poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Proszę o Pomoc!!! SKAT Co mam zrobić  (Przeczytany 6610 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mark

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Proszę o Pomoc!!! SKAT Co mam zrobić
« dnia: 03 Lis 2007, 03:00:42 »
pracowałem w Dani i dostałem do zapłacenie nie mała kwotę o co tu chodzi Pracowałem w tamtym roku w Dani i przyszło mi do zapłacenia za to dodatkowo jakiś podatek!! dopłata astronomiczna suma dla mnie nie jestem w stanie zapłacić tego przecież podatek miałem potrącany jak pracowałem co za dopłaty miałem Frikort Myślałem ze nie może się nic takiego zdarzyć pracując legalnie potrącali mi jakąś kwotę A teraz kwota do zapłacenia za podatek co to jest Nie zapłacę tego bo nie jest to możliwe dla mnie ta kwota mnie przerasta Mieszkam w Polsce czy musze to zapłacić co mogę zrobić jak nie zapłacę to co z tego powodu mogą mi zrobić jak ściągną mi ta kwotę Proszę o info Jakie konsekwencje mogę ponieść nie płacąc tego 


Pracowałem legalnie miałem Frikort na jakąś kwotę nie pamiętam ile dokładnie, ale chyba 20000 na rok i ponoć przekroczyłem to nie wiem jak!!! i mam zapłacić straszna kwotę do podatku Musze??/ To zapłacić???? I co się stanie jak nie zapłacę, bo nie jestem w stanie tego zrobić
« Ostatnia zmiana: 03 Lis 2007, 04:22:55 wysłana przez mark »

Klingon

  • Gość
Odp: Proszę o Pomoc!!! SKAT Co mam zrobić
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Lis 2007, 08:58:47 »
Karta podatkowa jest tylko zaliczką na podatek - właściwe rozliczenie jest wiosną następnego roku. Tak jak w Polsce, należy wypełnić PIT.
Mając frikort miałeś delegacyjne - czy wpisałeś tą ulgę w PIT?
Termin składania PIT upłynął 1 lipca - co robiłeś do tej pory?

PS. W rozliczeniu podatkowym pisze ile zarobiłeś.

Offline mark

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Proszę o Pomoc!!! SKAT Co mam zrobić
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Lis 2007, 13:20:04 »
Nic nie wypełniałem pracowałem na Frikort przez pośrednika 2mies  po 2 miesiącach przeszyłem na kontrakt pracowałem cały rok w tym roku dostałem jakieś papiery ze skata i je odesłałem po kilku miesiącach dostałem do zapłacenia do Skata, Co będzie jak tego nie wpłacę

Offline GoTTie

  • Przyjaciel Portalu
  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +19/-6
Odp: Proszę o Pomoc!!! SKAT Co mam zrobić
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Lis 2007, 13:23:43 »
tym roku dostałem jakieś papiery ze skata i je odesłałem po kilku miesiącach dostałem do zapłacenia do Skata

No to wszystko wyjasnia. Zamiast na rozliczeniu wpisac kwote wolna od podatku, ktora ci przyslugiwala przez caly rok, ty odeslales papiery i SKAT zalozyl ze nic takiego ci jednak nie przyslugiwalo i dlatego doliczylo ci nalezny podatek. Mozna wszystko wyprostowac w SKAT gdzie musisz sie udac z kontraktem zatrudnienia oraz z oswiadczeniem ze mieszkasz w Polsce. Powinienes wyjsc na 0 lub dostac zwrot.

Offline mark

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Proszę o Pomoc!!! SKAT Co mam zrobić
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Lis 2007, 13:36:33 »
Mogło to być zpowodowane tym że nie zmieniałem karty podatkowej ? jak przeszyłem na kontrakt ponoć miałem zmienić kartę z frikort na bikort to prawda Ja k przeszłem na kontrakt A ja zostałem na karcie podatkowej od pośrednika frikort która odebrałem z biura pośrednika    Jaki mam wypelnic Pit w Skat o co zapytac ?

Offline mark

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Proszę o Pomoc!!! SKAT Co mam zrobić
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Lis 2007, 13:45:20 »
Zrobiłem jak zrobiłem to moja nie wiedza Ale co teraz? musze jechać do Dani to załatwić a Jak nic z tym nie zrobię co może się stać Skat będzie próbował ściągnąć te pieniądze ??/

Klingon

  • Gość
Odp: Proszę o Pomoc!!! SKAT Co mam zrobić
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Lis 2007, 14:10:19 »
Przeczytaj o delegacyjnym i oblicz jaka ulga Tobie przysługiwała. Potem możesz skontaktować się ze SKAT np. poprzez ich stronę internetową i poprosić o uwzględnienie tej ulgi (pomimo że termin już dawno upłynął).

poloniainfo.dk

Odp: Proszę o Pomoc!!! SKAT Co mam zrobić
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Lis 2007, 14:10:19 »

Offline Manior

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 17
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: +16/-6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Proszę o Pomoc!!! SKAT Co mam zrobić
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Lis 2007, 14:18:42 »
mark, Nie będziemy się tu bawić w ciuciubabkę czy zgaduj zgadulę. Albo piszesz konkrety ile zarobiłeś a ile Ci przysłali do zapłacenia,
albo nie wiem kto Ci w ciemno da konkretne wskazówki co z tym zrobić.

Offline mark

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Proszę o Pomoc!!! SKAT Co mam zrobić
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Lis 2007, 17:34:55 »
Odszukam te pisma ze skata i podam te cyfry kwoty dokładne OK. Interesuje mnie tylko, co będzie jak to zostawię jak jest, co skat może mi zrobić za to w Polsce czy będzie próbował przez polski urząd skarbowy ściągać mi pieniądze jest taka możliwość jak postępują w takich sprawach

Offline Bella

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 116
  • Reputacja: +2/-1
  • Płeć: Kobieta
Odp: Proszę o Pomoc!!! SKAT Co mam zrobić
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Lis 2007, 18:04:15 »
Mysle ze nie masz szans zeby uniknac placenia. Urzad skarbowy w Polsce ma kontakt z urzedem w Danii. W naszym przypadku maz zostal wezwany do urzedu w Polsce pomimo ze rozliczyl sie co do grosza z zarobkow. ALe mial w Daniii w tym czasie jak pracowal w Polsce, dodatkowy dochod ze sprzedanych akcji, i nie wpisal tego do deklaracji rozliczeniowej w Polsce.  Duczycy wyslali informacje do Wawy i Polska skarbowka wezwala nas do urzedu zebysmy uregulowali :) A to bylo jeszcze przed tym jak Polska wstapila do Unii. Mysle ze teraz maja jeszcze lepszy kontakt.
"It is not the strongest of the species who survive, nor the most intelligent, but those who are most adaptive to change"

poloniainfo.dk

Odp: Proszę o Pomoc!!! SKAT Co mam zrobić
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Lis 2007, 18:04:15 »

 

bardzo proszę o przetlumaczenie

Zaczęty przez dar_czarDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 9039
Ostatnia wiadomość 24 Lip 2007, 12:41:29
wysłana przez dar_czar
proszę o przetłumaczenie

Zaczęty przez robi2007Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 6424
Ostatnia wiadomość 23 Lut 2010, 20:20:24
wysłana przez Manior
prosze o przetłumaczenie

Zaczęty przez jonasDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 9929
Ostatnia wiadomość 05 Maj 2008, 21:16:51
wysłana przez willy
Prosze o przetlumaczenie

Zaczęty przez Tomek1Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 9023
Ostatnia wiadomość 02 Kwi 2009, 17:18:06
wysłana przez Tomek1
bardzo prosze o tłumaczenie

Zaczęty przez przemoDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 11132
Ostatnia wiadomość 27 Mar 2008, 09:11:44
wysłana przez Klingoon