poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Cennik w Sonofonie!  (Przeczytany 7835 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mtxmarek

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: +0/-0
Cennik w Sonofonie!
« dnia: 08 Maj 2006, 00:07:49 »
Mam telefon w Danii w Sonofonie, jak mogę na duńskiej stronie www.sonofon.dk sprawdzić ich cennik,
szczególnie chodzi o połączenia z Polską?
Nie umiem duńskiego a na chybił trafił nie bardzo mogę znaleźć ten cennik.
A tak przy okazji, czy Sonofon to dobry wybór, czy może polecacie nabyć kartę od innego opratora?
Narazie!

Offline Grzegorz_Odense

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: +21/-1
Odp:Cennik w Sonofonie!
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Maj 2006, 07:23:55 »
Zajrzyj do Poradnika tam jest wszystko o telefonii . Sa linki do programów przez które mozna dzwonic bezplatnie nawet do telefonów komórkowych .

Ponadto na stronie glównej po lewej stronie jest link do kursu dunskiego . Jak tam wejdziesz to w artykule \"Koncepcja .... \" jest link do slownika dunskiego w formie elektronicznej - bardzo wygodnego w uzyciu bo hasla znajduje sie po 4-5 sekundach a wiec duzo szybciej niz w slownikach tradycyjnych .

Offline GoTTie

  • Przyjaciel Portalu
  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +19/-6
Odp:Cennik w Sonofonie!
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Maj 2006, 08:41:35 »
Niestety nie kazdy ma komputer by dzwonic przez Skype lub cos innego.

Jesli chodzi o ceny polaczen przez telefony komorkowe, to w zaleznosci czy masz na karte (Taletid) czy na abonament. W Sonofonie ceny wg. mnie sa dosc drogie. 80 øre za min rozmowy w Danii i 20 øre za sms (w pakiecie abonamentowym jest jakas pula darmowych minut do wykozystania oraz smsy, w zaleznosci jaka taryfe posiadasz). W pakiecie na karte (Taletid) w zaleznosci jak duza karte kupisz. Przykladowo za 99 DKK masz 1,49 w dzien i 0,60 w nocy w Danii, SMS 35 øre. SMS za granice 2,70 DKK minuta rozmowy do Polski 5,75 DKK.

Wg mnie sonofon nie jest dobrym rozwiazaniem, gdyz ma strasznie zawile systemy promocji oraz dosc drogie polaczenia.

Jesli masz telefon bez simlocka polecam karte CBB (www.cbbmobil.dk) jako karte prepaid, za 199DKK ceny sa lepsze niz w Sonofonie na abonament, bo masz 69 øre za min w Danii i 19 øre za sms. Za granice sms kosztuje 2,25 DKK a min rozmowy do Polski 3,60

Alternatywnym rozwiazaniem jest Lebara (www.lebara.dk) gdzie minuta rozmowy kosztuje 59 øre, sms 20 øre, min rozmowy z Polska na stacjonarny 99øre a na komorke 2,79 DKK.

Dodam tez ze jesli zostajesz w Danii na okres dluzszy niz pol roku, to pomysl o kupnie telefonu na abonament, gdyz placac ok 400 DKK za calkiem dobry telefon (Sony Erricson k750i) umowe podpisujesz tylko na 6 miesiecy, a miesieczne rachunki (minimalne 200DKK masz w calosci na przegadanie)

To chyba wystarczy :)

Pozdrawiam i zycze tanich polaczen.

Mtx

  • Gość
Odp:Cennik w Sonofonie!
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Maj 2006, 18:01:14 »
Nie mogę znależź w poradniku tych linków do programów przy pomocy których można dzwonić na telefony komórkowe!
Bo na stacjonarne to np. InternetCalls ale jest wielki problem z dostępem do tel. stacjonarnego, a pytanie o telefony Sonofon itd. dotyczyło telefonów na karte (pre-paid) bez sim-lock\'a.
Dzięki za informacje!

Offline Grzegorz_Odense

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: +21/-1
Odp:Cennik w Sonofonie!
« Odpowiedź #4 dnia: 08 Maj 2006, 22:58:44 »
.
W poradniku pod \"Co, gdzie, jak \" jest rozdzial o telefonowaniu do Polski .

Ponadto mozesz spróbowac :

internetcalls
sparvoip
voipstunt

Offline gregordk

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: +0/-0
Odp:Cennik w Sonofonie!
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Maj 2006, 09:49:38 »
Pozdrawiam , moze to troche nie na temat ale moze to tez byc cenna informacja ze sa na rynku dostepne karty pre-paidowe (zdrapki) do telefonow stacjonarnych ,poza skype-m to chyba najtansza opcja laczenia sie z polska ktora znam. W zeszlym roku korzystalem z \"global-one\" ale nie dawno znajoma polecila mi \"freedom\" korzystajac z niej mozna za 100kr roznawiac ok 90 min z kom. i ok 4 godz. z normalnym (stacjonarnym) telef. karty te dastepne sa w calej skandynawii a opsluga jest banalnie prosta (niewiem tylko jak to dziala w budce telefonicznej .Pozdrawiam !!!

poloniainfo.dk

Odp:Cennik w Sonofonie!
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Maj 2006, 09:49:38 »

 

Cennik mandatów 2015

Zaczęty przez willyDział Dania i o Danii

Odpowiedzi: 18
Wyświetleń: 31619
Ostatnia wiadomość 13 Kwi 2015, 18:24:00
wysłana przez Jomir