poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Pytanie z innej beczki... mąka pszenna na kremówki  (Przeczytany 15027 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline spartaqs

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Pytanie z innej beczki... mąka pszenna na kremówki
« dnia: 03 Lis 2007, 20:50:35 »
Hej

Jak się nazywa w Danii, mąka pszenna ? potrzebuje dobrej jakości mąki pszennej na kremówki  ;D

Pozdro

Offline anha

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 570
  • Reputacja: +3/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pytanie z innej beczki... mąka pszenna na kremówki
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Lis 2007, 22:21:18 »
mąka pszenna to hvedemel
Ale aby była dobra to raczej szukać takiej ekologicznej lub coś w tym rodzaju.
W każdym razie nie polecam Ci tanizny z supermarketu.

piatka

  • Gość
Odp: Pytanie z innej beczki... mąka pszenna na kremówki
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Lis 2007, 22:25:31 »
a co to kremowki???????

Offline anha

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 570
  • Reputacja: +3/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pytanie z innej beczki... mąka pszenna na kremówki
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Lis 2007, 22:26:56 »
Acha,jak już upieczesz to rzuć parę w moją stronę  ;D

Tula

  • Gość
Odp: Pytanie z innej beczki... mąka pszenna na kremówki
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Lis 2007, 23:08:34 »
a co to kremowki???????
Boj sie Boga, Piatko, kremowki nie znasz? Wadowickiej? Toz to najslynniejszy polski wypiek eksportowy...

To cos takiego jak napoleonka, ale przekladana potwornie tlustym kremem zamiast nadzienia budyniopodobnego.

Offline mawi

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 532
  • Reputacja: +7/-9
  • Płeć: Kobieta
    • Status GG
Odp: Pytanie z innej beczki... mąka pszenna na kremówki
« Odpowiedź #5 dnia: 04 Lis 2007, 19:11:08 »
kup tą , uważam że jest najlepsza do wypieków dostaniesz ją w Fakta  lub Super Best , fotex ,bilka
"nie kłóć się z idiotą - sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem."

Offline Mirabelka

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 354
  • Reputacja: +13/-3
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pytanie z innej beczki... mąka pszenna na kremówki
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Lis 2007, 20:05:06 »
Kremowki czyli inaczej Kremowki papieskie. Tak zostaly nazwane na czesc naszego zmarlego Papieza Jana Pawla 2. Inaczej nazwane Napoleonkami.


poloniainfo.dk

Odp: Pytanie z innej beczki... mąka pszenna na kremówki
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Lis 2007, 20:05:06 »

Offline anha

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 570
  • Reputacja: +3/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pytanie z innej beczki... mąka pszenna na kremówki
« Odpowiedź #7 dnia: 04 Lis 2007, 21:26:42 »
Kremowki czyli inaczej Kremowki papieskie. ... Inaczej nazwane Napoleonkami.
To nie jest prawda.
Na jednym z forów kulinarnych była dyskusja na ten temat.
Napoleonka ma krem z samego budyniu a kremówka jest bardziej puszysta bo z dodatkiem masła.
Cytuj (zaznaczone)
Nazewnictwo jest sprawą dyskusyjną bo podlega regionalizmowi
więc pewnie dla kogoś nie ma różnicy.
Dla mnie jest bo napoleonki uwielbiam a kremówek nie lubię.

Tula

  • Gość
Odp: Pytanie z innej beczki... mąka pszenna na kremówki
« Odpowiedź #8 dnia: 04 Lis 2007, 21:29:48 »
Kremowki czyli inaczej Kremowki papieskie. Tak zostaly nazwane na czesc naszego zmarlego Papieza Jana Pawla 2. Inaczej nazwane Napoleonkami.
Dwa razy nie. Kremowka rozni sie od napoleonki kremem i o tym juz pisalam. Po drugie, nie nazwano tego ciastka na czesc papieza (nie sadzicie swoja droga, ze gdyby to byla prawda, byloby to dla niego uwlaczajace? Czlowiek takiego formatu i jakies ciasteczka?), tylko w zwiazku z historia, jaka opowiedzial podczas wizyty w Wadowicach (slynne "a tam byla cukiernia... po maturze chodzilismy tam na kremowki"). Normalny, zwykly, chamski marketingowy zabieg. W Polsce wszystko, co ma w nazwie przymiotnik "papieski" sprzeda sie szybciej, taki nasz katolicyzm jarmarczno-supermarketowy...::)

Offline mawi

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 532
  • Reputacja: +7/-9
  • Płeć: Kobieta
    • Status GG
Odp: Pytanie z innej beczki... mąka pszenna na kremówki
« Odpowiedź #9 dnia: 04 Lis 2007, 23:47:16 »
A ja rozstrzygnę spór ,  napoleonka i kremówka to jest to samo , płaty ciasta  francuskiego przełożone kremem budyniowym ( budyń z masłem)
 krojona w kwadraty , i nie kłócić się , cukiernik wie najlepiej ,,,nno
« Ostatnia zmiana: 05 Lis 2007, 01:21:29 wysłana przez mawi »
"nie kłóć się z idiotą - sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem."

Offline madzialenasz

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 479
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Pytanie z innej beczki... mąka pszenna na kremówki
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Lis 2007, 09:54:16 »
hmmm cos takiego jak karpatka?Ja ostatnio zrobilam tu karpatke, wyszla super, a ta masa to to byla chyba kremowkowa, byla strasznie maslowo budyniowa slodka, ale dobra, Moim znajomym bardzo smakowalo, ale jak zjadlo sie jeden kawalek to moglo sie powiedziec o Lo....... po dunsku, takie zamulaste  ;)
Nie chowaj nienawiści po wieczne czasy, ty, który sam nie jesteś wieczny.

Offline mawi

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 532
  • Reputacja: +7/-9
  • Płeć: Kobieta
    • Status GG
Odp: Pytanie z innej beczki... mąka pszenna na kremówki
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Lis 2007, 11:20:11 »
trochę was rozczaruje ale do karpatki idzie taki sam krem jak do  napoleonek czy eklerów ,nadziewa się też nim rurki francuskie (dawno nie jadłam )pączki ciastka francuskie itd ,każda piekarnia ma inny przepis na budyń ,więc różnią się smakiem , a teraz to już mają gotowe proszki , ja jednak jestem zwolenniczką tradycyjnych metod  produkcji .



ja pisze o  technologi ciastkarstwa metodą tradycyjną ,
Wiadomo ,że piekarnie prześcigają się w  w wymyślaniu ciast tak więc  ciasto francuskie zamieniają ciastem kruchym czy biszkoptowym ,
 albo krem budyniowy ,śmietanowym .
Pieką pod klienta i też kombinują ,żeby się  to opłacało  .
Teraz jest dużo zamienników ,tak jak pisałam  firmy produkują gotowe proszki i na tym bazuje teraz piekarnia . 
łatwiej jest dodać  do proszku wodę  ,wymieszać niż bawić się w ucieranie ,ubijanie .
Cukiernie niektóre zostały przy tradycyjnej metodzie  i chwała im za to .
Na pewno te produkty są wiele smaczniejsze, a i cena też  jest wyższa .
Ja ostatnio szukałam tradycyjnego sernika krakowskiego  lub wiedeńskiego ,znalazłam tylko sernik snikers , czy sernik z pianką ,sernik kakaowy .
A gdy już znalazłam odbiegał on smakiem  od sernika , nie smakował mi był słodki i mdły i drogi na dodatek .
I jedyne co mi zostało  muszę sama upiec sobie sernik .  ;D i właśnie mam to w zamiarze ,bo dostała świeżą dostawę  twarogu z polski ,
« Ostatnia zmiana: 05 Lis 2007, 11:38:15 wysłana przez mawi »
"nie kłóć się z idiotą - sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem."

Tula

  • Gość
Odp: Pytanie z innej beczki... mąka pszenna na kremówki
« Odpowiedź #12 dnia: 05 Lis 2007, 20:59:12 »
Mawi, nie bede sie klocic z ekspertem, jakim jestes, wiec tylko napisze, co znalazlam na temat napoleonek/karpatek/kremowek na portalu kulinarnym, o ktorym wspominala Anha:

Napoleonka, kremówka i karpatka to trzy bardzo podobne, a jednak różne ciasta. W napoleonkach preferuje się ciasto francuskie. Kremówki także są na cieście francuskim, z tą różnicą, że na masę budyniową daje się wartwę ubitej kremówki. Karpatke piecze sie z ciasta ptysiowego inaczej nazywanego ciastem parzonym; oryginalnie karpatkę przekłada się kremem maślano-budyniowym, czyli ucieramy masło, dodajemy ostudzony budyń.

Offline mala_z_Aarhus

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1524
  • Reputacja: +8/-2
  • Płeć: Kobieta
  • A friend to all is a friend to none.
Odp: Pytanie z innej beczki... mąka pszenna na kremówki
« Odpowiedź #13 dnia: 05 Lis 2007, 21:10:49 »
Udalo mi sie, zamowic - wiwat GG, dostac i pozrec :D wszystkie trzy wymienione produkty...Znajomy przywiozl z Polski.
Kupil w cukierni na Komandorskiej. Po tescie organoleptycznym potwierdzam: jest roznica w smaku i wygladzie ciast.
Ceny sa tez rozne miedzy napoleonka, kremowka i karpatka (2 ciastka sa na sztuki, karpatka na wage). Zostalo mi ciastko firmowe - jako ostatnie, ale chyba ta dawke cukru zostawie sobie na jutro.

Moze, krakowskim targiem uznamy, ze sa roznice regionalne w cukiernictwie polskim?

Offline mawi

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 532
  • Reputacja: +7/-9
  • Płeć: Kobieta
    • Status GG
Odp: Pytanie z innej beczki... mąka pszenna na kremówki
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Lis 2007, 22:59:30 »
Mawi, nie bede sie klocic z ekspertem, jakim jestes, wiec tylko napisze, co znalazlam na temat napoleonek/karpatek/kremowek na portalu kulinarnym, o ktorym wspominala Anha:

Napoleonka, kremówka i karpatka to trzy bardzo podobne, a jednak różne ciasta. W napoleonkach preferuje się ciasto francuskie. Kremówki także są na cieście francuskim, z tą różnicą, że na masę budyniową daje się wartwę ubitej kremówki. Karpatke piecze sie z ciasta ptysiowego inaczej nazywanego ciastem parzonym; oryginalnie karpatkę przekłada się kremem maślano-budyniowym, czyli ucieramy masło, dodajemy ostudzony budyń.
Co do karpatki masz racje jest to ciasto parzone ,ale też przekładana masą budyniową zresztą tak napisałaś
Cytuj (zaznaczone)
oryginalnie karpatkę przekłada się kremem maślano-budyniowym, czyli ucieramy masło, dodajemy ostudzony budyń
, jestem po szkole 3-letniej cukiernictwa wiem co pisze,  jeżeli znalazłaś to na stronie cukierniczej dotyczącej technologi produkcji ok ,to przyznam racje . Tak jak pisałam ja znam technologie cukiernictwa ,a  to co cukiernie kombinują to inna sprawa , jest to walka o klienta ,można   kombinować z przepisami  dodawać do kremu  bita śmietanę czy  jogurt .Każdy robi jak mu smakuje. A przede wszystkim bazują proszki ,smaczne i tanie . Ale niestety odbiegają smakiem od oryginału ,tak samo jak zmienia się smak chleba ,wędlin tak i ciasta i słodycze .
« Ostatnia zmiana: 05 Lis 2007, 23:24:18 wysłana przez mawi »
"nie kłóć się z idiotą - sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem."

poloniainfo.dk

Odp: Pytanie z innej beczki... mąka pszenna na kremówki
« Odpowiedź #14 dnia: 05 Lis 2007, 22:59:30 »

 

pytanie

Zaczęty przez didooDział Pomoc!

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 5304
Ostatnia wiadomość 08 Sie 2011, 18:38:33
wysłana przez didoo
Krotkie pytanie dot. ulg za dojazdy i wyzywienie

Zaczęty przez soul1985Dział Podatki

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 13622
Ostatnia wiadomość 18 Lut 2010, 10:48:28
wysłana przez soul1985
Pytanie ( odrobinę ) prawne.

Zaczęty przez AK211Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 6071
Ostatnia wiadomość 11 Wrz 2013, 10:14:56
wysłana przez aisak
pytanie

Zaczęty przez didooDział Hydepark

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 9407
Ostatnia wiadomość 06 Gru 2010, 23:15:41
wysłana przez roga
pytanie o podatek

Zaczęty przez Michal79Dział Podatki

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 6251
Ostatnia wiadomość 28 Cze 2008, 17:57:35
wysłana przez Klingon