poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Zapytanie o karty bankowe!!!  (Przeczytany 17703 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dorotaa22

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Zapytanie o karty bankowe!!!
« dnia: 28 Sty 2008, 19:33:53 »
Mam takie pytanie oboje z mezem mamy konta w Arbejder Banku,otrzymalismy karty bankomatowe Master Card i sprawa wyglada tak w Polsce nie ma problemu z wyplata pieniazkow jak i zapata tymi kartami wszedzie(sklepy,CPN itd)ale tu w Danii to w bardzo malej ilosci sklepow te karty sa honorowane i co dla mnie najgorsze jedziemy na myjnie z autem tez nie mozna wchodza z jakims logo DK i prosi sie goscia zeby ze swojej uzyczyl i daje sie mu gotowke,najgorzej jest na CPN gdzie sa tylko karty nie gotowka automaty paliwo jest niekiedy obnizone cenowo na JET czy Shell a tu ta karta zero szans ale DK po spojrzeniu na Dunczyka nie ma problemu i znow tankujac duzo w drodze do Polski placi sie komus gotowka a ktos uzycza nam karty,wkurza mnie to bylam w banku i przedstawilam ta sprawe oni twierdza ze wszystko ok i karza brac gotowke w bankomacie!!!Ile razy liczyc na uprzejmosc dunczykow,glupia mi czekac i prosic obce osoby.Myslimy powaznie o zamknieciu tych kont i zalozenia nowych w innym banku choc nie ukrywam iz maz ma juz prawie rok i mamy wszystkie oplaty zlecenia stale,mnie komuna przelewa rodzinne.Nie wiem co robic?W jakim banku dadza karty,z ktorymi nie bedzie problemow,aha i gdzie bedzie mozna w przyszlosci starac sie o ciekawy kredyt na dom?Prosze o rade?Z gory dzieki bardzo!!!Pozdrawiam.

Offline Patrycja

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zapytanie o karty bankowe!!!
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Sty 2008, 19:49:12 »
Pewnie chodzi Ci o karte Dankort  :P My nie mielismy problemu z zalatwieniem takowej kosztuje ona chyba 100 dkk na rok - my zalatwialismy w Nordei  ale pewnie w Waszym banku tez jest mozliwosc zmiany karty na dankort.

Offline veti

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kelner z Kutna
Odp: Zapytanie o karty bankowe!!!
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Sty 2008, 20:46:39 »
I ja dorzucę 2 grosze, jako że tydzień temu też to załatwiałem. Przede wszystkim warto wiedzieć czego sie chce.

Po primo, konto założyłem sobie w Nordea Bank. Panienka w banku chciała mi wcisnąć zwykłą Visa Electron ale powiedziałem jej że Electron'a już mam polskiego i chce Dankort, żeby móc płacić w sklepach i na stacjach (swoją drogą na razie znalazłem tylko jedną stację na której nie mogłem zapłacić Visa Electron- Shell Express).
Z Danklortem jest taka sprawa że możesz zapłacić tą kartą za większą kwote niż masz środki na koncie-coś a'la karta kredytowa (zwykła Visa Electron to karta debetowa, czyli za każdym razem płacąc terminal sprawdza czy na koncie bankowym jest dostępna wymagana kwota). Panienka jednak ostrzegła mnie, że nim sie "lepiej poznamy" (niestety chodzi o bank i moją osobę ;P) to jeśli kupie coś za więcej niż mam środków na koncie to mi następnego dnia zawieszą kartę i wezwą na dywanik do oddziału.

Tak więc katre Visa DK mam za free, konto też (sprawdziłem na stronie internetowej, bez wdawania sie w szczegóły (nie znam na razie duńskiego tyle żeby coś zrozumieć), że maja jakieś konto dla młodzieniaszków takich jak ja czyli do 28 roku życia.
A na początku panienka chciała mi wcisnąć normalne konto, gdzie pewnie za prowadzeni i wydanie karty musiał bym zapłacić. Polecam chodzić i sie pytać, bo sporo można zaoszczędzić :)

Offline Manior

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 17
  • Wiadomości: 949
  • Reputacja: +16/-6
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zapytanie o karty bankowe!!!
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Sty 2008, 20:57:03 »
Najlepszym i najtańszym rozwiązaniem jest otrzymanie karty Visa/dankort. Nie chciałbym polecać konkretnego banku, bo to czy otrzymacie taką kartę zależy od rozmowy z pracownikiem banku. jeżeli macie stabilną ekonomię, nie powinno być problemu. Bank zainteresowany Wami jako klientami może pomóc z przeniesieniem konta itd z innego banku. Ja jestem klientem Danske Bank. Normalnie karta Visa/dankort kosztuje 150,- rocznie, ale są rodzaje kont, gdzie się nic nie płaci.

