poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Kredyt.  (Przeczytany 23418 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dar_czar

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 120
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Kredyt.
« dnia: 06 Maj 2008, 16:26:51 »
Witam!

Mam pytanie odnośnie kredytu gotówkowego,interesuje mnie jakie trzeba spełnić wymogi i czy w ogóle jest możliwe aby cudzoziemiec wziął w Danii kredyt?Interesowałaby mnie kwota 20-40 tyś. koron.Jakie jest oprocentowanie i czy dużo formalności?Jeżeli ktoś ma jakieś doświadczenie w tej kwestii proszę o informacje.


Dziękuje i pozdrawiam.

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kredyt.
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Maj 2008, 18:32:41 »
nie znam twoich zarobków netto ale 50 tys bezproblemowo dostaniesz po umowieniu się z przedstawicielem banku.

dane ID, umowa o prace, najlepiej staraćsięo kredyt we własnym banku.

Co do procentu tp nie znam ale przy duzych kwotach (zakup domu) mozna to negocjować.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Kredyt.
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Maj 2008, 18:56:44 »
Kredyt gotowkowy nie jest kredytem hipotecznym. Kredyt gotowkowy dostajemu bez okreslania celu.
Nie sadze, by otrzymanie 50.000 bylo tak latwe jak spluniecie.
Spodziewalambym sie zapytania banku o forme zabezpiecznia kredytu.

Mysle, ze mozna rowniez spodziewac sie zawezenia dlugosci splaty kredytu do dliugosci trwania kontraktu.

Jednakze wiedze swoja opieram jedynie na znajomosci polskich procedur bankowych.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Kredyt.
« Odpowiedź #3 dnia: 06 Maj 2008, 20:33:04 »
Kredyt gotowkowy nie jest kredytem hipotecznym. Kredyt gotowkowy dostajemu bez okreslania celu.
Nie sadze, by otrzymanie 50.000 bylo tak latwe jak spluniecie.
Spodziewalambym sie zapytania banku o forme zabezpiecznia kredytu.

Mysle, ze mozna rowniez spodziewac sie zawezenia dlugosci splaty kredytu do dliugosci trwania kontraktu.

Jednakze wiedze swoja opieram jedynie na znajomosci polskich procedur bankowych.

nie wiem czemu mieszasz zwykły kredyt gotówkowy z hipotecznym........
po drugie nie wiem skąd masz te informacje,wsumie nic nie zapisałaś.....


wiec tak jak pisałem po umowie, i wlasnych dokumentach 50 tys nie jest problemem.problem zaczyna się jak ktoś się stara o wyższą kwotę.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Kredyt.
« Odpowiedź #4 dnia: 06 Maj 2008, 21:11:05 »
Løbetid: 12 måneder. - czas
Ydelse pr. måned før skat: 4.943,78 kr. - rata miesieczna
Ydelse det første år pr. måned efter skat: 4.770,47 kr. - pierwsza rata
Skattesats: 32,80% - chyba odpis podatkowy???
Pålydende rente: 13,75% - oprocentowanie faktyczne
Nominel årlig rente: 14,48% - oprocentowanie nominalne
Årlige omkostninger i procent: 19,23 - roczny koszt

Lånet er forhøjet med oprettelsesomkostningerne,
så du får udbetalt det beløb, du har indtastet.
Med oprettelsesomkostninger er lånet: 51.010,10 kr.   


Løbetid: 24 måneder.
Ydelse pr. måned før skat: 2.471,89 kr.
Ydelse det første år pr. måned efter skat: 2.284,32 kr.
Skattesats: 32,80%
Pålydende rente: 13,75%
Nominel årlig rente: 14,48%
Årlige omkostninger i procent: 16,83

Lånet er forhøjet med oprettelsesomkostningerne,
så du får udbetalt det beløb, du har indtastet.
Med oprettelsesomkostninger er lånet: 51.010,10 kr.   

