poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Czy w Polsce jest nadal tak beznadziejnie?  (Przeczytany 17979 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

odp.Juta

  • Gość
Czy w Polsce jest nadal tak beznadziejnie?
« dnia: 29 Cze 2008, 18:39:48 »
w Polsce się poprawiła sytuacja???pytam gdzie?To co pokazują w telewizji to jedno,a zycie zwykłych ludzi to drugie.I nie maluje się ono w kolorowych barwach.Nie wiem jakich wiadomosci słuchacie na temat tego co sie dzieje obecnie w Polsce,ale to chyba nie przypadek że ludzie wyjeżdżaja z tąd nawet w ciemno.Dla rozjaśnienia umysłu ,warto zerknąc na programy polskie które są pokazywane późnym wieczorem i ukazują polską prawdę.Owszem,jest niewielki procent ludzi którzy zarabiają "średnio dobrze"tylko jakim kosztem i za jaka cene?Ludzie buduja domy?kupują samochody?pewnie,biorą niewyobrażalne kredyty,a później kolejne aby moc jeden spłacić drugim.Więc prosze nie opowiadać bajek,jak się życie w Polsce poprawiło,skoro jest tak pięknie to moze pora wracać?

Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
Odp: Czy w Polsce jest nadal tak beznadziejnie?
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Cze 2008, 19:19:08 »
Zrodlem moich informacji jest nie tylko prasa, net i tv, lecz glownie zycie mojej rodziny, przyjaciol, znajomych. Tak, kupuja domy i mieszkania, samochody, jezdza na wakacje do Ameryki Pld. Pracuja zwyczajnie, ok. 40 godzin tygodniowo, nie pochodza z bogatych rodzin. Ot, pokonczyli szkoly, wiekszosc studia, znalezli prace, rozwijaja sie i awansuja zawodowo, zarabiaja coraz lepiej - zwykle zycie. A kredyty biora tak samo jak Dunczycy.
Wracac do Polski nie zamierzam, bo jestem za stara na zaczynanie wszystkiego od nowa. Za duzo w siebie tu zainwestowalam, za duzo spraw rozkrecilam, abym teraz miala ze wszystkiego rezygnowac.

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy w Polsce jest nadal tak beznadziejnie?
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Cze 2008, 19:43:34 »
I ja po raz kolejny mówię,że sytuacja się w Polsce poprawiła. Może nie wszędzie,ale radzę przypomnieć sobie to,co było np.5 lat temu, kiedy było kolosalne bezrobocie i naprawdę trudno było pracę znalezc. Zarobki, oczywiście,są inne,realia również, może nie jest tak różowo,jak przedstawia Juta, ale Polaków naprawdę na coraz więcej stać.
Zresztą.. może nie powinnam się wcinać... >:(

Tula

  • Gość
Odp: Czy w Polsce jest nadal tak beznadziejnie?
« Odpowiedź #3 dnia: 29 Cze 2008, 19:50:22 »
I ja po raz kolejny mówię,że sytuacja się w Polsce poprawiła.
Otoz to. Kolejny artykul:
http://www.polityka.pl/teraz-fiesta/Lead33,933,259391,18/

Dla tych, co nie pokwapia sie kliknac, fragmenty ;)

W sondażach i statystyce bardzo dobrze widać, że tak właśnie było. Przez siedem lat dzielących nas od początku stulecia grupa zadowolonych ze swoich warunków bytu wzrosła w Polsce z 30 do blisko 50 proc., a grupa niezadowolonych ze swoich dochodów spadła z blisko 60 do nieco ponad 40 proc. To nie jest zmiana. To jest rewolucja. Przez te siedem lat środek ciężkości przeniósł się na drugą stronę osi dzielącej szczęśliwców od nieszczęśliwców. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że naród zrzędów i malkontentów stał się narodem ludzi raczej pogodnych, uśmiechniętych, szukających uciech i rozrywki. Nie wszyscy tę przemianę przeszli, ale większość ma ją już za sobą.

Przeciętny pracownik budownictwa zarabia dziś o blisko 500 zł – czyli prawie jedną piątą – więcej niż rok temu. Przeciętny górnik o przeszło siedemset złotych (16 proc.) więcej. Nawet jeśli się odliczy inflację, paręset złotych zostaje w kieszeni. A w podobnej sytuacji są też pracownicy przemysłu samochodowego, tytoniowego, precyzyjnego, meblarskiego, nie mówiąc o rolnikach. Wreszcie więc nie tylko elity, ale duża część zwykłych ludzi może zacząć konsumować polską prosperity. Są grupy społeczne – na przykład rolnicy – w których kwota tak zwanych wolnych środków (czyli pieniędzy, które rodziny mają do dyspozycji po opłaceniu wszystkich koniecznych wydatków) przez ostatnie pięć lat wzrosła blisko dziesięciokrotnie, ale już średnia krajowa bliska dwukrotności oznacza kulturowy przełom, za którym idzie zmiana stylu życia.

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy w Polsce jest nadal tak beznadziejnie?
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Lip 2008, 11:20:05 »
 Wczorajsza "Panorama"- TVP2, 18:30, cytuję :
"Brak rąk do pracy"- Na narzekanie na brak pracy już się przyzwyczailiśmy, tymczasem pracodawcy narzekają na brak rąk do pracy.
W zielonogórskim Urzędzie Pracy aż co druga oferta pozostaje bez żadnej odpowiedzi.
(wypowiedż kabusewniczki) :"Mamy bardzo dużo ofert dla sprzedawców-handlowców,krawcowych,mechaników,etc.- ale brakuje kandydatów do pracy".
Aż 25% przediębiorców planuje w najbliższych miesiącaxch zatrudnić kolejnych pracowników.
Polacy pytani o państwo,w którym najlepiej pracować wymieniają wciąż Wielką Brytanię,ale już na drugim miejscu stawiają Polskę.
Ryszard Petru (specjalista fin.)-"W Polsce znacznie szybciej rosną pensje,niż w innych państwach członkowskich,polska gospodarka się w tej chwili również bardzo prężnie rozwija- stąd coraz większa popularność i wiara w to,że w Polsce również mozna osiągnąć sukces zawodowy".

Rihard

  • Gość
Odp: Czy w Polsce jest nadal tak beznadziejnie?
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Lip 2008, 14:21:12 »
Problemem nie tkwi w braku ofert pracy ale w ciagle bardzo niskich zarobkach.Najnizsza krajow jest w dalszym ciagu za niska aby moc normalnie funkcjonowac.                                                                                                                  Na chwile obecna Polska jest jednym z najdrozszych krajow Europy,oczywiscie przeliczajac zarobki na wydatki.                   Pozatym bardzo niskie skladki na emeryture i w ciaz tak bardzo popularna praca na czarno.                                            W dalszym ciagu dzieli nas kolosalna przepasc z krajami starej Unii,a wiec absolutnie sie nie dziwie ludziom szukajacych lepszych dni na zachodzie.Pozdrawiam

Małgosia75

  • Gość
Odp: Czy w Polsce jest nadal tak beznadziejnie?
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Lip 2008, 15:37:05 »
Czy ludzie.którzy przytaczają cytaty z gazet,telewizji są aż tak bardzo naiwni i w to wierzą???Zgadzam się jest mnostwo ofert pracy -i brak rąk do pracy ,ale za jakie wynagrodzenie?ludzie w Polsce już nie chcą pracować za 900 zł lub 1000zł netto miesięcznie przez nie tylko 8 godzin dziennie,a właśnie takich ofert jest wiele.Nie ma co wierzyć ,że w Polsce się sytuacja poprawia,moze warto posłuchać albo poczytać co ludzie piszą na forum tvn24 o "kabarecie"polityków,nie ma szans na to aby w Polsce było dobrze...Więcej realizmu 

poloniainfo.dk

Odp: Czy w Polsce jest nadal tak beznadziejnie?
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Lip 2008, 15:37:05 »

Tula

  • Gość
Odp: Czy w Polsce jest nadal tak beznadziejnie?
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Lip 2008, 15:44:41 »
Czy ludzie.którzy przytaczają cytaty z gazet,telewizji są aż tak bardzo naiwni i w to wierzą???Zgadzam się jest mnostwo ofert pracy -i brak rąk do pracy ,ale za jakie wynagrodzenie?
Nie rozumiem -- polemizuje Pani z danymi statystycznymi, do ktorych odwoluje sie podany przeze mnie artykul?

Rihard

  • Gość
Odp: Czy w Polsce jest nadal tak beznadziejnie?
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Lip 2008, 16:08:42 »
Poprostu,statystyki nie zawsze odzwierciedlaja rzeczywistosc.Moim zdaniem wiekszosc z tych artykulow to slowa bez pokrycia,chociaz mam nadzieje,ze sie myle ;)

Tula

  • Gość
Odp: Czy w Polsce jest nadal tak beznadziejnie?
« Odpowiedź #9 dnia: 01 Lip 2008, 16:13:22 »
Wciaz nie rozumiem -- kto zafalszowuje statystyki? CBOS? OBOP? "Uklad"?

