poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Nostryfikacja  (Przeczytany 5625 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline boniek

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 95
  • Reputacja: +0/-1
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
Nostryfikacja
« dnia: 20 Gru 2007, 18:45:58 »
Moje pytanie dotyczy nostryfikacji dokumentu poswiadczajacego moje wyksztalcenie, otoz jestem technikiem ekonomista i czy istnieje mozliwosc nostryfikacji tego tytulu bo bylem na stronie CIRCUS(czy jakos tak) i nie widzialem tam takiej opcji dla mnie....czy ktos moglby sie rozejrzec i poinformowac mnie gdyby cos wiedzial i znalazl na ten temat...
Mam jeszcze pytanie dotyczace matury. Zdawalem "nowa mature" w tym roku i czy w Danii jest ona honorowana...
Boniek

Offline MargaretMitchell

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 500
  • Reputacja: +5/-1
Odp: Nostryfikacja
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Gru 2007, 18:52:43 »
Na podstawie nowej matury są przyjmowani polscy studenci na studia w Dani, więc to powinien byc dokument uniwersalny.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Nostryfikacja
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Gru 2007, 19:20:32 »
...aczkolwiek obawiam sie, ze Twoje wyksztalcenie bedzie malo przydatne tutaj...
Przepisy podatkowe, zasady ksiegowosci i rachunkowosci wszystko jest tu przeciez inne...

Nie sadze, ze bys mogl tu pracowac w zawodzieu .... no chyba, ze pojdziesz na jakis kurs... wiem, ze sa tu takowe, roczne, badz dwuletnie kursy przyuczajace do zawodu...

Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

technik ekonomista

  • Gość
Odp: Nostryfikacja
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Gru 2007, 17:27:10 »
trzeba sciagnac odpowiedni formularz ze strony Cirrus i go wypelnic , przeslac rowniez potwierdzona  za zgodnosc z oryginalem ( zrobi to instytucja panstwowa np. szkola jezykowa lub komuna )  kopie dyplomu ( jaki tytul zawodowy ) + swiadectwa ukonczenia szkoly ( spis przedmiotow z ocenami ) oba dokumenty musza byc przetlumaczone przez tlumacza przysieglego np. na jezyk angielski .
Dostaniesz potwierdzenie , ze masz wyksztalcenie ponadgimnazjalne . Tak oto Twoje wlasne ( jak i moje ) CV moze lepiej wygladac .
Do niczego innego w zasadzie sie to nie nadaje . Aby dostac prace tzw. biurowa , trzeba przede wszystkim biegle mowic po dunsku .
A to troche zajmie czasu .
Pozdrawia sprzatajaca technik ekonomista i technik BHP myslaca rowniez o podjeciu jakiegos dunskiego  wyksztalcenia , gdyz dunczycy
kochaja wlasciwie tylko swoj dunski  system edukacji .
Yoursoul

Tula

  • Gość
Odp: Nostryfikacja
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Gru 2007, 17:42:40 »
dunczycy kochaja wlasciwie tylko swoj dunski  system edukacji

Swieta prawde Panie mowicie. Moja byla szkola jezykowa miala program mentorski, gdzie dostawalo sie swojego opiekuna i on radzil, co robic. I padalo m.in. haslo o koniecznosci zrobienia jakiegokolwiek kursu w Danii i po dunsku, bo cokolwiek tu jest lepsze od nie-wiadomo-czego robionego w kraju ojczystym. Z wylaczeniem Ivy League ;).

Offline boniek

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 95
  • Reputacja: +0/-1
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
Odp: Nostryfikacja
« Odpowiedź #5 dnia: 21 Gru 2007, 17:46:14 »
Czyli rozumiem ze tepretycznie jest to mozliwe ale czasochlonne i kasochlonne...
Mam jeszcze jedno pytanie:otoz czy waszym zdaniem latwo jest znalezc w danii prace i mieszkanie jezeli zna sie dobrze angielski. Chodzi mi szczegolnie o okolice Viborg i Silkeborg.
A gdzie mozna zrobic taki kurs, kto decyduje o mozliwosci zrobienia takiego kursu i ile to kosztuje?
Boniek

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Nostryfikacja
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Gru 2007, 18:38:56 »
Poczytaj forum, a znajdziesz odpowiedz... angielski dobrze znac... ale tak naprawde jest srednio pomocny jako argument w szukaniu pracy....
...sredniozaawansowany dunski! to jest to....

Aczkolwiek nie jest to niemozliwe...

Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: Nostryfikacja
« Odpowiedź #6 dnia: 21 Gru 2007, 18:38:56 »

yoursoul

  • Gość
Odp: Nostryfikacja
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Gru 2007, 16:49:16 »
Popytaj o mozliwosci u swojego doradcy socjalnego w komunie , badz u osoby w szkole jezykowej , ktora zajmuje sie integracja i powinna pomagac w znalezieniu pracy oraz dalszej edukacji ( sa tam rowniez dostepne broszury i ulotki , zdarzaja sie rowniez reklamy w prasie ) . Wydaje mi sie , ze majac CPR nauka jest za darmo . Problem w tym , ze trudno jednoczesnie  pracowac na swoje utrzymanie oraz  uczyc sie w dunskiej szkole , dajacej po minimum roku dalsze/nowe wyksztalcenie . Paniom polecam trwajaca 1 rok i 3 miesiace szkole dajaca zawod pomocnika osoby starszej i chorej poniewaz laczy ona nauke z praktyka , wiec otrzymuje sie miesieczny uczniowski zarobek w wysokosci ok. 1.700 kr . Ja przymierzam sie do zapisania do takiej szkoly w przyszlym roku w Arhus .

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nostryfikacja
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Gru 2007, 14:34:17 »
Jeżeli ktos chce wyjechac do pracy w Danii jako nauczyciel sprawa jest otwarta. Potrzebują ludzi (nauczycieli) w duzym stopniu.

Tula

  • Gość
Odp: Nostryfikacja
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Gru 2007, 12:02:10 »
Jeżeli ktos chce wyjechac do pracy w Danii jako nauczyciel sprawa jest otwarta. Potrzebują ludzi (nauczycieli) w duzym stopniu.
Tez o tym slyszalam, nie wiem jednak, jakich konkretnie nauczycieli potrzeba i co nalezy zrobic, by tego typu prace w Danii dostac. Na przyklad spodziewalabym sie, ze trzeba mowic plynnie po dunsku, oczywiscie jesli sie nie jest nauczycielem jezyka obcego.

Offline mala_z_Aarhus

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1524
  • Reputacja: +8/-2
  • Płeć: Kobieta
  • A friend to all is a friend to none.
Odp: Nostryfikacja
« Odpowiedź #10 dnia: 24 Gru 2007, 15:07:23 »
Kiedys slyszalam, iz potrzebowano nauczycieli do nauki jezyka niemieckiego ze znajomoscia jezyka tureckiego oraz nauczycieli jezyka dunskiego z somalijskim.
Jak Tula sadze, ze znajomosc jezyka dunskiego jest wiecej niz pozadana.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Nostryfikacja
« Odpowiedź #11 dnia: 27 Gru 2007, 19:04:07 »
Oj, Tula... przestan... somalijskiego nie znasz?
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nostryfikacja
« Odpowiedź #12 dnia: 27 Gru 2007, 20:51:25 »
Tez o tym slyszalam, nie wiem jednak, jakich konkretnie nauczycieli potrzeba i co nalezy zrobic, by tego typu prace w Danii dostac. Na przyklad spodziewalabym sie, ze trzeba mowic plynnie po dunsku, oczywiscie jesli sie nie jest nauczycielem jezyka obcego.


ceniona jest znajomość języka angielskiego, niemieckiego i francuzkiego, na początku wymagana jest znajomość podstaw języka dunskiego - chodzi o szkoły które nauczają tylko w języku obcym........

Jedna ze szkół jest w Odense, jestem na etapie szukania owego miejsca i złatwiania pracy dla znajomej.........

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Nostryfikacja
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Gru 2007, 20:53:47 »
Kiedys slyszalam, iz potrzebowano nauczycieli do nauki jezyka niemieckiego ze znajomoscia jezyka tureckiego oraz nauczycieli jezyka dunskiego z somalijskim.
Jak Tula sadze, ze znajomosc jezyka dunskiego jest wiecej niz pozadana.


jeżeli następnym razem coś usłyszysz zasięgnij minimalnej informacji czy to prawda bo steki bzdur mamy dość na codzień  ::). Co do znajomości duńskiego nie zawsze jest wymagana ale to są "elitarne" prace  ;D

poloniainfo.dk

Odp: Nostryfikacja
« Odpowiedź #13 dnia: 27 Gru 2007, 20:53:47 »

 

Nostryfikacja

Zaczęty przez amigruDział Edukacja

Odpowiedzi: 22
Wyświetleń: 15240
Ostatnia wiadomość 01 Lip 2009, 14:24:32
wysłana przez Jomir
Nostryfikacja

Zaczęty przez AnckaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2839
Ostatnia wiadomość 26 Paź 2008, 11:18:06
wysłana przez yoursoul
nostryfikacja dyplomu

Zaczęty przez ona33Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 7
Wyświetleń: 10101
Ostatnia wiadomość 28 Sie 2011, 13:45:08
wysłana przez ona33