poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Prosze o przetlumaczenie mi tego,bardzo pilne to dla mnie,dziekuje.  (Przeczytany 4115 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Bolo

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
Jeg syntes det er en god ide, for du er endt i et hul i den danske lovgivning, sĺ jeg bakker dig op hvis TV eller tidningen ringer til mig.

 

 

Jeg beklager selvfřlgelig dybt, at sagen er som den er, og hĺber du fĺr held med dig, men som det er i Danmark nu

er det offentlige der betaler sygedagpenge, dette gćlder ogsĺ for danske medarbejdere.

 

Internetowy Slownik

  • Gość
Odp: Prosze o przetlumaczenie mi tego,bardzo pilne to dla mnie,dziekuje.
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Lis 2007, 15:30:28 »
Mysle ze to dobry pomysl, bo trafiles na dziure w dunskim prawie, dlatego popre Ciebie jezeli TV albo tidningen zadzwoni do mnie.

Oczywiscie przykro mi, ze sprawa tak stoi, i mam nadzieje ze poszczesci sie Tobie, ale tak jak narazie jest w Danii to panstwo wyplaca chorobowe, to dotyczy rowniez dunskich pracownikoe.

Offline Bolo

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Prosze o przetlumaczenie mi tego,bardzo pilne to dla mnie,dziekuje.
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Lis 2007, 16:18:37 »
Mam jeszcze jedna prośbe,prosze mi też to przetlumaczyc,za co bardzo dziękuje


 Det er muligt at du syntes at vi i Danmark er nogen idioter, men vi dog trods alt et arbejdsmarked der orden i sit regelsćt, og det vi sige at man skal opfylde nogle betingelser, for at kunne fĺ sygedagpenge eller erstatning for en arbejdsulykke.
 
Disse betingelser skal ogsĺ overholdes af udenlandske folk der kommer til Danmark for at arbejde.
 
Du har ikke opfyldt de betingelser, og har ikke haft de formalier i orden, og har derfor ikke krav pĺ betaling efter den danske lovgivning, og det kan hverken fjernsynet eller andre medier hjćlpe dig med.
 
Du burde fřr du kom til Danmark have undersřgt den danske lovgivning, og have dine papirer i orden inden du tog arbejde i Danmark.
 
Jeg synes du skulle holde op med at svine Personalebřrsen og Allan Svendsen til, og acceptere at du er kommet i klemme i systemet, pĺ grund af din egen opfřrelse.
 

Offline Mirabelka

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 354
  • Reputacja: +13/-3
  • Płeć: Kobieta
Odp: Prosze o przetlumaczenie mi tego,bardzo pilne to dla mnie,dziekuje.
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Lis 2007, 18:40:00 »
 :o ale ktoś pojechał z tobą.
Przetłumaczcie to chłopakowi , bo jak ja to przetlumacze to wyjdzie z tego bigos.

Klingon

  • Gość
Odp: Prosze o przetlumaczenie mi tego,bardzo pilne to dla mnie,dziekuje.
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Lis 2007, 20:08:54 »
Możliwe że myślisz, że my w Danii jesteśmy idioci, ale mimo wszystko rynek pracy jest uregulowany, i to znaczy że trzeba spełnić pewne warunki, aby móc otrzymać chorobowe albo odszkodowanie za wypadek przy pracy.

Te warunki musi też spełnić obcokrajowiec który przyjedzie do Danii do pracy.

Nie spełniłeś tych warunków, i formalności nie były na miejscu, i dlatego nie przysługuje Tobie wypłata według duńskiego prawa, i w tym ani telewizja ani inne media Tobie nie pomogą.

Powinieneś przed przyjazdem do Danii sprawdzić duńskie prawo, i mieć Twoje papiery na miejscu zanim podjąłeś pracę w Danii.

Uważam że powinieneś przestać świnić Personalebørsen i Allan Svendsen, i zaakceptować że utknąłeś w systemie, z powodu Twojego zachowania.

poloniainfo.dk

Odp: Prosze o przetlumaczenie mi tego,bardzo pilne to dla mnie,dziekuje.
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Lis 2007, 20:08:54 »

 

Formularz na a prawo pobytu dla dziecka

Zaczęty przez kahmaDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 15841
Ostatnia wiadomość 14 Lut 2008, 22:47:55
wysłana przez kahma
FORUM DLA NASTOLATKOW

Zaczęty przez JomirDział Hydepark

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 20380
Ostatnia wiadomość 07 Wrz 2009, 18:21:36
wysłana przez Jomir
Pokłosie nie dla duńczyków

Zaczęty przez dania_dDział Hydepark

Odpowiedzi: 52
Wyświetleń: 52637
Ostatnia wiadomość 07 Lip 2013, 01:30:31
wysłana przez aisak
UWAGA! Nie dla każdego A-kasse

Zaczęty przez animattDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 16512
Ostatnia wiadomość 08 Mar 2018, 03:50:19
wysłana przez animatt
PRACA DLA TATY

Zaczęty przez macu123Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 22007
Ostatnia wiadomość 04 Paź 2007, 21:27:09
wysłana przez Manior