poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Zapytanie o karty bankowe!!!  (Przeczytany 17702 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Klingon

  • Gość
Odp: Zapytanie o karty bankowe!!!
« Odpowiedź #15 dnia: 30 Sty 2008, 20:23:12 »
Karta ta po stronie paska magnetycznego posiada logo DK.
Czyli Dankort/VISA. ;D

Kiedyś kosztowała VISA ok. 150 kr. rocznie (można było mieć dankort bez VISA) ale teraz wiele banków ma VISA za darmo.

dir333

  • Gość
Odp: Zapytanie o karty bankowe!!!
« Odpowiedź #16 dnia: 14 Sie 2008, 15:43:18 »
No ja dziś poprosiłem panią w Nordei o dankort i d... . Chyba mam pecha, odpowiedź brzmiała (musze byc duńczykiem) . To nic spróbuje jutro z inną panią, bo z doświadczenia wiem, że kto pierwszy wstaje, ten rządzi :) A przedstawiałem dokumenty jak .... ID, CPR, SUNDHEDSKORT, oraz zameldowanie. Nic z tego, tylko duńczykom. Pożyjemy - zobaczymy :)

dankort

  • Gość
Odp: Zapytanie o karty bankowe!!!
« Odpowiedź #17 dnia: 22 Sie 2008, 12:36:41 »
lipa udałem sie do sparkasse i otrzymalem visa elektron bez problemu,gdy zapytałem o visa/dankort owszem tylko gdy sie lepiej poznamy, czyli za jakies 3-4 miesiace, bo podobno mogę na początku za bardzo zaszalecozdraiam

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Zapytanie o karty bankowe!!!
« Odpowiedź #18 dnia: 22 Sie 2008, 16:27:39 »
Zaraz zaraz....
Mylone, a raczej nie rozgraniczane sa tu dwie kwestie, stad tez rozgraniczenia.

Dankort, to Dankort i moze wystepowac w roznych odmianach.
Moze byc czysty Dankort, moze byc Visa Dankort, Master Dankort, itp....

Pytanie do czego Wam ten Dankort potrzebny, bo jesli do zakupow w sklepch takich jak np. Netto, potrzebny najzwyklejszy Dankorkt, bez zadnej Visy, Mastera itd.
Nie skorzytsacie z tej karty za granica, ale za to wszedzie w Danii.
Karta taka nie wiaze sie z zadnym kredytem, wobec czego jej wydanie nie powinno stanowic najmniejszego problemu.

Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

GOSC

  • Gość
Odp: Zapytanie o karty bankowe!!!
« Odpowiedź #19 dnia: 22 Sie 2008, 16:47:42 »
Witam,
ja na swojej dankort mam mozliwosc 20.000dkk debetu wiec niewiem czy to bez znaczenia, rowniez oczekiwalismy na nia 3 miesiace, tzn, 3-miesieczne wplywy na konto.
Sytuacja ma miejsce w Danske Bank a karta nazywa sie dokladnie Visa Dankort,
zwykla karte maestro otrzymalismy odrazu, bez wczesniejszych wplywow, wiec niewiem czy do konca nie ma to znaczenia aby byly wplywy i klient nie jako poznany, i wzbudzajacy zaufanie.
Tymi argumentami nam wlasnie tlumaczono czas oczekiwania na Dankort.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Zapytanie o karty bankowe!!!
« Odpowiedź #20 dnia: 22 Sie 2008, 17:58:50 »
Tak, ale ja mowie o DANKORT!!!
Nie Visa Dankort, a samo DANKORT!!!
Zwykla niebieska karta, z tylku ma tylko czerwono-biale logo Dankort, i to wszytsko.
Nie ma na niej mozliwosci zaciagania debetu, korzytsa sie tylko ze srodkow dostepnych na koncie.

Pytanie teraz do czego Wam ta karta potrzebna.
Jesli do posiadania kredytu w koncie, to trzeba wykazac sie wiarygodnoscia i z marszu jej sie nie dostanie.
Jesli tylko do mozliwosci placenia w roznych miejscach honorujacych tylko Dankort, potrzebna jest tylko najzwyklejsza niebieska Dankort, ktora otrzmac mozna od reki.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

GOSC

  • Gość
Odp: Zapytanie o karty bankowe!!!
« Odpowiedź #21 dnia: 22 Sie 2008, 18:18:34 »
Wlasnie takie logo mam z tylu na karcie, nie rozumiem czemu krzyczysz, przeciez cie nie obrazilem ani nic...
Opisalem co mam u siebie, nie negujac ze ty nie masz racji, podkreslilem ze oczekiwalem na nia 3 miesieczne wplaty..
I nic wiecej....

poloniainfo.dk

Odp: Zapytanie o karty bankowe!!!
« Odpowiedź #21 dnia: 22 Sie 2008, 18:18:34 »

GOSC

  • Gość
Odp: Zapytanie o karty bankowe!!!
« Odpowiedź #22 dnia: 22 Sie 2008, 18:22:12 »
A gdy zalatwialem sprawy z karta, wystepowalem o ta zwykla niebieska, Pani w Banku powiedziala to samo, to znaczy ze trzeba na nia czekac wlasnie okolo 3 miesiecy i wtedy zaproponowala VISA DANKORT bo tez dankort a daje wiecej mozliwosci, i bylo bez znaczenia czy niebieska czy visa.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Zapytanie o karty bankowe!!!
« Odpowiedź #23 dnia: 22 Sie 2008, 18:32:29 »
Zgadzam sie z Toba, ze Visa Dankort daje wiecej mozliwosci.
I zgodnie z tym od poczatku konsekwentnie pisze. Zalezy do czego taka karta jest komu potrzebna.
Czekales 3 miesiace, bo zdecydowales sie na VISA Dankort.
Gdybys stwierdzil, ze chcesz jedynie prosta, najwyklejsza niebieska Dankort, mialbys ja jak ja w 3 dni.

Ps. Napisanie jednego wyrazu drukowanymi literami nie oznacza krzyku. W normalnym (czytaj nieinternetowym) jezyku pisanym, wielkie litery stosuje sie dla zwrocenia uwagi na konkretne slowo. Bo jak widzisz sam.... Ja pisze, ze DANKORT jest latwo uzyskac, a Ty piszez, ze trzeba na nia czekac 3 miesiace. A na koncu wypowiedzi okazuje sie jednak, ze mowisz o VISA Dankort. Stad tez moje wielkie litery i wykrzkniki - w celu zwrocenia uwagi. Bo tak naprawde wykrzyknik, wbrew swojej nazwie jest najzwyklejsza partykula, a jej krzykliwosc nie zawsze mozna mierzyc decybelami. W literaturze, mozna znalezc wiele przykladow typu "szepnal zatrwozony: Patrz! "


Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

GOSC

  • Gość
Odp: Zapytanie o karty bankowe!!!
« Odpowiedź #24 dnia: 22 Sie 2008, 18:38:10 »
Piszac na forum, staram sie pisac zgodnie z obowiazujacym regulaminem w ktorym jak dobrze pamietam wykrzyknik i duza litera oznacza krzyk.

A co do kart, Mirra w moim przypadku bylo tak jak napisalem, chcialem zwykla niebieska dankort by placic na stacjach itd, jednak mila Pani w Banku zaproponowala Visa Dankort, poniewaz czy na jedna czy na druga czekalbym okolo 3 miesiecy ( mam na mysli 3 wplywy miesieczne)wiec skorzystalem z zaproponowanej przez Pania opcji i wybralem Visa, ale to byloby bez znaczenia, na jedna czy na druga musialbym tyle samo czekac, podkreslam ze tak bylo u mnie i nie stwierdzam ze jest to regula, opisuje swoj przyklad.
pozdrawiam

Offline heslividur

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 28
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zapytanie o karty bankowe!!!
« Odpowiedź #25 dnia: 02 Wrz 2008, 23:27:51 »
Mam kartę płatniczą Banku Zachodniego WBK własnie z takim microchipem i płaciłam nią w Danii w np. Netto bez problemu.

Czy chcąc pobyć w Danii nie dłużej niż 3 miesiące (pracować tylko,żeby się utrzymać przy życiu) potrzebuję zakładania konta bankowego w Danii? czy pracodawca może przelewać mi na konto polskie? czy jest to w ogóle możliwe / opłacalne? A jeśli nie, to jakie konta w duńskich bankach można zakładać właśnie na krótszy czas (może jakieś oferty dla młodych czy coś takiego; mam 24 lata.)

pytanie o konto

  • Gość
Odp: Zapytanie o karty bankowe!!!
« Odpowiedź #26 dnia: 03 Wrz 2008, 01:24:05 »
             Witam
  Tak sobie tu pięknie rozmawiacie o kartach, że nasunęło mi sie pytania po co ja o tym czytam skoro nawet nie mam konta w banku.
  Zatem jeśli ktoś byłby na tyle miły to poproszę o informację - jakie dokumenty musze przedstawić by otworzyć konto w jednym z duńskich banków?
 
Grz

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Zapytanie o karty bankowe!!!
« Odpowiedź #27 dnia: 03 Wrz 2008, 10:04:42 »
zolta karte
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline mala_z_Aarhus

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1524
  • Reputacja: +8/-2
  • Płeć: Kobieta
  • A friend to all is a friend to none.
Odp: Zapytanie o karty bankowe!!!
« Odpowiedź #28 dnia: 03 Wrz 2008, 12:14:25 »
Czasem prosza o kontrakt ew. inny dowod o stalym zrodle dochodow na terenie Danii.

Tula

  • Gość
Odp: Zapytanie o karty bankowe!!!
« Odpowiedź #29 dnia: 03 Wrz 2008, 12:42:08 »
             Witam
Tak sobie tu pięknie rozmawiacie o kartach, że nasunęło mi sie pytania po co ja o tym czytam skoro nawet nie mam konta w banku. Zatem jeśli ktoś byłby na tyle miły to poproszę o informację - jakie dokumenty musze przedstawić by otworzyć konto w jednym z duńskich banków?
Ja, gdy nie mialam jeszcze zoltej karty, zalozylam konto idac do Nordei z kontraktem i karta podatkowa. A co do dankortu, w tymze banku po roku poprosilam o to, sprawdzono, czy regularnie wplywaja mi dochody i dostalam karte Visa Dankort.

poloniainfo.dk

Odp: Zapytanie o karty bankowe!!!
« Odpowiedź #29 dnia: 03 Wrz 2008, 12:42:08 »

 

zapytanie o pogode

Zaczęty przez kerad38Dział Hydepark

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 3906
Ostatnia wiadomość 11 Kwi 2008, 19:13:23
wysłana przez vera
Zapytanie

Zaczęty przez komplex.universalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2150
Ostatnia wiadomość 21 Sie 2010, 14:41:22
wysłana przez komplex.universal
Zapytanie o wymiar pracy a pozwolenie na pobyt!

Zaczęty przez dorotaa22Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 9015
Ostatnia wiadomość 06 Lut 2009, 13:33:24
wysłana przez marek55
Zapytanie

Zaczęty przez MarcoDział Hydepark

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 3889
Ostatnia wiadomość 20 Cze 2007, 22:47:21
wysłana przez Klingon
zapytanie

Zaczęty przez marzenna5Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 3538
Ostatnia wiadomość 29 Mar 2009, 11:52:00
wysłana przez willy