poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Chcę dołączyć do męża:)  (Przeczytany 2676 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zorajda

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 3
  • Wiadomości: 69
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Chcę dołączyć do męża:)
« dnia: 11 Cze 2008, 14:47:13 »
Witam wszystkich i odrazu dziękuję za pomoc nawet tą najmniejszą i za pocieszenia też jeżeli takowe będą, bo mam już mętlik w głowie i strasznie się boję jak to będzie.

Mój mąż jest już w Danii od lutego, teraz ja z dziećmi( 6 i 2 latka) chcemy do niego dołączyć w sierpniu. Mój mąż ma już pozwolenie na pobyt i na pracę. Ma także umowę o pracę. Mamy już też mieszkanko:) Poczytałam sobie co nieco na forum, ale mam taki mętlik że sama nie wiem co i jak po kolei powinnam załatwiać. Dlatego proszę o radę. Mój mąż kiedy skaładał dokumenty o pozwolenie na pobyt, wpisał tez mnie i dzieci.  Wiem też, że muszę wziąć ze sobą z USC akt małżeństwa i akty urodzenia dzieci na drukach europejskich( nie trzeba tłumaczyć) oraz z Urzędu Miasta potwierdzenie zameldowania moje i dzieci, które trzeba przetłumaczyć. Tu mam pytanie czy muszę być przetłumaczone przez biegłego?Zabieram ze sobą zdjęcia paszportowe dzieci i moje, dzieciaczki mają już swoje paszporty, mój niestety stracił już ważność w zeszłym roku, czy muszę zrobić nowy? Mój mąż jak starał się o pozwolenia, niegdzie nie potrzebował paszportu, ale czy lepiej go wyrobić gdyby był potrzebny, czy nie ma takiej potrzeby? Proszę o odpowiedz na te tylko pytania bym miała jasność jeżeli chodzi o te sprawy. W następnym poście będę prosić o odpowiedzi na następne pytania, lub o same już rady. Pozdrawiam:)

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: Chcę dołączyć do męża:)
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Cze 2008, 16:30:04 »
Skoro maz wpisal juz Ciebie i dzieci to pownniscie jak najszybciej dostarczyc dokumenty, bo skoro maz juz dostal to i Wy moglibyscie juz miec, gdyby byl komplat dokumentow.
Tlumacz powninen byc raczej przysiegly, tak sie raczej przyjelo, ale glowy za to nie dam sobie obciac.
Paszporty dzieci skseruj, wszystkie strony (lacznie z wewnetrzna i zewnetrzna strona okladki).
Jak masz dowod, wystarczy dowod (tez skseruj).
I przede wszytskim nie czekaj do przyjazdu, a wyslij do urzedu imigracyjnego jak najszybciej.
DOlacz krotki liscik z informacja, dlaczego wysylasz, oznacz numerem sprawy (na liscie z pozwoleniem meza powinien widniec) oraz numerem cpr meza.
Powodzenia
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: Chcę dołączyć do męża:)
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Cze 2008, 16:30:04 »

 

Feriepenge - pracodawca nie chce wypłacić.

Zaczęty przez AsfaltDział Podatki

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 12084
Ostatnia wiadomość 22 Cze 2011, 18:30:58
wysłana przez tomekskive
SKAT chce 56000 DKK

Zaczęty przez robotnikDział Podatki

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 8350
Ostatnia wiadomość 21 Paź 2018, 18:05:57
wysłana przez roga
Chce sie przeprowadzić z Hundige do Greve i zmienic lekarza

Zaczęty przez kerimDział Pomoc!

Odpowiedzi: 9
Wyświetleń: 4544
Ostatnia wiadomość 27 Maj 2014, 20:42:38
wysłana przez Jomir
Chcę wywieźć auto z Danii.

Zaczęty przez bulion771Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 7410
Ostatnia wiadomość 19 Sty 2015, 22:17:13
wysłana przez spooky
chce zakupic internet

Zaczęty przez BakusiowatyDział Hydepark

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 3612
Ostatnia wiadomość 25 Lut 2012, 23:31:22
wysłana przez daniaa