poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: żona Polaka  (Przeczytany 9425 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline anetalem

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
żona Polaka
« dnia: 11 Lut 2008, 19:46:15 »
 Witam
Piszę po raz pierwszy wiec nie wiem czy w dobrym miejscu.Potrzebuję pomocy i informacji.Mój mąż (polak) pracuje w Danii.Ale niedawno dopabuse dostał pozwolenie na pobyt.Małżeństwem jesteśmy od 5 stycznia tego roku.Chciałabym zostać tutaj z mężem na stałe.Jednak nie mam opcji znalezienia pracy.A kiedy mąż pytał się w urzędzie na temat możliwości mojego pobytu tutaj dowiedział
się,że podobno bez pracy nie mogę tutaj nic zdziałać bo od ślubu musi upłynąć minimum 7 miesięcy.Czy ktoś wie coś na ten temat i czy jest mi w stanie jakoś pomóc? Z góry dziękuję. 

yoursoul

  • Gość
Odp: żona Polaka
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Lut 2008, 20:24:22 »
masz opcje znalezienia pracy poprzez kontrakt .Powinnas znalesc firme ( lub vikar biuro ) , ktora ma pozwolenie na zatrudnianie cudzoziemcow .
W ten sposob dostaniesz zgode na pobyt i na prace na czas kontraktu .

Offline anetalem

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: żona Polaka
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Lut 2008, 20:36:58 »
Ja szukam pracy i się dowiaduję na jej temat.Jednak mój duński jest zerowy a i angielskiego prawie wcale.Myślałam,że będę się mogła tutaj zgłosić jak mąż już dostał pozwolenie i mieć ewentualną opcję nauki i wtedy co nieco łyknąć duńskiego i iść do pracy.

yoursoul

  • Gość
Odp: żona Polaka
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Lut 2008, 22:03:45 »
no to bardzo kiepsko .... wiem ze jest mozliwosc dostania zgody na pobyt ( na czas okreslony oczywiscie ) , jesli udowodnisz odpowiednim dokumentem bankowym , ze masz pewna - nie wiem dokladnie ile , ale jak na warunki polskie spora - ilosc gotowki na koncie bankowym .
Szczegolow niestety nie znam , moze odezwie sie ktos lepiej zorientowany .

Offline anetalem

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: żona Polaka
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Lut 2008, 22:39:51 »
Mam nadzieję,że ktoś jeszcze napisze i podpowie mi coś.W każdym bądź razie dziękuję za próbę pomocy.

Offline mala_z_Aarhus

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1524
  • Reputacja: +8/-2
  • Płeć: Kobieta
  • A friend to all is a friend to none.
Odp: żona Polaka
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Lut 2008, 23:41:20 »
Na IMIENNYM rachunku bankowym (mozliwe kombinacje z funduszem inwestycyjnym, kontem walutowym itd) sa srodki w wysokosci 56 tys koron (tak bylo w r.2006 i 2007 w przypadku najpierw pozwolenia na rok, pozniej bezterminowego.) Ogolnie powinno byc 56 tys kr na rok, ale jakos ostatnio nie sprawdzano tego ( w kilku znanych mi przypadkach).
W rubryce dotyczace powodow pobytu w Danii/ dodatkowy komentarz, powinna pani opisac moze tak plastycznie, iz wazny jest dla pani pobyt razem z mezem, ze wspieraja sie panstwo nawzajem...Prosze pomyslec. Ma paniu wtedy szanse dodac wszystkie zaswiadczenia, jak akt slubu zaswiadczenie z banku itd. 
Formularz jest kilku stronnicowy, jezyki w ktorym mozna go wypleniac to ang, dun, francuski.

Jesli chodzi o date zawarcia zwiazku malzenskiego, to przyznaje sie, ze nie wiem. Zawsze slyszalo sie o ograniczeniu wiekowym w przypadku zawarcia malzenstwa, ale o czasie jego trwania... Nie wiem.

Offline zyrafffkaa

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 157
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
    • Status GG
Odp: żona Polaka
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Lut 2008, 07:24:15 »
Mysle ze te informacje ktore wam podali w urzedzie w sprawie slubu sa bledne... Przeczytaj sobie kilka rzeczy na temat Prawa pobytu dluzszego jak 3 miesiace dla członków rodziny będących obywatelami UE . My na tej podstawie bedziemy dzis dzownic do statsforvaltning bo jestesmy z podobnej sytuacji(slub bralismy 29.12.2007) tylko ze maz ma tutaj staly pobyt.. No zobaczymy co uda nam sie zalatwic. 

Prosze tutaj link do tego co wyzej napisalam:
http://ec.europa.eu/youreurope/nav/pl/citizens/living/right-residence-more-3-months/for-family-members-who-are-citizens/index_pl.html

poloniainfo.dk

Odp: żona Polaka
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Lut 2008, 07:24:15 »

Offline anetalem

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: żona Polaka
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Lut 2008, 19:50:32 »
Bardzo wam dziękuję za pomoc i podpowiedzi.Zyrafffkoo mam prośbę czy możesz mi odpisać czy tobie z mężem udało się coś dowiedzieć.Z góry dziękuję za odpowiedź.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: żona Polaka
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Lut 2008, 20:31:07 »
Jedno jest pewne, w przypadku laczenia rodzin  z osobami POSIADAJACYMI STALY POBYT LUB OBYWATELSTWO  granice stanowia 24 lata....
Niestety...
Mam przyjaciol w tej samej sytuacji.... Ona akurat zalatwila sobie wize na podstawie studiow, w miedzy czasie nauczyla sie dunskiego na tyle by zapisac sie znow na jakis dunski kurs zawodowy i tak kombinuja..... oby do dwudziestych czwartych urodzin...

Nie sadze, by data slubu grala role, poniewaz ja zlozylam dokumenty tydzien po slubie, a w ciagu dwoch miesiecy otrzymalam pobyt.

Byc moze w przypadku osob pracujacych tu tylko czasowo, wymagania sa inne.
Moim zdaniem najsluszniejesze jest to co radzi MALA.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline zyrafffkaa

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 157
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
    • Status GG
Odp: żona Polaka
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Lut 2008, 21:21:07 »
anatalem... niestety nie dowiedzielismy sie nic, oni sami nie wiedza w tym statsforvalting jakie sa prawa, dlatego wszystko wydrukujemy z internetu i wybieramy sie do nich osobiscie w poniedzialek.
Mirra... nam zatem w ambasadzie powiedzieli ze nic nie wiedza o granicy 24 lat... w wyzej wymieniaonym przeze mnie linku tak samo nic o tym nie ma napisane... Mysle ze w naszym przypadku bedzie wystarczajacy powod dla ktorego chcemy byc z mezem razem tutaj (Ciaza i dziecko) - tak jak radzi Mala. Zobaczymy co dowiemy sie w poniedzialek

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: żona Polaka
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Lut 2008, 22:53:17 »
Przykro mi Zyrafkoo...

Cytat ze strony urzedu imigracyjnego:
Aby uzyskać zgodę na połączenie z rodziną, należy spełniać kilka specjalnych warunków określonych zgodnie z kategorią, do której należy wnioskodawca. Specjalne wymogi mogą dotyczyć warunków mieszkaniowych i poziomu dochodów wnioskodawcy. Istnieje też wymóg co do tego, że małżonkowie muszą mieć ukończone 24 lata oraz że ich wspólne powiązanie z Danią jest większe niż z jakimkolwiek innym krajem. Jednym z celów stawianych wymagań jest ochrona bardzo młodych ludzi przed przymusowym małżeństwem, a także zapewnienie możliwie najlepszych podstaw integracji.


Jakbys miala jeszcze watpliowosci:
http://www.nyidanmark.dk/pl-PL/Medborger_i_danmark_pl_pl/indrejse_ophold_pl_pl/indrejse_og_ophold_pl_pl.htm
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline zyrafffkaa

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 157
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
    • Status GG
Odp: żona Polaka
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Lut 2008, 07:15:19 »
Mirra moze i faktycznie tak jest.... ale nie sadzisz ze na wlasna reke mozna sie starac o opholdsbevis ? Przeciez kazdy ma prawo tutaj byc turystycznie na dluzszy okres, jezeli posiada na to srodki utrzymania ? I wcale sie nie musimy przedstawiac jako malzenstwo... w dokumentach mam jeszcze nazwisko panienskie a slub bralismy w Polsce.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: żona Polaka
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Lut 2008, 09:04:14 »
Tak, najlatwiej by bylo gdybys prace znalazla. Wtedy bez problemu pozwolenie i nawet kaucje udalo by Ci sie ominac.
Druga wersja, tak jak napisala Mala - kaska na koncie i wtedy pobyt turystyczny.
Trzecia opcja - szkola...
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

JD

  • Gość
Odp: żona Polaka
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Lut 2008, 12:16:47 »
Czy 56tyś na koncie dotyczy tylko małżeństw polsko-duńskich, czy polsko-polskich też.

lilianka

  • Gość
Odp: żona Polaka
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Lut 2008, 12:41:03 »
polsko polskich

poloniainfo.dk

Odp: żona Polaka
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Lut 2008, 12:41:03 »

 

szukam kolegi z Odense zona tłumacz a on ma lawetę jest po wypadku

Zaczęty przez baterDział Hydepark

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 8888
Ostatnia wiadomość 30 Maj 2013, 12:20:38
wysłana przez bater
Czy żona może mieć meldunek w DK jeśli pracuje w PL

Zaczęty przez wojasDział Podatki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3469
Ostatnia wiadomość 16 Mar 2018, 15:09:01
wysłana przez andyandy
żona, ulgi, podatki, rozliczenie

Zaczęty przez nodanDział Podatki

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 15608
Ostatnia wiadomość 04 Sty 2009, 20:34:46
wysłana przez polak
Dofinansowanie do mieszkania kiedy żona nie pracuje ale się uczy

Zaczęty przez SandrerkaDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 5287
Ostatnia wiadomość 20 Wrz 2012, 19:44:17
wysłana przez varszafiak
zona spoza UE

Zaczęty przez zakochanyDział Pomoc!

Odpowiedzi: 13
Wyświetleń: 7499
Ostatnia wiadomość 05 Sie 2009, 22:50:54
wysłana przez zakochany