 

Tu masz przykladowe oprocentowanie gotowkowe w Nordei.
A tu masz link, jakbys chcial sobie pokombinowac z rata: http://www.nordea.dk/Privat/L%c3%a5n%2bog%2bkredit/Regnemaskiner/37312.html
Masz do wyboru: pierwsze to kredyt konsupcyjny, drugi mieszkaniowy, trzeci nie wiem, czwarty samochodowy



[Dodane: 06 Maj  2008, 21:06:16]

Sikkerhed og kaution
Mange lån ydes mod sikkerhed i form af pant, kaution eller andet. Du kan læse om de mest almindelige måder at stille sikkerhed på her.

Pant
Du kan stille sikkerhed i form af pant fra dig selv eller en anden person: Pantsætter.
Panthaveren er den, der har sikkerhed i pantet, fx banken. Der er forskellige slags pant. De mest almindelige er håndpant og underpant.

 
Håndpant
Håndpant betyder, at pantsætter ikke råder fysisk over det pantsatte, og bruges i forbindelse med pantsætning af fx værdipapirer.
Underpant
Med underpant råder du over det pantsatte, men der er tinglyst et pantebrev som sikkerhed for lånet, fx et ejerpantebrev i din bolig eller i din bil. Ejerpantebreve i fast ejendom registreres på dommerkontoret i den retskreds, hvor ejendommen ligger. Ejerpantebreve i bil, motorcykel, campingvogn o.l. registreres i et landsdækkende register, Bilbogen.

Ejerpantebreve i andre ting (løsørepantebreve) registreres i et lignende register, Personbogen. Pantebrevet ligger fysisk hos panthaveren. Alle registre er offentligt tilgængelige.

Hvis en låntager ikke overholder sine forpligtelser, kan panthaveren kræve, at det pantsatte bliver solgt, og har krav på de penge, salget indbringer. Hvis det pantsatte - fx en bil - kan sælges for mere, end der skyldes, får låntager overskuddet. Men er der tale om en underskudsforretning, kan der stadig rejses krav om tilbagebetaling af det resterende beløb.


Er du gift eller samlevende, kan du eller din ægtefælle/samlever ikke pantsætte jeres fælles bolig, medmindre I begge skriver under.

Kaution
Kautionerer du for et lån, skal du betale gælden, hvis den, der har lånt pengene, ikke betaler. Det kan altså være en betydelig forpligtelse, du påtager dig.

Banken skal oplyse om låntagers økonomi, bl.a. med seneste årsopgørelse fra skattevæsenet og seneste 3 måneders lønsedler.


Låneforsikring
 
I Nordea kan du købe en særlig forsikring, der sikrer tilbagebetaling af lånet i tilfælde af dødsfald eller invaliditet. Låneforsikringen kan være en stor fordel for en kautionist og for to, som er fælles om et lån, hvis uheldet er ude.

 

 

A tu prosze o tym, ze mozliwe jest poproszenie o zabezpieczenie kredytu:
w postaci poreczenia, zastawu bankowego na nieruchomosci lub ruchomosci, lub ubezpieczenie kredytu.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline picardi

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
Odp: Kredyt.
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Sie 2008, 20:30:05 »
Witam serdecznie.
Właśnie jestem na etapie szukania kredytu ale pierwsza sprawa jaka mnie stopuje i nie wiem co z tym zrobic to jest podanie literki i numeru z karty " Opholdstilladelse " - a ja mam ale po nowych przepisach z tego roku " EU - OPHOLD " gdzie owszem jest tabelka ale nie mam literki. Jak do tego podchodzą kredytodawcy ? Może ktoś z was brał kredyt będąc w podobnej sytuacji do mojej ? Jak się zabrać do tego żeby otrzymać kredyt albo gotówkowy albo na samochód bo głównie o to mi chodzi.
Pozdrawiam.



ZAPRASZAM DO ROZMÓW NA CZACIE CODZIENNIE OD 20.00

Offline martuchnam

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 30
  • Wiadomości: 428
  • Reputacja: +16/-38
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kredyt.
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Sie 2008, 07:19:37 »
czesc.najlepiej zrobisz pytajac o kredyt w swoim banku.ja na swoim przykladzie moge ci powiedziec ze trzeba przynajmniej miec konto pol roku z regularnymi wplywami oraz odprowadzaniem podatku do skat.tak mnie poinformowano w banku. :)
Jestem jaka jestem! Nie dbam o opinie ludzi mi obcych. Sama wyznaczam sobie cele, do których  dąże. Potrafie byc nieznosna. Chcialabym móc wszystko. Pragne walczyc o swoje do konca. Milcze, kiedy cierpie. Zamykam drzwi, kiedy chce byc sama. Zawsze sie smieje. Zaluje kilku niepotrzebnych slów.

poloniainfo.dk

Odp: Kredyt.
« Odpowiedź #6 dnia: 08 Sie 2008, 07:19:37 »

Offline patsy

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 107
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Kredyt.
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Sie 2008, 09:12:56 »
a ja się tak zastanawiam czy wystarczy tylko posiadanie konta i płacenie podatku?czy nie trzeba mieć też przeniesionego tzw"centrum ineresów"  z Polski do Danii?

Offline picardi

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
Odp: Kredyt.
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Sie 2008, 17:02:38 »
Witam.
Dzieki za odpowiedzi. Tak nadmienie - dzisiaj dzwoniłem do firmy która daje kredyty na samochód i pan miał zagwostke i powiedział, że za 15 minut oddzwoni. Zajęło mu to 2 godzinki ale uzyskałem odpowiedź, że niestety mając Eu-ophold nie moge dostać kredytu ponieważ jeżeli strace prace to musze wyjechać do polski za jakiś czas a to ich nie zadowala bo kto będzie spłacał. Żadne tłumaczenia nic nie dały. Nie i już ( z drugiej strony jakoś się zabezpieczają ) ale czy mając "Opholdstilladelse" nie można opuścic danii ? No ale to już ich decyzja. W poniedziałek do banku i zobaczymy co i jak pódzie.
martuchnam powiedz w jakim banku pytałaś ??
Pozdrawiam



ZAPRASZAM DO ROZMÓW NA CZACIE CODZIENNIE OD 20.00

Offline willy

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 90
  • Wiadomości: 1622
  • Reputacja: +37/-31
  • Płeć: Mężczyzna
  • JMP $E477
    • Status GG
Odp: Kredyt.
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Sie 2008, 18:25:38 »
Mam wrażenie że chodziło o to że stracisz źródło dochodu a nie że wyjedziesz (chociaż z tym się to wiąże)
"Broń jest narzędziem strachu.
Nie przystoi Mędrcowi."

stereo

  • Gość
Odp: Kredyt.
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Sie 2008, 01:54:41 »
Nie ma tak latwo..pracuje w Danii juz drugi rok, mam umowe na stale, wszelkie wymagane prawem dokumenty (zolta karta, CPR) i place juz 38% podatku a mila Pani w placowce Nordeii z rozbrajajacym usmiechem oznajmila mi, ze dopoki nie mam prawa stalego pobytu tutaj, to moge zapomniec nawet o zwyklym Dankorcie, nie mowiac nawet o 5tys jakiejkolwiek porzyczki

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Kredyt.
« Odpowiedź #11 dnia: 09 Sie 2008, 16:44:35 »
No coz....
Znajac prawo bankowe i procedury, pisalam o tym od poczatku, ze wcale nie jest tak latwo i wcale banki nie padaja na kolana.
Ale, jak zwykle zostalam posadzona o rzucanie klod pod nogi rodakom.

Prosze nie zrozumcie mnie zle, ale mam drobna satysfacje, szczerze mowiac > :) az mi sie pod palce cisnie "a nie mowilam"..
Moze w przyszlosci racjonalne argumenty przestana byc w koncu postrzegane jako klody, czy zlorzeczenie.

Coz moge doradzic?
Sprobujcie w mniejszych bankach, co prawda oprocentowanie bedzie wyzsze, ale moze byc jakas szansa.
Oprocentowanie jest zawsze wyzsze, w przypadku kredytow wysokiego ryzyka, a z takie sa uznawane kredyty dla osob nie mieszkajacych tu na stale.
Mniejsze banki moga byc jednak Wami zainteresowane, poniewaz zalezy im na kazdym kliencie.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline picardi

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
Odp: Kredyt.
« Odpowiedź #12 dnia: 09 Sie 2008, 20:37:31 »
Witam.

Do " stereo " - Jestem w dk ok. roku i mam Dankort.

I tutaj w tym momencie powtórnie nasuwa mi się myśl i stwierdzenie, że co urząd, co jaka kolwiek instytucja to podchodzą inaczej do każdego. Strasznie mocno jest to wszystko zróżnicowane bo podobne osoby o tych samych cechach (dokumenty, czas w dani itd) a inna osoba obsługująca i od razu inne wymogi i inny rezultat załatwiania takiej samej sprawy. Dziwne jak dla mnie ale cóż.
Mirra może podpowiedz jakie banki masz na myśli.
Pozdrawiam






ZAPRASZAM DO ROZMÓW NA CZACIE CODZIENNIE OD 20.00






No i byłem dzisiaj w banku, a co usłyszałem - pan powiedział, że jak będe miał duński paszport to wtedy mi pomoże a tak to niestety ale nic z tego. Skończyły mi się pomysły.
Mirra co z tymi bankami ??
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 14 Sie 2008, 18:49:25 wysłana przez picardi »

Offline szuba_pl

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
    • Pomoc techniczna
Odp: Kredyt.
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Sie 2008, 09:53:42 »
Witam!
Też coś wiem na ten temat, znaczy obsługi przez różnych ludzi. Mianowicie zapytałem w Nordei co trzeba mieć na Dankorta i dowiedziałem się że trzeba mieć rok konto i regularne wpływy. I to usłyszałem od pewniej Pani. Krótko po tym złożyłem wniosek przez Netbank o w/w kartę i przyszedł wypełniony wniosek pocztą który miałem podpisać i odesłać żeby kartę otrzymać. Tak też zrobiłem i kartę mam. Żeby było śmieszniej to pod listem który otrzymałem pocztą podpisała się wcześniej wymieniona Pani z banku he he internet czyni cuda!!!


A zapomniałem dodać jestem w Danii pół roku
« Ostatnia zmiana: 16 Sie 2008, 21:40:19 wysłana przez szuba_pl »

Offline willy

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 90
  • Wiadomości: 1622
  • Reputacja: +37/-31
  • Płeć: Mężczyzna
  • JMP $E477
    • Status GG
Odp: Kredyt.
« Odpowiedź #14 dnia: 15 Sie 2008, 12:36:24 »
Jest jeszcze jeden 'drobny' szczegol ktory otwiera droge do miedzy innymi do DanKort i kredytow.

Trzeba w banku rozmawiac po Dunsku, nawet byle jak byle po Dunsku.
"Broń jest narzędziem strachu.
Nie przystoi Mędrcowi."

poloniainfo.dk

Odp: Kredyt.
« Odpowiedź #14 dnia: 15 Sie 2008, 12:36:24 »

 

Kredyt hipoteczny w Polsce, a rekomendacja KNF.

Zaczęty przez TmkGzlkDział Hydepark

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 7231
Ostatnia wiadomość 16 Paź 2015, 19:35:01
wysłana przez aneczka.k
samochod -kredyt-przerejstrowanie

Zaczęty przez anka84Dział Hydepark

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 4384
Ostatnia wiadomość 04 Sty 2008, 21:45:16
wysłana przez Jomir
Kredyt mieszkaniowy

Zaczęty przez eni1976Dział Podatki

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3470
Ostatnia wiadomość 08 Mar 2010, 10:04:59
wysłana przez eni1976
Kredyt na dom

Zaczęty przez jayjayDział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4036
Ostatnia wiadomość 10 Lip 2014, 08:24:38
wysłana przez Jomir
kredyt

Zaczęty przez kredytDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 2637
Ostatnia wiadomość 08 Kwi 2009, 11:40:54
wysłana przez Svaria