poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Autem Do Danii  (Przeczytany 24735 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Alan

  • Gość
Autem Do Danii
« dnia: 01 Lip 2006, 22:52:23 »
Wybieram się w sierpniu do Danii dokładnie do Odense i z tego powodu mam pytanie jak najłatwiej, najprościej (wiem że to nie zawsze idzie w parze!) dostać się do Odense?
Granicę będę przekraczał prawdopodobnie we Frankfurcie,a potem na Berlin, Hamburg, Flensburg, Odense.
A może do Rostocku promem do Gedser i dalej do Odense, ale przez most!
A może z Kiel jakis prom na Fionie, ale czy warto?
Troche zaoszczędzę drogi ale zapłace za prom!
A może ktoś ma inną propozycję, może ktoś częściej jeździ do Odense i zna jakąś fajną drogę?

Aha moje auto to posuwa tak max. 120km/h, ale częściej ok. 100km/h.
Bo chyba najtaniej to jednak cały czas autem bez promów!
Bardzo proszę o jakieś podpowiedzi!Za każdą będę wdzięczny!
Nara!

Offline GoTTie

  • Przyjaciel Portalu
  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +19/-6
Odp:Autem Do Danii
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Lip 2006, 15:42:25 »
Sam czesto jezdze autem do Odense, najtaniej i najprosciej jest jechac przez Niemcy, nie bawic sie w zadne promy itp. Teraz zaleznie czy jedziesz z Polski polnocnej czy srodkowej, mozesz jechac polnocna autostrada lub tak jak napisales Berlin - Hamburg - Flensborg.

Osobiscie polecam te druga opcje, Z przejscia na Swiecku jedziesz na Berlin, potem kierujesz sie na Hamburg, nastepnie przez samym Hamburgiem masz zjazd nr 6. Na tym zjezdzie wskakujesz na droge B404 na Kiel i tam po pewnym czasie zmienia sie ona w autostrade i droge B205. Wyjedziesz za Hamburgiem i ominiesz to miasto. Hamburg nie ma obwodnicy, wiec warto. Potem to juz latwo, Flensborg, Kolding, Odense. Cala trasa od Swiecka do Odense (710km) zajmuje mi ok 6h. Jade szybko, fakt.

W Danii nie ma stacji gazu, wiec jesli tankujesz LPG, to we Flensborgu zaraz po wjezdzie do miasta po prawej stronie przy serwisie Renault masz stacje. To ostatnia mozliwosc by sie zatankowac.

Zycze powodzenia i do zobaczenia w Odense :)

Pozdrawiam

PS. Jesli nie masz dobrej mapy, to wejdz na www.viamichelin.com i tam wpisz trase Swiecko Odense a program rozrysuje ci to dokladnie tak jak napisalem wyzej. Drukujesz i jedziesz :)

Alan

  • Gość
Odp:Autem Do Danii
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Lip 2006, 19:57:15 »
Dzięki z pomoc!
Ja w necie używam www.map24.de też jest bardzo dobra!
Nara.

Alan

  • Gość
Odp:Autem Do Danii
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Sie 2006, 12:42:18 »
Pytanie (szczeg. do Gottie!) czy jadąc ze Świecka do Odense, autostradami (tak jak pokazuje trase www.viamichelin.com) to trafiam na autostrady płatne?
A jeżeli tak to które i jakie są przybliżone ceny dla samochodu osobowego?

Offline GoTTie

  • Przyjaciel Portalu
  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +19/-6
Odp:Autem Do Danii
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Sie 2006, 13:04:47 »
A2 jest platna, sa tam 3 bramki. Za kazda przejazd kosztuje 11zl. Autostrada jest warta tej kasy, bo zaoszczedzasz mase czas (szczegolnie jadac z centralenj Polski tj. Lodz, Wawa) Od niedawna otwary jest nowy odcinek (bez oplat) az do Strykowa, 15 km od Lodzi. Tak wiec wskakujac tam, wyjedziesz az w Nowym Tomyslu, 103 km od Swiecka.

Alan

  • Gość
Odp:Autem Do Danii
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Sie 2006, 18:34:07 »
Dzięki za odpowiedź! Wiem że A2 jest płatna!
Ja wjade na A2 tuż pod Poznaniem i kierunek do Nowego Tomyśla a dalej na Świecko, ale chodziło mi szczególnie o autostrady w Niemczech  i w Danii! Czy one są płatne, a jeżeli tak to które i +/- ile kosztuje przejazd!
Jade trasą którą pokazuje Viamichelin od Świecka do Odense.

