poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Samochody na polskich numerach-przepisy  (Przeczytany 229054 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

xxx Arek

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #375 dnia: 08 Mar 2009, 16:44:43 »
nie moge tam pracowac poniewaz bede mial CPR i adres a osoby posiadajace tu zameldowanie nie moga sie poruszac samochodem  na polskich numerach dlatego to jest problem

Offline xxxArek

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #376 dnia: 09 Mar 2009, 08:42:50 »
Dzwoniłem do Wydzialu Promocji Handlu i Inwestycji zadeklarowali pomoc w tej sprawie.Kwestia kilku dni.Pani ze Skatu tez pomoze wyjasnic ten temat.

Peter

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #377 dnia: 09 Mar 2009, 11:49:57 »
pewnie ze kreatywni, dom kupilem zonie i dzieciom,  kazdy  moze kupic, jezeli tylko pomysli... po co jezdzic maluchem skoro mozna jezdzic mercedesem. Jezeli nie macie konkretnych informacji na ten temat to po co sie wypowiadacie


 
Ja byłem w Skat Herning. Powiedziano mi, że dopuki mam w Danii czasowy pobyt, a stały w polsce (i oczywiście stały meldunek też w Polsce) niezależnie od tego czy mam pracę stałą czy tymczasową moge legalnie jeździć autem na polskich numerach.
Nie trzeba, żadnych zaświadczeń wypełniać, wystarczy wozić z sobą ophold potwierdzający czasowy pobyt.
Powiedzieli mi też, że skat ma duzo więcej problemów z duńczykami, którzy jeżdżą firmowymi autami kiedy chcą. Nie mają czasu na kontrole obcokrajowców i nie mają też żadnych dyrektyw żeby to robić.

turet

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #378 dnia: 09 Mar 2009, 17:59:06 »
Ja byłem w Skat Herning. Powiedziano mi, że dopuki mam w Danii czasowy pobyt, a stały w polsce (i oczywiście stały meldunek też w Polsce) niezależnie od tego czy mam pracę stałą czy tymczasową moge legalnie jeździć autem na polskich numerach.
Nie trzeba, żadnych zaświadczeń wypełniać, wystarczy wozić z sobą ophold potwierdzający czasowy pobyt.
Powiedzieli mi też, że skat ma duzo więcej problemów z duńczykami, którzy jeżdżą firmowymi autami kiedy chcą. Nie mają czasu na kontrole obcokrajowców i nie mają też żadnych dyrektyw żeby to robić.



Czy ta Pani dala Ci jakies przepisy,paragrafy bo na gebe to ona moze sobie duzo mowic

Peter

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #379 dnia: 09 Mar 2009, 21:06:17 »

Czy ta Pani dala Ci jakies przepisy,paragrafy bo na gebe to ona moze sobie duzo mowic
Potwierdziła tylko to co jakiś czas temu oficjalnie oświadczył duński minister skarbu. I to co każdy już wie.

Offline malyszk

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #380 dnia: 09 Mar 2009, 22:30:56 »
Witam
 
   To może i ja się wybiorę do Herning, bo z Holstebro nie mam daleko. W moim skat nie było takiej pani co potwierdziła słowa ministra skarbu wypowiedziane 'jakis czas temu'. Musiałem wypełnić papiery i wysłać. Zgodzili się na uzytkowanie przeze mnie auta na polskich numerach, ale tylko dwa razy w miesiącu, żebym mógł pojechac do Polski, bo tylko to napisałem w podaniu, że chce tylko jeździć do Polski.Ksero kontraktu< musiał być na czas określony> napisać jak długo chcę tu zostać i inne informacje związane z autem.
   Niedawno kolega wysłał takie same papiery, ale napisał że auto chce używać także do jazdy codziennej <zakupy , do szkoły i inne>.
   Odpowiedź przyszła bardzo szybko-negatywna- że ma sie zglosic i przerejstrowac auto bo pozwolenia na takie uzytkowanie nie dostanie.
   Papiery wystawione przez skat posiadamy, nie mam skanera ale jeśli będzie taka potrzeba i zeskanuje żeby pokazac ministrowi skarbu :D i tym co juz wiedzą.

Pozdrawiam

Offline xxxArek

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #381 dnia: 10 Mar 2009, 09:36:52 »
Czy mozesz podac numer blankietu jaki musiales wypelnic oprocz podania do skat?Jaki planowany pobyt wpisales?
Ja planuje jeszcze 3 lata zostac i sie obawiam ze to bedzie za dlugi okres i kaza mi przerejstrowac auto.

poloniainfo.dk

Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #381 dnia: 10 Mar 2009, 09:36:52 »

gość

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #382 dnia: 10 Mar 2009, 11:38:33 »
Ludzie uspokujcie się z tymi samochodami,ja jeżdże cały czas i mam to gdzieś a wy wkółko to samo piłujecie jak macie za duzo kasy to głupoty wam się trzymają w glowach

gość2

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #383 dnia: 10 Mar 2009, 11:50:51 »
Ludzie uspokujcie się z tymi samochodami,ja jeżdże cały czas i mam to gdzieś a wy wkółko to samo piłujecie jak macie za duzo kasy to głupoty wam się trzymają w glowach

Ja sobie kupiłem nowe audi a6, oczywiście na polskich numerach. W arhus na osiedlu gdzie mieszkam dunów szlag trafia. Ale moga mi ..... i skat też. Już u mnie byli zapytać o rejestracje auta bo mam stały pobyt i kontrakt. Ale nic nie wskurali. Autko kosztowało prawie 200tyś zł, ale 10tysi wziąłem sobie w kredyt na 6 lat, tak żeby się odczepili. Bo bank w polsce nie pozwoli przerejestrować auto do puki jest kredytowane  ;D ;D ;D. I na sześć lat pan w skacie wypisał mi zwolnienie. Bo auto jest banku a nie moje.

Offline xxxArek

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #384 dnia: 10 Mar 2009, 12:14:36 »
Czyli tak samo powinna wygladac sprawa z leasingiem?Super sprawa ale czy mozesz zeskanowac to pozwolenie zebysmy widzieli jak to wyglada i zeby bylo sie czym podeprzec w skacie bo jak im nie pokarzesz na papierze ze ktos tak zrobil w innym skacie to nic nie osiagniesz ja tak mialem z odzyskaniem podatku dopuki nie pokazalem ze inni bedacy w takiej samej sytuacjii jak ja maja a ja nie.

zaskoczony

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #385 dnia: 10 Mar 2009, 13:21:00 »
Przyłączam się do prośby xxxArek... Pokaż skan takiego dokumentu i na jakie przepisy w Aarhus Skat się powołuje bo w Kopenhadze decyzja skata jest jedna...Jeżeli przebywasz w Danii dłużej niż 365 dni w ciągu ostatnich dwóch lat  to masz 2 tygodnie czasu na odprowadzenie samochodu do Polski albo jego przerejestrowanie. Skata nie obchodzi kto jest właścicielem pojazdu..Bank, wujek ,czy ktos inny. Ważne ze kabusewcą nie może byc osoba spełniająca wymogi które podałem wyżej... Podeslij tego skana! Ja ze swej strony mogę Ci podesłac skana z decyzją - nakazem wywiezienia samochodu i uzasadnieniem dlaczego

marianxxxxx

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #386 dnia: 10 Mar 2009, 15:30:35 »
Ja sobie kupiłem nowe audi a6, oczywiście na polskich numerach. W arhus na osiedlu gdzie mieszkam dunów szlag trafia. Ale moga mi ..... i skat też. Już u mnie byli zapytać o rejestracje auta bo mam stały pobyt i kontrakt. Ale nic nie wskurali. Autko kosztowało prawie 200tyś zł, ale 10tysi wziąłem sobie w kredyt na 6 lat, tak żeby się odczepili. Bo bank w polsce nie pozwoli przerejestrować auto do puki jest kredytowane  ;D ;D ;D. I na sześć lat pan w skacie wypisał mi zwolnienie. Bo auto jest banku a nie moje.


Kolego pokaz  prosze skan bo jesl bo masz to jestes wyjatkiem

Offline xxxArek

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #387 dnia: 10 Mar 2009, 16:16:18 »
Wydaje mi sie ze wszystko zalezy od sformulowania podania do skatu.Pan z Arhus poprosil o pozwolenie na jazde na polskich numerach rejestracyjnych poniewaz nie jest on wlascicielem auta i nie moze go przerejestrowac.Natomiast pan z Kopenhagi zlozyl podanie o przerejstrowanie auta a skat odmowil poniewaz nie jest on wlascicielem.
Tak ja to widze.

Bonzur

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #388 dnia: 10 Mar 2009, 16:49:08 »
A ja to widze tak, ze "gość2" puscil Wam bajke :)

Myslicie, ze SKAT by sie przejmowal tym, ze auto jest kredytowane i wlascicielem jest bank? Rownie dobrze mozna "pozyczyc" od kogos auto, ktore jest zarejestrowane na te osobe (np. znajomego, a auto kupisz Ty)  ;D

Ja jezdze PL autem i sie nie przejmuje, ale nie ma co sie narazac i kupowac nowych aut.

Zaskoczony

  • Gość
Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #389 dnia: 10 Mar 2009, 18:32:54 »
Do xxxArek... To trochę inaczej niż piszesz...Dwoje moich bliskich znajomych w Kopenhadze dostało nakazy wywiezienia samochodów. W obu przypadkach są ich właścicielami. Kolega miał nieszczęście wpaść podczas pokazówki policji skarbowej na Jagtvej, a koleżanka sama złożyła podanie o zezwolenie na poruszanie sie na polskich numerach..i w obu przypadkach Skat wydał nakazy wywozu samochodów albo przerejestrowania w przeciągu 14-tu dni. Można odwołać się do sądu, ale to chyba bezcelowe....Oba samochody już są w Polsce :( Natomiast wątpię czy skat odmawia jeżeli znajdzie sie naiwny i zgłosi do przerejestrowania samochód. Podatek to conajmniej kilkadziesiat tysięcy DKK więc sam rozumiesz....a chyba nikt nie jest idiotą i nie idzie do  Skatu z nie swoim samochodem.. ;)

poloniainfo.dk

Odp: Samochody na polskich numerach-przepisy
« Odpowiedź #389 dnia: 10 Mar 2009, 18:32:54 »

 

Czerwony MALUSZEK 126 p na polskich blachach w Aarhus

Zaczęty przez Ania i JustynaDział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 19
Wyświetleń: 22037
Ostatnia wiadomość 09 Sie 2013, 18:50:16
wysłana przez piotr1
Pożyczony samochód na polskich blachach.

Zaczęty przez nilaDział Hydepark

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 25969
Ostatnia wiadomość 10 Mar 2010, 14:05:29
wysłana przez zozolek
Opodatkowanie polskich oszczędności

Zaczęty przez liliaDział Podatki

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 23252
Ostatnia wiadomość 24 Cze 2010, 07:45:51
wysłana przez neletop
o polskich dzieciach deportowanych do Rosji

Zaczęty przez neletopDział Kultura

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 8755
Ostatnia wiadomość 13 Lut 2010, 15:28:30
wysłana przez neletop
Praca na POLSKICH warunkach w Danii - Co to jest ??

Zaczęty przez willyDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 84
Wyświetleń: 40895
Ostatnia wiadomość 12 Kwi 2010, 21:00:42
wysłana przez turbo