poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Pytanie o zwiazki!  (Przeczytany 10948 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Klingon

  • Gość
Odp: Pytanie o zwiazki!
« Odpowiedź #30 dnia: 25 Cze 2008, 16:25:51 »
Komunizmem to ja sie brzydze moja droga
a co do tego co wole to wole by nie istnialy ZZ gdyz jest to organizacja komunistyczna.
Ale jednoczesnie uwazasz ze powinni zalatwiac twoje sprawy za darmo. ;D

Offline Svaria

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pytanie o zwiazki!
« Odpowiedź #31 dnia: 25 Cze 2008, 16:36:26 »
Oczywiscie gdyz skoro dania to panstwo o charakterze socjalnym w ktorym wystepuja przykladowo ZZ to w mysl ideii socjalizmu takie instytucje powinny byc non profit.

Moj prosty umysl posiada tylko dwa stany TRUE i FALSE i nie ma miedzy nimi kolejnego stanu TRUEFALSE a wlasnei taki stan wdg mnie posiadaja ZZ w tej formie w jakiej teraz sa.

Z powazaniem

Svaria
Nie ten morduje naród, kto go zabija, lecz ten, kto go demoralizuje - Arystoteles

Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
Odp: Pytanie o zwiazki!
« Odpowiedź #32 dnia: 25 Cze 2008, 16:50:16 »
Oczywiscie gdyz skoro dania to panstwo o charakterze socjalnym w ktorym wystepuja przykladowo ZZ to w mysl ideii socjalizmu takie instytucje powinny byc non profit.

To w koncu maja byc non profit czy bezplatne? Jesli kilka, a moze kilkanascie tysiecy osob ma pracowac w zwiazkach za darmo po 37 godzin tygodniowo, to z czego beda zyc? I jak chcesz zmusic prawnikow do pracy w ZZ za darmo lub smieszne pieniadze? Dania jest krajem socjalistycznym, ale nie komunistycznym, a - powtorze raz jeszcze - Twoje pomysly to utopijny komunizm.


Klingon

  • Gość
Odp: Pytanie o zwiazki!
« Odpowiedź #33 dnia: 25 Cze 2008, 18:47:20 »
Oczywiscie gdyz skoro dania to panstwo o charakterze socjalnym w ktorym wystepuja przykladowo ZZ to w mysl ideii socjalizmu takie instytucje powinny byc non profit.
Kto profituje na związkach? ???
Związki byłyby "za darmo" gdyby w pełni były finansowane z podatków ale brzydzisz się komunizmem. ;D

PS. Mój umysł pracuje w 3 stanach: TRUE - MAYBE - FALSE. ;D

Offline Svaria

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Pytanie o zwiazki!
« Odpowiedź #34 dnia: 26 Cze 2008, 07:59:15 »
No nic trudno ze nikt nie podjal sie normalnej dyskusji (standard) co dla mnie jest dostatecznym dowodem na to ze moja decyzja byla sluszna.

Smieszy tez fakt tego ze takim swiatowym ludziom gdzies umykaja takie fakty jak ten ze wlasnie non profit, free ZZ dzialaja i maja sie swietnie w wielu firmach w PL ktora jakby nie patrzyl jest wolnym demokratycznym krajem :)

Nie ma jak sobie poprawic humor od rana :)

Z powazaniem

Svaria
Nie ten morduje naród, kto go zabija, lecz ten, kto go demoralizuje - Arystoteles

Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
Odp: Pytanie o zwiazki!
« Odpowiedź #35 dnia: 26 Cze 2008, 10:37:18 »
Ja uwazam, ze porownywanie zz polskich do dunskich to spore nieporozumienie, bo filozofia ich dzialania, ich zadania i mozliwosci sa zupelnie inne.
Non profit, free zz moze sa czyms powszechnym w Polsce, ale sa powaznym obciazeniem dla budzetu firmy lub panstwa. Moze podam kilka liczb. W Kompanii Weglowej na etaty, biura, delegacje zwiazkowe wydano w ubieglym roku 20 mln zl, a w KGHM 8 mln. Wielu dzialaczy zwiazkowych to normalni urzednicy zarabiajacy dobra kase, ktorzy calymi dniami siedza za biurkiem i planuja kolejne strajki. W jednej ze spolek rachunki za kilkudniowe negocjacje ok. 30 zwiazkowcow z kabusewnictwem firmy opiewaly na 60-70 tys zl. kazdy.
Non profit, free, a takze oparte na wolontariacie zz dzialaja moze w malych firmach, ale nie wyobrazam sobie przeniesienie tego pomyslu na grunt dunski. Zapanowalby totalny chaos, fala strajkow, balagan w kwestii plac.
Mieszkajac w Polsce uwazalam, ze dzialalnosc zz powinna byc zakazana. Mieszkajac w Danii uwazam istnienie zz za potrzebne (choc wcale sie do nich nie zamierzam zapisac).

Dyskusja moze poszlaby lepiej, gdybys ja podjal, a nie uciekal od zadawanych pytan. Poszlaby pewnie jeszcze lepiej, gdybysmy Ci potakiwali zgadzajac sie ze wszystkim, co piszesz.

Offline mala_z_Aarhus

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1524
  • Reputacja: +8/-2
  • Płeć: Kobieta
  • A friend to all is a friend to none.
Odp: Pytanie o zwiazki!
« Odpowiedź #36 dnia: 26 Cze 2008, 13:44:22 »
 :D

Dziekuje Ci Juta.

Wiesz, w Polsce oplaca sie zakladac zwiazek zawodowy, gdyz o ile pamietam, jego szef i zastepca sa prawie niemozliwi do zwolnienia z pracy.


poloniainfo.dk

Odp: Pytanie o zwiazki!
« Odpowiedź #36 dnia: 26 Cze 2008, 13:44:22 »

 

pytanie

Zaczęty przez didooDział Pomoc!

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 5540
Ostatnia wiadomość 08 Sie 2011, 18:38:33
wysłana przez didoo
Krotkie pytanie dot. ulg za dojazdy i wyzywienie

Zaczęty przez soul1985Dział Podatki

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 13958
Ostatnia wiadomość 18 Lut 2010, 10:48:28
wysłana przez soul1985
Pytanie ( odrobinę ) prawne.

Zaczęty przez AK211Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 6324
Ostatnia wiadomość 11 Wrz 2013, 10:14:56
wysłana przez aisak
pytanie

Zaczęty przez didooDział Hydepark

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 9657
Ostatnia wiadomość 06 Gru 2010, 23:15:41
wysłana przez roga
pytanie o podatek

Zaczęty przez Michal79Dział Podatki

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 6810
Ostatnia wiadomość 28 Cze 2008, 17:57:35
wysłana przez Klingon