne około 1500 DKK

 podatek drogowy za 6 miesięcy 1500 DKK

 ostatnio zrobiony przegląd 499 DKK (co dwa lata)

mandat za parkowanie 610 DKK ;D ;D ;D
Pozdrawiam ;D

Pozdrawiam i miłego weekendu :D

poloniainfo.dk

Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #104 dnia: 16 Maj 2008, 18:41:21 »

 

Czerwony MALUSZEK 126 p na polskich blachach w Aarhus

Zaczęty przez Ania i JustynaDział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 22043
Ostatnia wiadomość 09 Sie 2013, 18:50:16
wysłana przez piotr1
Pożyczony samochód na polskich blachach.

Zaczęty przez nilaDział Hydepark

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 25973
Ostatnia wiadomość 10 Mar 2010, 14:05:29
wysłana przez zozolek
Opodatkowanie polskich oszczędności

Zaczęty przez liliaDział Podatki

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 23256
Ostatnia wiadomość 24 Cze 2010, 07:45:51
wysłana przez neletop
o polskich dzieciach deportowanych do Rosji

Zaczęty przez neletopDział Kultura

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 8756
Ostatnia wiadomość 13 Lut 2010, 15:28:30
wysłana przez neletop
Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??

Zaczęty przez willyDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 84
Wyświetleń: 40903
Ostatnia wiadomość 12 Kwi 2010, 21:00:42
wysłana przez turbo