poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Ustawienie anteny polsatu  (Przeczytany 91227 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jasiu

  • Gość
Ustawienie anteny polsatu
« dnia: 10 Maj 2008, 13:17:10 »
Witam!

Czy zna ktos kogos lub sam wie jak prawidlowo zainstalowac antene cyfrowego polsatu, gdyz nie moge sobie z tym poradzic. Prosze o pomoc, moj telefon to 502 36 182

Offline malyszk

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ustawienie anteny polsatu
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Maj 2008, 14:52:09 »
Witam
Mam cyfrowy polstat w Danii, alr nieatety nie mogę ustawić.W Polsce powiedziano mi,że powninno działać, ale jeszcze nie miesli przypadku zwiazanego z Danią.W innych krajach działa.Może tylko ja mam problem< złe miejsce> W tym samym miejscu mam ustawiną satelitę na astrę i działa, a hotbird nie mogę znaleźć.

Offline kama

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 5
  • Wiadomości: 134
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ustawienie anteny polsatu
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Maj 2008, 15:03:13 »
A mi dziala, po znalezieniu sygnalu poprzez tak zwany miernik, odbieram swietnie polsat cyfrowy.

P.S.
W rozmowie telefonicznej z konsultatntem polsatu podal mi inne parametry, lecz niestety nie pamietam jakie.
Teraz odbieram na ustawieniach fabrycznych bez zmian parametrów, ale jak napisalam wyzej, najpierw szukalismy sygnalu, a gdy zlapalismy i mial odpowiednia moc nie zmienialam juz nic.
Byc moze nalezy najpierw sprawdzic poziom sygnalu.
POZDRAWIAM-kam

jasiu

  • Gość
Odp: Ustawienie anteny polsatu
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Maj 2008, 15:09:14 »
A mi dziala, po znalezieniu sygnalu poprzez tak zwany miernik, odbieram swietnie polsat cyfrowy.

P.S.
W rozmowie telefonicznej z konsultatntem polsatu podal mi inne parametry, lecz niestety nie pamietam jakie.
Teraz odbieram na ustawieniach fabrycznych bez zmian parametrów, ale jak napisalam wyzej, najpierw szukalismy sygnalu, a gdy zlapalismy i mial odpowiednia moc nie zmienialam juz nic.
Byc moze nalezy najpierw sprawdzic poziom sygnalu.
POZDRAWIAM-kam

A moglbys pozyczyc ten miernik sygnalu, albo napisz gdzie mozna go w kopenhadze kupic. Pozdrawiam

K3

  • Gość
Odp: Ustawienie anteny polsatu
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Maj 2008, 15:36:21 »
Byc moze nalezy najpierw sprawdzic poziom sygnalu.
POZDRAWIAM-kam

poziom sygnału możesz sprawdzić dopabuse, jak antena widzi satelitę....
i wtedy ewentualnie lekko skorygować ustawienia...

bo jak byś nie miała ustawionego satelity, a jakiś sygnał by był, to kto wie...nawet w SETI by się zdziwili  ;D ;D ;D

[Dodane: 10 Maj  2008, 15:35:49]

Witam!

Czy zna ktos kogos lub sam wie jak prawidlowo zainstalowac antene cyfrowego polsatu, gdyz nie moge sobie z tym poradzic. Prosze o pomoc, moj telefon to 502 36 182

Kopenhaga >> Polsta na Hotbird ??

Offline kama

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 5
  • Wiadomości: 134
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ustawienie anteny polsatu
« Odpowiedź #5 dnia: 10 Maj 2008, 15:49:53 »
K3 antena nie byla przymocowana do podloza gdy mierzylismy miernikiem sile sygnalu, trzymalam ja w reku a maz sprawdzal sile sygnalu na mierniku i na dekoderze (caly czas byl podlaczony), poniewaz, pierwsza proba po przymocowaniu a potem mierzeniu okazala sie fisakiem i poza dodatkowymi 4 dziurami nic nam nie zostalo po tej probie.
Ale to jest sposob w jaki my montowalismy, i byl skuteczny, dodam, ze mieszkam w Arhus, w bloku na parterze.
Miernik kupilismy w Bauhaus-ie, wiec moze tam kup.
Niewiem czy to jest wazne, bo nie znam sie na tym fachowo a jedynie opsuje MOJ SPOSOB MONTOWANIA SATELITY POLSATU, dekoder byl caly czas podlaczony do anteny, nawet zanim znlalezlismy sygnal.

POZDRAWIAM-kama

K3

  • Gość
Odp: Ustawienie anteny polsatu
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Maj 2008, 15:53:19 »
Dobra, to skoro to Cph, to antena powinna byc ustawiona tak:

Azymut: 179.49° -czyli antena patrzy na południe, o 0,5° przesunięta w lewo
Kąt elewacji: 26.63° - czyli kąt, pod którym antena patrzy w niebo.... z tyłu przy jej mocowaniu powinieneś mieć taka podziałkę
Skos LNB (Skew): -0.29° - czyli kąt przekrzywienia konwertera... na jago uchwycie też będziesz miał podziałkę... przekrzywiasz o 0,3° w lewo

to potrzebne parametry...

[Dodane: 10 Maj  2008, 15:50:03]

K3 antena nie byla przymocowana do podloza gdy mierzylismy miernikiem sile sygnalu, trzymalam ja w reku a maz sprawdzal sile sygnalu na mierniku i na dekoderze (caly czas byl podlaczony), poniewaz, pierwsza proba po przymocowaniu a potem mierzeniu okazala sie fisakiem i poza dodatkowymi 4 dziurami nic nam nie zostalo po tej probie.
Ale to jest sposob w jaki my montowalismy, i byl skuteczny, dodam, ze mieszkam w Arhus, w bloku na parterze.
Miernik kupilismy w Bauhaus-ie, wiec moze tam kup.
Niewiem czy to jest wazne, bo nie znam sie na tym fachowo a jedynie opsuje MOJ SPOSOB MONTOWANIA SATELITY POLSATU, dekoder byl caly czas podlaczony do anteny, nawet zanim znlalezlismy sygnal.

POZDRAWIAM-kama

miernik służy do określenia sygnału danego satelity, w momencie kiedy już antena patrzy w "okolice" satelity
jeśli wycelujesz antenę na północ, gdzie satelit brak, to albo będzie zero na mierniku, albo UFO ;D
a dekoder tez posiada miernik siły sygnału, tyle, ze miernik jest bardziej poręczny, i można ustawiać nim antenę mając sama czaszę tylko...

poloniainfo.dk

Odp: Ustawienie anteny polsatu
« Odpowiedź #6 dnia: 10 Maj 2008, 15:53:19 »

Offline kama

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 5
  • Wiadomości: 134
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ustawienie anteny polsatu
« Odpowiedź #7 dnia: 10 Maj 2008, 16:22:16 »
K3 wiem, ze masz wiedze wieksza ode mnie w tej dziedzinie i nie podwazam jej.
Opisalam jak wygladalo to w moim przypadku, nie dodalam, ze przy pierwszej probie byla ustawiona na wschod (tak jak i teraz) lecz nie lapala nic, oczywiscie ze nie "celowalam" w kosmos np. polnoc :D :D :D ;, akurat to wiedzialam w jaki kierunku powinnam szukac sygnalu i montowac gdy juz byl sygnal i pole z moca sygnalu na dekoderze zabarwilo sie na zielono ;) ;) ;)

POZDRAWIAM-kama

Offline maurycy

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Ustawienie anteny polsatu
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Maj 2008, 20:15:03 »
hej witaj taki miernik mozesz kupic w dowolnym sklepie z elektronika nie kosztuje duzo okolo 100 koron  ja mam polsat w danii i dziala bez zarzutu pozdrawiam

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ustawienie anteny polsatu
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Maj 2008, 10:50:02 »
zapytam bo chciałbym coś nabyc. Co polecacie cyfrowy polsat czy cyfrową platformę TVN. Jaka różnica w cenie i ilości dostepnych programów oraz ilość opcji do wyboru.


Dzięki za odp.

Offline kama

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 5
  • Wiadomości: 134
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Ustawienie anteny polsatu
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Maj 2008, 11:03:10 »
http://n.pl/oferta.html#
http://www.cyfrowypolsat.pl/telewizja-cyfrowa/oferta/oferta-tv.html

Vera,
moze sam najlepiej sprawdz co proponuje dana telewizja, trudno wiedziec co Cie intereseuje, jakie pakiety itd, wysokosc abonamentu, itd.
Ja mam cyfrowy polsat, nie narzekam, pelen pakiet, abonament miesieczny 69 zł.
Z tego co pamietam, ale nie jestem pewna czy nadal tak jest, telewizja N, daje mozliwosc doboru samemu kanałów, ale pewności nie mam, więc może sam zobacz co oferuja, linki masz wyzej ;) ;) ;)
POZDRAWIAM-kama

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ustawienie anteny polsatu
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Maj 2008, 14:22:06 »
dzięki za linki, zerkne na nie dzisiaj napewno. Z tego co się zoorientowałem to polsat cyfrowy daje wiekszą ilość kanałów za podobną cene. Pomijam fakt co kogo intresuje. Mrugnięcie

dzięki za linki, zerkne na nie dzisiaj napewno. Z tego co się zoorientowałem to polsat cyfrowy daje wiekszą ilość kanałów za podobną cene. Pomijam fakt co kogo intresuje.  ;)

właśnie porównuje i polsat wypada znacznie lepiej.....


dzieki

Offline willy

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 90
  • Wiadomości: 1622
  • Reputacja: +37/-31
  • Płeć: Mężczyzna
  • JMP $E477
    • Status GG
Odp: Ustawienie anteny polsatu
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Maj 2008, 15:10:59 »
To moze nieco zboczenie (hobby), ale Polsat oferuje najnizsza jakosc ... jak na jakosci Ci nie zalezy (o ile jestes w stanie to rozroznic ;p) to wiecej zastrzezen nie mam.
"Broń jest narzędziem strachu.
Nie przystoi Mędrcowi."

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Ustawienie anteny polsatu
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Maj 2008, 16:02:42 »
a co ta lepsza jakość mi da?? raczej nic, min tam styknie jak raz na jakis czas cośmobejrze bo i tak z czasem różnie ...

K3

  • Gość
Odp: Ustawienie anteny polsatu
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Maj 2008, 16:18:31 »
a co ta lepsza jakość mi da?? raczej nic, min tam styknie jak raz na jakis czas cośmobejrze bo i tak z czasem różnie ...

przy tej lepszej jakości czasami cos widać... ;D

poloniainfo.dk

Odp: Ustawienie anteny polsatu
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Maj 2008, 16:18:31 »

 

Instalacja anteny!!Odense

Zaczęty przez Kiki27Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 7849
Ostatnia wiadomość 05 Sie 2011, 15:52:49
wysłana przez Kiki27
Pomoc do ustawienia anteny satelitarnej w Horsens.

Zaczęty przez TbesDział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 6290
Ostatnia wiadomość 20 Lut 2013, 14:51:12
wysłana przez ksieciuniu
Pytanie odnośnie anteny polskiej

Zaczęty przez slabanDział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4719
Ostatnia wiadomość 07 Sie 2011, 12:44:27
wysłana przez leo1
Anteny satelitarne

Zaczęty przez asiorekonaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 2816
Ostatnia wiadomość 19 Wrz 2011, 18:05:21
wysłana przez czysio
ustawienie cyfry+

Zaczęty przez mario40Dział Odense

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3675
Ostatnia wiadomość 22 Lis 2010, 13:30:02
wysłana przez mario40