poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: WITAJCIE I ODPOWIEDZCIE  (Przeczytany 6908 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kama

  • Gość
WITAJCIE I ODPOWIEDZCIE
« dnia: 02 Gru 2007, 22:30:57 »
Witam!!z zaciekawieniem czytam forum i stad naszla mnie mysl ze moze i mi odpowiecie na kilka pytan,niestety musze tak brzydko was wykorzystac a nawiazujac do tematu chodzi oto ze z checia zaczelabym nauke lecz nie posiadam numeru CPR natomiast moj maz ma pozwolenie na prace otrzymane z agencji ktora zalatwiala mu ta prace pomijam ze na cpr czeka juz 6tyg i stad nie ma tez konta w banku,kolejna rzecza ktora zapewne Drodzy Rodacy pomozecie mi wyjasnic to czy moze on sie zapisac do zwiazkow czy tez nie nie majac wlasnie tego numeru i czy majac takie pozwolenie moge podejsc do komuny i dowiedziec sie o tansze mieszkanie bo szczerze ja juz sie gubie i wlasciwie jedna noga jestem w polsce ale szkoda nam stracic ta szanse tymbardziej ze w styczniu przechodzi na kontrakt -z gory dziekuje za odpowiedz -pozdrawiam was serdecznie

K3

  • Gość
Odp: WITAJCIE I ODPOWIEDZCIE
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Gru 2007, 22:33:56 »
Witam!!z zaciekawieniem czytam forum i stad naszla mnie mysl ze moze i mi odpowiecie na kilka pytan,niestety musze tak brzydko was wykorzystac a nawiazujac do tematu chodzi oto ze z checia zaczelabym nauke lecz nie posiadam numeru CPR natomiast moj maz ma pozwolenie na prace otrzymane z agencji ktora zalatwiala mu ta prace pomijam ze na cpr czeka juz 6tyg i stad nie ma tez konta w banku,kolejna rzecza ktora zapewne Drodzy Rodacy pomozecie mi wyjasnic to czy moze on sie zapisac do zwiazkow czy tez nie nie majac wlasnie tego numeru i czy majac takie pozwolenie moge podejsc do komuny i dowiedziec sie o tansze mieszkanie bo szczerze ja juz sie gubie i wlasciwie jedna noga jestem w polsce ale szkoda nam stracic ta szanse tymbardziej ze w styczniu przechodzi na kontrakt -z gory dziekuje za odpowiedz -pozdrawiam was serdecznie

My też pozdrawiamy. I prosimy o wprowadzenie interpunkcji w wypowiedzi.

kama

  • Gość
Odp: WITAJCIE I ODPOWIEDZCIE
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Gru 2007, 22:44:26 »
K3!!Dziękuje ślicznie za pomoc, już wiem że mogę na nią liczyc (wybacz litere C bez kreski u góry ale nie możliwe to na mojej klawiaturze), w przeciwieństwie do Ciebie nie będe taka zlośliwa i pozostawie to bez komentarza, zycząc Ci udanego tygodnia.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: WITAJCIE I ODPOWIEDZCIE
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Gru 2007, 23:14:27 »
Dopoki nie macie CPR i i pozwolen, to troche jakby Was nie bylo, zwlaszcza Ciebie, bo Twoje pozwolenie bedzie sie dopabuse opieralo na pozwoleniu meza.
Radze cierpliwosc, bo 6 tygodni to jest prawie nic ... sa ludzie, ktorzy czekaja po kilka miesiecy.
Jaka komuna? jakie tansze mieszkanie? Czy wy myslicie, ze socjal to sie nalezy kazdemu jak psu miska?
Owszem, ze sa mieszkania socjalne, ale to dla obywateli lub rezydentow, sa tez tansze mieszkania w spoldzielniach mieszkaniowych, ale tu kluczem jest CPR.
NIe znam cen w Århus, ale jak na Kopenhage 6000 czy 7000 z wszytkimi mediami, to normalna cena.
A agencja nie jest instytucja charytatywna by wynajmowac Wam mieszkanie za friko. I tak macie farta, bo 20.000-30.000 kaucji to rzecz standardowa w Danii.
Zalecalabym wiecej pokory i cierpliwosci, Dania to fajny kraj, ale trzeba sie dostosowac do obowiazujacego tu prawa i zasad kultury.

Pozdrawiam
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

K3

  • Gość
Odp: WITAJCIE I ODPOWIEDZCIE
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Gru 2007, 23:35:07 »
K3!!Dziękuje ślicznie za pomoc, już wiem że mogę na nią liczyc (wybacz litere C bez kreski u góry ale nie możliwe to na mojej klawiaturze), w przeciwieństwie do Ciebie nie będe taka zlośliwa i pozostawie to bez komentarza, zycząc Ci udanego tygodnia.

to nie złośliwość, po prostu ciężko sie to czyta i utrudnia zrozumienie sensu wypowiedzi...