Kredyt na dom? Tu w Danii? Moim zdaniem, powtarzam - moim zdaniem jest zły okres na inwestowanie w dom w tej chwili. Rynek się załamał. Ilość domów do sprzedaży zwiększyła się. Ilość chętnych - zmniejszyła się. teraz kupujący czekają, jak bardzo spadną ceny. Ci którzy kupili w ostatnich dwóch latach ryzykują, że zapłacili za dużo i przy ewentualnej sprzedaży nie wezmą tej kwoty, którą wydali na kupno domu.
Kredy zaciąga się w instytucjach kredytowych takich jak:
BRFkredit
DLR Kredit
LR Realkredit
Nordea Kredit
Nykredit
Realkredit Danmark
Realkreditrådet
Totalkredit
Można też pożyczyć w banku, ale może być trochę drożej
Popatrzcie na stronę http://www.inv.dk/privatoekonomi/boligfinansiering/ , gdzie zgromadzono sporo linków dot. kupna/sprzedaży nieruchomości

Pozdrawiam

Klingon

  • Gość
Odp: Zapytanie o karty bankowe!!!
« Odpowiedź #4 dnia: 28 Sty 2008, 22:14:47 »
mamy konta w Arbejder Banku
Nie mogę znaleźć tego banku - na pewno tak się nazywa?
W Danii najpopularniejszą i najużyteczniejszą jest Dankort która normalnie jest za darmo. Mogą być dwie karty na jednej, np. Visa/Dankort - Visa może kosztować około 150 kr. rocznie.

Offline mala_z_Aarhus

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1524
  • Reputacja: +8/-2
  • Płeć: Kobieta
  • A friend to all is a friend to none.
Odp: Zapytanie o karty bankowe!!!
« Odpowiedź #5 dnia: 28 Sty 2008, 22:18:59 »
Moze to: http: //www.al-bank.dk/default.asp?id=13

Jest cos o darmowej Master Card..

K3

  • Gość
Odp: Zapytanie o karty bankowe!!!
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Sty 2008, 22:38:28 »
dostaliście tylko kartę Maestro lub MasterCard
jesli jest to karta bankomatowa to raczej ta pierwsza

powinniście zwrócic się o DanKort lub Visa/Dankort
http://www.al-bank.dk/default.asp?id=193
« Ostatnia zmiana: 28 Sty 2008, 23:33:16 wysłana przez K3 »

poloniainfo.dk

Odp: Zapytanie o karty bankowe!!!
« Odpowiedź #6 dnia: 28 Sty 2008, 22:38:28 »

Klingon

  • Gość
Odp: Zapytanie o karty bankowe!!!
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Sty 2008, 23:21:00 »
Dankort lub Visa/dankort
Kortet er gratis, men mister/ødelægger du kortet, eller vil du skifte billede på det inden udløbsdatoen, skal du betale 75 kr. pr. kort.

Karta jest gratis, ale zgubisz/zniszczysz kartę, albo chcesz zmienić zdjęcie na karcie przed upływem daty ważności, musisz zapłacić 75 kr. za kartę.

Tula

  • Gość
Odp: Zapytanie o karty bankowe!!!
« Odpowiedź #8 dnia: 29 Sty 2008, 12:49:49 »
Moze to: http: //www.al-bank.dk/default.asp?id=13
No to, to :). Sie pani Dorociee22 cos niecos pomylilo ;).

Klingon

  • Gość
Odp: Zapytanie o karty bankowe!!!
« Odpowiedź #9 dnia: 30 Sty 2008, 14:25:20 »
Ja mam jedną kartę Dankort/Visa - Dankort używam w Danii a Visa poza. Nigdy nie spotkałem z automatem który nie chciałby przyjąć karty.

Offline mala_z_Aarhus

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1524
  • Reputacja: +8/-2
  • Płeć: Kobieta
  • A friend to all is a friend to none.
Odp: Zapytanie o karty bankowe!!!
« Odpowiedź #10 dnia: 30 Sty 2008, 14:25:37 »
Dzieki za podpowiedzi...


To zdanie mnie nawet nie rozbawilo.
 :-\

Jesli posiada pani Visa/Dankort to nie jest ona bezuzyteczna w Polsce.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Zapytanie o karty bankowe!!!
« Odpowiedź #11 dnia: 30 Sty 2008, 15:41:04 »
Zacznijmy od tego:

KArta kredytowa: to karta, dzieki ktorej korzystacie z przyznanego wam kredytu, ktory co miesiac splacacie w wybranym przez Was procencie (na przyklad Visa,). NIe ma na niej waszych srodkow.
Karta debetowa: to karta, dzieki ktorej korzystacie z wlasnych srodkow, z mozliwosciia zrobienia okreslonego debetu. Debet nalezy splacic w nastepnym miesiacu.
Karta platnicza: karta, ktora placicie tylko w ramach wlasnych srodkow.

Pomiedzy debetowa a platnicza, praktycznie roznica polega na tresci umowy i mozliwsci skorzystania z debetu lub nie. Aczkolwiek fizycznie karty sa identyczne na przyklad Maestro, Visa Electron.

"Dankort" w moim rozumieniu, wynikajaca z obserwacji w sklepach (definicja absloutnie nie bankowa), to karta z mikroczipem. Moze nia byc kazda karta np: Visa, Visa Electron, Maestro, Master lub taka zwykla na przyklad DK (z danske banku - ta faktycznie nie jest uzyteczna za granica).

Do placenia na przyklad w Netto, czy w wielu sklepach jest wymagany po prostu mikroczip.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Klingon

  • Gość
Odp: Zapytanie o karty bankowe!!!
« Odpowiedź #12 dnia: 30 Sty 2008, 16:07:20 »
Najstarsza i najbardziej popularna, prawie wszyscy ją mają, w Danii jest dankort (karta płatnicza). Przy potrącaniu pieniędzy automat komunikuje się z centralą w celu sprawdzenia pokrycia na koncie. Wypłaty tylko w Danii i tylko w koronach. Od niedawna jest z chipem.
Przy płaceniu za granicą (wyjazd lub internet) najbardziej popularna była VISA. Wybranie pieniędzy z automatu za granicą kosztuje 30 kr.
Dopabuse potem weszły inne karty o których nie mam pojęcia bo Dankort/VISA całkowicie mnie zadowala.

K3

  • Gość
Odp: Zapytanie o karty bankowe!!!
« Odpowiedź #13 dnia: 30 Sty 2008, 19:02:03 »
Karta debetowa: to karta, dzieki ktorej korzystacie z wlasnych srodkow, z mozliwosciia zrobienia okreslonego debetu. Debet nalezy splacic w nastepnym miesiacu.

nie trzeba


Cytat: Mirra
"Dankort" w moim rozumieniu, wynikajaca z obserwacji w sklepach (definicja absloutnie nie bankowa), to karta z mikroczipem. Moze nia byc kazda karta np: Visa, Visa Electron, Maestro, Master lub taka zwykla na przyklad DK (z danske banku - ta faktycznie nie jest uzyteczna za granica).

nie, Dankort to nazwa systemu rozliczeń

główne dwa międzynarodowe systemy rozliczeń to Visa I MasterCard, a Duńczycy stworzyli swój własny system, do rozliczeń tylko i wyłącznie wewnątrz kraju
karta Visa/Dankort to karta dwusystemowa, transakcje wewnątrzkrajowe są rozliczane jako Dankort, a poza przez Vise


a chip oznacza tylko sposób zapisu informacji na karcie, pasek magnetyczny jest łatwy do skopiowania i potem wgrania na "czystą" kartę
chip nie posiada tej wady dzięki użyciu min funkcji szyfrujących

Offline Pasik

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zapytanie o karty bankowe!!!
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Sty 2008, 19:56:27 »
Ja posiadam w Nordea kartę Visa płacę za nią 150 DKK rocznie. Oprócz bankomatów PKO (Polska) nie spotkałem się z odmową tranzakcji  :). Karta ta po stronie paska magnetycznego posiada logo DK.

poloniainfo.dk

Odp: Zapytanie o karty bankowe!!!
« Odpowiedź #14 dnia: 30 Sty 2008, 19:56:27 »

 

zapytanie o pogode

Zaczęty przez kerad38Dział Hydepark

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 3906
Ostatnia wiadomość 11 Kwi 2008, 19:13:23
wysłana przez vera
Zapytanie

Zaczęty przez komplex.universalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2150
Ostatnia wiadomość 21 Sie 2010, 14:41:22
wysłana przez komplex.universal
Zapytanie o wymiar pracy a pozwolenie na pobyt!

Zaczęty przez dorotaa22Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 9021
Ostatnia wiadomość 06 Lut 2009, 13:33:24
wysłana przez marek55
Zapytanie

Zaczęty przez MarcoDział Hydepark

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 3889
Ostatnia wiadomość 20 Cze 2007, 22:47:21
wysłana przez Klingon
zapytanie

Zaczęty przez marzenna5Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 3538
Ostatnia wiadomość 29 Mar 2009, 11:52:00
wysłana przez willy