poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Sprzęt komputerowy w Danii  (Przeczytany 11083 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Tomasz131

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Sprzęt komputerowy w Danii
« dnia: 21 Mar 2008, 23:48:30 »
Witam,
Wybieram się do pracy w Danii i będę najprawdopodobnie w okolicach EVETOFTE. W związku z tym, że zajmuję się - tutaj, w Polsce - komputerami (montaż, serwis i sprzedaż), to z zawodowej ciekawości mam pytanie: Czy orientujecie się jak wygląda rynek sprzętu komputerowego w Danii ? Jakieś tanie sklepy, giełdy, sprzęt używany, który można tanio kupić i naprawić... ?  ;)
Nie chciałbym wypaść z tematu bo naprawdę kocham tą robotę (w Polsce prowadzę swoją firmę od 10 lat) ale zdaję sobie sprawę z tego, że raczej nie będę robił tego co lubię tam, w Danii...   :-[
Dlatego moje pytanie w tym temacie... Odnośnie internetu, już wyczytałem na Forum i dzięki za takie informacje.
Jednocześnie, gdybym mógł pomóc w sprawach komputerów, to bardzo proszę pisać i pytać. W miarę wolnego czasu będę odpisywał i pomogę na tyle ile będę mógł, przez internet. A potem, może na miejscu... ? ;) Zabieram ze sobą komputer i wszelkie narzędzia potrzebne do naprawy... Jeszcze jedno pytanie: jaka jest możliwość zaprenumerowania polskiej prasy fachowej (Chip, Enter) w Danii ? Warto by być na bieżąco w tym temacie... ;)
Pozdrawiam
Tomasz z Tomaszowa Mazowieckiego
 

K3

  • Gość
Odp: Sprzęt komputerowy w Danii
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Mar 2008, 00:11:12 »
Sklepów generalnie mało, większość sprzedaży części idzie przez internet. Najlepiej sprawdzać stronę edbpriser.dk , jest to wyszukiwarka najniższych cen z odnośnikami do sklepów. I kilka adresów: shg.dk, pc-lager.dk, proshop.dk, zitech.dk, getmore.dk, fcomputer.dk, prcdata.dk. W razie pytań pisz, w tej branży tutaj jestem już w miarę dobrze zorientowany  ;D

Offline Tomasz131

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sprzęt komputerowy w Danii
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Mar 2008, 00:18:10 »
Dzięki K3 !!!  ;D Mam jeszcze pytanie odnośnie TV SAT: Brać ze sobą zestaw Cyfry+ ? Jest możliwość zainstalowania w wynajętym mieszkaniu, czy trzeba prosić o zgodę właściciela ? I jeszcze jedno: jak wygląda sprawa z dzieleniem netu przez WiFi ? Dzielą Tubylcy ? Szyfrują ? ;) Wiesz, o co mi chodzi ?  ;D
Pozdrawiam
Tomasz

K3

  • Gość
Odp: Sprzęt komputerowy w Danii
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Mar 2008, 00:35:32 »
WiFi jest popularne, aczkolwiek mało jest sieci niezabezpieczonych. A co do SAT, to zawsze musisz mieć zgodę właściciela, choć nie powinno być problemem jej uzyskanie.

Offline Tomasz131

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sprzęt komputerowy w Danii
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Mar 2008, 00:42:03 »
o.k. Rozumiem, że nie warto kombinować, tylko wykupić sobie normalnie internet. A czy masz orientację w sklepach ze sprzętem fotograficznym ? Interesuje mnie NIKON D300 z jakimś konkretnym obiektywem... ;) Czy też szukać w necie ?
Odezwę się jutro, ok 22:00-23:00. Dzięki za info, mam nadzieję, że jeszcze porozmawiamy tu ! :)
Pozdrawiam i życze wszystkiego najlepszego ! Zdrowych i Wesołych Świat dla Ciebie, rodziny i wszystkich rodaków w Danii !!! :)
Do jutra !!

Offline GoTTie

  • Przyjaciel Portalu
  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +19/-6
Odp: Sprzęt komputerowy w Danii
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Mar 2008, 08:49:18 »
wiekszosc sklepow ma swoje ofery w formie gazetek jak i papabusewych tak i elektronicznych. Poszperaj na tych stronach:

www.elgiganten.dk
www.merlin.dk
www.fona.dk


K3

  • Gość
Odp: Sprzęt komputerowy w Danii
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Mar 2008, 10:51:15 »
wiekszosc sklepow ma swoje ofery w formie gazetek jak i papabusewych tak i elektronicznych. Poszperaj na tych stronach:

www.elgiganten.dk
www.merlin.dk
www.fona.dk




i ceny często nawet o 50% wyższe, po prostu nie opłaca się u nich kupować...marny wybór

poloniainfo.dk

Odp: Sprzęt komputerowy w Danii
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Mar 2008, 10:51:15 »

Offline Tomasz131

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sprzęt komputerowy w Danii
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Mar 2008, 20:26:58 »
Dzięki za opinie. Jeszcze mam pytanie odnośnie internetu. Jaki jest tam standart: ADSL, DSL... ? Pytam, bo chciałbym wiedzieć jaki router, czy switch będzie mi potrzebny, jeśli w domu w którym będę , będzie internet, żeby go rozdzielić na dwa lub więcej komputerów ? Bo znajomy, u którego będę mieszkał, nie ma pojęcia o tym... :-\ A, zabieram mój sprzęt... :)
Jeszcze jedno pytanie odnośnie samochodu: jadę moim WV, w którym założyłem ksenony zamiast zwykłych żarówek H7. Tu, w Polsce, nikt mi się do tego nie czepiał - mam na myśli drogówkę. Ale nie wiem, jak to jest tam, w Danii. Czy ktoś z kolegów wie, jak to wygląda ? Zmieniać, czy nie zmieniać ? Mam reflektory soczewkowe i jakoś nikt mi nie "mryga", że go oślepiam... :)

K3

  • Gość
Odp: Sprzęt komputerowy w Danii
« Odpowiedź #8 dnia: 23 Mar 2008, 01:04:12 »
Dzięki za opinie. Jeszcze mam pytanie odnośnie internetu. Jaki jest tam standart: ADSL, DSL... ? Pytam, bo chciałbym wiedzieć jaki router, czy switch będzie mi potrzebny, jeśli w domu w którym będę , będzie internet, żeby go rozdzielić na dwa lub więcej komputerów ? Bo znajomy, u którego będę mieszkał, nie ma pojęcia o tym... :-\ A, zabieram mój sprzęt... :)
Jeszcze jedno pytanie odnośnie samochodu: jadę moim WV, w którym założyłem ksenony zamiast zwykłych żarówek H7. Tu, w Polsce, nikt mi się do tego nie czepiał - mam na myśli drogówkę. Ale nie wiem, jak to jest tam, w Danii. Czy ktoś z kolegów wie, jak to wygląda ? Zmieniać, czy nie zmieniać ? Mam reflektory soczewkowe i jakoś nikt mi nie "mryga", że go oślepiam... :)

CyberCity używa ADSL2 lub ADSL 2+, inna kwestia, że standardowo dostajesz router (do zwrotu przy wypowiedzeniu), więc do podzielenia wystarczy zwykły router LAN

a co do samochodu, to duńska policja nie ma prawa czepiać się wymogów technicznych aut zarejestrowanych w innych krajach, skoro auto przeszło przegląd w Polsce, to spełnia polskie wymogi i Duńczycy nie mogą tego zakwestionować

Offline Tomasz131

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Sprzęt komputerowy w Danii
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Mar 2008, 19:41:31 »
Dzięki, Kolego K3 !! Mam nadzieję, że jak już będę w Danii, to że się kiedyś spotkamy ?;) Będzie mi miło poznać Kolegę.
A, mogę spytać o imie ? bo w mailu jest tylko pierwsza litera... :)
Pozdrawiam jeszcze raz !!! :)

poloniainfo.dk

Odp: Sprzęt komputerowy w Danii
« Odpowiedź #9 dnia: 25 Mar 2008, 19:41:31 »

 

Urlop rodzicielski w Danii

Zaczęty przez RybkaWillegoDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 260029
Ostatnia wiadomość 10 Cze 2016, 20:01:31
wysłana przez aneczka.k
uczelnie w Danii?

Zaczęty przez Mateusz199Dział Edukacja

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2279
Ostatnia wiadomość 18 Kwi 2024, 10:49:09
wysłana przez Mateusz199
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 29511
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
Nastepny punkt do podniesienia naszej "popularnosci" w Danii...

Zaczęty przez MartynaMDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 35730
Ostatnia wiadomość 16 Cze 2014, 17:07:43
wysłana przez natalaa
tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 33609
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand