poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Myślalam,że to uczciwa firma :(((  (Przeczytany 23205 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Adecco w Danii :(((

  • Gość
Myślalam,że to uczciwa firma :(((
« dnia: 20 Maj 2008, 13:53:05 »
I się pomyliłam..
W lutym mąż odpowiedzial na ofertę pracy operatora CNC do Danii.
Przeszedł rozmowę kwaifikacyjną,warunki byly następujące:
umowa na rok z dunskim Adecco,po tym czasie możliwość zatrudnienia
na stałe już z pracodawcą. Najpierw oferowali kurs językowy w
Gdańsku,a ten kto zda egzamin końcowy,miał jechać do Danii.kurs był
darmowy.Mąż egzamin zaliczył i 6.kwietnia wyleciał do Kopenhagi.
Podpisano dokumenty- stawka na umowie była zupełnie inna,niż podczas
ustaleń w Polsce,a pani w Adecco tlumaczyla,że to tylko "w wypadku
braku pracy" kiedy oni musieliby szukać im innej.
Już to było dziwne- azaliż warunki byly jasne...?
Następnie panowie (czterej) zostali rozwiezieni do 2 miejscowości-
do Horsens i Kolding. A dokąd..??!
Nie,nie do mieszkania,za które mieli płacić niemal 1000kr tygodniowo
(na rozmowie mówiono,że miesięcznie 3 ,a nie 4 tys !!!).
Ale do danhstelu,bo podobno w mieszkaniu ..jeszcze mieszkają jacyś
Niemcy.. (juz samo to było dziwne).
W tym czasie mąż z kolegami już pracowali i byli zadowoleni.Dopabuse
po 2 tygodniach przeniesli się do zapewnionego mieszkania.
Tydzień pózniej w pracy otrzymali telefon,że mają iść do domu,bo
zwolniono WSZYSTKICH (tych 4),a Adecco będzie szukalo im nowej pracy.
Nikt nie dzwonił,aż...po kolejnych tygodniach
przyszło ...wypowiedzenie dla wszystkich panów.
Kto jest w Danii,wie,że firma podpisując umowę na rok ,NIE MA PRAWA
tak sobie zwolnić nagle wszystkich- bo jest to zwolnienie
zbiorowe,bez podania przyczyn.
NIKT NIE ZADZWONIL Z ZADNYMY WYJASNIENIAMI- NIC.
Ot,jedzcie do domu po 6 tygodniach i do widzenia!

Co ciekawe,zaraz na miejsce męża i kolegi przyszło 2 Niemców,a firma
ta stale poszukuje operatorow CNC (główne ogłoszenie na stronie
jobcenter) ,a Adecco prowadzi ciąglą rekrutację na powyższe
stanowiska w Danii. Po co,pytam się???
Czy po to,żeby ludzie płacili im bajońskie sumy za mieszkania?
Oczywiście Adecco nie znalazlo jakiejkolwiek pracy,nie tylko dla
operatorów CNC. Po prostu- kop w tyłek,bez żadnego wyjaśnienia..
Adecco duńskie,zdaje się,myślało,że ma takich pierwszych lepszych
naiwniakow przed sobą..
Tak nie można.



Myślałam,że Adecco to uczciwa firma :((( - alicjann 20.05.08, 13:14    

Adecco w Danii :(((

  • Gość
Odp: Myślalam,że to uczciwa firma :(((
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Maj 2008, 14:05:35 »
W każdym razie większosci zapewne moze się Pan dowiedzieć od panoww Danii,ja mogę jedynie przedsatwić fakty,o ktorych wiem.Po przeslaniucv,Adecco wyslaalo formularze,żeby napisać umiejętności zawodowe. Potym,w ostatniej chwili,bo w piątek przed 17 odeslano e maila zzaproszeniem na rozmowę kwalifikacyjną,która miala się odbyć wponiedzialek w Katowicach.
Po odbytej rozmowie,Adecco mialo dać znaćdo czwartku. Wtedy zadzwonila pani i powiedziala,że mąż zostalzakwalifikowany na kurs- bowiem Adecco obiecalo roczny kontrakt w Daniipo odbyciu kursu językowego,który oni w całości oplacili- kwaterunek iwyzywienie rownież. Więc mąż przebywał caly praktycznie marzec nakursie jęz angielskiego w Gdańsku. Na koniec kursu -ODBYŁ sięegzamin,który mial potwierdzić nabyte umiejętnosci. Z tego co wiem,1pan nie odpadł.
Potem mąż mial tydzien na skompletowanie wszystkichdokumentów i 6.kwietnie wylecial do Kopenhagi. Pierwotnie wszyscy mielijechać do Horsens,na krotko przed wyjazdem powiedziano im,że 2 pojedziedo Kolding. I teraz- już w umowie wpisano inną stawkę,niż obiecywano w Polsce- mianowicie 102 (czy jakos tak) korony,podczas gdy ciagle mówilo się o 150 kr/h. Pani tłumaczyła,ze to tylko "spoczynkowe,w przypadkubraku pracy". Dobrze,wypacili 150 kr,kiedy mąż pracowal w tamtym zakladzie. Ale... nie mieli nawet mieszkania od razu- przed 2 tygodniemaż z kolegą mieszkali w danhostelu w horsens,bo "w mieszkaniu ponoc mieszkali jeszcze jacys Niemcy" (swoją drogą czy to nie dziwne,w momencie,kiedy wiedzą na kiedy kazano pracownikom przyjechać..). Z tego co wiem,to panowie w Kolding przez CALY CZAS mieszkali w Danhostelu-nie doczekali się nawet lokum. Z kolei maż i jego kolega byli bardzo zadowoleni- po 3tygodniach szkolenia byli pewni,ze teraz zaczną juz pracę sami,bo ponoć się dobrze porozumieli i spokojnie umieli wykonać swoja pracę sami.
Dostali w trakcie pracy tel- że WSZYSCY zostali zwolnieni.I że rzekomo Adecco cos spróbuje im znalezc. A panow z Kolding zabrano z hostelu z Kolding do Kopenhagi,do 1 z mieszkań adecco. Kiedy ktoś zadzwonil do Adecco zpytaniem,powiedziano,ze nic nie wiedzą i że może rozwiazą umowę. wtedywłaśnie ja zaczełam szukać jakichś rozwiazan tu,z Polski. I taktrafiłam na Pana :))).
Kilka dni temu pan,który początkowo wszystkich odebral z lotniska przywiózł panom w kopenhadzerowery,wsiadl od razu do auta i odjechał.. ponoć nawet nie zdążyli go onic zapytać- normalnie uciekł. 2 czy3 dni potem przyszlo rozwiązanieumowy.
Bez słowa wyjaśnienia,telefonu- niczego. tylko nakaz opuszczenia mieszkania do 23.maja,o czym wiadomo.
Tak to wygladało pokrótce z mojej strony.Jedyne,co mój mąż skorzystał na Adecco to ten intensywny marcowy kurs.

To pelna wersja historii.




Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Myślalam,że to uczciwa firma :(((
« Odpowiedź #2 dnia: 20 Maj 2008, 17:58:47 »
Pytanie co wydarzylo sie w pracy???
Nie wierze, ze Adecco tak sie zachowalo, to firma globalna o uniwersalnych standardach, raczej nie pozwalaja sobie ´na takie rozwiazania, bezpodstawnie.
Nie bylo to wypowiedzenie zbiorowe, bowiem firma nie zatrudniala pracownikow, a posrednik.
Jesli faktycznie pracownicy nie zawinili??? poprosilabym firme Addeco o wyjasnienia pisemne. Tego typu dokument moze byc punktem wyjsciowym do roszczenia chocby odszkodowania z tytuly poniesionych kosztow zwiazanych w tym wyjazdem.

Choc obawiam sie, ze jednak Addeco ponioslo koszty wieksze - kurs jezykowy kwaterunek, wyzywienie, kaucje za mieszkania. To daje mi podstawy do szukania winy w pracownikach. Zadna firma po takim zainwestowaniu w pracownika, nie podejmuje zbyt pochopnie decyzji o zwolnieniu.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Myślalam,że to uczciwa firma :(((
« Odpowiedź #3 dnia: 21 Maj 2008, 22:49:39 »
To akurat jest rownie niezrozumiale dla nas. A w pracy NIC si€ nie wydarzylo. Zreszta- jak wytlumaczysz zwolnienie na pismie wszsytkich 4 panow,pracujacych w 2 roznych miejscach- wypowiedzenie pisemne,poczta- bez zadnych wyjasnien..? Co Ty na to ???
My rowniez myslelismy,ze to firma o wysokim standardzie etycznym- przeciez maz sie zwolnil z dotychczasowej firmy,by zdecydowac sie na wyjazd i szkolenie!!!
I gleboko sie rozczrowalismy. Masz racje,trzeba to sprawdzic formalnie.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Myślalam,że to uczciwa firma :(((
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Maj 2008, 23:05:29 »
Wiesz, probowalam w pierwszej chwili myslec, ze Addeco nie dogadalo sie z pracodawcami co do warunkow umowy (mam na mysli umowe pomiedzy Addeco a pracodawca).
Naprawde trudno osadzic. Jedyne co mnie bardzo dziwi, to fakt, iz po zainwestownniu sporej kwoty w pracownikow Addeco z nich zrezygnowalo.

Tak jak napisalam, poproscie Addeco pisemnie o podanie przyczyn zwolnienia Tylko papier jest istotny w przypadku ewentualnej rozprawy sadowej, bo jesli faktycznie bylo tak jak piszecie, to sprawa kwalifikuje sie do sadu pracy. List z prosba o wyjasnienia MUSI BYC WYSLANY LISTEM POLECONYM, bo licza sie daty. Zgodonie z polskim prawem macie 7 dni (jesli chcecie odwolania wypowiedzenia) oraz 14 dni, (w przypadku roszczenia odszkodowania lub przywrocenia do pracy) na wniesienie sprawy do sadu pracy. Jesli wyslesz list z zapytaniem termin ten sie wydluza i bedzie sie liczyl od czasu otrzymania odpowiedzi.

Jednak najwazniejsze jest to: Kto zatrudnial ? Addeco w Danii? czy w Polsce?

Bo stosunek pracy z pracodawcą zagranicznym jest zawarty w ramach prawa obowiązującego w kraju zatrudnienia. Oznacza to, że wszelkie roszczenie z tytułu nie wywiązywania się pracodawcy z warunków zawartych w umowie o pracę, dochodzić można wyłącznie w sądzie pracy w kraju zatrudnienia. - Tutejszych (dunskich) przepisow nie znam.

Wszytsko powyzej napisane, dotyczy polskiego prawodawstwa.


« Ostatnia zmiana: 22 Maj 2008, 00:49:09 wysłana przez Mirra »
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Majkelek

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 149
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • głupi ten co głupio robi
Odp: Myślalam,że to uczciwa firma :(((
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Maj 2008, 00:24:56 »
Nie wiem dlaczego, ale mi to wygląda na podpuchę jakby ktoś starał się oczernić adecco. Dlaczego na tym forum można zaczynać wątek nie będąc zarejestrowanym ? Trochę to dziwne.
Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is, never try.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Myślalam,że to uczciwa firma :(((
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Maj 2008, 00:46:36 »
Lila jest zarejestrowana to raz.
Dwa - zauwaz, ze osoba, ktora zalozyla watek zwraca sie po pomoc, zadaje pytania co sie moglo stac, a nie pisze tylko by napisac "nie zatrudniaj sie w ADDECO, bo to nieuczciwa firma". Nie obrazaja nikogo, po prostu opisuja co sie wydarzylo.

Mozesz pomoc? Pomoz ludziom. NIe mozesz, po prostu nic nie pisz, mysle, ze sa i tak w wystarczajaco trudnej sytuacji.

Nie znam sprawy, nie staje po zadnej ze stron, ale uwazam, ze kopanie lezacego jest po prostu nie w porzadku.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: Myślalam,że to uczciwa firma :(((
« Odpowiedź #6 dnia: 22 Maj 2008, 00:46:36 »

Offline kama

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 5
  • Wiadomości: 134
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Myślalam,że to uczciwa firma :(((
« Odpowiedź #7 dnia: 22 Maj 2008, 00:52:36 »
I ja mysle, ze Lila nie miala by zadnego interesu pisac nie prawde, coz by jej to dalo???Opisuje swoja sytuacje i moze wlasnie jej wpis ustrzeze nie jedna osobe przed wyjazdem z Adecco.
Swoja droga, az dziw bierze, ze postepuje sie tak z czlowiekiem....

Klingon

  • Gość
Odp: Myślalam,że to uczciwa firma :(((
« Odpowiedź #8 dnia: 22 Maj 2008, 01:02:31 »
Wiadomo że firma nie inwestuje na sprowadzenie pracownika na krótki okres. Mogło wypaść coś ale to nie świadczy dobrze o firmie jeżeli złamali zawartą umowę.

Offline mala_z_Aarhus

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1524
  • Reputacja: +8/-2
  • Płeć: Kobieta
  • A friend to all is a friend to none.
Odp: Myślalam,że to uczciwa firma :(((
« Odpowiedź #9 dnia: 22 Maj 2008, 01:05:44 »
Mnie Addeco DK nie chcialo zatrudnic, ale gdybym podpisala kontrakt w Pl, to zaden problem...juz jutro, teraz.

Mialam to na pismie, ale kurcze wyslalam do ministerstwa, aby pokazac, jak w praktyce dziala prawo dotyczace zatrudniania pracownikow z Europy Wschodniej w Danii na podstawie przyznanej wczesniej zgody.

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Myślalam,że to uczciwa firma :(((
« Odpowiedź #10 dnia: 22 Maj 2008, 14:20:24 »
W kazdym razie cos jest tu bardzo nie w porzadku i sprobuje pociagnac to dalej. Przeciez nie po to maz wyjechal,zeby mial zaraz wracac.. Zreszta dokad,skoro zrezygnowal z poprzedniego zatrudnienia? A dzisiaj przeczytalam meza umowe- co sie okazalo? Podpisana umowa jest zupelnie niezgodna z tym,co Adecco gwarantowalo tu w kraju.Umowa zostala zreszta podsunieta panom dopabuse w Danii,z ociaganiem zreszta,bo rzekomo umowe mieli dostac jeszcze w Gdansku.
Tak nie bylo i nikt nie pisnal wtedy o umowie ani slowa.
 Czy moze mi ktos pomoc..?

yoursoul

  • Gość
Odp: Myślalam,że to uczciwa firma :(((
« Odpowiedź #11 dnia: 22 Maj 2008, 14:55:27 »
Ja mam skromne doswiadczenia z Addeco w Århus i nie jest ono pozytywne. Gdy zadzwonil maz (dunczyk ) pytajac , czy jest szansa by znalezli dla mnie prace , ( komunikatywny angielski , wtedy bylam po 2 module dunskiego) odpowiedzieli , ze oczywiscie tak bo jest mnostwo mozliwosci . Zaproslili na krotkie przeszkolenie w sprawie zasad zatrudnienia i na rozmowe . Dowiedzialam sie na niej , ze niestety to nie bedzie takie latwe , bo musza wyszukac pracodawce , ktory zaakceptuje
pracownika kiepsko mowiacego po dunsku . Po miesiacu prace znalazlam sama , Addeco nic mi nie mialo do zaproponowania ( a nie bylam wybredna ) .

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Myślalam,że to uczciwa firma :(((
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Maj 2008, 15:06:50 »
Lila, napisz jakiej pomocy oczekujesz???
Bo chyba nikt nie ma pojecia jak CI pomoc.

Napisalam CI wazna rzecz i zrob to - pisemnie popros o podanie przyczn rozwiazania umowy.
Po pierwsze, bo bedzie to podkladka na przyszlosc.
Po drugie kazda umowa zawarta na pismie, wymaga pisemnego wypowiedzenia. Tak wiec, jesli w slad za telefonem nie przyszedl zaden list, to tak naprawde wypowiedzenie jest nie wazne.

Po trzecie, tak naprawe sami sobie jestescie winni - wyjazd bez umowy, po drugie podpisanie umowy bez jej przeczytania. NIe pisze by dobic, pisze by przestrzec innych.

Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Majkelek

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 149
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
  • głupi ten co głupio robi
Odp: Myślalam,że to uczciwa firma :(((
« Odpowiedź #13 dnia: 22 Maj 2008, 21:03:19 »
Przeczytałem pierwszy post i po prostu napisałem co o tym myślę. Napisane było nielogicznie i przez niezarejestrowanego użytkownika. Przepraszam więcej nie będę się odzywał :D Widzę że to tylko Ty masz monopol na wyrażanie swoich myśli :D 
Kids, you tried your best and you failed miserably. The lesson is, never try.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Myślalam,że to uczciwa firma :(((
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Maj 2008, 21:06:53 »
SLuchaj, nie mam zadnego monopolu...
Po prostu napisalam CI co na ten temat mysle, bo w przeciwienstwie do Ciebie przeczytalam wszytkie poprzednie posty.

Jak mozna sie wypowiadac po przeczytaniu tylko pierwszego postu???
Moja odpowiedz, jest wlasnie rezultatem Twojej ignorancji.

Co znaczy nielogicznie??? Ludzie pisza jak potrafia. A pod wplywem silnych emocji trudno zachowac trzezwosc myslena.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: Myślalam,że to uczciwa firma :(((
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Maj 2008, 21:06:53 »

 

Ubezpieczenia Samochodu - Niewlasciwa firma podana przy rejestracji auta

Zaczęty przez beenpl20Dział Dania i o Danii

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 10131
Ostatnia wiadomość 12 Lip 2016, 23:59:25
wysłana przez maryo1977
Firma w Dk

Zaczęty przez Firma w DKDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4827
Ostatnia wiadomość 03 Gru 2014, 12:37:11
wysłana przez frisms
firma Tommy - szukam opinii, czy ktoś jeżdził ?

Zaczęty przez niziolek1Dział Hydepark

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 5358
Ostatnia wiadomość 07 Lut 2013, 19:11:45
wysłana przez niziolek1
problem - mieszkanie, depozyt a firma remontowa po wyprowadzeniu sie

Zaczęty przez help_meDział Pomoc!

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 9928
Ostatnia wiadomość 19 Sie 2007, 17:32:41
wysłana przez Klingon
Polska firma a podatek w Danii.

Zaczęty przez dzinxDział Podatki

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 7074
Ostatnia wiadomość 25 Lis 2016, 14:32:38
wysłana przez Jomir