poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: praca oraz ceny w danii  (Przeczytany 19704 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

K3

  • Gość
Odp: praca oraz ceny w danii
« Odpowiedź #15 dnia: 20 Maj 2008, 00:43:33 »
ktore ledwo wyjechaly z ojczystego kraju i wstydza sie swojej narodowosci,szydzac z niej.

wiesz, jakoś nie odczuwam jakiejkolwiek więzi z osobami rzucającymi k..ami w sklepie na prawo i lewo, zainteresowanymi tylko i wyłącznie jak najtańszym piwem i mającym za jedyną rozrywkę weekendową "skucie się"....


a niestety, takie osoby często budują wizerunek Polski wśród Duńczyków....

Offline Svaria

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: praca oraz ceny w danii
« Odpowiedź #16 dnia: 20 Maj 2008, 07:38:41 »
Firemann

Fajki wez ze soba, tutaj Marlboro / Prince kosztuja 32 DKK co daje okolo 16 PLN za paczke, poza tym smierdza i drapia w gardlo.

Wodka - wez ze soba bo w Danii nie ma wodki.
Sa lekkie podroby typu Smirnoff po okolo 100-130 DKK ale jak jzu wspomnailem to nie ma podskoku do polskiego Smirnoffa i ogolnie do wodki. Najtansze prawie-wodki kupisz w Aldim / Liedlu po okolo 60 DKK ale wypic to to juz jest wyzwanie.
Jedyna wodka ktora w Danii stoi na poziomie to tzw Snaps i jego odmiany, zazwyczaj jest to wodka smakowa z intensywnym smakiem kminku, anyzu etc. Cena od okolo 75 DKK. Jest naprawde dobra niemniej jednak nei kazdemu smakuje.
Czasmai mozna gdzies znalezc polska Wyborowa eksportowa ktora jak przystalo na prozadnego producenta smakuje naprawde genialnie (co tu sie dziwic - polska :)), cena nei jest wysoka i nie jest niska.

Z browarem jest tak samo - wez z Polski bo zwykle dunskie piwo to woda moczopedna, a tanie sikacze to jzu wogole tragedia. Owszem jest dobre piwo w Danii (pochodzi z mikro browarow) ale neisttey za nei trzeba z reguly zplacic naprawde duzo.

Zywnosc - dobrej jakosci kosztuje o wiel ewiecej niz w Polsce, lecz w sklepach typu Liedl / Aldi / Netto bedziesz w stanie kupic wiele prodoktow nisko jakosciowo (naprawde bardzo nisko) za przystepna cene. Wez ze soba na poczatek chleb bo Dunczycy nie wiedza jak sie wypieka chleb przenno-zytni. Maja owszem bardzo dobry chleb czarny ale nie kazdy Polak go lubi. Inne polskie produkty ktorych w Danii nei kupisz (a takich jest masa bo dunczycy w przeciwienstwie do Szwedow sa zamknieci na poznawanie nowych smakow) mysle ze tylko ze wzgledu na koszty powiniennes wziac ze soba gdyz w ciagu dwoch miesiecy napewnio nie zatesknisz az tak bardzo za normalna zywnoscia z Polski

Co do zwolnien z podatku to ci nei pomoge bo nigdy nei pracowalem sezonowo ale do tych ktorzy maja jakies pretensje do czlowieka ze sie spytal o podatki - nie badzcie tacy swieci bo jestem pewien na bank ze kazdy z was kombinuje jakby tu otrzymac jak najwieksze ulgi. Dunczycy robia doklandie tak samo. Ja rowniez bym robil wsyztsko by zminimalizowac podatek skoro przybywam tylko na 2 miesiace.

Co do pytan dotyczacych formalnosci zwiazanych z podjeciem pracy - tak samo, ten temat nei nalezy do mojej mocnej strony wiec nawet nei bede staral sie odpowiedziec.

I nie martw sie Firemann pdoejsciem wiekszosci ludzi na tym forum, na szczescie sa tu jescze tacy ktorzy staraja sie odpowiedziec na pytanei a nie wypowiedziec sie na temat wszystkiego tylko nie udzielic odpowiedzi :)

PS do was wszystkich pieniaczy - ALKOHOL jest dla ludzi i to od czlowieka zalezy jak si epo nim zahcowuej !!! A ze wy utozsamiacie wodke ze zlem to jzu nie jest moja wina. Popatrzcie jak Dunczycy sie upijaja i jak sie zezwierzecaja przy tym tracac wszlekie normy. O tym jzu byla mowa w innym watku wiec nei bede sie rozpisywac.

Z powazaniem

Svaria
Nie ten morduje naród, kto go zabija, lecz ten, kto go demoralizuje - Arystoteles

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: praca oraz ceny w danii
« Odpowiedź #17 dnia: 20 Maj 2008, 08:49:04 »
Svario,  nie podoba mi sie nazwaniem mnie pieniaczem.
Sorry, ale jesli ktos jedzie do pracy na trzy miesiace i najwazniejasza dla niego jest cena wodki. To jest to dla mnie jednoznaczne z alkoholizmem.
Trzy miesiace, to chyba nie jest jakis dlugi czas by mozna nie bylo wytrzymac bez ukochanej gorzalki??? Czyz nie???
A jezeli juz, zakup jakiejs pojedynczej flaszeczki, nie powinien byc problemem.
Skoro cena jest problemem, to mniemam, ze nie chodzi tu o jedna flaszeczke...

I mnie sie to nie podoba i takim osobom nie chce pomagac, bo one tu przyjezdzaja na jakis czas, a ich opinia ciazy na nas. Mieszkajacych tu na stale. 
Ja chce mowic, ze jestem Polka z podniesiona glowa, a poki co obcokrajowcy na calym swiecie znaja dwa polskie slowa: "ku"wa" i "wodka", a niedlugo pojawi sie nowy frazeologizm "pic jak Polak".

Sorry, ja wysiadam. Nie powstrzymam proceesu, nie zabronie przyjazdu, ale chociaz nie pomoge i wyszydze.
Bo zle stereotypy powielaja sie wlasnie dzieki aprobacie spolecznej. Ja nie aprobuje!!!
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Klingon

  • Gość
Odp: praca oraz ceny w danii
« Odpowiedź #18 dnia: 20 Maj 2008, 09:13:44 »
.. do tych ktorzy maja jakies pretensje do czlowieka ze sie spytal o podatki - nie badzcie tacy swieci bo jestem pewien na bank ze kazdy z was kombinuje jakby tu otrzymac jak najwieksze ulgi.
Kto mial pretensje o podatki? Mysle ze odpowiedzialem Fireman rzeczowo. :)

Popatrzcie jak Dunczycy sie upijaja i jak sie zezwierzecaja przy tym tracac wszlekie normy.
Niewiele wiesz o Danii i Dunczykach.

Offline Svaria

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: praca oraz ceny w danii
« Odpowiedź #19 dnia: 20 Maj 2008, 09:20:48 »
Cytuj (zaznaczone)
Sorry, ale jesli ktos jedzie do pracy na trzy miesiace i najwazniejasza dla niego jest cena wodki. To jest to dla mnie jednoznaczne z alkoholizmem.
Nie prawda. Ja widze to w inny sposob - wakacje, urlop, zabawa wiec logiczne ze i temu bedzie towarzyszyc alkohol i uwirz mi studiowalem w Danii i obserwowalem zachowanie dunczykow, austryjakow, francuzow czy hiszpanow - my przy nich to anioly jestesmy. Problem polega na tym ze tamci wsyzscy wola pic szmule a my wybieramy czysty i relatywnie najmneij neibezpeiczny dla organizmu alkohol, ktorego nazwa sie wsyztskim "prawym tego swiata" zle kojarzy. Ba dodam ze tamci wsyzsyc zachowywali sie pod wplywem alkoholu wlasnie jak banda ludzi o zerowym poziomie kultury.

Powtorze - Alkohol jest dla ludzi. A to czy kogos zezwierzeca zalezy wylacznie od czlowieka.

Jezeli obraza cie slowo pienaicz to moge zamienic je na krzykacz aczkolwiek nie znam innego slowa oddajacego wdg mnie charakter w jakim zostaly udzielone odpowiedzi przez niektore osoby.

Jezeli poczulas sie urazona to przepraszam. Nie mialem tego na mysli. Mam bardzo ubogi slownik wyrazow i wiele z nich urzywam zbyt dosadnie z prostej przyczyny ze nie potrafi ewybrac mniej razacego synonimu.

Co do stereotypow to Mirro powiem ci ze kiedy obcuje z malo inteligentnymi Dunczykami miedzy ktorymi slysze te stereotypy o Polsce i Polakach to wtedy wrecz celowo dostarczam im obraz jaki oni chca zobaczyc tylko po to by 5 min pozniej udowodnic im ze jest inaczej. Wierz jak im sie wteyd glupio robi ? To jest jeden z kolejnych sposobow (a wiele juz ich pdoalem) na aktywne lamanie stereotypow a nie bierne krytykowanie czlowieka za to tylko ze lubi wodke.

PS Tak Klingonie odpowiedziales rzeczowo. Adresowalem ta informacje do ludzi ktorzy negatywnie sie wypowiedzieli na prosbe o informacje.
PS2 Co wiem o DK i jej meiskzancach - Nie tobie jest to okreslic, dodam tylko ze sie mylisz. Ja sam nie wiem nawte w jaki sposob obrac kryterium wiedzy na temat jakiegos narodu. Czy kryterium bedzie czas, czy wnikliwa obserwacja wraz z analiza czy tez statystyka hmmmm ciezki orzech do zgryzienia.
PS3 Przecyztalem juz na tym forum miliony postow i naprawde nie moge sie nadziwic, dlaczego tak mocno wiele osob bronii dunczyko wnei dopuszczajac do krytykowania ich a jak wiele z tych samych osob przybija gwozd do trumny odnosni eopini o ich wlasnym narodzie - Polakach. Rozumiem wstyd za blaznow, zlodzieji etc ale nie ze tyko z tego powodu ludzie wyrzekaja sie wlasnego narodu a tak to odbieram. Czy wlasnie nie po to jestesmy my zeby zmieniac obrazj Polski w oczach Duncyzkow i lamac wszelkei stereotypy ?
Jedyne co pozostaje to Żal, Smutek i Przygnębienie ze wolimy wzajemnie obrzucac sie blotem zamiast pracowac wspolnei nad lepszym wizerunkeim naszej Ojczyzny

Z pwoazaniem

Svaria

« Ostatnia zmiana: 20 Maj 2008, 10:29:27 wysłana przez Svaria »
Nie ten morduje naród, kto go zabija, lecz ten, kto go demoralizuje - Arystoteles

Tula

  • Gość
Odp: praca oraz ceny w danii
« Odpowiedź #20 dnia: 20 Maj 2008, 13:07:11 »
niedlugo pojawi sie nowy frazeologizm "pic jak Polak".
We francuskim "ivre comme il polonais", czyli "pijany jak Polak" istnieje od mniej wiecej 300 lat.
Cytat: Svaria
Jedyne co pozostaje to zal, smutek i przygnębienie ze wolimy wzajemnie obrzucac sie blotem zamiast pracowac wspolnei nad lepszym wizerunkeim naszej Ojczyzny
Mozesz mi opowiedziec, jak widzisz wspolprace z ziomalami z NETTA, ktorych opisala Mirra?
Aha, jedyne obrzucanie blotem to w tym akurat watku uprawiasz Ty (fragmenty o zezwierzecaniu i upodlaniu sie Dunczykow) i Fireman:
Cytat: Fireman
Heh tak jak Slazacy, ktorzy uwazaja sie za rownoprawnych Niemcow.Tylko przekrocza granice i udaja ze jezyka polskiego nie znaja. Z tym, ze warto zwrocic uwage, iz takie osoby darzone sa zupelnym brakiem szacunku zarowno przez Polakow jak i ten drugi, niby 'rodzimy' narod.Chyba nie bez powodu z reszta. Sam pogardzam tym zdeprawowanym ludem, patrzac z gory i plujac na glowe.
Hamuj sie, wlasnie zlamales regulamin. Mamy tu jednego Slazaka z niemieckim i polskim paszportem i on jakos mowi w obu jezykach. W jego imieniu wypraszam sobie uwagi o zdeprawowanym narodzie, a Tobie radze zapoznanie sie z historia tego kawalka Polski, o ktorym jak widze masz mgliste pojecie.
« Ostatnia zmiana: 20 Maj 2008, 13:36:45 wysłana przez Tula »

