poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: mlode mamusie w Danii  (Przeczytany 274718 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zyrafffkaa

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 157
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
    • Status GG
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #60 dnia: 02 Cze 2008, 09:51:32 »
Karola ja mieszkam w Brøndby Strand a rodzilam w Glostrup :)

megi_s

  • Gość
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #61 dnia: 09 Cze 2008, 19:05:37 »
Witam wszystkie mamy w Danii!!!!!Ja za niedługo bo około 2 tygodnie dołaczę również do tego grona..Mieszkam w Kopenhadze od niedawna.Troche sie obawiam jak to wszystko w szpitalu sie potoczy.Ale z tego co nasłuchałam sie o porodach w Polsce od znajomych to mam tylko nadzieje że tutaj bedzie lepiej.Ja osobiście nie leżałam nigdy w duńskim szpitalu ale odwiedzałam męża leżacego w tutejszym szpitalu i byłam mile zaskoczona sposobem w jakim zwracali sie do mnie zarówno lekarze jak i pielęgniarki(mimo że nie znam duńskiego)jak i całą opieka nad chorym mężem.Może podzielą sie swoimi doświadczeniami obecne mamy.Ja bede rodzić w szpitalu w Herlev.Może któraś mama z forum tutaj już rodziła????Dzieki za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam.

Offline Edytam

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 127
  • Reputacja: +0/-1
  • Płeć: Kobieta
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #62 dnia: 10 Cze 2008, 14:25:42 »
Witam.
Dołączę do polskich mam w Arhus za ok. 2 tygodnie. Mam prawie 2 rocznego synka (20 mies.). Mąż pracuje prawie codziennie, więc chętnie spotkam się z innymi mamusiami w piaskownicy czy w parku.

Offline zyrafffkaa

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 157
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
    • Status GG
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #63 dnia: 10 Cze 2008, 15:54:04 »
megi_s ja rodzilam w Glostrup i z opieki jestem bardzo zadowlona. Wszystko o co pytalam to sie dowiedzialam, co chwile ktos przychodzil do pokoju zeby porozmawiac i zobaczyc jak sie ma kruszynka,sprawdzic jak idzie karmienie itp. naprawde wspaniale.. a porod rowniez odbierala mi super polozna :D pozniej tylko na drugiej zmianie gorsza byla ale to juz na sama koncowke... :) Zycze spokojnego i szybkiego rozwiazania.

megi_s

  • Gość
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #64 dnia: 11 Cze 2008, 11:32:09 »
 :) Dzięki zyrafffkaa za odpowiedz.Trochę mnie uspokoiłaś.Obym tylko ja nie trafiła na jakąś dziwna położną   ;)
A przy okazji może podpowiesz mi jakie rzeczy zabrać ze sobą do szpitala??Jak zapytałam o to położną to mi odpowiedziała że nie ma takiej listy i żebym poszukała w internecie.
Jak się ma twój bobasek?? Ile ma już miesięcy??Zazdroszczę ci że masz już poród za sobą.Pozdrowienia dla Was.


Offline zyrafffkaa

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 157
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
    • Status GG
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #65 dnia: 11 Cze 2008, 11:37:55 »
megi_s  ja ogolnie do szpitala wzielam wszystko ale powiem ci co jest potrzebne... - recznik do ciala i do twarzy, szczoteczka do zebow, pasta, ogolnie rzeczy toaletowe jakich uzywasz, ciuchy na przebranie hm i to chyba wszystko z tych rzeczy ktore byly dla mnie potrzebne. Oni daja mega duze majtki i podpaski tez... ja swoich nie uzywalam bo w nich czulam sie pewniej ze nic mi nie przeleci :)
A dla dzidzi to wg swojego uznania mozesz wziac i nie musisz, jedynie co musisz miec to ciuszki na wyjscie, w pokojach sa ciuszki dla dzieci, pampersy i gabeczki do podmywania pupy,jest ogolnie wszystko. To znaczy ja pisze o szpitalu w ktorym ja rodzilam :)
A moj bobasek ma sie dobrze, wlasnie sobie spi kolo mnie w wozku,ma juz 2 miesiace i 8 dni :) Ciesze sie tez ze porod mam juz za soba :D Nikomu nie zycze takiego porodu jak ja mialam :(
A ty ile masz lat i jak dlugo jestes w Danii ??
Pozdrawiam

Offline karolcia19877

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 55
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #66 dnia: 11 Cze 2008, 16:13:52 »
hej megi_s ja co prawda rodzilam w szpitalu w Esbjerg ale tez chce sie podzielic moimi doswiadczeniami. porod i pobyt w szpitalu wspaminam bardzo dobrze, opieka wprost rewelacyjna, polozne przemile. moj porod trwal 5,5h zaczelo sie od odejscia wod plodowych a dopabuse po 2,5h zaczely sie bole, najpierw bardzo delikatne a pozniej coraz bardziej sie nasilaly; pielegniarki co chwile przychodzily do mnie pytaly czy czegos potrzebuje przynosily mi wode,a gdy bole byly bardzo silne poradzily mi zebym weszla pod prysznic-na prawde duzo mi pomogl, potem poszlam do wanny, ale w koncu rodzilam na fotelu. caly czas mnie pocieszaly ze wszystko idzie bardzo dobrze, ze jeszcze tylko troszeczke i moj maluszek bedzie ze mna. no i udalo sie-Wojtus przyszedl na swiat, moj dzielny maz byl caly czas ze mna. mialam rowniez wspaniala tlumaczke,ktora zalatwil mi szpital  i ktora cala ciaze towarzyszyla mi w badaniach i wizytach u lekarza- bardzo na prawde bardzo mi pomogla i nic nie musialam za nia placic. do szpitala podobnie jak  zyrafffkaa wzielam wszystko i na prawde nie potrzebnie. trzeba miec jak kolezanka pisala przybory toaletowe ubranie dla siebie (choc niekoniecznie ja wygodniej sie czulam w szpitalnym ubraniu bylo luzniejsze) no i na wyjscie dla malenstwa. a i nie zapomnijcie o aparacie bo ja zapomnialam ale pielegniarki nam zalatwily :) pozdrawiam i zycze lekkiego porodu :)

poloniainfo.dk

Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #66 dnia: 11 Cze 2008, 16:13:52 »

Offline zyrafffkaa

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 157
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
    • Status GG
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #67 dnia: 11 Cze 2008, 16:28:17 »
karolcia... zazdroszcze ci tak krotkiego porodu...moj od pierwszych skurczy trwal 64h :( bo skurcze mialam a nie bylo rozwarcia ...mimo zebylam 12 dni po terminie nie pomogli mi przyspieszyc i zwijalam sie z bolu :( A czemu niby mialas za cos placic ?? Nie rozumie.

eMilka

  • Gość
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #68 dnia: 11 Cze 2008, 16:47:03 »
Witam mamusie.. Ja jeszcze nie jestem jedną z Was i na razie nie bedę, ale piszę tu bo planuję dziecko, ale cały czas zastanawiam się jak to bedzie tu w Danii. Ja nie znam języka dunskiego i to jest moja największa obawa. Znam angielski w stopniu komunikatywnym, ale czasem to nie wystarcza. Zaskoczyło mnie to że szpital zalatwił tlumaczkę, ciekawa jestem czy w innych szpitalach też są takie możliwości. Ogólnie to słyszałam że mają tu bardzo dobrą opiekę w szpitalach. Dużo lepiej niż w Polsce ale zawsze ta bariera językowa. Tego się bardzo boję, bo caly czas sie zastanawiam czy nie lepiej jechac i rodzic w Polsce.

Offline zyrafffkaa

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 157
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
    • Status GG
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #69 dnia: 11 Cze 2008, 17:32:12 »
emilka wybor juz nalezy do Ciebie, ale ja tez dunskiego nie umie i tobylomoja najwieksza obawa ale na szczescie maz mi wszystko tlumaczyl i na porodzie i na wizytach kontrolnych :)

Offline RybkaWillego

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 56
  • -Otrzymane: 114
  • Wiadomości: 572
  • Reputacja: +28/-12
  • Płeć: Kobieta
    • Status GG
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #70 dnia: 12 Cze 2008, 09:16:22 »
Hej.

Ja dołączę do grona mamusiek za 4-5 tygodni. Już nie mogę się doczekać. Mam nadzieję tylko, że nie będę rodzić tak długo jak moja (każde dziecko rodziła ponad 24h).
Jak już moje dzieciątko pojawi się na świecie i jak już dojdę do siebie po porodzie, to chętnie spotkam się z innymi mamusiami aby powymieniać się doświadczeniami. Dodam, że mieszkam w Kopenhadze, dokładnie na Amager.

A teraz podzielę się z tymi które dopabuse będą rodziły informacją jaką usłyszałam od znajomej. Ona urodziła trzy lata temu dziewczynkę. Według niej poród prawie w ogóle nie boli. Uważa ona, że przede wszystkim podczas porodu nie należy wpadać w panikę, bo to tylko zwiększa ból. Poleciła ona aby być spokojnym i zaufać swojemu ciału, a ono wykona za nas większość pracy. Dodam, że rodziła ona bez żadnych środków przeciwbólowych. Trochę ciężko mi uwierzyć w to co ona mówi, ale może coś w tym jest. W każdym razie przekonam się o tym za kilka tygodni.

Pozdrawiam wszystkie mamusie, a wszystkim przyszłym mamom życzę szybkiego i bezbolesnego porodu.
 
Za dużo mówimy o zmianie świata, a za mało świat zmieniamy. Za dużo mówimy o miłości, a za mało kochamy.

amga30

  • Gość
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #71 dnia: 12 Cze 2008, 11:03:18 »
Witam.
 Ja podobnie jak rybkawillego mieszkam w Kopenhadze na Amager i termin porodu mam  na sierpien. Mysle ze to jest super pomysl i rowniez chetnie spokam sie z innymi mamusiami.

 Pozdrawiam

Offline zyrafffkaa

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 157
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
    • Status GG
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #72 dnia: 12 Cze 2008, 11:20:32 »
Tak wiec z okolic Kopenhagi jest nas juz hym... 4 ? :)

Offline karolcia19877

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 55
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #73 dnia: 12 Cze 2008, 15:26:58 »
ja rowniez obawialam sie tej bariery jezykowej i myslalam o porodzie w Polsce, ale gdy pojechalam na pierwsze badanie usg to (jak wspomnialam wczesniej) szpital zalatwil mi tlumaczke. Jest ona wspaniala kobieta i bardzo mi pomogla, nie czulam sie juz tak obco i niepewnie, bo zawsze o wszystko moglam spytac. byla ze mna na kazdej wizycie, przy porodzie i teraz gdy chodze z synkiem do lekarza. Od razu sie zaprzyjaznilysmy i nie czulam skrepowania przed nia.


zyrafffkaa na prawde wspolczuje tak wyczerpujacego porodu, ja tak bardzo to meczylam sie tylko ok.3h.

kazda kobieta przezywa to inaczej i nieprawda jest ze porod nie boli- kazdy porod boli. ale gdy juz sie urodzi i polozna polozy na brzuszek dzidziusia-malenka okruszynke :) to sie o wszystkim zapomina i choc dalej boli to juz sie tego tak nie odczuwa bo cieszy sie ze jest juz po wszystkim.

zycze wszystki lekkiego porodu

Offline megi_s

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #74 dnia: 12 Cze 2008, 17:57:13 »

Dzięki dziewczyny za odpowiedz.Chyba nie będę brała tak dużo rzezy do szpitala skoro tam prawie wszystko jest.

Jeśli chodzi o język to ja również nie znam duńskiego(tzn znam podstawy ale to nie wystarcza by się porozumieć z doktorem).
Mimo wszystko zarówno u lekarza jak i podczas wizyt u położnej posługiwałam się językiem angielskim i nie było z tym żadnego problemu.
Nawet nie wiedziałam że tutaj jest taka możliwość ze skorzystania z tłumacza ale na szczęście duńczycy znają bardzo dobrze angielski wiec jest ok.

Cieszę się że jest parę dziewczyn z Kopenhagi.Ja mieszkam na Brønshøj.Też chętnie spotkam się już "po wszystkim" z pozostałymi mamami.A narazie czekam
a termin coraz bliżej (niecale 2 tyg).Mam nadzieje,że wiek tu nie ma znaczenia bo ja do tak młodych mam nie należę.Właśnie skończyłam 30 lat. :)
A tu na forum chyba same 20--tki? Ale chyba mnie nie odrzucicie???Pozdrawiam wszystkich gorąco. :-*

poloniainfo.dk

Odp: mlode mamusie w Danii
« Odpowiedź #74 dnia: 12 Cze 2008, 17:57:13 »

 

Urlop rodzicielski w Danii

Zaczęty przez RybkaWillegoDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 251883
Ostatnia wiadomość 10 Cze 2016, 20:01:31
wysłana przez aneczka.k
uczelnie w Danii?

Zaczęty przez Mateusz199Dział Edukacja

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 615
Ostatnia wiadomość 18 Kwi 2024, 10:49:09
wysłana przez Mateusz199
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 27308
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
Nastepny punkt do podniesienia naszej "popularnosci" w Danii...

Zaczęty przez MartynaMDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 33581
Ostatnia wiadomość 16 Cze 2014, 17:07:43
wysłana przez natalaa
tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 30695
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand