poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: ROZTERKI FACETA Z DUŻYM...  (Przeczytany 38328 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline aisak

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2333
  • -Otrzymane: 626
  • Wiadomości: 3712
  • Reputacja: +10/-5
  • Płeć: Kobieta
Odp: ROZTERKI FACETA Z DUŻYM...
« Odpowiedź #30 dnia: 14 Maj 2013, 23:22:44 »
zapewniam cie ze ten ogon ciezarowek bluzgal na tego pierwszego- czemu zamula?niektorzy w pl tak jezdza zeby zaoszczedzic paliwo a potem rezerwy sprzedac, w dk tego problemu nie ma raczej
MODYFIKACJA DLA BLONDYNEK
pierwszy jechal 85, za nim wszystkie inne musialy tyle samo i te inne klnely na pierwszego bo kazdy chcial jechac szybciej....w ciezarowce najlepsze predkosc to ok 80 km na godzine, wtedy bierze najmniej paliwa...jak kabusewca ma czas to jedzie te 80 km zeby paliwo zaoszczedzic i potem sprzedac na lewo bo szef nie wie ze kabusewca zaoszczedzil....
Dziekuje... w imieniu RUDYCH 8)
"Bądź uroczy dla swoich wrogów – nic ich bardziej nie złości.... :)))"

piotr1

  • Gość
Odp: ROZTERKI FACETA Z DUŻYM...
« Odpowiedź #31 dnia: 14 Maj 2013, 23:28:13 »
Nie Piotr! Nie w Danii!
W Danii, przy wjezdzie na autostrade panuje regula "kto pierwszy ten lepszy". Jezeli jestem na wjazdowce, a Ty na autostradzie, i jestem chocby pol metra przed Toba, to Twoim obowiazkiem jest ustapic mi pierwszenstwa i pomoc wjechac na autostrade. Ty nie robisz wyrzadzasz komus przyslugi to Twoj ZAKICHANY OBOWIAZEK ulatwic wjezdzajacym wjazd na autostrade!
Proponuje doszkolic sie z dunskich przepisow o ruchu drogowym, zanim zlapiesz klipa i spory mandat.

TWoj post jest dla mnie jedynie potwierdzeniem tego co widze na drogach. Zagraniczni kabusewcy na dunskich austradach sa smiertelnym zagrozeniem.

To nie jest przepis, to jest jak powiedziałas- reguła..znam ja, ale czy ktoś kto jeździ po Danii, po innych krajach musi znać niepisane reguły?obowiazkiem jest pomaganie we włączaniu sie do ruchu, a nie utrudnianie...reguła kto pierwszy ten lepszy nie jest przepisem..przepisy sa ogólnounijne wiec coz...wiem ze ta reguła obowiązuje tez w innych krajach- ale nie jest napewno moim zakichanym obowiązkiem hamowanie żeby resorak sie mógł wcisnąć  i równocześnie stwarzanie przezemnie zagrożenia dla jadących obok mnie lub za mną

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: ROZTERKI FACETA Z DUŻYM...
« Odpowiedź #32 dnia: 15 Maj 2013, 06:46:44 »
Ale resorak ma zakichany obowiazek zachamowac przed toba zebys ty sie mógl wcisnac?
I resorak ma stworzyc zagrozenie dla innych  bo ciezarówie "trzeba" ustapic?

Drogi sa dla wszystkich, przepisy obowiazuja wszystkich a to czy ty dojedziesz na czas do domciu, czy dojedziesz do firmy to sprawa twoja i twojego pracodawcy.
Wy ustalacie tak wysrubowane plany ze musicie potem jechac jak wariaci, nie inni uztykownicy dróg.

Jesli mam ochote/potzebe jechac 50 km na drodze 80 to tak bede jechac i  ciezarówka z wyrubowanym planem/checia zarobienie jeszcze kilku koron nie bedzie innym rozkazywac.

Zmien prace , zostan togfører, nie bedziesz musial sie z nikim i niczym liczyc.
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

piotr1

  • Gość
Odp: ROZTERKI FACETA Z DUŻYM...
« Odpowiedź #33 dnia: 15 Maj 2013, 08:38:42 »
Proponuje do całości tupnac nóżka.... 8)

Nigdzie nie pisze ze ktoś coś musi, pozatym gość z dużym nie wcisnie sie tak łatwo gdyż:
1- ma duzego 8)
2- odpowiada za auto i ładunek wiec boi sie toto uszkodzić
Drogi dla wszystkich, przepisy dla wszystkich- tu sie zgadzam i przyklaskuje
Nie my ustalamy plany- to spedytorzy, my staramy sie je zrealizować
Ne chce zmieniać pracy gdyż lubię to co robię...

I coś jeszcze..najgorszy chyba koszmar ciężarówki to właśnie zrobić krzywdę małemu lub ludziom w nim jadącym..wprawdzie ciężarówki sa już tak robione żeby nie poturbowac resoraka ale zdarza sie to i tak...jak rozmawiam z kabusewcami to mówią tak- wiesz, nie wiem czy dałbym rade jeszcze jeździć lub jakbym zyl gdyby zdarzyl sie wypadek i skasowalbym kogoś na drodze...zwróć uwagę- nie mowi o tym ze jakby taki ktoś sobie coś zrobił, ale mowi o kimś- chyba to świadczy o szacunku i o tym ze kazdy z nas jest świadom zagrożenia jakie stwarza ze względu na swoją wagę...

Ae czy tam ea- możesz nie zwazac na  ciężarówki i jechać swoje 50, możesz mnie nie szanować- twoje prawo...ale pamiętaj o jednym- nie dajac, nie dostaniesz....


Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: ROZTERKI FACETA Z DUŻYM...
« Odpowiedź #34 dnia: 15 Maj 2013, 09:06:25 »
PRZEPISY o RUCHU DROGOWYM pisza tak:

Sammenfletning
Kørende i tilkørselsbane (accelerationsbane) skal tilpasse sin hastighed til færdslen i den vognbane, som skal benyttes under den fortsatte kørsel, og forlade tilkørselsbanen, når det kan ske uden fare eller unødig ulempe. Kørende i den vognbane, som færdslen i tilkørselsbanen skal køre ud i, skal, om nødvendigt ved at nedsætte hastigheden, lette udkørslen fra tilkørselsbanen.

Wiec proponuje nie cwaniakowac, a dopasowac sie do przepisow.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: ROZTERKI FACETA Z DUŻYM...
« Odpowiedź #35 dnia: 15 Maj 2013, 09:11:36 »
 A tu o karze:

Uforsvarlig forbikørsel/slalomkørsel

Du får et klip, hvis du kører slalomkørsel eller kører hasarderet forbikørsel i tæt trafik. Derudover får du en bøde på 2000 kr.
Bliver din hastighed bestemt af de forankørende, fordi trafikken er tæt og kører i flere rækker, må du skifte vognbane, hvis du skal:
 ■Svinge ved vejkryds
■Svinge bort fra kørebanen uden for vejkryds
■Af ved en frakørsel
■Ned på vejen fra en tilkørsel
■Standse eller parkere
■Eller hvis antallet af vognbaner formindskes pga. sammenfletning

Dodam, ze tten kto jest na drodze wjazdowej na autostrade, w swietle dunskich przepisow JEST JUZ NA autostradzie, wiec jezeli jest nawet pol metra przed Toba, to liczy sie tak jakby byl PRZED TOBA.


Twoja kasa, Twoje prawo jazdy, Twoj wybor, ale MOJE ZYCIE!
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

piotr1

  • Gość
Odp: ROZTERKI FACETA Z DUŻYM...
« Odpowiedź #36 dnia: 15 Maj 2013, 09:17:56 »
jomir, ja widze, ze tam pisze to co powiedzialem- o pomaganiu we  wlaczaniu sie do ruchu- czy jest tam cos o tym- kto pierwszy ten lepszy?
nie znam na tyle dunskiego zeby to zrozumiec poprawnie, ale widze ze trzeba pomoc, ze pojazdy powinny dostosowac predkosc itp itd...
wlanczajacy sie do ruchu nie ma pierszenstwa,nie mial i nie bedzie mial- widze tez ze pisze ze powinienem zwolnic gdy osobowka dojezdza do konca pasa rozbiegowego zeby ja wpuscic- to jest wszystko to o czym mowilem- czyli rzeczy oczywiste-pomaganie- gdy widze ze resorakowi braknie miejsca bo zle ocenil, zwalniam troszke, ale nie jest tak ze moim zakichanym obowiazkiem jest ustepowanie bezwzgledne resorakowi ktory sie wlancza...
i powtarzam- nie ma czegos takiego- kto pierwszy ten lepszy- a jest takie cos- wzajemny, nie jednostronny- szacunek i pomaganie sobie


JEST POJAZDEM WLANCZAJACYM SIE DO RUCHU KTORY JEDZIE PO DRODZE SZYBKIEGO RUCHU

poloniainfo.dk

Odp: ROZTERKI FACETA Z DUŻYM...
« Odpowiedź #36 dnia: 15 Maj 2013, 09:17:56 »

piotr1

  • Gość
Odp: ROZTERKI FACETA Z DUŻYM...
« Odpowiedź #37 dnia: 15 Maj 2013, 09:28:23 »
A tu o karze:

Uforsvarlig forbikørsel/slalomkørsel

Du får et klip, hvis du kører slalomkørsel eller kører hasarderet forbikørsel i tæt trafik. Derudover får du en bøde på 2000 kr.
Bliver din hastighed bestemt af de forankørende, fordi trafikken er tæt og kører i flere rækker, må du skifte vognbane, hvis du skal:
 ■Svinge ved vejkryds
■Svinge bort fra kørebanen uden for vejkryds
■Af ved en frakørsel
■Ned på vejen fra en tilkørsel
■Standse eller parkere
■Eller hvis antallet af vognbaner formindskes pga. sammenfletning

Dodam, ze tten kto jest na drodze wjazdowej na autostrade, w swietle dunskich przepisow JEST JUZ NA autostradzie, wiec jezeli jest nawet pol metra przed Toba, to liczy sie tak jakby byl PRZED TOBA.


Twoja kasa, Twoje prawo jazdy, Twoj wybor, ale MOJE ZYCIE!

gdy pojazd jadacy po autostradzie jest pol metra przedemna to on nie zajezdza mi drogi ale jedzie tak zeby byc 3 metry przedemna i dopabuse zmienia pas, przeciez to logiczne
gdy pojazd sie wlancza do ruchu i konczy mu sie pas- musi wykonac manerw,prawda?wtedy mozna delikatnie zwolnic zeby go wpuscic i nie stwarzac zagrozenia dla nikogo
sa rozne sytucaje i kazda jest inna- nie ma dwoch takich samych- dlatego ja nigdy nie mowie ze jestem doswiadconym kabusewca bo jezdze juz tyle lat ze hoho wiec prosze mi tez nie mowic ze cwaniakuje,ok?przepisy sa jasne i sa okreslone znakami drogowymi i sa takie same w calej unii, w danii tez- widzialas kiedys znak- kto pierwszy ten lepszy?
mowie o wzajemnym szacunku i o tym ze moze czas zrozumiec pewne rzeczy...- np to ze jak sie rozpedzisz na rozbiegowce do 92 km- latwo wyprzedzisz ciezarowke i wjedziesz przed nia, skoro to takie wazne dla ciebie- bez zagrozenia jakiegokolwiek..wystarczy uzywac glowy, nacisnac mocniej na gaz i juz...zreszta- pisze to tutaj w tych przepisach- dostosowac predkosc- bo przepis tyczy sie wszystkich, prawda?

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: ROZTERKI FACETA Z DUŻYM...
« Odpowiedź #38 dnia: 15 Maj 2013, 09:36:24 »
I na koniec - filmik pogladowy, ktory pokazuje jak dziala regula "sammenfletnig". Sytuacja nieco inna, ale dokladnie tak dziala rowniez przy wjezdzie na autostradzie.
Baw sie dobrze, ja z Toba dyskutowac nie bede. Dyskutuj sobie z policja.
http://nyhederne.tv2.dk/article.php/id-41335000:kender-du-reglerne-for-sammenfletning.html
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

piotr1

  • Gość
Odp: ROZTERKI FACETA Z DUŻYM...
« Odpowiedź #39 dnia: 15 Maj 2013, 09:43:03 »
nie bardzo mi sie wydaje ze filmik na temat..
ale o tzw zamkach na zwezkach nie ma co mowic- gdy jest korek, zanim ja rusze swoim prawym pasem to przedemna wjedzie pare resorakow spokojnie i bez nerwow..
a zreszta.. nie wszystko  rozumiem 8)

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: ROZTERKI FACETA Z DUŻYM...
« Odpowiedź #40 dnia: 15 Maj 2013, 09:43:12 »
jomir, ja widze, ze tam pisze to co powiedzialem- o pomaganiu we  wlaczaniu sie do ruchu- czy jest tam cos o tym- kto pierwszy ten lepszy?
nie znam na tyle dunskiego zeby to zrozumiec poprawnie, ale widze ze trzeba pomoc, ze pojazdy powinny dostosowac predkosc itp itd...
wlanczajacy sie do ruchu nie ma pierszenstwa,nie mial i nie bedzie mial- widze tez ze pisze ze powinienem zwolnic gdy osobowka dojezdza do konca pasa rozbiegowego zeby ja wpuscic- to jest wszystko to o czym mowilem- czyli rzeczy oczywiste-pomaganie- gdy widze ze resorakowi braknie miejsca bo zle ocenil, zwalniam troszke, ale nie jest tak ze moim zakichanym obowiazkiem jest ustepowanie bezwzgledne resorakowi ktory sie wlancza...
i powtarzam- nie ma czegos takiego- kto pierwszy ten lepszy- a jest takie cos- wzajemny, nie jednostronny- szacunek i pomaganie sobie


JEST POJAZDEM WLANCZAJACYM SIE DO RUCHU KTORY JEDZIE PO DRODZE SZYBKIEGO RUCHU
Kto pierwszy ten lepszy jest moim pojeciem. Generlanie samochody musza sie przeniknac jak w zamku blyskawicznym.
Napisalam, kto pierwszy ten lepszy , a nie kto szybszy ten lepszy.
Ten samochod, ktory jest fizycznie z przodu, nawet pol metra przed Toba, ma prawo pojechac pierwszy, a Ty, choc jestes na autostradzie (a on na wjazdowce - czyli tez na autostradzie), masz obowiazek zwolnic i ulatwic mu wjazd na autostrade.
Jezeli Ty na autostradzie jestes pol metra przed nim, wowoczas on musi zwolnic i Tobie to ulatwic.
Generalnie dunskie wjazdowki sa dlugie i szerokie wiec nie jest to takie trudne. Problem jest w miejscach, gdzie drogi sa w przebudowie, i wjazdowki sa skrocone, a pasy waskie.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: ROZTERKI FACETA Z DUŻYM...
« Odpowiedź #41 dnia: 15 Maj 2013, 09:43:53 »
nie bardzo mi sie wydaje ze filmik na temat..
ale o tzw zamkach na zwezkach nie ma co mowic- gdy jest korek, zanim ja rusze swoim prawym pasem to przedemna wjedzie pare resorakow spokojnie i bez nerwow..
a zreszta.. nie wszystko  rozumiem 8)
DOkladnie na temat.
To jest ta regula, ale w innej sytuacji. Ale dokladnie tak trzeba sie zachowywac.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: ROZTERKI FACETA Z DUŻYM...
« Odpowiedź #42 dnia: 15 Maj 2013, 09:48:17 »
jomir, ja widze, ze tam pisze to co powiedzialem- o pomaganiu we  wlaczaniu sie do ruchu- czy jest tam cos o tym- kto pierwszy ten lepszy?
nie znam na tyle dunskiego zeby to zrozumiec poprawnie, ale widze ze trzeba pomoc, ze pojazdy powinny dostosowac predkosc itp itd...
wlanczajacy sie do ruchu nie ma pierszenstwa,nie mial i nie bedzie mial- widze tez ze pisze ze powinienem zwolnic gdy osobowka dojezdza do konca pasa rozbiegowego zeby ja wpuscic- to jest wszystko to o czym mowilem- czyli rzeczy oczywiste-pomaganie- gdy widze ze resorakowi braknie miejsca bo zle ocenil, zwalniam troszke, ale nie jest tak ze moim zakichanym obowiazkiem jest ustepowanie bezwzgledne resorakowi ktory sie wlancza...
i powtarzam- nie ma czegos takiego- kto pierwszy ten lepszy- a jest takie cos- wzajemny, nie jednostronny- szacunek i pomaganie sobie


JEST POJAZDEM WLANCZAJACYM SIE DO RUCHU KTORY JEDZIE PO DRODZE SZYBKIEGO RUCHU

NIE PRAWDA!
Po pierwsze w Danii droga wjazdowa na autostrade jest juz autostrada.
Po drugie jezeli masz ten bialy znak z czerwona rosyjska litra, to znaczy, ze na drodze obiwazuje regula sammenfletnig.
jezeli obowiazuje regula sammefletnig - PIERWSZENSTWO MA TEN; KTO JEST BARDZIEJ DO PRZODU. Nie wiem jak CI to jasniej bez rysunkow wytlumaczyc.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.


Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: ROZTERKI FACETA Z DUŻYM...
« Odpowiedź #44 dnia: 15 Maj 2013, 09:55:25 »
gdy pojazd jadacy po autostradzie jest pol metra przedemna to on nie zajezdza mi drogi ale jedzie tak zeby byc 3 metry przedemna i dopabuse zmienia pas, przeciez to logiczne
gdy pojazd sie wlancza do ruchu i konczy mu sie pas- musi wykonac manerw,prawda?wtedy mozna delikatnie zwolnic zeby go wpuscic i nie stwarzac zagrozenia dla nikogo
sa rozne sytucaje i kazda jest inna- nie ma dwoch takich samych- dlatego ja nigdy nie mowie ze jestem doswiadconym kabusewca bo jezdze juz tyle lat ze hoho wiec prosze mi tez nie mowic ze cwaniakuje,ok?przepisy sa jasne i sa okreslone znakami drogowymi i sa takie same w calej unii, w danii tez- widzialas kiedys znak- kto pierwszy ten lepszy?
mowie o wzajemnym szacunku i o tym ze moze czas zrozumiec pewne rzeczy...- np to ze jak sie rozpedzisz na rozbiegowce do 92 km- latwo wyprzedzisz ciezarowke i wjedziesz przed nia, skoro to takie wazne dla ciebie- bez zagrozenia jakiegokolwiek..wystarczy uzywac glowy, nacisnac mocniej na gaz i juz...zreszta- pisze to tutaj w tych przepisach- dostosowac predkosc- bo przepis tyczy sie wszystkich, prawda?
A widziales gdzies poza Dania ten bialo czerwony znak, ktory masz na autostradzie, gdy zbliza sie wjazdowka?
To jest dunski znak, dunski przepis i trzeba sie do niego dostosowac.
Owszem, ze jak sie ludzi uczy jezdzic, to sie tez ich uczy, ze na wjazdowce trzeba sie rozpedzic na maksa, czyli do okolo 110.
Ale jak sa prace remontowe to nie zawsze sie da. I uwierz mi, ze od kiedy przy moim wjezdzie sa prace budowalne i jest on totalnie ktortki i waski, do tego zygzakowaty, czyli nie da sie rozpedzic, mam zawsze "pelne gacie", bo nie wiem, czy ciezarowka mnie nie rozplaszczy.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

poloniainfo.dk

Odp: ROZTERKI FACETA Z DUŻYM...
« Odpowiedź #44 dnia: 15 Maj 2013, 09:55:25 »

 

Szukam faceta chętnego się zabawić z samotną 27 latką

Zaczęty przez weroniczkaaDział Hydepark

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1754
Ostatnia wiadomość 01 Sie 2019, 01:53:52
wysłana przez weroniczkaa
Mecz ME 2016 Polska vs Gruzja na duzym ekranie w Kopenhadze S.

Zaczęty przez makarpolandDział Hydepark

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 3056
Ostatnia wiadomość 30 Cze 2015, 09:18:35
wysłana przez czarekkrzakowski22
Spotkanie polonijne + final LM na duzym ekranie.

Zaczęty przez makarpolandDział Kopenhaga

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 5117
Ostatnia wiadomość 22 Wrz 2015, 13:03:01
wysłana przez franekk166