Offline Svaria

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: praca oraz ceny w danii
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Maj 2008, 13:32:02 »
Widze ze znowu to co najwazniejsze nei zostalo zrozumiane ale coz tak juz pozotsanie. Tego sie juz naprawde prosciej nie da wytlumaczyc.

Cytuj (zaznaczone)
Aha, jedyne obrzucanie blotem to w tym akurat watku uprawiasz Ty (fragmenty o zezwierzecaniu i upodlaniu sie Dunczykow) i Fireman:

I na to odpowiedz:
Cytuj (zaznaczone)
Przecyztalem juz na tym forum miliony postow i naprawde nie moge sie nadziwic, dlaczego tak mocno wiele osob bronii dunczykow nie dopuszczajac do krytykowania ich a jak wiele z tych samych osob przybija gwozd do trumny odnosnie opini o ich wlasnym narodzie - Polakach
(...)
Cytuj (zaznaczone)
Jedyne co pozostaje to Żal, Smutek i Przygnębienie ze wolimy wzajemnie obrzucac sie blotem zamiast pracowac wspolnei nad lepszym wizerunkeim naszej Ojczyzny

I to by bylo na tyle, mam nadzieje ze widzisz logike odpowiedzi na twoje pytanie. Jak nie to trudno. Nie ma sensu szukac dziury w calym bo moje zdanie bylo jak najbardzije logiczne.

Cytuj (zaznaczone)
Mozesz mi opowiedziec, jak widzisz wspolprace z ziomalami z NETTA, ktorych opisala Mirra?

Nie widze. Bulwersuje sie pewno tak samo jak ty ale ja wiem ze przynajmniej moge zrobic to:
Cytuj (zaznaczone)
Co do stereotypow to Mirro powiem ci ze kiedy obcuje z malo inteligentnymi Dunczykami miedzy ktorymi slysze te stereotypy o Polsce i Polakach to wtedy wrecz celowo dostarczam im obraz jaki oni chca zobaczyc tylko po to by 5 min pozniej udowodnic im ze jest inaczej. Wierz jak im sie wteyd glupio robi ? To jest jeden z kolejnych sposobow (a wiele juz ich pdoalem) na aktywne lamanie stereotypow a nie bierne krytykowanie czlowieka za to tylko ze lubi wodke.
(Moglbym tutaj powklejac z moich innych postow inne przyklady ale nie mam na to czasu)

Czy naprawde trzeba napisac wszystko duzymi literami a moze z ogromnymi odstepami ze:
Zamiast sie podlizywac, cackac z dunczykami i przytakiwac im oj jak to wielu naszych rodakow wrzeszczy w sklepach i rzuca kur....ami, zamiast plakac na forum na ten temat wystarczy twardzo i jasno udowadniac, ze ci z Netto to tylko odsetek. Wlasnie wlasna postawa i milionami kontrprzykladow. I niehc mi nikt nei mowi ze tak si enie da bo ja tak caly czas postepuje i przynajmneij teraz dunczycy z mojego otoczenia maja chociaz odrobine pojecia o polskiej kulturze i obyczajach. Jestesmy goscmi w tym kraju ale mamy prawo do godnosci takei samo jak i nasi gospodarze, moze wiekszosci z was nie razi krytyka panstwa polskiego z powodu grupy rodakow z Netto ale ja uwazam ze to takze obraza mnie i uwlacza mojej godnosci jako Polakowi.

Wielokrotnie pisze tez pozytywne posty a mimo wsyzstko odnosze wrazenie ze osoby ktore "naciely sie" na mnei na poczatku juz wypatrzyly mniemanie o mnie i nei potrafia dojrzec za grosz pozytywow w tym co pisze. Trudno takie jest zycie.
Cytuj (zaznaczone)
Jedyne co pozostaje to Żal, Smutek i Przygnębienie ze wolimy wzajemnie obrzucac sie blotem zamiast pracowac wspolnei nad lepszym wizerunkeim naszej Ojczyzny

Znowu wspomne: slowa Bismarcka dalej aktualne :( tak samo slowa Marszalka staja sie coraz bardziej sluszne.

Z powazaniem

Svaria
Nie ten morduje naród, kto go zabija, lecz ten, kto go demoralizuje - Arystoteles

poloniainfo.dk

Odp: praca oraz ceny w danii
« Odpowiedź #21 dnia: 20 Maj 2008, 13:32:02 »

Tula

  • Gość
Odp: praca oraz ceny w danii
« Odpowiedź #22 dnia: 20 Maj 2008, 13:36:03 »
Zamiast sie podlizywac, cackac z dunczykami i przytakiwac im oj jak to wielu naszych rodakow wrzeszczy w sklepach i rzuca kur....ami, zamiast plakac na forum na ten temat wystarczy twardzo i jasno udowadniac, ze ci z Netto to tylko odsetek wlasnei wlasna postawa i milionami kontrprzykladow.
No a kto Ci powiedzial, ze tego nie robie?
Cytuj (zaznaczone)
Znowu wspomne: slowa Bismarcka dalej aktualne :( tak samo slowa Marszalka staja sie coraz bardziej sluszne.
Ktore, te o byciu lewicowcem i swinia 8)?


Offline Svaria

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: praca oraz ceny w danii
« Odpowiedź #23 dnia: 20 Maj 2008, 13:38:41 »
Cytuj (zaznaczone)
No a kto Ci powiedzial, ze tego nie robie?
To po co sie buntujesz i starasz sie komentowac cos co w takiej sytuacji nei wymaga komentarza ?

PS o Bismarcku i Marszalku -> Nie, nie te. Te o obywatelach naszego Narodu.

Ciekawi fakt ze wlasnie ci ktorzy staraja sie bronic swoimi wypowiedziami nasz Narod sa postrzegani jako ci bardzo niemili, niekulturalni (i tu wstawic odpowiedni epitet), klotliwi ale coz takie zycie.

Z powazaniem

Svaria
« Ostatnia zmiana: 20 Maj 2008, 13:50:17 wysłana przez Svaria »
Nie ten morduje naród, kto go zabija, lecz ten, kto go demoralizuje - Arystoteles

Klingon

  • Gość
Odp: praca oraz ceny w danii
« Odpowiedź #24 dnia: 20 Maj 2008, 13:58:33 »
Svaria, razem z Fireman patrzycie na innych z gory i plujecie im na glowy. Nie identyfikuje z wami, bez wzgledu na wasza narodowosc, i szkoda bylo moich 5 sekund zeby odpowiac na pytania Fireman.

PS. Twojego logicznego myslenia to chyba nikt poza toba nie rozumie.

Offline Svaria

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: praca oraz ceny w danii
« Odpowiedź #25 dnia: 20 Maj 2008, 14:07:20 »
Cytuj (zaznaczone)
Svaria, razem z Fireman patrzycie na innych z gory.
Prawda w oczy kole. A wybacz mi jescze nikt nigdy nie zrozumial nic bez spojrzenia na ludzi z gory, z boku, z doly jakolwiek mozesz to nazwac. Trzeba stanac z boku / nad by w maksymalnym stopniu odrzucic wlasne emocje i obeiktywnei ocenic sytuacje.

Cytuj (zaznaczone)
plujecie im na glowy.
Problem w tym ze ja pluc nei umiem. :) A co do formy moich wypowiedzi to napsialem juz do Mirry - moj slownik jest ubogi wiec uzywam dosyc prostych slow ktore pewno niektorych raza czego na mysli NIE MAM. Ja poprostu nei umiem inaczej. Naprawde nei mam na mysli obrazanie kogokolwiek.

Cytuj (zaznaczone)
Twojego logicznego myslenia to chyba nikt poza toba nie rozumie.

Szkoda ze nie ty :)
Akurat ludzi o moim sposobie myslenia jest wiecej :) i chwala bogom za to.

Identyfikowac sie ze mna nie musisz. Niemniej jednak nei zapominaj jednego - oboje jestesmy Polakami i tego sie nigdy nei zmieni, nei wazne czy bedziesz mial paszport dunski, niemiecki czy amerykanski, zawsze ja i ty bedziemy Polakami.

Z powazaniem

Svaria
Nie ten morduje naród, kto go zabija, lecz ten, kto go demoralizuje - Arystoteles

Tula

  • Gość
Odp: praca oraz ceny w danii
« Odpowiedź #26 dnia: 20 Maj 2008, 14:17:02 »
oboje jestesmy Polakami i tego sie nigdy nei zmieni, niewazne czy bedziesz mial paszport dunski, niemiecki czy amerykanski, zawsze ja i ty bedziemy Polakami.
Bo...? Jakie sa kryteria polskosci dla Ciebie?

Offline Svaria

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: praca oraz ceny w danii
« Odpowiedź #27 dnia: 20 Maj 2008, 14:19:58 »
Nie wiesz ? Co masz na mysli ? Ja nawet nie wiem jak mam odpowiedziec.

Dobra odpowiem:
To tak jak ze mna - urodzilem sie w polskiej rodzinie, zostalem nauczony polskiej historii tradycji i kultury. Operuje plynnie polskim jezykiem z ktorego staram si ekorzystac jak najczesciej. Notabene udzielam si ena forum POLONII wiec oznacza to ze identyfikuje sie sam z Polska
Przyjechalem do obcego kraju do Danii jako Polak i nawte jezeli zasymiluje sie z tym spoleczenstwem to nawet po 20 latach od uzyskania dusnkeigo obywatelstwa bede TYLKO dunskim obywatelem ale nigdy nie bede Dunczykiem nawet jakbym tego bardzo chcial. Na szczescie ja ciesze sie ze jestem Polakiem


Z powazaniem

Svaria
Nie ten morduje naród, kto go zabija, lecz ten, kto go demoralizuje - Arystoteles

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: praca oraz ceny w danii
« Odpowiedź #28 dnia: 20 Maj 2008, 14:21:41 »
Czy jezeli zrzekne sie obywatelstwa polskiego otrzymam dunskie bede nadal Polka????

Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Tula

  • Gość
Odp: praca oraz ceny w danii
« Odpowiedź #29 dnia: 20 Maj 2008, 14:23:07 »
Nie wiesz ? Co masz na mysli ? Ja nawet nie wiem jak mam odpowiedziec.
Podpowiem Ci.
Jest kilka kryteriow, na podstawie ktorych wyroznia sie dana narodowosc. To m.in. pochodzenie rodzicow, jezyk, posiadany paszport, poczucie przynaleznosci kulturowo-historycznej itp. Ze paszport dla Ciebie niewazny, to juz wiem. Dlatego interesuje mnie, co dla Ciebie jest kryterium definiujacym polskosc.

poloniainfo.dk

Odp: praca oraz ceny w danii
« Odpowiedź #29 dnia: 20 Maj 2008, 14:23:07 »

 

Urlop rodzicielski w Danii

Zaczęty przez RybkaWillegoDział Rodzina ...

Odpowiedzi: 105
Wyświetleń: 252229
Ostatnia wiadomość 10 Cze 2016, 20:01:31
wysłana przez aneczka.k
uczelnie w Danii?

Zaczęty przez Mateusz199Dział Edukacja

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 615
Ostatnia wiadomość 18 Kwi 2024, 10:49:09
wysłana przez Mateusz199
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 27434
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
Nastepny punkt do podniesienia naszej "popularnosci" w Danii...

Zaczęty przez MartynaMDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 33698
Ostatnia wiadomość 16 Cze 2014, 17:07:43
wysłana przez natalaa
tanie rozmowy na stacjonarne i komórki do Danii z Polski

Zaczęty przez bazakbalDział Pomoc!

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 30868
Ostatnia wiadomość 17 Cze 2010, 13:19:35
wysłana przez jamjurand