poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Zakup domu w Danii  (Przeczytany 52406 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Klingon

  • Gość
Odp: Zakup domu w Danii
« Odpowiedź #15 dnia: 25 Lut 2008, 10:28:45 »
Czy mógłbyś dokładniej wyjaśnić co to jest ??

Nykredit Pauselån (pauze pożyczka) daje możliwość na nie spłacanie pożyczki (afdragsfrihed) do 30 lat. Przez to rozumiem że spłacasz tylko koszty pożyczki (odsetki) i np. pożyczając 1 mln kr. po 30 latach w dalszym ciągu masz 1 mln. kr. długu (pomimo płacenia kilku tysięcy miesięcznie).

PS. Nie jestem pewien czy dobrze rozumiem, dlatego tu jest więcej: Pauselån® - realkreditløsninger

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zakup domu w Danii
« Odpowiedź #16 dnia: 25 Lut 2008, 10:40:16 »
Ja też jestem zainteresowana tym tematem a dokładniej budową domu.Czy ktoś juz próbował.Jak to jest z uzyskaniem kredytu na zakup działki i budowę?Ile trzeba mieć wkładu własnego?Jakie są koszty pozwoleń na budowę ,projektu i wszystkich urzędowych spraw.

rozejrzyj się w ogłoszeniach, można dostać czasami domek w naprawde dobrej cenie. Pobudowanie domu wyjdzie cie drożej, przy kupnie dom wybierasz a cene zbijasz nawet o 10% ceny wyjściowej.
Szukaj okazji ja kupiłem dla siebie a przy kolejnych dwóch pomogłem w zakupie. Jest kilka sytuacji na które warto zwrócić uwagę - jest to trudna sytuacja dunczyka. Jest to nie moralne ale można latwo cene zbić. W owych przypadkach 2 włascicieli rozwodziło się, trzeci natomiast kupił dom i w tym samym czasie sprzedawał bieżący pokrywając oczywiscie rachunki za oba. Dobry kontat i mały wywiad pozwala na małe cuda  8)

Offline michalina

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakup domu w Danii
« Odpowiedź #17 dnia: 25 Lut 2008, 11:39:40 »
Tylko że nie zatrudniłabym ekipy budowlanej z Danii a swoją najbliższą rodzinę bo tak się składa że tata i mąż murarz,brat dekarz a drugi elektryk.Takze nadal będę zainteresowana budową.Ale żeby się zdecydować muszę mieć rozeznanie co ile kosztuje.Pozdrawiam

Offline anha

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 570
  • Reputacja: +3/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakup domu w Danii
« Odpowiedź #18 dnia: 25 Lut 2008, 11:59:00 »
michalina chyba zdajesz sobie sprawę,że jeżeli zatrudnisz polską ekipę budowlaną to muszą się oni znać na duńskim prawie budowlanym (czy jak to się tam nazywa).Jestem właśnie w trakcie budowy domu i widzę,że sposoby budowania różni się od tego co widziałam w Polsce.Na szczęście wszystkim zajmuje się mój mąż (tutejszy) a to nie jest jego pierwszy,wybudowany samodzielnie dom.Elektrykę musi zrobić ktoś z uprawnieniami a to kosztuje.

Co do cen to nie powim Ci konkretnie ale trzeba poszukać takie sklepy,gdzie można wytargować rabaty.
« Ostatnia zmiana: 25 Lut 2008, 12:19:49 wysłana przez anha »

K3

  • Gość
Odp: Zakup domu w Danii
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Lut 2008, 12:05:24 »
Na dodatek Dunczycy inaczej lacza gniazdka i prowadza kable. Widzialem, jakie byly jaja jak Dunczycy musieli poprawiac polskich elektrykow.

Offline michalina

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakup domu w Danii
« Odpowiedź #20 dnia: 25 Lut 2008, 12:54:44 »
Z tego co się dowiedziałam to elektryka duńska jest na poziomie polskiej z lat 50 tych także masakra.Rozumiem ze odbiór domu i podłączenie liczników i inne musi zrobić fachowiec i właśnie interesują mnie koszty.

Dodane: 25 Luty  2008, 12:51:19

 I jeszcze czy do zakupu działki i aktu notarialnego trzeba brać adwokata czy jest wskazane?

Dodane: 25 Luty  2008, 12:53:40

 Jeśli chodzi o ekipę budowlaną to rodzinka pracuje na kontraktach w Danii.

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zakup domu w Danii
« Odpowiedź #21 dnia: 25 Lut 2008, 13:01:08 »
Przeanalizuj jeszcze raz.........

ostatnio widziałem oferte bardzo pilną za 2500000kr (dom z 1988), sama działke w owej miejscowości 4 miesiace temu o podobnym metrazu sprzedano za 1200000 - miejsce IKAST
teraz nie pobudujesz domu za 1300 000

Nie wyjdzie ciebie taniej budowa, co do polskich wykonawców to przyjadą swoje zarobią bo musza i odprowadza podatek bo tez muszą. Poki nie masz rozpisanych kosztów na papierze dla mnie to bardzo złudna opcja ze "niby taniej"

poloniainfo.dk

Odp: Zakup domu w Danii
« Odpowiedź #21 dnia: 25 Lut 2008, 13:01:08 »

Offline anha

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 570
  • Reputacja: +3/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakup domu w Danii
« Odpowiedź #22 dnia: 25 Lut 2008, 13:25:10 »
Cytuj (zaznaczone)
Nie wyjdzie ciebie taniej budowa, co do polskich wykonawców to przyjadą swoje zarobią bo musza i odprowadza podatek bo tez muszą.
Podejrzewam,że robotnicy Michaliny żadnych podatków płacić nie będą.Wszystko prywatnie będą robić bo to dla rodziny.

Cytuj (zaznaczone)
teraz nie pobudujesz domu za 1 300 000
Tu się nie zgodzę.My na razie wydaliśmy 700.000 a dom prawie skończony (180m2) ale mój mąż wszystko robi sam,co jest opcją bardzo tanią ale i dłużej trwającą.


Offline michalina

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 53
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakup domu w Danii
« Odpowiedź #23 dnia: 25 Lut 2008, 13:35:03 »
Anha-tu się z Tobą zgodzę i też myślę, że zmieszczę się w 1 milionie.A działki widziałam od100-200tys w małych miasteczkach na Jutlandii.Tylko co z tymi kosztami.Nie mam tu na myśli materiałow budowlanych tylko dokumentacja.

K3

  • Gość
Odp: Zakup domu w Danii
« Odpowiedź #24 dnia: 25 Lut 2008, 13:46:04 »
I jeszcze czy do zakupu działki i aktu notarialnego trzeba brać adwokata czy jest wskazane?


Nie wiem czy obowiazkowe, ale IMO wskazane.

I nie zapomnij o architekcie.

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Zakup domu w Danii
« Odpowiedź #25 dnia: 25 Lut 2008, 16:53:54 »
jedni piszą o jednym a drudzy o drugim, Rozważam tylko jeden region. Nie przelatujmy w skrajnosc gdzie na północy jutrandii są 50% mniejsze.

Mniejsza z tym, ja bym szukał czegoś gotowego... ;)

Klingon

  • Gość
Odp: Zakup domu w Danii
« Odpowiedź #26 dnia: 25 Lut 2008, 17:34:24 »
Co do cen to raz moja córka przeprowadzała się i malowałem jej nowe mieszkanie. Przyszedł jakiś robotnik i po spisaniu liczników podejrzliwie rozglądał się. Chyba myślał że Polak pracuje na czarno za 30 kr/h a ja gdybym dostał 30 kr/h to byłbym szczęśliwy. ;D

piatka

  • Gość
Odp: Zakup domu w Danii
« Odpowiedź #27 dnia: 25 Lut 2008, 19:54:43 »
I nie zapomnij o architekcie.
nieprawda, nie musisz miec architekta, ale wszystko musi byc zaprojektowane zgodnie z dunskim prawem budowlanym
i jeszcze jedna wazna rzecz, na zakupionej dzialce dom musi byc wybudowany w ciagu bodajze dwoch lat, bo potem dzialka przepada.

Klingon

  • Gość
Odp: Zakup domu w Danii
« Odpowiedź #28 dnia: 25 Lut 2008, 20:16:44 »
Na domki letniskowe trzeba mieć zezwolenia ale nie na domy do całorocznego zamieszkania. Jedna sprawa trafiła do sądu gdzie Niemcy kupili całoroczny dom a przyjeżdżali tylko na wakacje.

Offline anha

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 570
  • Reputacja: +3/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Zakup domu w Danii
« Odpowiedź #29 dnia: 25 Lut 2008, 20:35:11 »
Cytuj (zaznaczone)
na zakupionej dzialce dom musi byc wybudowany w ciagu bodajze dwoch lat, bo potem dzialka przepada.
Nie każdego gruntu to dotyczy.
Dotyczy np.gruntu,który sprzedaje komuna ale pieniądze są zwracane (ale czy w pełnej wysokości,tego nie wiem).

poloniainfo.dk

Odp: Zakup domu w Danii
« Odpowiedź #29 dnia: 25 Lut 2008, 20:35:11 »

 

Urlop rodzicielski w Danii

Zaczęty przez RybkaWillegoDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 251270
Ostatnia wiadomość 10 Cze 2016, 20:01:31
wysłana przez aneczka.k
uczelnie w Danii?

Zaczęty przez Mateusz199Dział Edukacja

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 611
Ostatnia wiadomość 18 Kwi 2024, 10:49:09
wysłana przez Mateusz199
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 27052
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
Nastepny punkt do podniesienia naszej "popularnosci" w Danii...

Zaczęty przez MartynaMDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 33380
Ostatnia wiadomość 16 Cze 2014, 17:07:43
wysłana przez natalaa
tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 30465
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand