poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Samochody na polskich numerach-przepisy  (Przeczytany 229051 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #225 dnia: 07 Gru 2008, 11:10:32 »
No właśnie, mnie też bardzo to interesuje. Czy to AUTO musi wyjechać (sprzedaż w Pl), czy właściciel?

Klingon

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #226 dnia: 07 Gru 2008, 17:34:14 »
Opłata rejestracyjna jest na samochód a nie na właściciela. Można mieszkać w Danii i eksportować samochody dostając zwrot części opłaty rejestracyjnej.

Nie jestem w temacie ale tu jest informacja o wywozie uzywanych samochodow: Tilbagebetaling af registreringsafgift ved udførsel af brugte motorkøretøjer
"Mozesz otrzymac zwrot kwoty, ktora odpowiada tej oplacie rejestracyjnej, ktora musisz zaplacic, jezeli calkiem taki sam samochod bylby wprowadzony z zagranicy - po odjeciu 15 procent, jednak co najmneij 7.500 kr. .."
PS. Chodzi o wartosc rynkowa samochodu przy wywozie a nie jaka byla kiedys zaplacona oplata rejestracyjna.

Tu jest informacja w jezyku angielskim o importowaniu samochodów: Import of Used Cars.

lilianek_oz

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #227 dnia: 07 Gru 2008, 18:17:34 »
Wynika z tej strony jezeli dobrze zrozumialem jesli nie prosze mnie poprawic ze zwrot oplaty jej wartosc umniejsza sie wraz z wartoscia rynkowa auta,im auto dluzej jest w Dani to oplata sie zmniejsza

K3

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #228 dnia: 07 Gru 2008, 18:20:12 »
Wynika z tej strony jezeli dobrze zrozumialem jesli nie prosze mnie poprawic ze zwrot oplaty jej wartosc umniejsza sie wraz z wartoscia rynkowa auta,im auto dluzej jest w Dani to oplata sie zmniejsza

logiczne.. skoro opłata rejestracyjna to 50% (przykład), to przy aucie wartości 200.000DKK dostaniemy 100.000DKK, a przy aucie za 50.000 dostaniemy 25.000DKK

lilianek_oz

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #229 dnia: 07 Gru 2008, 18:27:41 »
ja bylem przekonany ze jak np mam polskie auto i zaplace za te auto oplate rejestracyjna to oni mi ja oddadza minus te 15 % od wartosci zaplaconej ale teraz juz mam jasnosc  na ten temat

K3

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #230 dnia: 07 Gru 2008, 18:28:51 »
ja bylem przekonany ze jak np mam polskie auto i zaplace za te auto oplate rejestracyjna to oni mi ja oddadza minus te 15 % od wartosci zaplaconej ale teraz juz mam jasnosc  na ten temat

opłata jest to % od wartości auta, więc skoro wartość auta maleje, to i % też...

lilianek_oz

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #231 dnia: 08 Gru 2008, 23:51:42 »
no i teraz wszystko gra zostaje kupic autko na miejscu

[Posted on: 07 Grudzień  2008, 18:32:59]

witam,
wyczytalem ze Skat moze rozlozyc platnosc na raty ale trzeba uzyskac zezwolenie.Chcialem zapytac na  jaki okres maksymalnie Skat rozklada platnosc tego podatku na raty.
Było tam napisane ze jesli wracam na stale i tu chcialem zapytac ja wracam na stale czy jak exportuje auto spowrotem na stale. pozdr

poloniainfo.dk

Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #231 dnia: 08 Gru 2008, 23:51:42 »

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #232 dnia: 01 Sty 2009, 14:49:19 »
Wracam do tematu jazdy cudzym autem. Na którejś wcześniejszej stronie był podany link do PZM-otu, który wydaje zaswiadczenia,że właściciel użycza swojego auta. Na stronie PZMOT jest napisane,że również w Danii wystarcza.

Nie mam auta, mogę pożyczyć od mamy. Potzrebuję do dojazdów do pracy na parę miesięcy.
Mogę jezdzic jej autem? A jeśli nie, to DLACZEGO. Proszę o podstawę prawną.

notariusz

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #233 dnia: 01 Sty 2009, 18:55:18 »
udaj sie do notariusza z mama i on wystawi wam zaswiadczenie... opłata 50zl(moze juz drozej ale ja tyle płaciłem)

Sokol Maltanski

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #234 dnia: 02 Sty 2009, 17:14:12 »
Ja jezdze w Danii od 2 lat swoim autem ... zarejestrowanym na moja matke - rejestracja w PL :)

Dla zabezpieczenia mam recznie napisane upowaznienie w jezyku polskim (w PL potrzeba - jesli sie poruszasz cudzym autem. Przepis ten wprowadzili bodajze w 2006 r ... nie wiem czy w miedzyczasie go nie zmienili, bo jest kompletna glupota) i angielskim (dla DK). W sumie to moglem zrobic jeszcze kserokopie dowodu osobistego matki.

Ale jesli "notariusz" pisze, ze taka usluga kosztuje u notariusza 50, moze 100zl, to chyba nie ma sie nad tym co zastanawiac. Tylko pewnie jeszcze potrzeba by tlumaczenia.

W Danii mialem 1 kontrole policyjna i nawet im na mysl nie przyszlo zeby wolac upowaznienie.

Jesli ktos jest w Danii 2 lata ... i przyjezdza pozyczonym autem, ma upowaznienie sprzed miesiaca ... to pewnie lepiej niz by jezdzil wlasnym samochodem (w przypadku kontroli policji "skat-owej"). Zreszta te kontrole to glownie akcje pokazowe ... a sami dobrze wiedza, ze ich przepisy nie sa zgodne z zasadami UE (gdzie tu jest swobodny przeplyw ludzi? - z ta ich zaporowa oplata rejestracyjna).




człowiek

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #235 dnia: 02 Sty 2009, 17:55:45 »
Udalam się do swojego ubezpieczyciela w Polsce z zapytaniem o OC za granica...Kobiecina usmiechnela sie tylko milo i powiedziala ze mieli taki przypadek tez z ludzmi ktorzy pracuja W Irlandii..Mówiła ze ludzie panikowali ze ich straszyli aż wkońcu ktos napisal to UE i zwykli POLSCY OBYWATELE  wygrali... Mówiła ze wszystko jest bezprawne i mozesz jeżdzic na polskich numerach jezeli masz obywatelstwo polskie i STAŁE zameldowanie w swojej ojczyznie...Pokazała mi rowniez ze na drugiej stronie swojego oc mam napisane....
THIS OC INSURANCE IS THE OBLIGATORY MOTOR TPL INSURANCE VALID IN ALL EU COUNTRIES
oraz:
Ubezpieczenie OC będzie obejmowało również następujące terytoria za które,zgodnie z Porozumieniem Wielostronnym,odpowiadają Biura-Sygnatariusze Porozumienia Wyspy Faroe - Biuro Duńskie

lilianek_oz

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #236 dnia: 02 Sty 2009, 19:00:39 »
Udalam się do swojego ubezpieczyciela w Polsce z zapytaniem o OC za granica...Kobiecina usmiechnela sie tylko milo i powiedziala ze mieli taki przypadek tez z ludzmi ktorzy pracuja W Irlandii..Mówiła ze ludzie panikowali ze ich straszyli aż wkońcu ktos napisal to UE i zwykli POLSCY OBYWATELE  wygrali... Mówiła ze wszystko jest bezprawne i mozesz jeżdzic na polskich numerach jezeli masz obywatelstwo polskie i STAŁE zameldowanie w swojej ojczyznie...Pokazała mi rowniez ze na drugiej stronie swojego oc mam napisane....
THIS OC INSURANCE IS THE OBLIGATORY MOTOR TPL INSURANCE VALID IN ALL EU COUNTRIES
oraz:
Ubezpieczenie OC będzie obejmowało również następujące terytoria za które,zgodnie z Porozumieniem Wielostronnym,odpowiadają Biura-Sygnatariusze Porozumienia Wyspy Faroe - Biuro Duńskie


Tutaj forumowicz juz opisal przypadek

http://poloniainfo.dk/forum?topic=11853.30

Sokol Maltanski

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #237 dnia: 02 Sty 2009, 19:20:06 »
człowiek - tam chodzi o to, ze ubezpieczenie dziala w tych panstwach a nie o to, ze mozna swobodnie po nich sie poruszac.

Wiadomo, ze jakies ryzyko istnieje. Ja sie nie boje i na pewno kolejny samochod bedzie tez na PL blachach ... ale nie kazdy moze tak samo podchodzic.

A oplata rejestracyjna na pewno blokuje swobodny przeplyw osob. Dunczycy maja szczescie, ze ta oplata zwie sie rejestracyjna.

Offline Poli

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 65
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #238 dnia: 08 Sty 2009, 15:20:41 »
Slyszeliscie juz o tym, za dunczycy maja zniesc placenie tego cholernego podatku, poniewaz wlasciwie robia to bezprawnie. Przeplyw samochodow w UE musi byc swobodny i nie mozna zadac zaplaty podatkowej w odrebie Uni. Ciekawe , kiedy ten przepis wejdzie, mam  nadzieje, ze nie za 10 lat  :-\.
Za ok 5-7 lat maja staniec samochody w dani ok 50% , tylko za maja wprowadzic  wysoki podatek drogowy. Musza sobie przeciez jakos wyrownac straty.

Mono Anna

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #239 dnia: 08 Sty 2009, 15:50:02 »
Poli - podstawa prawna albo bezpismiennosc.

Nie ma co bezsensownie rozdmuchiwac tematu.

poloniainfo.dk

Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #239 dnia: 08 Sty 2009, 15:50:02 »

 

Czerwony MALUSZEK 126 p na polskich blachach w Aarhus

Zaczęty przez Ania i JustynaDział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 22034
Ostatnia wiadomość 09 Sie 2013, 18:50:16
wysłana przez piotr1
Pożyczony samochód na polskich blachach.

Zaczęty przez nilaDział Hydepark

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 25967
Ostatnia wiadomość 10 Mar 2010, 14:05:29
wysłana przez zozolek
Opodatkowanie polskich oszczędności

Zaczęty przez liliaDział Podatki

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 23250
Ostatnia wiadomość 24 Cze 2010, 07:45:51
wysłana przez neletop
o polskich dzieciach deportowanych do Rosji

Zaczęty przez neletopDział Kultura

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 8755
Ostatnia wiadomość 13 Lut 2010, 15:28:30
wysłana przez neletop
Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??

Zaczęty przez willyDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 84
Wyświetleń: 40895
Ostatnia wiadomość 12 Kwi 2010, 21:00:42
wysłana przez turbo