poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: co zrobić przejście od posrednika na kontrakt  (Przeczytany 4726 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline a.art.malciki

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
co zrobić przejście od posrednika na kontrakt
« dnia: 10 Gru 2007, 10:12:34 »
Witam i mam pytanie co zrobić w mojej sytuacji
Trzy miesiące temu podpisalem kontrakt z duńską firmo pośrednictwa pracy dostałem informacje ze po trzech miesiącach przejdę na kontrakt docelowy bez pośrednika i zarobki wzrosną właśnie kończy mi się kontrakt a tu informacja że kontrakt ok pracodawca jest bardzo zadowolony i chce podpisać umowę na rok ale zarobki zmienia się po kolejmych trzech miesiącach czy z Duńczykami można się targować czy nie mają Ciężkom sytuacje bo nie maja ludzi do pracy .
pośrednik dał mi na kontrakcie 115.35 Dk na godzinę pracuje od 00 do 7.15 lub 7.30 teoretycznie bo wpadają nadgodziny średnio 180 godzin miesięcznie do tego od 00 do 4 rano 40 procent dodatku nocnego jak oceniacie te warunki pracuje tu jako piekarz.
To samo na trzy miesiące chce zaproponować Fotex jeśli kros jest w temacie proszę o radę w piatek mam mieć spotkanie z szefem sklepu a po świętach podpisać lub nie kontrakt ?
chciałbym wiedzieć jak rozmawiać na co mogę sobie pozwolić z góry dziękuje za odpowiedzi

Offline Bella

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 116
  • Reputacja: +2/-1
  • Płeć: Kobieta
Odp: co zrobić przejście od posrednika na kontrakt
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Gru 2007, 12:23:01 »
Z mojego doswiadczenia wynika ze to zwykla praktyka, przez pierwsze trzy miesiace zarabia sie mniej a potem automatycznie dostaje sie podwyzke - taki okres probny. Nie wiem wprawdzie jakie sa stawki dla piekarzy w innych piekarniach, ale mysle ze Føtex, podobnie jak cale A.P. Møller ma z gory ustalone stawki na poszczegolne stanowiska i pole manewru jezeli jest, to bardzo niewielkie. Wiekszosc Dunczykow z ktorymi pracowalam wychodzi z zalozenia ze nikt nie jest niezastapiony, ale wszystko zalezy od tego jak bardzo sa z Ciebie zadowoleni. Zalezy tez czy myslisz o pozostaniu w Danii czy nie. A.P. Møller oferuje dobry pakiet emerytalny ktory tez jakby "wchodzi" w wyplate. Jezeli nie myslisz o pozostaniu w Danii to moze warto ten pakiet sprobowac "zamienic" na wyzsza stawke godzinna? Pozdrawiam
"It is not the strongest of the species who survive, nor the most intelligent, but those who are most adaptive to change"

Offline mawi

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 532
  • Reputacja: +7/-9
  • Płeć: Kobieta
    • Status GG
Odp: co zrobić przejście od posrednika na kontrakt
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Gru 2007, 13:45:55 »
Ja bym jednak została przy piekarni ,zastanów się gdzie masz szanse pracować dłużej , podałeś 115,35   za nocki tez więcej ,
 więc dobrze a za nadgodziny masz płacone ?
Chłopaki w mojej piekarni co pracuje mają 120 dkk  więc niewiele więcej  ,wiadomo za godziny nocne więcej i nadgodziny to czyni że wypłata jest wysoka ,
 jak zarabiają inni piekarze w Twojej piekarni? No i jakie warunki proponują ci w Fotex czy tam nie pracują w dzień?  jeżeli tak jaką mają stawkę.
"nie kłóć się z idiotą - sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem."

Offline a.art.malciki

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: co zrobić przejście od posrednika na kontrakt
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Gru 2007, 14:31:19 »
witam w tym fotexie piekarnia pracuje w nocy pośrednik płaci dodatek nocny w wysokości 35.41 koron do stawki podstawowej 115.38 dk
i prawdopodobnie taksamo będzie płacił fotex tylko niewiem dlaczego liczy prace w nocy do 4 rano czy są to warunki układu zbiorowego.
JESZCZE JEDNO PYTANIE jak powinny być placone nadgodziny średnio od 1 do 1.5 godziny dziennie i praca w soboty i niedziele w przypadku gdy pracuje się do sześciu dni w tygodniu ponownie z góry dziękuje , jak mam rozumieć dużą wypłatę proszę o sumę 

Offline mawi

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 532
  • Reputacja: +7/-9
  • Płeć: Kobieta
    • Status GG
Odp: co zrobić przejście od posrednika na kontrakt
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Gru 2007, 14:39:18 »
nadgodziny są płacone różnie 40% ,50% nawet do 100% ,to zależy od umowy ,wszystko zależy od umowy . wiesz ta suma się zmienia  to zależy od osoby i od czasu pracy , trudno podać jedną cenę  , każdy ma inaczej obliczany podatek itd ... mogłabym Ciebie wprowadzić w błąd .
"nie kłóć się z idiotą - sprowadzi cię do swojego poziomu i pokona doświadczeniem."

Offline a.art.malciki

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 31
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: co zrobić przejście od posrednika na kontrakt
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Gru 2007, 14:57:58 »
dzieki za odpowiedź

Klingoon

  • Gość
Odp: co zrobić przejście od posrednika na kontrakt
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Gru 2007, 15:13:10 »
Tu sa rozne umowy zbiorowe podpisane przez zwiazki zawodowe NNF:
http://www.nnf.dk/default.asp?mId=223&aId=29
Zobacz na twojej umowie o prace czy nie pisze ktora umowa zbiorowa (overenskomst) dotyczy.

poloniainfo.dk

Odp: co zrobić przejście od posrednika na kontrakt
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Gru 2007, 15:13:10 »

 

jak zrobic przelew nordea.dk NIECH MI W KONCU KTOS POMOZE !

Zaczęty przez kolanexDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 15655
Ostatnia wiadomość 19 Mar 2013, 10:18:41
wysłana przez 1941
pomocy! jak zrobić przelew przez internet?

Zaczęty przez niedzielaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 19092
Ostatnia wiadomość 02 Wrz 2008, 23:12:28
wysłana przez niedziela
Bezplatna nauka j. dunskiego - jak to zrobic??

Zaczęty przez BluszczDział Pomoc!

Odpowiedzi: 71
Wyświetleń: 44009
Ostatnia wiadomość 03 Lis 2020, 22:08:39
wysłana przez Guyver
Zgubiłem dokumenty co teraz powinienem zrobić?

Zaczęty przez ArianV8Dział Hydepark

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3446
Ostatnia wiadomość 30 Sie 2020, 17:46:09
wysłana przez Klasza
57 651 DK do dopłaty czy cos sie jeszcze da zrobić

Zaczęty przez risonesDział Podatki

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3892
Ostatnia wiadomość 23 Mar 2009, 22:08:04
wysłana przez bobi