kama27

  • Gość
Odp: WITAJCIE I ODPOWIEDZCIE
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Gru 2007, 00:30:39 »
HEJ MIRA!!Ja nie place 1000dkk agencji mieszkaniowej tylko agencji ktora zalatwila prace, byc moze zle mnie zrozumialas lub jak napisal K3 faktycznie powinnam wstawic znaki interpukcyjne,gdybym placila to dla mieszkaniowej to ok rozumiem,chodzi oto ze place za administracyjna agencji pracy i stad moje zastanowienie, a co do komuny spytalam w oparciu o wiadomosci tutaj przeczytane nic wiecej,pozdrawiam

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: WITAJCIE I ODPOWIEDZCIE
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Gru 2007, 08:04:33 »
To juz inaczej.
Tak czy owak, komuna ma mieszkania tylko na wyjatkowe okazje dla obywateli i rezydentow.
Wy raczej musicie poczekac do otrzymania CPR, ale poki co mozesz przejrzec oferty spoldzielni mieszkaniowych. Poszukaj na forum, powinny byc linki, mnie czas goni i nie bardzo moge CI w tym pomoc teraz.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: WITAJCIE I ODPOWIEDZCIE
« Odpowiedź #6 dnia: 03 Gru 2007, 08:04:33 »

Offline madzialenasz

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 479
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: WITAJCIE I ODPOWIEDZCIE
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Gru 2007, 08:52:55 »
Witam, tak dla zainteresowanych je znalazlam bezplatny kurs dunskiego w Århus, dwie godziny dwa razy w tygodniu, nie trzeba tam miec CPR, po prostu idzie sie zapisauje, i ja podalam tylko dane Mojego chlopaka, bo chca w razie "W". :))
Pozdrawiam
Nie chowaj nienawiści po wieczne czasy, ty, który sam nie jesteś wieczny.

kama27

  • Gość
Odp: WITAJCIE I ODPOWIEDZCIE
« Odpowiedź #8 dnia: 03 Gru 2007, 19:57:59 »
Hej Magda !!jak mozesz podaj namiary na ta szkole, z checia skorzystam ,bo i tak jeszcze siedze w domku -pozdrawiam

Offline madzialenasz

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 479
  • Reputacja: +1/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: WITAJCIE I ODPOWIEDZCIE
« Odpowiedź #9 dnia: 03 Gru 2007, 20:52:31 »
Hey pewnie ze dam Ci namiary, fajnie zeby byl ktos na tym kursie z Polski bo ja sama poleczka :) Brammersgade 4, Århus
Nie chowaj nienawiści po wieczne czasy, ty, który sam nie jesteś wieczny.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: WITAJCIE I ODPOWIEDZCIE
« Odpowiedź #10 dnia: 03 Gru 2007, 22:06:15 »
Tak sie zastanawiam, czy szkole niedzwiedziiej przyslugi nie oddajesz.
Bo przeciez za darmo nic nie jest. Jesli chodzisz i nie placisz... to ktos za to musi placic....
Moze szkola przyjmuje liczac, ze w koncu uzyskasz CPR, i dostana pieniadze z komuny. Tyle, ze jak nagle stada ludzi zaczna przychodzic i pytac o darmowa nauke bez CPR, i jak plotka poniesie sie w miasto...

Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

piatka

  • Gość
Odp: WITAJCIE I ODPOWIEDZCIE
« Odpowiedź #11 dnia: 03 Gru 2007, 22:19:18 »
Kobieto, dlaczego wciaz jestes taka pesymistka?
 wciaz nastawiona na rzucanie klod?
 Jest tu duzo organizacji chrytatywnych, ktore naprawde pomagaja, tak jak z ta nauka jezyka.
 Jak bedzie za duzo chetnych, to albo ichnie przyjma, albo zatrudnia wieksza liczbe wolontariuszy.
To naprawde nie nasz klopot.


kama27

  • Gość
Odp: WITAJCIE I ODPOWIEDZCIE
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Gru 2007, 22:26:42 »
Dzieki!!!!jeszcze jak bys dala znac w jakie dni zajecia sie odbywaja bede wdzieczna a na marginesie gdzie lezy ta ulica to nie jest czasemw Arhus N??POZDRAWIAM i dziekuje

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: WITAJCIE I ODPOWIEDZCIE
« Odpowiedź #13 dnia: 03 Gru 2007, 22:30:38 »
Nie jestem pesymistka...
Jedynie znam zasady ekonomii... a tu nie bierze sie nic z niczego...
Znam tez nieco historie i socjologie... i wiem, ze czasy komunizmu po pierwsze dawno sie skonczyly, a po drugie rachunki za dobrobyt powstaly w tym czasie placa kolejne pokolenia.
Tak wiec, nie trafia do mnie pojecie za darmo.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

piatka

  • Gość
Odp: WITAJCIE I ODPOWIEDZCIE
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Gru 2007, 22:36:35 »
Ja tez chodze na bezplatne lekcje dunskiego.
Wiem, ze nikt nie pracuje tu za darmo, ale jest to tilbud dla osob ktore chca doskonalic jezyk dunski szczegolnie w czytaniu i pisaniu, swietnie wykladaja gramatyke, czego nie bylo w Arusianskiej sprogcenter.

poloniainfo.dk

Odp: WITAJCIE I ODPOWIEDZCIE
« Odpowiedź #14 dnia: 03 Gru 2007, 22:36:35 »