Ogólne > Hydepark

dunski savoir-vivre

<< < (2/28) > >>

piatka:
Jesli spotkacie sie wogrodzie przed domem, napewno sie uciesza, jak zaproponujesz im piwo, jesli bedzie polskie, tym bardziej, choc napewno na "tyskie", powiedza, er det tyske?

Klingon:
Nigdy nie odwiedza sie ludzi bez uprzedniego umowienia, dlatego odwiedziny z ciastem odpadaja.


--- Cytat: piatka w 09 Maj 2008, 22:29:26 ---Jesli spotkacie sie wogrodzie przed domem, napewno sie uciesza, jak zaproponujesz im piwo ..
--- Koniec cytatu ---
Zgadzam sie. Nie zoobowiazujace spotkanie przed domem na piwo lub dwa (ewentualnie grill) to dobry pomysl. Nidgy pijanstwo.

Dunczycy sa zyczliwi ale nie "nadskakuja" gosciom tak jak Polacy. :)
Sa tez bardzej formalni, np. nie opowiadaja o swoich chorobach. ;D

Dodam ze co roku jesienia jest powtorzenie na DR satyrycznej serii Tjek på traditionerne, gdzie nasmiewaja sie z dunskich tradycji. Z tego co pamietam to z sasiadem rozmawia sie przez zywoplot, chyba ze po wielu latach dobrze sie go zna, to mozna porozmawiac w bryggers (pomieszczenie gospodarcze). ;D

marecki:
Teraz  jestem   juz  w domu   , ja  juz  wiem  co mam   robic   ale  takie  glupie  pytanie      moze sie  i innym  przydac  . Szukalem   mam sporo doswiadczenie  w  pracy z   Dunczykami  ale  bliskie  sasiedztwo  tak naprawde    bez  obstawy   ,   no coz  mialem  obawy 

roga:
I jeszcze dodam tylko: nie opowiadaj calego swojego "zyciorysu" i historii Polski. Utrzymuj zyczliwy dystans, a rozmowe prowadz na lekkie i niezobowiazujacy tematy.

Jomir:
Pytanie wcale nie glupie... niby kultura taka sama... a jednak sa drobe roznice, niby drobne, a na granicy obrazy goscie... jak na przyklad z ta kawa...

My mielismy podobna wpadke na slubie :)
Oczywiscie pierwszy taniec ) czyli walc...
Grajek chcial byc uprzejmy, wiec nawet znalaz typoy dunski walc weselny...
Walc zabrzmial... i znow glupie miny gosci.... bo u nich tego walca gra sie na zakonczenie wesla, jako ostatni taniec.... :)

Ja po prostu kwestie oficjalnych przyjec i menu zostawilam mezowi... maz gotuje, serwuje, ja zasuwam tylko na zmywaku  ;D i mam problem z glowy :)
hihi... wlasnie maz robi tort urodzinowy dla corki  ;D

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej