poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Oferta dla osob z Aarhus  (Przeczytany 10170 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline caramints

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Moje fotki
Oferta dla osob z Aarhus
« dnia: 04 Lis 2007, 19:20:30 »
Witam.
Pisze w tej chwil licencjat w Wyższej Szkole Prac Społecznych w Aarhus. Licencjat jest praca badawcza na temat „Jaki typ wkładu może uzupełnić oferty państwowe w pracy z polskimi migrantami?”
Dlatego chciałbym przeprowadzić wywiad/rozmowę z grupa rodaków (około 10-20 osób), którzy przybyli tu do kraju po wstąpieniu polski do Unii, ale także zachęcam wszystkich innych Polaków przebywających w Danii do wzięcia udziału w tym wywiadzie. Ja będę w zasadzie tylko starał się utrzymywać ramy tej dyskusji by utrzymywała się tematyki integracji i pomocy dla polskich migrantów tu w Danii. Będziemy dyskutować tematy integracji, powodu przyjazdu, przeżyć i potrzeb z tym związanych. Porozmawiamy na temat Jak można polepszyć warunki Polaków tu będących, jak funkcjonują dotychczasowe inicjatywy polaków w tym:  fora, Ambasady organizacje polonijne. Jak funkcjonuje duński system w tym gmina, administracja, związki zawodowe? Będzie to jednocześnie możliwość poznania innych osób z Polski i podyskutowania z nimi.

Spotkanie odbędzie sie w niedziele 11.11.07
Pod adresem
Den Sociale Højskole i Aarhus
Nobelparken
Jens Chr. Skous Vej 2
DK-8000 Århus C


Osoby chętne proszę o potwierdzenie swojego przybycia najpóźniej w piątek 9.11.07 oraz jeżeli macie jakiekolwiek pytania związane z tym spotkaniem, i miejscem proszę o kontakt.
Mój mail to: fotoholik@gmail.com

Zapraszam
Z pozdrowieniami
Maciek

voyager

  • Gość
Odp: Oferta dla osob z Aarhus
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Lis 2007, 23:23:06 »
czyli poniewaz piszesz prace to osoby maja sie pofatygowac do ciebie? o 2 w nocy czy o 18? i czy wstep jest platny? zartuje oczywiscie spoko ale nie podales godziny ale cos mi tu nie gra... chcesz zrobic wywiad i w twoim interesie inni maja zglosic sie do ciebie pod podany adres... no masz tupet:)))) daleko zajdziesz:)))

Offline caramints

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Moje fotki
Odp: Oferta dla osob z Aarhus
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Lis 2007, 00:09:17 »
Wiec godziny nie podalem bo najpierw musze zobaczyc ilu jest chetnych i na ktora ludziom najlepiej pasuje.
Co do tego drugiego, to wedlug mnie najlepiej bedzie jezeli bedzie to spotkanie z grupa i rozmowa bedzie w tym samym temacie, poniewaz napewno bardziej sie go otworzy, niz jezeli mialbym takie rozmowy przeprowadzac indywidualnie. Po drugie to robie to nie tylko z powodu mojej pracy, ale i tez dlatego, ze moim zdaniem brakuje w Danii miejsca lub osob z ktorymi Polacy mogli by sie skontaktowac w razie potrzeby, i jezeli to spotkanie w jakis sposob moze sie przyczynic do rozwiazania tego problemu, to chyba dobrze, nie? A zreszta bedzie kawa!! I promise! :-) Chodzi tu i w mojej pracy glownie o to, o czym wkolko na tym forum gadamy. Jak najlepiej sobie pomoc. Masz dalsze pytania, to pisz chetnie ci odpowiem, ale najlepiej by bylo jak bys wpadl w niedziele.. :-)

Offline mala_z_Aarhus

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1524
  • Reputacja: +8/-2
  • Płeć: Kobieta
  • A friend to all is a friend to none.
Odp: Oferta dla osob z Aarhus
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Lis 2007, 10:46:05 »
Mnie nie gra ortografia tego postu i sam temat pracy...Stylistycznie brzmi to jak urzednicza nowomowa. Ale moze Tula wypowie sie  w Twojej obronie.

