poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Dowód czy Paszport?  (Przeczytany 5886 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Pytalski

  • Gość
Dowód czy Paszport?
« dnia: 30 Maj 2006, 17:35:05 »
Wybieram sie latem do Danii, turystycznie tak na ok. 2 tygodnie, do kogoś kto pracuje w Danii, i w związku z tym mam pytanie!
Nie mam paszportu (może to w dzisiejszych czasach dość dziwne, ale taka jest prawda!) tylko nowy dowód osobisty, i czy wystarczy mi ten dowód przy wyjeździe do Danii - szczgólnie chodzi mi o przekraczanie granicy, której niby niema ale jednak jest!
Tylko prosze nie odpisujcie typu: \"zadzwon do ambasady\", lub \"wystarczy dowód ALE lepiej mieć paszport!\"
Pytam wystarczy dowód osobisty czy trzeba mieć paszport?
Przepraszam za zanudzanie i z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi!Nara...

Offline Grzegorz_Odense

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: +21/-1
Odp:Dowód czy Paszport?
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Maj 2006, 20:17:35 »
Trzeba zadzwonic nie do ambasady ( chyba myslisz o dunskiej ? ) ale do polskiego biura paszportów . Nic innego nie jest miarodajne .

Moge Ci napisac ze ten temat byl dyskutowany na forum www.gazeta.dk ( mozesz tam sobie sam poczytac ) i ktos napisal ze na stary polski dowód mozna jezdzic po calej Europie do konca 2007 roku .

No ale co zrobisz jak sie okaze ze na stary tak - ale na nowy juz nie ? Albo ze tej informacji udzielila osoba niekompetentna ?

Jedynym organem kompetentnym jest polskie biuro paszportowe . Choc z niezrozumialych dla mnie powodów wzdragasz sie przed zasiegnieciem tam informacji ....

Kaśka

  • Gość
Odp:Dowód czy Paszport?
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Maj 2006, 21:49:55 »
Mój kumpel jezdził na pewno z 10razy (przez Niemcy) na starym paszporcie i było oki.

Pytalski

  • Gość
Odp:Dowód czy Paszport?
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Maj 2006, 21:57:55 »
Właśnie na takie odpowiedzi czekam, że nie robią problemów z przekraczaniem granicy!
Przecież w końcu mogę wyrobić paszport ale po co? do USA się nie wybieram!
Moge też zapytać w biurze paszportów, ale jak to w większości urzędów (szczeg.Polskich), co urzędnik, co miasto, to każdy ma swoje, jak zawsze nieomylne, zdanie na ten temat! Z reguly te zdania bardzo się różnią!

A inna sprawa że rzeczywistość może się różnić od obowiązujących przepisów i dlatego pytam czy Duńczycy np. nie robią problemów przy przekraczaniu granicy?

Bo słyszałem że jak się jedzie do pracy to na granicy proszą o paszporty!A niby po co skoro teoretycznie można na dowód?

Offline Grzegorz_Odense

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: +21/-1
Odp:Dowód czy Paszport?
« Odpowiedź #4 dnia: 30 Maj 2006, 22:21:06 »
Spróbuj zanalizowac jeszcze raz to zdanie napisane przez Kaske :

Mój kumpel jezdził na pewno z 10razy (przez Niemcy) na starym paszporcie i było oki.

Czy nie widzisz ze tu pisze o PASZPORCIE ? A to ze bylo OK to nie oznacza ze go nie sprawdzali . Tylko ze nie robili problemu .

Ja moge Ci powiedziec z praktyki ze jak Niemcowi dasz szanse zeby sie do Ciebie przypieprzyl to masz jak w banku ze sie przypieprzy . Tak nas kochaja ....

A jezeli chodzi o Danie to nie ma zadnej granicy miedzy Dania i Niemcami . Ale jak przyjedziesz promem to Cie poprosza o dokumenty . No to jak nie kijem to pala ....

Wiec mysle ze jednak zadzwon do polskiego urzedu paszportowego - najlepiej w duzym miescie - i moze nawet do 3 . I jak odpowiedzi beda zgodne to uwierz im ....

Kaśka

  • Gość
Odp:Dowód czy Paszport?
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Maj 2006, 17:37:49 »
ups...przejęzyczenie... oczywiście chodziło o stary dowód nie paszport

Offline GoTTie

  • Przyjaciel Portalu
  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +19/-6
Odp:Dowód czy Paszport?
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Maj 2006, 20:08:25 »
Czy ktos wie co sie stanie, jesli zapomne paszportu na granicy? albo dowodu? Chodzi o przejazd autem oczywiscie.

poloniainfo.dk

Odp:Dowód czy Paszport?
« Odpowiedź #6 dnia: 31 Maj 2006, 20:08:25 »

Offline Grzegorz_Odense

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: +21/-1
Odp:Dowód czy Paszport?
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Cze 2006, 17:42:15 »
Logika wskazuje ze jezeli cos sprawdzaja - to nie moga przepuscic takiego klienta u którego cos nie gra . Gdyby zrobili inaczej to mogliby po prostu zamknac swoja budke i podpisac swoje wypowiedzenia ....

Przy okazji - znalazlem na tekscie TV ze od 01.06. do 10.07. policja niemiecka bedzie w wybrane dni ( i pewnie tylko im znane ) dokonywac bardzo szczególowych odpraw na wszystkich granicach niemieckich . Wiaze sie to z checia zapobiezenia przyjazdowi wiekszych ilosci chuliganów ale oczywiscie jak zwykle uderzy najbardziej w niewinnych powodujac ogromne kolejki . Oczywiscie tylko dla wjezdajacych do Niemiec .

Zagadka . W jakie dni policja niemiecka oczekiwac bedzie chuliganów z Anglii usilujacych sprytnie przedostac sie do Niemiec droga okrezna poprzez Danie ?

poloniainfo.dk

Odp:Dowód czy Paszport?
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Cze 2006, 17:42:15 »

 

zwolnienie z pracy - czy musi podać powód

Zaczęty przez zosiaxDział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 17261
Ostatnia wiadomość 17 Lip 2008, 16:33:25
wysłana przez zosiax
Mieszkanie spoldzielcze czy wlasnosciowe

Zaczęty przez ukaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 11472
Ostatnia wiadomość 21 Lip 2009, 18:23:16
wysłana przez uka
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 27616
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
rejestrować żone czy nie? - podatek, kwota zwolniona,

Zaczęty przez piotrekszDział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 11843
Ostatnia wiadomość 12 Paź 2008, 13:59:51
wysłana przez Klingon
czy Duńczycy płacą na czas?

Zaczęty przez henlenDział Hydepark

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 8074
Ostatnia wiadomość 29 Wrz 2020, 08:16:02
wysłana przez Jomir