Offline Grzegorz_Odense

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 605
  • Reputacja: +21/-1
Odp:Autem Do Danii
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Sie 2006, 23:08:30 »
.
W Danii autostrady sa bezplatne . W Niemczech dla samochodów osobowych tez . Inne placa ( np. mikrobusy ) .

poloniainfo.dk

Odp:Autem Do Danii
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Sie 2006, 23:08:30 »

Offline GoTTie

  • Przyjaciel Portalu
  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +19/-6
Odp:Autem Do Danii
« Odpowiedź #7 dnia: 03 Sie 2006, 08:15:38 »
Tj. mowi Grzegorz. Od Swiecka do Odense za free. Spokojna trasa, male remonty kolo Berlina i Hamburga, przejezdnie i bezpiecznie. Szerokosci i niech ci sie koleczka szczesliwie kreca :)

Anna

  • Gość
Odp:Autem Do Danii
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Sie 2006, 14:49:09 »
Witam.Mam takie male pytanko.Jestem kobieta zamierzam nie dlugo jeczac swoim autem do Danii,czy ta droga jest trudna troche boje sie,jestem z opolskiego.Anna

Offline GoTTie

  • Przyjaciel Portalu
  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +19/-6
Odp:Autem Do Danii
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Sie 2006, 15:56:24 »
Nie znam twoich mozliwosci Aniu, ale droga nie jest trudna. Przez Niemcy i Danie masz autostrady. Jedzie sie bezpiecznie i szybko. Najlepiej wyjechac rano, wczesniej dobrze sie wyspac i przyjedziesz na wieczor. Termos z kawa na droge to podstawa. Najtrudniej jest dojechac do granicy z Niemcami. Dalej to jak po sznurku.

Szerokosci i pozdrawiam.

Tomek

  • Gość
Odp:Autem Do Danii
« Odpowiedź #10 dnia: 14 Lis 2006, 21:17:25 »
Witam. Mam pytanko. Jadąc z Odense do Kopenhagi jest tam takie cos na wodzie (zazywane mostem) :) Orientuje sie ktoś ile moze to \"coś\" kosztować? Druga sprawa: Jadac z Kopenhagi do Hamburga trzeba płynać promem. Ile on moze kosztowac?? Z góry dziekuje pozdrawiam z Hamburga Tomek

Offline GoTTie

  • Przyjaciel Portalu
  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +19/-6
Odp:Autem Do Danii
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Lis 2006, 23:16:22 »
Most zwany StoreBaelt kosztuje w zaleznosci czym jedziesz. Pelen cennik po angielsku masz tu: http://www.storebaelt.dk/kollage/english

Co do promu Hamburg - Kopenhaga to nie slyszalem o czyms takim, ale jedynie co mi przychodzi do glowy to prom Gedser-Rostock. Najszybciej jednak autostrada przez Kolding.

Tomek

  • Gość
Odp:Autem Do Danii
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Lis 2006, 02:58:27 »
Taką możliwośc też rozważałem :) Pisząc o pormie z Hamburga do Kopenhagi miałem na mysli prom miedzy Schleswig-Holstein, a Lolland, ale to niewazne zdecydowałem sie raczej na opcje z autostrada przez Kolding, dziekuje bardzo za szybka odpowiedz :):)Pozdrawiam

Tomek

  • Gość
Odp:Autem Do Danii
« Odpowiedź #13 dnia: 15 Lis 2006, 03:02:40 »
A ten cennik to dokładnie to czego szukałem tylko nie wiedziałem jak sie ten most nazywa dzieki wielkie :)

Tomek

  • Gość
Odp:Autem Do Danii
« Odpowiedź #14 dnia: 15 Lis 2006, 03:16:06 »
A jeszcze do tego połaczenia promewego to zdaje mi sie ze znalazłem i jest to Puttgarden - Rødby Færge pewien nie jestem bo niezabardzo sie w tym orientuje :) a i cennik znalazłem na stronie/www.scandlines.de/en/passage/prices/main.htm
zreszta sa tam wszystkie połączenia tego przewoźnika, ale jak juz spojrzałem na cene i pomyslałem o czasie oczekiwania to jedyną słuszną drogą okazałą sie Twoja wskazówka - autostradą :) jeszcze raz dziekuje

poloniainfo.dk

Odp:Autem Do Danii
« Odpowiedź #14 dnia: 15 Lis 2006, 03:16:06 »

 

Urlop rodzicielski w Danii

Zaczęty przez RybkaWillegoDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 250970
Ostatnia wiadomość 10 Cze 2016, 20:01:31
wysłana przez aneczka.k
uczelnie w Danii?

Zaczęty przez Mateusz199Dział Edukacja

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 611
Ostatnia wiadomość 18 Kwi 2024, 10:49:09
wysłana przez Mateusz199
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 26950
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
Nastepny punkt do podniesienia naszej "popularnosci" w Danii...

Zaczęty przez MartynaMDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 33264
Ostatnia wiadomość 16 Cze 2014, 17:07:43
wysłana przez natalaa
tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 30303
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand