poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Samolot i prom ???  (Przeczytany 5476 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

tricia

  • Gość
Samolot i prom ???
« dnia: 22 Maj 2006, 11:03:15 »
Chciałabym dostać sie  na północ Jutlandii i mam pytanie: czy ktoś z tu obecnych leciał np.do Goteborga ( tanimi liniami) a potem promem np.Stena Line do Fredrikshavn ??

Czy ktoś zna jakies inne połaczenie z Północna Jutlandia??

Offline Grzegorz_Odense

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: +21/-1
Odp:Samolot i prom ???
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Maj 2006, 11:21:35 »
.
Przy kazdej podrózy istotne sa 2 punkty - dokad ale i skad ? Jezeli chcesz leciec przez Goteborg to nasuwa to przypuszczenie ze jestes poza Dania - ale moge sie mylic . Spróbuj sprecyzowac swój punkt wyjsciowy ....

Jezeli jestes na terenie Danii to najszybciej i najwygodniej - a równiez przy wykorzystaniu róznych rabatów najtaniej - mozesz dostac sie do pólnocnej Jutlandii koleja .

Spoza Danii to zalezy mocno od miejsca skad wyruszasz . Najtaniej jest normalnie wlasnym samochodem - lub z kims kto jedzie dana trasa - ogloszenia w tej sprwaie sa czesto na www.polonia.dk - mozna tez oglosic sie tam samemu . Druga w kolejnosci ewentualnoscia pod wzgledem ceny jest autobus ( typowo 400 - 500 kr w jedna strone ale sa znizki jezeli w obie ) .

Ale czas i wygoda tez sa cos warte - dlatego inne ewentualnosci moga równiez wchodzic w rachube . Jezeli ktos np. mieszka w Szczecinie a chcialby do Kopenhagi - to pewnie wybierze prom . A jezeli w Poznaniu lub Warszawie i chce do Kopenhagi - to moze wybierze sie przez Malmø w Szwecji samolotem . Bilet z Poznania kosztuje tylko 19 zl ale doliczaja jakies oplaty lotniskowe tak ze w sumie wychodzi ok. 350 kr . Chyba Wizz Air to prowadzi .

Jezeli interesuje Cie tania podróz samolotem to zapytaj \"madrej sowy\" - www.google.com podajac np. hasla - lav pris flybilletter ( tanie bilety samolotowe ) lub po angielsku low cost plane tickets . Bedziesz miec w czym wybierac ....

tricia

  • Gość
Odp:Samolot i prom ???
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Maj 2006, 18:22:04 »
Miałam na mysli podróz samolotem Warszawa-Goteborg i nastepnie promem do Fredrikshavn.
Czy ktoś płyną promem ?
chodzi mi o tą konkretną podróż gdyż w googlach sprawdziłam inne wersje podróży i zalezy mi na podróży z Goteborga a nie z Kopenhagi

Offline Grzegorz_Odense

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: +21/-1
Odp:Samolot i prom ???
« Odpowiedź #3 dnia: 22 Maj 2006, 20:08:04 »
.
Wrzuc do www.google.com haslo færge Frederikshavn
i fostaniesz linki gdzie wybierzesz Frederikshavn færge . W pierwszej linijce tekstu kliknij na niebieski link Sverige - i dostaniesz mozliwosci do wyboru . Byc moze ze ceny zaleza od daty i godziny - ja spróbowalem z Goteborga ( Gothenburg ) 26.05. godz. 16 jako pasazer w wieku miedzy 26 a 54 lata i \"gæende\" ( pieszy - wybiera sie w rubryce transport ) i dostalem propozycje za 16,20 euro ( ok. 100 DKK ) . Calkiem tanio . Moze jak poklikasz troche to na inne dni i godziny jest jeszcze taniej .

Ponadto ci co jada samochodami maja zwykle tak ze placa niezaleznie od ilosci pasazerów - to jak sie ladnie usmiechniesz to pojedziesz gratis - a moze i jeszcze po drugiej stronie Cie podwioza ;-)

tricia.

  • Gość
Odp:Samolot i prom ???
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Maj 2006, 21:44:54 »
Bardzo dziękuję.Stronka pomocna.

poloniainfo.dk

Odp:Samolot i prom ???
« Odpowiedź #4 dnia: 22 Maj 2006, 21:44:54 »

 

Prom

Zaczęty przez szczurekDział Hydepark

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 3291
Ostatnia wiadomość 16 Cze 2015, 19:38:01
wysłana przez newbie12
Aarhus - Kopenhaga prom ??

Zaczęty przez kingamagdaDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 15781
Ostatnia wiadomość 13 Mar 2013, 14:42:14
wysłana przez kingamagda
prom Tårs-Spodsbjerg

Zaczęty przez jottdeeDział Dania i o Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 6186
Ostatnia wiadomość 18 Sie 2015, 20:04:31
wysłana przez jottdee
Bilet na prom Scandiles kupiony przez directferries.com

Zaczęty przez skoczonDział Dania i o Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3710
Ostatnia wiadomość 13 Cze 2019, 19:05:26
wysłana przez skoczon
prom Odden - aarhus

Zaczęty przez jottdeeDział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 5121
Ostatnia wiadomość 09 Sie 2015, 22:15:18
wysłana przez Jomir