Nie wiem jaka metode chcesz zastosowac w swoich badaniach? Panel, focus czy wywiad narracyjny ze standaryzowana lista pytan?
Z doswiadczenia moge Ci powiedziec, ze wywiad panelowy na 10-20 osob jest prawie ze niewykonalny dla pojedynczej osoby...
Bedziesz korzystal z opcji nagrywania kamera cyfrowa, czy tylko dyktafon?

Offline caramints

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Moje fotki
Odp: Oferta dla osob z Aarhus
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Lis 2007, 11:53:59 »
Będzie to focus interview i chodzi o dyskusje narzuconych przeze mnie tematów. Bede korzystal z dyktafonu.
Jednocześnie chodzi mi o mozliwosc spotkania się,przedyskutowania problemów polskich migrantów związanych z przeprowadzka do Danii. Nie mam żadnego budżetu, jeżeli bym miał to bym bardziej się skusił na inna strategie badawcza. Praca będzie pisana po duńsku, z tematu który jest wypracowany we wspolpracy z promotorem. Będzie to pierwsza praca napisana na temat potrzeb Polaków w Danii, NIE skoncentrowana tylko na rynku pracy.
Pisze prace samemu dlatego jeżeli masz wiedze na temat pisania tego typu pracy, która moglabys się podzielić chetnie posłucham, i zapraszam w niedziele. Ja tez sluze pomocą jeżeli taka jest potrzebna.
Kontakt pod wcześniej podanym mailem.

Pozdrawiam 
Maciek

voyager

  • Gość
Odp: Oferta dla osob z Aarhus
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Lis 2007, 13:41:37 »
hmmm przeciez jesli czytasz to forum to wiesz ze nie trzeba organizowac takiego spotkania aby poznac odpowiedz na swoje pytania
wszelkie oczekiwania, problemy oraz sposob ich zalatwiania byl i jest tu podejmowany wielokrotnie.
Przyznam szczerze twoje odpowiedzi wplynely negatywnie na moja ochote wybrania sie tam wiec sie nie zjawie.
Argumentacja metna, zawila, niedopracowana a mi szkoda niedzieli na rozmowy o niczym:)))
ale zycze powodzenia

Offline mawi

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 532
  • Reputacja: +7/-9
  • Płeć: Kobieta
    • Status GG
Odp: Oferta dla osob z Aarhus
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Lis 2007, 14:10:35 »
czytając to trochę się w tym pogubiłam
Cytuj (zaznaczone)
Pisze w tej chwil licencjat w Wyższej Szkole Prac Społecznych w Aarhus. Licencjat jest praca badawcza na temat „Jaki typ wkładu może uzupełnić oferty państwowe w pracy z polskimi migrantami?”
czyli piszesz prace  ,uczysz się ,
Cytuj (zaznaczone)
Porozmawiamy na temat Jak można polepszyć warunki Polaków tu będących, jak funkcjonują dotychczasowe inicjatywy polaków w tym:  fora, Ambasady organizacje polonijne. Jak funkcjonuje duński system w tym gmina, administracja, związki zawodowe?
Czy Twoja praca ujrzy światło dzienne?

Czy zamierzasz  pomagać Polakom? W jaki sposób ?
I dlaczego uważasz ,że zainteresuje nas  Twój problem , bo problemem jest dla Ciebie napisanie pracy .
Czyli widzę ,że to Ty potrzebujesz tu najbardziej pomocy.
 Popraw mnie, bo może się mylę .
AAA ...czy w tytule nie powinno być , " pomóżmy sobie nawzajem" . a nie "oferta dla osób z Aarhus" bo to brzmi jakbyś proponował pracę lub pomoc.
"nie kłóć się z idiotą - sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem."

poloniainfo.dk

Odp: Oferta dla osob z Aarhus
« Odpowiedź #6 dnia: 05 Lis 2007, 14:10:35 »

Offline caramints

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Moje fotki
Odp: Oferta dla osob z Aarhus
« Odpowiedź #7 dnia: 05 Lis 2007, 15:12:37 »
Hmm...po kolei

hmmm przecież jeśli czytasz to forum to wiesz ze nie trzeba organizowac takiego spotkania aby poznac odpowiedz na swoje pytania
wszelkie oczekiwania, problemy oraz sposob ich zalatwiania byl i jest tu podejmowany wielokrotnie.
Przyznam szczerze twoje odpowiedzi wplynely negatywnie na moja ochote wybrania sie tam wiec sie nie zjawie.
Argumentacja metna, zawila, niedopracowana a mi szkoda niedzieli na rozmowy o niczym:)))
ale zycze powodzenia

Hmm, nie staralem się w moim wpisie przedstawiać wszystkich myśli teoretycznych i metodologii mojej pracy, bo to w zasadzie nie ma nic z naszym spotkaniem wspólnego. Jeżeli chodzi o forum, to oczywiście jest niezbędna sprawa dla wielu, jest niestety duża ilosc osób, które nie maja dostępu do netu. A o alternatywnych rozwiązaniach, które mogą być bardziej systematyczne, będziemy na pewno rozmawiać na spotkaniu w niedziele.
Przykro mi jeżeli moja odpowiedz wplynela na Ciebie negatywnie, ale postaram się z tym zyc. Nie chce tez Tobie zabieracz cennej niedzieli, na rozmowy o tematach i inicjatywach, które Ciebie nie interesują, ale nadal zapraszam.

czytając to trochę się w tym pogubiłam czyli piszesz prace  ,uczysz się , Czy Twoja praca ujrzy światło dzienne?

Czy zamierzasz  pomagać Polakom? W jaki sposób ?
I dlaczego uważasz ,że zainteresuje nas  Twój problem , bo problemem jest dla Ciebie napisanie pracy .
Czyli widzę ,że to Ty potrzebujesz tu najbardziej pomocy.
 Popraw mnie, bo może się mylę .
AAA ...czy w tytule nie powinno być , " pomóżmy sobie nawzajem" . a nie "oferta dla osób z Aarhus" bo to brzmi jakbyś proponował pracę lub pomoc.


Uczę się tak jak napisalem w Wyższej Szkole Prac Społecznych w Aarhus . Mieszkam w Danii od 13-tu lat. Czy moja praca ujrzy swiatlo dzienne? Jeżeli chodzi o pisemna, no to mam nadzieje. w koncu po to ja pisze. Kilka organizacji jest zainteresowane wynikami i analiza, także mam nadzieje ze coś z tego będzie.
Jeżeli chodzi czy, i w jaki sposób chce pomagać Polakom, to będzie czescia naszej dyskusji. Dlaczego uważam ze zainteresuje Was mój problem, ktorym jest napisanie pracy? Wiec moja praca w samej sobie może was dużo nie interesować, ale jeżeli ta praca jakoś wpłynie na poprawienie warunków Polaków w Danii, to czy nie warto. Jedyne o co proszę to spotkanie się i podyskutowanie na wyzej wymienione tematy. I tylko zachęcam, nikogo nie zmuszam.

Jeżeli chodzi o moje własne zdanie na ten temat, i możliwy wkład i mozliwosci pomocy Polakom w Aarhus i okolicach, to nie bede tego przedstawiał tu, tylko na spotkaniu w niedziele. Dla ludzi, ktorym niedzieli nie postaram się zmarnować.

A tak ogolnie Voyager, to ja w zasadzie tylko biore inicjatywe by poruszyc problem zwiazany z migracja, oczywiscie moglbym siedziec cicho i zajac sie czyms innym, ale nie taki jestem. Wazne jest dla mnie, by Polacy przyjezdzajacy tu mogli sie jak najlatwiej dostosowac do otaczajacego ich systemu, i aby mogli podejmowac poinformowane decyzje. Ale oczywiscie widze, ze latwiej siedziec i byc sceptycznym krytykiem, ja niestety na latwizne nie ide. Ale za krytyke dziekuje, napewno wplynie ona pozytywnie na dalszy przebieg mojej pracy.

Z pozdrowieniami
Maciek

voyager

  • Gość
Odp: Oferta dla osob z Aarhus
« Odpowiedź #8 dnia: 05 Lis 2007, 19:48:52 »
Ok rozumiem cie ale nie chodzi o to ze krytykuje i nic nie robie.
Wiem co masz na mysli bo to niestety bardzo czesta cecha....
Chodzi mi o to ze w zasadzie nic nie zaproponowales, chcesz aby ludzie przyszli , piszesz cos o pomocy wzajemnej itp ale z tekstu wynika ze to ty potrzebujesz pomocy co zreszta nie pierwszy zauwazylem...
zaproponuj cos konkretnego, wartego uwagi to moze ludzie sie zainteresuja w tym ja tez, chetnie dlaczego nie?
jednak to co do tej pory przeczytalem jakos nie zacheca do wizyty sorry friend :((
poki co ludzie tutaj pomagaja sobie wzajemnie i podejmuja udane i nieudane inicjatywy integracji bez wzgledu na to czy ktos ich zaprasza na spotkanie takie jak twoje. Informacje o tym masz na forum... jest tego pelno, wlasnie tego co potrzebujesz, kopalnia informacji ale moze po co czytac skoro mozna pojsc na latwizne?
sadze ze wielu chetnie by przyszlo ale jak wspomnialem wczesniej: argumentacja w zasadzie zerowa...
Napisales ze podasz tematy a my bedziemy dyskutowali... to jakis eksperyment socjologiczny ma byc?
spotykamy sie, bawimy tak jak lubimy i probujemy powiekszac grono znajomych.
We wlasnym zakresie.

Offline caramints

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 29
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Moje fotki
Odp: Oferta dla osob z Aarhus
« Odpowiedź #9 dnia: 05 Lis 2007, 22:04:04 »
Witam ponownie,
Dziekuje wszystkim za tak szybka odpowiedz, wspaniale ze tak szybko udalo sie zebrac chetnych. Musze poinformowac ze lista na niedziele jest juz zamknieta, i tak jak do was napisalem bedziecie podzieleni na dwie grupy.

Do zobaczenia,

P.s. Voyager, ja bym nie wypowiadal sie za wszystkich, bo sie troszeczke przeliczyles. Niektorym kawa i ciastka widocznie wystarczyly.

Milego wieczorku!

voyager

  • Gość
Odp: Oferta dla osob z Aarhus
« Odpowiedź #10 dnia: 05 Lis 2007, 22:17:06 »
Niektorym kawa i ciastka widocznie wystarczyly (cytat)


no brawo:)) argument nie do podwazenia aby przybyc na spotkanie

szkoda ze nie zrozumiales o co mi chodzilo

nic dodac nic ujac, od razu napisalem ze masz tupet a teraz jeszcze sie tym chwalisz
powodzenia
« Ostatnia zmiana: 05 Lis 2007, 22:42:18 wysłana przez voyager »

Offline mawi

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 532
  • Reputacja: +7/-9
  • Płeć: Kobieta
    • Status GG
Odp: Oferta dla osob z Aarhus
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Lis 2007, 23:14:28 »
no to powodzenia
"nie kłóć się z idiotą - sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem."

poloniainfo.dk

Odp: Oferta dla osob z Aarhus
« Odpowiedź #11 dnia: 05 Lis 2007, 23:14:28 »

 

Formularz na a prawo pobytu dla dziecka

Zaczęty przez kahmaDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 14937
Ostatnia wiadomość 14 Lut 2008, 22:47:55
wysłana przez kahma
FORUM DLA NASTOLATKOW

Zaczęty przez JomirDział Hydepark

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 19174
Ostatnia wiadomość 07 Wrz 2009, 18:21:36
wysłana przez Jomir
Pokłosie nie dla duńczyków

Zaczęty przez dania_dDział Hydepark

Odpowiedzi: 52
Wyświetleń: 49742
Ostatnia wiadomość 07 Lip 2013, 01:30:31
wysłana przez aisak
UWAGA! Nie dla każdego A-kasse

Zaczęty przez animattDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 15592
Ostatnia wiadomość 08 Mar 2018, 03:50:19
wysłana przez animatt
PRACA DLA TATY

Zaczęty przez macu123Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 19802
Ostatnia wiadomość 04 Paź 2007, 21:27:09
wysłana przez Manior