poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: ratunku!! mam do zapłaty  (Przeczytany 14478 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline beta791

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: ratunku!! mam do zapłaty
« Odpowiedź #15 dnia: 06 Mar 2008, 17:36:59 »
a tak wogóle to w jakim czasie mam oczekiwać tego  duńskiego rozliczenia rocznego ?

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: ratunku!! mam do zapłaty
« Odpowiedź #16 dnia: 06 Mar 2008, 17:41:47 »
Betko, ze stresu nie zauwazylas, wiec skopiowalam CI co Klington napisal:


Nic nie musisz robic z karta informacyjna (Oplysningsseddel) - SKAT tez ja otrzymal. Po 10 marca bedzie wysylany dunski PIT (Selvangivelse) do wypelnienia, gdzie musisz wpisac ulgi ktore mialas w Danii i odeslac. Potem dostaniesz rozliczenie roczne (Årsopgørelse) gdzie bedzie podany dochod i podatek (ewentualnie dostaniesz zwrot lub doplate dunskiego podatku). Na podstawie tego rozliczysz sie w Polsce.

PS. To wszystko mozesz tez zrobic online - wiecej na http://home25.inet.tele.dk/pl/Skat/index.html
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline beta791

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: ratunku!! mam do zapłaty
« Odpowiedź #17 dnia: 06 Mar 2008, 17:44:06 »
oooo dzięki za wyrozumiałość ..... rzeczywiście nie zauważyłam, ale mam nadzieję ze wywiążę się z obowiązku rozliczenia w Polsce do 30 kwietnia?

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: ratunku!! mam do zapłaty
« Odpowiedź #18 dnia: 06 Mar 2008, 18:00:20 »
Jesli nie, to trzeba zlozyc PIT "zerowy", to znaczy normalny Pit 36 z samymi zerami, a pozniej jak najszybciej zlozyc korekte. Ksiegowy powinien wiedziec o co chodzi, bo w firmach czasami sie tak robi, jesli z uzasadnionych przyczyn nie mozna zlozyc deklaracji, bo nie zlozenie deklaracji na czas jest juz :) "wykroczeniem skarbowym", karanym grzywna :)

Brzmi strasznie, ale nie jest, az tak strasznie ... bo jesli dokona sie aktu "czynnego zalu" i poprosi o samoukaranie :) , to taka grzywna wynosi 100-200 zlotych, ale po co do niej dopuszczac :)

Mam jednak nadzieje, ze wystarczy czasu na zalatwienie spraw w terminie.

By uniknac kary, mozna rowniez przed uplywem terminu zlozyc zawiadomienie o nie zlozeniu deklaracji, z odpowiednim wyjasnieniem.

« Ostatnia zmiana: 06 Mar 2008, 18:13:17 wysłana przez Mirra »
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline kerad38

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: +0/-0
Odp: ratunku!! mam do zapłaty
« Odpowiedź #19 dnia: 07 Mar 2008, 09:00:23 »
w polsce jest PIT0 .jest to INFORMACJA O ODLICZENIACH OD DOCHODU(PRZYCHODU) I OD PODATKU pani Miro

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: ratunku!! mam do zapłaty
« Odpowiedź #20 dnia: 07 Mar 2008, 09:43:12 »
NIech Pan dobrze przeczyta co jest napisane powyzej. NIe chodzi o odliczenia, a niemozlilwosc zlozenia prawidlowego pitu w terminie. Taki trick ksiegowy...
Aha... niech Pan tego nie szuka w internecie.... nikt o tym oficjalnie nie pisze... tak sie po prostu robi w takiej sytuacji.

Prosze na sile nie szukac w dziury w calym. To, ze sie pomyle czasami nie znaczy, ze nie wiem o czym pisze. Czasem jestem bardzo zajeta, a na forum pisze w ciagu paru minut przerwy i nie zawsze zaskocza mi szufladki na odpowiednie miejsce.
Na pewno jest Pan dobry w swoim zawodzie, ale bez sensu udowadniac, ze sie kims jest, jesli sie nim nie jest.
Podzielil sie Pan z forumowiczami swoja wiedza i chwala Panu za to.
"Trzeba dobrze wiedziec, kiedy ze sceny zejsc"...


Moze jeszcze do konca wytlumacze istote tego pitu "zerowego" (niech Pan zwroci uwage "zerowy", a nie ZERO, ponadto jest tu cudzyslow:
Wypelnia sie zwykly Pit, czy deklaracje VAT... ale w miejscu dla kwot wstawia sie zero.
CHodzi o to, ze zero nie naklada na zadna ze stron zobowiazan finansowych - czyli my nie musimy nic wplacac, ani urzad zwracac.
Nastepnie w jak najszybszym terminie nalezy zlozyc prawidlowy pit, oczywiscie wowczas juz jako korekte.
Dodam, ze jest to wybieg, poniewaz zlozenie nieprawidlowego zeznania podatkowego nie jest karane, natomiast niezlozenie go jest.

I jeszcze jedno Polsce, przez duze PPPPPP
Dajmy spokoj ortografii, ale chociaz Polak, Polka I Polska piszmy jak nalezy.

Prosze nie myslec rowniez, ze znam sie na wszytskim.... na prawde na bardzo wielu rzeczach sie nie znam.
Ale jesli chodzi o ekonomie.... mam za soba 8 lat studiow ekonomicznych (nie, nie powtarzalam zadnego roku), wiec za przeproszeniem w ciagu 8 lat, to i krowa by sie czegos nauczyla.

« Ostatnia zmiana: 07 Mar 2008, 10:17:56 wysłana przez Mirra »
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline kerad38

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 60
  • Reputacja: +0/-0
Odp: ratunku!! mam do zapłaty
« Odpowiedź #21 dnia: 07 Mar 2008, 10:15:04 »
dam sobie spokój z tym forum.Najbardziej kompetentna osoba na tym forum jest pan JOZEF  pozdrawiam go. w praktyce jest inna.Pani ma wiedze teoretyczna .Kłaniam się nisko.Dowidzenia

poloniainfo.dk

Odp: ratunku!! mam do zapłaty
« Odpowiedź #21 dnia: 07 Mar 2008, 10:15:04 »

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: ratunku!! mam do zapłaty
« Odpowiedź #22 dnia: 07 Mar 2008, 10:20:54 »
Absolutnie nie zamierzam dyskutowac z tym, ze na wszelkie tematy zwiazane z Dania, najbardziej kompetentna osoba na tym forum jest Pan Jozef.
Prosze rowniez zwrocic uwage, ze jeszcze nigdy nie wypowiadalam sie w kwestii podatkow dunskich -  nie znam sie na tym.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline maggie23

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 6
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja: +0/-0
Odp: ratunku!! mam do zapłaty
« Odpowiedź #23 dnia: 07 Mar 2008, 10:45:16 »
a możesz podać namiary na to biuro rachunkowe, które Cie rozliczało?

ile zaplacilas bo ja 40 zli jeszcze korekte zrobi gdy dostane rozliczenie koncowe w dani jesli sie sama rozliczasz to bedziesz miala wysoki podatek

Klingon

  • Gość
Odp: ratunku!! mam do zapłaty
« Odpowiedź #24 dnia: 07 Mar 2008, 11:42:52 »
To forum ilustruje nieumiejętność współpracy wśród Polaków. Mamy wspólny cel - pomóc innym, ale w krótkim czasie zaczynamy wyzywać się od MĄDRYCH. ;D
Pouczanie lub komentowanie innych nie jest konstruktywne, walczenie o ostatnie słowo stratą czasu a jeżeli komuś zależy żeby mieć rację, to niech sobie ją ma. ;D

Pozdrawiam i życzę dobrego weekendu. :)

Tula

  • Gość
Odp: ratunku!! mam do zapłaty
« Odpowiedź #25 dnia: 07 Mar 2008, 12:36:20 »
To forum ilustruje nieumiejętność współpracy wśród Polaków. Mamy wspólny cel - pomóc innym, ale w krótkim czasie zaczynamy wyzywać się od MĄDRYCH. ;D
Cóż, wolę jak się wyzywają od mądrych niz jak od debili ;).

gosc 999

  • Gość
Odp: ratunku!! mam do zapłaty
« Odpowiedź #26 dnia: 07 Mar 2008, 14:33:57 »
Dla mnie dziwne ze Tula i Mirra zabieraja glos zawsze czy wiedza cos na temat czy nie i dzielnie sie same wspieraja.
Moze nauczycie sie czytac teksty ze zrozumieniem?
Zwracanie uwagi na ortografie tylko niektorym tez niezbyt grzeczne, dlaczego nigdy nic nie mowicie na bledy Gattiego?
Szefowi nie wypada zwracacuwagi?
To forum to typowo polskie piekielko doradcow, kazdy chce byc madrzejszy, wazniejszy, choc dziwne ze wszystko gratis :o

a to zdanie jest boskie: Ale jesli chodzi o ekonomie.... mam za soba 8 lat studiow ekonomicznych (nie, nie powtarzalam zadnego roku), wiec za przeproszeniem w ciagu 8 lat, to i krowa by sie czegos nauczyla.

Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
Odp: ratunku!! mam do zapłaty
« Odpowiedź #27 dnia: 07 Mar 2008, 15:00:56 »
Prosze wrocic do dyskusji na wlasciwy temat. Jesli maja Panstwo ochote na wzajemne przepychanki i udowadnianie kto jest madry, a kto glupi to odsylam na priva. Kazdy nastepny post, ktory bedzie odbiegal od tematu wywale do kosza.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: ratunku!! mam do zapłaty
« Odpowiedź #28 dnia: 07 Mar 2008, 17:53:27 »
W ferworze walki :) wszyscy zapomnielismy o picie ZG, musi byc on dolaczony do pitu 36. Na nim dokonuje sie przeliczenia koron na zlotowki.

Gottie, Mala, troche mi to zajelio, ale znalazlam...
Niestety zle wiesci - przeliczamy pod dniu wyplaty.... jest jeszcze gorzej :( podatki i diety tez miesiecznie!!!! ...

Oto co znalzalam:
pierwsze ze stronki ubezpieczenia.pl  (dla mnie srednio wiarygodnej, ale za to ladnie opracowanej) , jedno zdanie pod zolta tabelka, mniej wiecej na srodku strony.
http://www.ubezpieczeniaonline.pl/article.php?id=473

drugie z Rzeczpospolitej - najbardziej wiarygodnej gazety, w kwestiach prawno-podatkowo-finansowych:
http://pit.rzeczpospolita.pl/pokazDokument.jsp?id_dokumentu=146&id_tresci=279

Tu link do portalu "praca info", redagowanego przez "word press" , zrodlem informacji jest Ministerstwo Finansow
http://pracainfo.wordpress.com/2008/01/04/rozliczenie-dochodow-z-pracy-wykonywanej-za-granica/

Jest tam kilka roznych przykladow, dotyczacych rowniez przeliczania diet. Celowo nie pokopiowalam wybranych fragmentow, by znow mi nie zarzucono niekompetencji.
Sami znajdzcie, sami przeczytajcie, a co najwazniejsze sami decydujcie co z tym fantem zrobic...


Ps. przykladow jest kilka, wiec zalecam przeczytanie artykulu do konca.

A tu dla tych, ktorzy wierza mi na slowo, przytoczone za "pracainfo"
Pomniejszone o diety z tytułu podróży służbowej przychody przelicza się na złote według kursu z dnia otrzymania bądź postawienia środków pieniężnych do dyspozycji podatnika, ogłaszanego przez bank, z usług którego korzysta podatnik, i które mają zastosowanie przy kupnie walut obcych. Jeżeli bank, z którego usług korzysta podatnik stosuje różne kursy walut obcych i nie jest możliwe zastosowanie kursu, o którym mowa w zdaniu poprzednim, stosuje się kurs średni walut obcych z dnia uzyskania przychodu ogłaszany przez Narodowy Bank Polski.

W przypadku, gdy podatnik nie korzysta z usług banku - przychody należy przeliczyć według średnich kursów walut obcych z dnia uzyskania przychodu, ogłaszanych przez Narodowy Bank Polski.

Powyższa zasada ma również zastosowanie do przeliczania podatku zapłaconego za granicą.

Od tak obliczonego przychodu (przeliczonego na złote) odejmuje się następnie przysługujące koszty uzyskania przychodów (osobie uzyskującej dochody ze stosunku pracy przysługują zryczałtowane koszty uzyskania przychodów określone w ustawie o podatku dochodowym od osób fizycznych).

« Ostatnia zmiana: 07 Mar 2008, 18:34:58 wysłana przez Mirra »
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Patrycja

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 111
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: ratunku!! mam do zapłaty
« Odpowiedź #29 dnia: 08 Mar 2008, 10:01:53 »
Mirra , oto cytat z tej strony http://www.pit.pl/malzonkowie-razem/index.php
Jeżeli ze względów podatkowych (czy innych) jeden z małżonków zgłosi, że jego miejscem zamieszkania nie jest Polska, wówczas małżonkowie stracą prawo wspólnego rozliczenia swoich dochodów. Podobnie zmiana miejsca zamieszkania na Polskę w ciągu roku podatkowego nie da prawa do wspólnego rozliczenia za rok podatkowy, w którym nastąpiła ta zmiana.

Co wtedy...? Wnioskuje,ze nie mozemy sie wspolnie rozliczyc,jesli maz przebywa w Danii  :-\ Pytam bo jestem skolowana  ???

poloniainfo.dk

Odp: ratunku!! mam do zapłaty
« Odpowiedź #29 dnia: 08 Mar 2008, 10:01:53 »

 

mam problem zezrozumieniem angielskich slowek

Zaczęty przez piatkaDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 8699
Ostatnia wiadomość 04 Gru 2007, 15:08:04
wysłana przez piatka
Mialem wypadek i mam zlamany obojczyk...Pomozcie

Zaczęty przez AdamDział Pomoc!

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 12283
Ostatnia wiadomość 19 Lip 2007, 15:02:15
wysłana przez K3
Poszukuję przyszłych mam...

Zaczęty przez ReksioDział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 5652
Ostatnia wiadomość 10 Lis 2011, 23:56:02
wysłana przez Reksio
mam problem

Zaczęty przez krottDział Hydepark

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 3459
Ostatnia wiadomość 12 Paź 2007, 19:23:26
wysłana przez krott
FERIEPENGE czy mam do tego prawo?

Zaczęty przez AzjatSmokDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 14
Wyświetleń: 9265
Ostatnia wiadomość 26 Lip 2014, 17:08:24
wysłana przez roga