poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Pomóżcie mi  (Przeczytany 7691 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

podatki

  • Gość
Pomóżcie mi
« dnia: 15 Mar 2008, 19:00:08 »
czesc mam pytanie zaczynam prace i jaki duzy bede placil podatek w % ? Czy sa jakies sposoby na placenie nizszego podatku? i co musze zrobic? Moj szef powiedzial ze bede pracowal na zasadach UE i dodal ze moge ominac podatek  i nie placic go ale musze znalezc kogos kto dobrze zna przepisy 
« Ostatnia zmiana: 16 Mar 2008, 21:33:00 wysłana przez willy »

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pomuzcie mi
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Mar 2008, 19:54:39 »
chłopie jakie ty bzdury łykasz to głowa mała. Podatek jak nie w Danii to zapłacisz w Polsce.


zacząłbym od ortografii na twoim miejscu bo krew człowieka prawie zalała...

Offline dragonki

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 143
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Pomuzcie mi
« Odpowiedź #2 dnia: 15 Mar 2008, 20:10:05 »
podatek musisz zaplacic tak jak Vera napisal, ale (moim zdaniem) jesli w Dk zaplacisz 8% to w Pl bedziesz tez musial zaplacic(chyba 19%) a jesli w Dk zaplacisz 38% to w Pl juz nic. 
szkicowanie-malowanie obrazow na scianie...spojrz na zdjecie z profila. :) to w pokoju mojej MISKI:)

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Pomuzcie mi
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Mar 2008, 21:41:56 »
Zapomnial wol, jak cieleciem byl... Kazdy zaczynal za granica i kazdy mial mase pytan....

Nie wiem, o co chodzi CI z ta ortografia????
Brakuje znakow, interpunkcyjnych, to fakt, jednej wielkiej litery na poczatku,  no i styl pozostawia troche do zyczenia... Ale pod wzgledem ortografii, to jest to prawie wzrocowka, wielu uzytkownikow tego forum, moglo by sie od kolegi  sporo nauczyc!!!

Podatki: trudno Ci tak w pieciu zdaniach napisac... na gorze forum masz wyszukiwarke, wpisz slowo "podatek"... poczytaj, a jak dalej nie bedziesz wiedzial, to Ci dopowiemy... Tak bedzie najprosciej.... Powodzenia w Danii...
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

miodek

  • Gość
Odp: Pomuzcie mi
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Mar 2008, 21:56:31 »
"Pomuzcie mi" hehe oj oczy bola, tak samo jak od rzulwia, motorufki czu rzaby

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pomuzcie mi
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Mar 2008, 08:06:00 »
Zapomnial wol, jak cieleciem byl... Kazdy zaczynal za granica i kazdy mial mase pytan....

Nie wiem, o co chodzi CI z ta ortografia????
Brakuje znakow, interpunkcyjnych, to fakt, jednej wielkiej litery na poczatku,  no i styl pozostawia troche do zyczenia... Ale pod wzgledem ortografii, to jest to prawie wzrocowka, wielu uzytkownikow tego forum, moglo by sie od kolegi  sporo nauczyc!!!

Podatki: trudno Ci tak w pieciu zdaniach napisac... na gorze forum masz wyszukiwarke, wpisz slowo "podatek"... poczytaj, a jak dalej nie bedziesz wiedzial, to Ci dopowiemy... Tak bedzie najprosciej.... Powodzenia w Danii...

Mirra doczytaj czasem post i jego znaczenie zanim zaczniesz szybki nie dokońca przemyślany komentarz.
Koleś dostał odpowiedz, bo sensem jego postu było cheć unikniecia podatków wiec odp dostał.
Brak znaków interpunkcyjnych zastępuje sie te sama literka bez ogonków i to nie jest wytłumaczenie.

Offline willy

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 90
  • Wiadomości: 1622
  • Reputacja: +37/-31
  • Płeć: Mężczyzna
  • JMP $E477
    • Status GG
Odp: Pomuzcie mi
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Mar 2008, 10:41:18 »
Brak znaków interpunkcyjnych zastępuje sie te sama literka bez ogonków i to nie jest wytłumaczenie.

Coś się chyba koledze po ten tego ... http://pl.wikipedia.org/wiki/Interpunkcja#Interpunkcja_polska ... albo szuka dziury w całym.

A tak na marginesie bo chodziło Ci chyba o ogonki (polskie znaki diakrytyczne) ;D To albo się je stosuje wszędzie albo nigdzie !! Niestety w twoim poście ani jedna ani druga zasada nie została zastosowana i stosujesz ją na przemian wg własnego widzimisię - nawet w obrębie jednego wyrazu: np. wyraz cheć ??
Jak już o czymś piszesz, to chociaż sam się zastosuj do tego.
"Broń jest narzędziem strachu.
Nie przystoi Mędrcowi."

poloniainfo.dk

Odp: Pomuzcie mi
« Odpowiedź #6 dnia: 16 Mar 2008, 10:41:18 »

Tula

  • Gość
Odp: Pomuzcie mi
« Odpowiedź #7 dnia: 16 Mar 2008, 14:58:24 »
Nie wiem, o co chodzi CI z ta ortografia????
O tytul najpewniej...

Klingon

  • Gość
Odp: Pomuzcie mi
« Odpowiedź #8 dnia: 16 Mar 2008, 15:22:08 »
czesc mam pytanie zaczynam prace i jaki duzy bede placil podatek w % ? Czy sa jakies sposoby na placenie nizszego podatku? i co musze zrobic?

Podatek możesz orientacyjnie obliczyć na stronie SKAT - tu jest tłumaczenie: Oblicz podatek 2007.

Mając tymczasowe miejsce pracy możesz otrzymać ulgę z koszty podróży (diety) - zobacz Pozostałe koszty pracownika.

Mając rezydencję podatkową w Polsce będziesz musiał rozliczyć się tam z duńskich dochodów, ale lepiej płacić mały podatek w Danii i dopłacić w Polsce niż duży w Danii i nic nie dopłacać w Polsce. Co innego jeżeli możesz zmienić kraj rezydencji podatkowej (zobacz Ustal obowiązek podatkowy) ale wtedy nie otrzymasz tych samych ulg.

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pomuzcie mi
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Mar 2008, 15:39:45 »
Coś się chyba koledze po ten tego ... http://pl.wikipedia.org/wiki/Interpunkcja#Interpunkcja_polska ... albo szuka dziury w całym.

A tak na marginesie bo chodziło Ci chyba o ogonki (polskie znaki diakrytyczne) ;D To albo się je stosuje wszędzie albo nigdzie !! Niestety w twoim poście ani jedna ani druga zasada nie została zastosowana i stosujesz ją na przemian wg własnego widzimisię - nawet w obrębie jednego wyrazu: np. wyraz cheć ??
Jak już o czymś piszesz, to chociaż sam się zastosuj do tego.


wrzucasz wikipedię a nie rozumiesz o co chodziło. Widać wg ciebie brak ogonka to poważniejszy błąd niz owo "pomuzcie". nadmieniłem o co sie rozchodzi, a ciebie prosze czasami o podwójne przeczytanie postu.

Tula

  • Gość
Odp: Pomuzcie mi
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Mar 2008, 15:48:31 »
Willy pil do tego:
Brak znaków interpunkcyjnych zastępuje sie te sama literka bez ogonków i to nie jest wytłumaczenie.
Tobie tez czasem nie zaszkodziloby czytanie uwazniejsze.

piatka

  • Gość
Odp: Pomuzcie mi
« Odpowiedź #11 dnia: 16 Mar 2008, 20:01:53 »
Czay ktos moglby zmienic to "pomuzcie" na prawidlowe?
Wali po oczach , ze strach i zakonczyloby sie dyskusje off topik

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Pomuzcie mi
« Odpowiedź #12 dnia: 16 Mar 2008, 21:25:18 »
wrzucasz wikipedię a nie rozumiesz o co chodziło. Widać wg ciebie brak ogonka to poważniejszy błąd niz owo "pomuzcie". nadmieniłem o co sie rozchodzi, a ciebie prosze czasami o podwójne przeczytanie postu.

W sumie: 6 bledow ortograficznych, 2 interpunkcyjne, 1 stylistyczny.
Gratuluje!!!

Byc moze pytajacy, ma problemy z ortografia, o czym swiadczy tytul, ale chociaz ma tego swiadomosc i uzyl przycisku "sprawdz ortografie". W przeciwienstwie do krytykujacego.
Pragne zwrocic uwage, ze autor postu piszac "pomozcie mi", nie mial na mysli ortografii.
Wrocmy wiec do meritum sprawy.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

starski

  • Gość
Odp: Pomóżcie mi
« Odpowiedź #13 dnia: 17 Mar 2008, 00:20:17 »
Mala dygresja "pomóżcie" bo "pomocy" ó/o tak mnie uczono w szkole juz 30 ltek temu. Swoją drogą chyba autorowi postu dokucza teraz niezła czkawka po tych komentarzach.

Offline veti

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Kelner z Kutna
Odp: Pomozcie mi
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Mar 2008, 07:41:41 »

Mając rezydencję podatkową w Polsce będziesz musiał rozliczyć się tam z duńskich dochodów, ale lepiej płacić mały podatek w Danii i dopłacić w Polsce niż duży w Danii i nic nie dopłacać w Polsce.

Czy ktoś mógłby to rozwinąć, jakie korzyści płyną z tego, że w DK płace mały podatek i muszę dopłacić w PL ? Jedyne co przychodzi mi do głowy to fakt, że lepiej wspierać podatkami ojczysty kraj niż Danie ?

poloniainfo.dk

Odp: Pomozcie mi
« Odpowiedź #14 dnia: 17 Mar 2008, 07:41:41 »

 

nauka w Herning - asystent stomatologii pomóżcie :)

Zaczęty przez IzabelaSDział Edukacja

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 8730
Ostatnia wiadomość 27 Cze 2015, 11:57:27
wysłana przez IzabelaS
Mialem wypadek i mam zlamany obojczyk...Pomozcie

Zaczęty przez AdamDział Pomoc!

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 12220
Ostatnia wiadomość 19 Lip 2007, 15:02:15
wysłana przez K3
Proszę pomóżcie w tłumaczeniu

Zaczęty przez marzena360Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3343
Ostatnia wiadomość 29 Mar 2009, 09:29:48
wysłana przez kop2500
Pomozcie

Zaczęty przez Beata i KamilaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 2921
Ostatnia wiadomość 29 Mar 2008, 15:55:38
wysłana przez Jomir
Pomóżcie... :(

Zaczęty przez Sylvia87Dział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 6078
Ostatnia wiadomość 22 Sie 2007, 23:08:31
wysłana przez Klingon