poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Czy ta informacja jest potrzebna?  (Przeczytany 3263 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mona

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 87
  • Reputacja: +1/-1
Czy ta informacja jest potrzebna?
« dnia: 01 Cze 2006, 13:08:16 »
Ostatnio skladalam papiery o przyznanie pozwolenia na prace.Prace mam w pelnym wymiarze godzin.Powoli zaczynam znosic jajko martwiac sie,ze moge nie dostac tego pozwolenia, chociaz osobiscie nie widze zadnych przeszkod.
Na formularzu trzeba bylo podac adres(mieszkam w Danii u kolegi)i numer telefony osoby u ktorej sie zatrzymalam.Czy urzednicy moga dzwonic i pytac sie czy dana osoba tam mieszka, czy raczej ich to nie interesuje?Pytam sie poniewaz mojemu koledze ukradziono telefon,ktory podalam w papierach i teraz nie wiem czy moga byc z tym jakies problemy.Pracodawca powiedzial,ze nie beda dzwonic bo ich nie interesuje gdzie mieszkam tylko czy mam umowe i na jakich warunkach.Czy to prawda?
Pozdrawiam

Offline Grzegorz_Odense

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: +21/-1
Odp:Czy ta informacja jest potrzebna?
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Cze 2006, 17:58:57 »
Ostatnio skladalam papiery o przyznanie pozwolenia na prace.Prace mam w pelnym wymiarze godzin.Powoli zaczynam znosic jajko martwiac sie,ze moge nie dostac tego pozwolenia, chociaz osobiscie nie widze zadnych przeszkod.

Na formularzu trzeba bylo podac adres(mieszkam w Danii u kolegi)i numer telefony osoby u ktorej sie zatrzymalam.Czy urzednicy moga dzwonic i pytac sie czy dana osoba tam mieszka, czy raczej ich to nie interesuje?Pytam sie poniewaz mojemu koledze ukradziono telefon,ktory podalam w papierach i teraz nie wiem czy moga byc z tym jakies problemy.Pracodawca powiedzial,ze nie beda dzwonic bo ich nie interesuje gdzie mieszkam tylko czy mam umowe i na jakich warunkach.Czy to prawda?

Piszesz - \"ostatnio skladalam papiery .... \" . Co to znaczy ostatnio ? Tydzien , dwa - miesiac ? Przepisowy termin oczekiwania na zezwolenie - jezeli pracodawca ma podpisana umowe zbiorowa - wynosi 5 tygodni . Jezeli nie ma - to wysylaja pytanie do Regionalnej Rady Gospodarczej czy warunki kontraktu odpowiadaja zwyczajom miejscowym . Na odpowiedz ma ta Rada 3 tygodnie . Ale byly i sprawy które ciagnely sie miesiacami .

Dlatego radzilbym Ci zadzwonic osobiscie do Udlændingestyrelsen ( numer jest w Poradniku ) i zapytac jak z Twoja sprawa . A nóz czegos brakuje w papierach - np. kopii kontraktu - albo druk który wypelnilas jest nieodpowiedni ? Przyjmuja telefony tylko od 9 do 12 i czeka sie w kolejce pól godziny ( wiec nie dzwon z mobila bo sie zrujnujesz ) uzyskujac co jakis czas mily komunikat ze jest sie juz np. na czwartej pozycji ( na 7 - jezeli sie nie zalapiesz to uslyszysz - spróbuj pózniej bo nie ma miejsca w kolejce .... ) .

Pracodawcy doskonale wiedza ze do nich sie nie dodzwonia wiec dlatego mówia ze to ich nie interesuje ....

Jest tez mozliwosc zapytania ich o sprawe poprzez e-mail - ale tego jeszcze nie próbowalem . Kontakty sa na stronie www.udlst.dk - kliknij na - English/engelsk - to tekst zamieni sie na angielski .

Dawniej byla to standartowa procedura ze dzwonili do osoby która sie podalo jako gospodarza i upewniali sie - ale nie wiem czy teraz maja czas na takie dzialania . Na wszelki wypadem mozna by im wyslac mail z nowym numerem telefonu tego kolegi - podajac oczywiscie wszystkie swoje dane dla umozliwienia znalezienia sprawy - a zwlaszcza date urodzenia bo uzywaja tego numeru do sortowania spraw ( potem robia z tego cpr. nr. ) . Tak ze jezeli podasz samo nazwisko to moga tego wogóle nie znalezc .

Offline mona

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 87
  • Reputacja: +1/-1
Odp:Czy ta informacja jest potrzebna?
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Cze 2006, 09:55:56 »
Ostatnio,tzn 18 maja.Tez tak mysle,ze nie beda wydzwaniac poniewarz maja gore zgloszen(zacza sie sezon).Mysle,ze to dobry pomysl z wyslaniem e-maila,dzwonic nie ma co, nikt sie nie fatygoje do odbierania telefonow.
Mam nadzieje,ze to bedzie tylko 5 tygodni a nie dwa miesiace.Papiery byly dobrze wypelnione i zalaczniki tez byly(kopia umowy o prace i dokumentow tozsamosci).
Teraz pozostaje tylko czekac i miec nadzieje na pozytywna odpowiedz z gory.
Dziekuje i pozdrawiam

Offline Grzegorz_Odense

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: +21/-1
Odp:Czy ta informacja jest potrzebna?
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Cze 2006, 02:00:34 »
.
Kiedys - zaraz po wejsciu Polski do UE studenci polscy w Odense nie mogli przez bardzo dlugi czas dostac zezwolen na prace . Wiec im podsunalem pomysl zeby wyslac zbiorowy mail z protestem w tej sprawie do UdlændingeStyrlesen i z kopia do polskiej Ambasady .
Zanim zebrali podpisy uplynelo 3 dni i juz nie zdazyli wyslac tego maila bo wszyscy którzy mieli byc podpisani dostali pozwolenie . Ciekawe - co ?

Wiec im wyslij maila - a jak nie bedzie odpowiedzi za 3 dni - to nastepny z pytaniem co sie stalo z tamtym . To dziala tutaj ....

poloniainfo.dk

Odp:Czy ta informacja jest potrzebna?
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Cze 2006, 02:00:34 »

 

zwolnienie z pracy - czy musi podać powód

Zaczęty przez zosiaxDział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 17859
Ostatnia wiadomość 17 Lip 2008, 16:33:25
wysłana przez zosiax
Mieszkanie spoldzielcze czy wlasnosciowe

Zaczęty przez ukaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 11867
Ostatnia wiadomość 21 Lip 2009, 18:23:16
wysłana przez uka
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 28715
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
rejestrować żone czy nie? - podatek, kwota zwolniona,

Zaczęty przez piotrekszDział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 12354
Ostatnia wiadomość 12 Paź 2008, 13:59:51
wysłana przez Klingon
czy Duńczycy płacą na czas?

Zaczęty przez henlenDział Hydepark

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 9217
Ostatnia wiadomość 29 Wrz 2020, 08:16:02
wysłana przez Jomir