Ja zdaje sobie sprawe, ze nie wszyscy korzystaja z prosperity, ale twierdzenie, ze jest tak samo zle, jak bylo za poczatkow transformacji, to zwyczajne klamstwo. Panstwo wszyscy piszecie ze sciany wschodniej, czy jak?

Rihard

  • Gość
Czy w Polsce jest nadal tak beznadziejnie?
« Odpowiedź #10 dnia: 01 Lip 2008, 16:34:48 »
Nikt nie twierdzi,ze jest tak samo ale tez nie mowimy, ze zaszla rewolucja.Tak sie sklada,ze na biezaco analizuje sytuacje na polskim rynku i jak narazie nie widze obiecanej Irlandii.Ale jak najbardziej zdaje sobie z tego sprawe,ze polityka,dobra polityka wymaga czasu.Poza tym sama Pani dzieli Polske, tworzac tak liczne podzialy jakie sa w kraju.Co do statystyk to niejednokrotnie mielismy okazje widziec jak wladza wplywa na opinie publiczna jak i na media,a uklady w Polsce byly sa i oczywiscie rzecz jasna beda.

Tula

  • Gość
Odp: Czy w Polsce jest nadal tak beznadziejnie?
« Odpowiedź #11 dnia: 01 Lip 2008, 16:44:01 »
Podzial na Polske A i B nie jest moim wymyslem, ja tylko przywolalam powszechnie uzywany termin...

Małgosia75

  • Gość
Odp: Czy w Polsce jest nadal tak beznadziejnie?
« Odpowiedź #12 dnia: 01 Lip 2008, 17:29:00 »
Mozna by powiedzieć tak,nie ma podziału na Polskę.....ale jest jeden podział na biednych i bogatych,bardzo mały procent jest ludźi średnio zamoznych.Nadal Polacy wyjeżdżają,teraz zaczynają mowić o kolejnych wyjazdach do Francji,ale jak zwykle bariera jest zawsze ta sama - język.A to że gdzies tam piszą ,coś mówią w tv to jest poprostu tak zwana propaganda,przeciez nikt nie powie ,ze jest nadal źle ,że rząd niewiele robi aby stworzyć godziwe warunki bytu w Polsce,jedyne co robią politycy to obrzucają się nawzajem obelgami,tylko po co to komu?Odp,na pytanie czy  w Polsce jest nadal beznadziejnie  może stać się zabranie nam euro - rok czasu i NIC,oprócz sterty papierów i czekania ...na cud.Przykro to mówić,ale śmieją się z nas w innych krajach.

Offline lilia

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 1139
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Czy w Polsce jest nadal tak beznadziejnie?
« Odpowiedź #13 dnia: 01 Lip 2008, 20:10:00 »
Moze pora przestać narzekać na rząd w Polsce?!
Przepraszam,ale co ma piernik do wiatraka..?
W czym rząd przeszkadza jednemu czy drugiemu, żeby funkcjonować..?
Poza tym,to my,Polacy ,ten rząd wybieramy!

I ja nigdy nie miałam postaw roszczeniowych- "że ja nie mam,bo rząd mi nie dał" ,"bo politycy zli" etc.
Przestańcie się oglądać na innych- zapytajcie siebie- CO CI, CO TAK NARZEKAJĄ,ZROBILI ,BY POPRAWIĆ SWÓJ BYT ??!
 Nauczmy się wymagać od siebie,do cholery,a potem się patrzmy na innych!
A nie wkółko biadolenie,ach,jak to zle,jak to strasznie,k..a,bo już nie mogę!


[Posted on: 01 Lipiec  2008, 20:05:39]

Przepraszam,zagotowałam się. Bo mam już dość tłuc poniektórym ludziom w Polsce,ze rząd i polityka nie zmienią nagle statusu finansowego danej osoby! To takie naiwne oczekiwanie,wyniesione rodem z PRLu- "że ktoś mi da". A figa,jak samemu nie zadbacie o siebie,to nikt nie będzie tego robił, niezależnie od kraju!
Rząd,owszem może- obniżyć podatki,stworzyć sieć przedszkoli,ułatwić pewne rzeczy.I to wszytsko!
Nie da nikomu pracy,ani nie powie niczyjemu szefowi,żeby dał pracownikom podwyżkę!
Ale,jak pisałam,pokutuje naiwne czekanie na mannę z nieba, rodem z Wałęsy "każdemu 100 milionów" ;)

Rihard

  • Gość
Odp: Czy w Polsce jest nadal tak beznadziejnie?
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Lip 2008, 22:33:22 »
Otoz Pani Lilio ten wlasnie piernik ma bardzo duzo do tego wlasnie wiatraka.A wiec kazda partia rzadzaca ma do zrealizowania podczas kadencji swoj program wyborczy,do tej pory od 89r.nie zaistnialy w panstwie tak znaczace zmiany,zebysmy tryskali optymizmem,aczkolwiek nie twierdze ze nie ma zadnych zmian.To rzad ksztaltuje panstwo w przelozeniu na spoleczenstwo.Praktycznie kazda ustawa uchwalana przez sejm ma bezposredni wplyw na obywatela oczywiscie z mniej badz bardziej pozytywnym skutkiem.A wiec prosze nie twierdzic,ze nie wplywa na zycie obywateli.
Oczywiscie ze my wybieramy ale i oczekujemy. Jak by nie patrzyc dajemy wotum zaufania owej partii rzadzacej,chyba ze Pani ma gdzies pod czym sie a raczej pod jakim nazwiskiem sie podpisuje.Jak juz wczesniej napisalem wszystko wymaga czasu przede wszystkim polityka ale wkoncu przychodzi taki moment,ze cierpliwosc sie konczy i trzeba zaczac dzialac na wlasna reke.Podejrzewam,ze Pani tez nie przyjechala tu na wakacje albo z nadmiaru wolnego czasu tylko w konkretnym celu ale wczesniej cos zapewne musialo sklonic Cie do wyjazdu.Ja zaczolem pracowac od wczesnych lat mlodosci i nigdy nie oczekiwalem,ze ktos mi cos da za darmo a wiec nie zycze sobie tego typu rzalosnych owag,a te nawiazania do PRLto lekka przesada zeby nie powiedziec zenada.Czy ty wiesz w ogule o czym piszesz???Tak na marginesie moze powiesz mi co maja zrobic ludzie w srednim wieku ktorzy jeszcze nie maja wieku emerytalnego a do pracy nikt ich nie chce przyjac.Ludzie ktorzy cale zycie pracowali dla jednej firmy dostaja 700/800zlemerytury chcialbym widziec jak dodajesz im otuchy.Nie martw sie babciu wezmiemy sprawy w swoje rece :D Biurokracja tak bardzo ciazaca na naszym kraju.Te wszystkie formalnosci zwiazane z czymkolwiek zapewne znokaltowaly by Cie w 3sekundy ale Ty powiesz co ma piernik do...moglbym przytaczac tu dziesiatki przykladow zeby mlodzi mieli lepszy start ale Ty powiesz skoncz z ta blazenada i nie identyfikuj sie z Walesa.Tak poza tym historia nie gryzie i gdyby nie kilku dzialaczy okraglego stolu to dzis czekalabys w kolejce po wize aby wyjechac do Danii.Nie chce absolutnie nikogo negatywnie nastawiac do Polski ja po prostu jestem realista i potrafie odroznic dobro od zla.Mam gleboka nadzieje,ze Polska wyjdzie na prosta oczywiscie odrobina pomocy rzadu :D

poloniainfo.dk

Odp: Czy w Polsce jest nadal tak beznadziejnie?
« Odpowiedź #14 dnia: 01 Lip 2008, 22:33:22 »

 

zwolnienie z pracy - czy musi podać powód

Zaczęty przez zosiaxDział Pomoc!

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 17106
Ostatnia wiadomość 17 Lip 2008, 16:33:25
wysłana przez zosiax
Mieszkanie spoldzielcze czy wlasnosciowe

Zaczęty przez ukaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 11368
Ostatnia wiadomość 21 Lip 2009, 18:23:16
wysłana przez uka
Czy przeglady techniczne aut sa obowiazkowe w Danii ?

Zaczęty przez KierowcaDział Hydepark

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 27225
Ostatnia wiadomość 27 Paź 2009, 22:39:26
wysłana przez Manior
rejestrować żone czy nie? - podatek, kwota zwolniona,

Zaczęty przez piotrekszDział Podatki

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 11698
Ostatnia wiadomość 12 Paź 2008, 13:59:51
wysłana przez Klingon
czy Duńczycy płacą na czas?

Zaczęty przez henlenDział Hydepark

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 7929
Ostatnia wiadomość 29 Wrz 2020, 08:16:02
wysłana przez Jomir