poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: ROGA Informuje  (Przeczytany 38891 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline frisms

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 59
  • -Otrzymane: 32
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: +2/-2
  • Płeć: Kobieta
Odp: ROGA Informuje
« Odpowiedź #45 dnia: 27 Sty 2011, 18:57:07 »
 to ja skomentuje...krotko  ;D

Roga, ton w jakim od pewnego czasu zacząłeś się zwracać do osób nie zgadzających się z Tobą brzmi nieco megalomańsko. Ale może się mylę i w takim razie przepraszam za tę uwagę.

moge sie z tym zgodzic,odczulam to samo w innym watku i innej dyskusji... :(

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ROGA Informuje
« Odpowiedź #46 dnia: 27 Sty 2011, 20:00:57 »
frisms: Tekla juz to powiedziala. Lepeij zamiast mowic "do osob jakich sie zwracasz" mow konkrentie, nie zaslaniaj sie innymoi osobami. Jezeli beda uwazaly na preno mi o tym napisza.

Dobrze wiem o co chodzi: przyzwyczajenie, nawyk - trudno zmienic. Przyzwycziliscie sie do tego, ze Roga, zawsze jest flinnk. uprzejmy, wyslucha i na nikogo sie nie obraza, nie klnie, nie wyzywa, nie awanturuje sie na forum. A moze w ogole chodzi o cos zupelnie innego ?  Bo gdyby tak nie bylo i co w drugim poscie Roga nazywal swoich oponentow, ajk to robi zdecydowana wiekszosc, "wsiokami", "idiotami", "bezmylnymi frajerami", a do tego podparlby to jeszcze moze ku......, i " zajebiscie"  - to w ogole takiej reakcji by nie bylo. Przyjmuje wasze uwagi  jako bardzo cenne i wezme je pod uwage, sprobuje, moze mi sie uda a moze nie. Pozdrawiam.

Offline neletop

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 4
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 681
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: ROGA Informuje
« Odpowiedź #47 dnia: 27 Sty 2011, 20:57:48 »
Roga - tak trzymaj  8)

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ROGA Informuje
« Odpowiedź #48 dnia: 27 Sty 2011, 21:24:11 »
to ja skomentuje...krotko  ;D

Roga, ton w jakim od pewnego czasu zacząłeś się zwracać do osób nie zgadzających się z Tobą brzmi nieco megalomańsko. Ale może się mylę i w takim razie przepraszam za tę uwagę.

moge sie z tym zgodzic,odczulam to samo w innym watku i innej dyskusji... :(
Jezeli "A moze sie myle i w takim razie przepraszam za te uwage" - to po co to po co pisac i po co przepraszac. (dziwny ten polski po co? razem czy osobno?). Pozdrawiam. Niepoprawny megaloman.

tylda

  • Gość
Odp: ROGA Informuje
« Odpowiedź #49 dnia: 27 Sty 2011, 21:32:31 »
Spokojna, rzeczowa i kulturalna wymiana poglądów powinna być normą, a nie powodem do chwały.
Dlatego wybacz, Roga, ale nie pogratuluję Ci, że nie jesteś chamem;)
Szkoda jednak, że nie potrafisz przyznać się do błędu.
I w ten sposób, ten tak dumnie zatytułowany wątek okazał się falstartem.

ps. widzę teraz Twoją odpowiedź do komentarza frisms - jeśli moja intencja nie była czytelna, wyjaśniam, że była to delikatna zachęta do autorefleksji.

Ponieważ widzę, że poczułeś się mocno urażony (bardzo się zrobiłeś drażliwy na swoim punkcie), kończę tę dyskusję.
Pozdrawiam.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ROGA Informuje
« Odpowiedź #50 dnia: 28 Sty 2011, 00:45:48 »
Tez tak uwazam, ze powinnismy zakonczyc ta dyskusje. Nie czuje sie w ogole urazony. W moim poprzednim poscie napisalem
jednoznacznie

"Przyjmuje wasze uwagi  jako bardzo cenne i wezme je pod uwage, sprobuje, moze mi sie uda a moze nie".

Pozdrawiam i zycze wszystkim i sobie, dalszych "zdrowych" dyskusji.

 



[Posted on: 28 Sty 2011, 00:18:13]

CZY WIESZ,

ze posiadajac c/o adres w Danii (czesto u pracodawcy), jestes zaliczony do osoby z tymczasowym pobytem i dlatego zgodnie z Kildeskattelovens § 2 stk.2, przysluguje ci prawo wylacznie do ulg, ktore bezposrednio odnoszasie do twojego dochodu uzyskanego z pracy.

Offline bezwarkoczy

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: ROGA Informuje
« Odpowiedź #51 dnia: 28 Sty 2011, 17:46:11 »
a mnie zdumiewa co innego: nawet gdyby (podkreslam: nawet gdyby, bo nie wiem i nie mam czasu tego badac) "ton" wypowiedzi rogi byl nieco w ktorejs  dyskusji zbyt autorytatywny, to biorac pod uwage wklad pracy i zakres wiedzy jaka dysponuje, nie mozna przyjac ze stalo sie to zupelnie bez udzialu jego zlej woli? ze udzielajac porad czy biorac udzial w dyskusji latwo zostac zle zrozumianym? nie widuje osoby, ktora tak "zbesztala" roge na forum czesto, ale jestem nowa, wiec moze sie nie znam. w kazdym razie nie widzialm z Jej strony reakcji na wiele chamskich tutaj odzywek i zachowan, a w tym przypadku taka afera..!!! i skad pewnosc, ze wlasnie jest sie uprawnionym do publicznej oceny czlowieka (megalomanski ton, drazliwy na swoim punkcie)  - jak sadze obcego  - ktory do tego, jak mozna sie zorientwac nie biega juz w krotkich spodenkach?! gratuluje pewnosci siebie ("zacheta do autorefleksji") i komfortu psychicznego osobie, ktora w taki sposob skomentowala ewentualny i niezamierzony blad rogi - dopabuse Twoja wypowiedx wydaje sie przypominac uwagi nauczyciela kabusewane do ucznia...gratulacje...

poloniainfo.dk

Odp: ROGA Informuje
« Odpowiedź #51 dnia: 28 Sty 2011, 17:46:11 »

Offline greg1969

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 25
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +5/-4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ROGA Informuje
« Odpowiedź #52 dnia: 28 Sty 2011, 18:03:00 »
Chciałbym być takim megalomanem jak roga  ;D ;D

Offline bezwarkoczy

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: ROGA Informuje
« Odpowiedź #53 dnia: 28 Sty 2011, 18:10:41 »
i jeszcze takie uzupelnienie  - nawet gdyby (POWTARZAM: NAWET gdyby to byla prawda) to warto czasem swoje cenne uwagi odnosnie innych pozostawic dla siebie, chyba ze jest sie proszonym o ocene lub w jakis inny sposob do tego "powolanym".wiadomo zreszta powszechnie, ze powinno sie  oceniac sytuacje i czyny, a nie ludzi (np. "roga nie umiesz przyznac sie do bledu").no chyba, ze osoba tak publicznie sie wypowiadajaca ma pewnosc co do swego twierdzenia..ale skad przekonanie, ze my rowniez chcemy te wiedze posiasc? ja nie chcialam. i jest mi niesmacznie.pozdrawiam.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ROGA Informuje
« Odpowiedź #54 dnia: 28 Sty 2011, 18:57:07 »
CZY WIEZ, ze

Ministerstwo Pracy przygotowuje ustawe, ktora ma na celu zmniejszenie biurokracji w zwiazku z wyplata chorobowego. A-kasse maja przejac wyplate chorobowego, jezeli nieobecnosc w pracy z powodu choroby nedzie krotsza niz 14 dni. Przygotowywana jest tez ustawa, aby czlonkowstwo A-kassenie bylo uzaleznione od udokumentowania, ze ma sie prace (?). Tego to juz za bardzo nie pojmuje. Ciekawe.   

tylda

  • Gość
Odp: ROGA Informuje
« Odpowiedź #55 dnia: 28 Sty 2011, 19:00:42 »
Widzisz, Roga, dorobiłeś sie juz wyznawców, gotowych bronić Cię jak niepodległości;)
Ale nie ma potrzeby, ja doceniam Twoje zasługi (jest cały akapit na ten temat w moim wpisie).
Ale nie ma ludzi nieomylnych. I cnotą jest umiejętność przyznania się do błędu. Czego wprost nadal nie zrobiłeś:)

Bezwarkoczy, mój wpis był merytorycznym odniesieniem się do błędnej informacji kolportowanej przez Rogę w tym wątku.
Wcześniejsze wpisy innych użytkowników wskazujące na błędną interpretację omawianego aktu prawnego, założyciel wątku potraktował lekceważąco - stąd moja uwaga dotycząca tego tonu, uwaga zamykająca się w jednym zdaniu, co stanowi może kilka procent całego mojego wpisu.

Dziękuję za uwagę;)

Offline bezwarkoczy

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 44
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: ROGA Informuje
« Odpowiedź #56 dnia: 28 Sty 2011, 19:35:25 »
Tylda, albo mnie oko myli, albo znowu zaczelas od zlosliwosci - podwojnej : "dorobiles sie" - potoczne i lekcewazace, "wyznawcow" w odniesieniu do mnie, choc pojecia miec nie mozesz co ja wyznaje lub w Kogo wieze, lepiej powiedziane.co do interpretacji owej umowy - duzo by pisac, ale wymagaloby zagladniecia do przepisow wykonawczych i brak partnera do dyskusji - chyba, ze jestes prawnikiem specjalizujacym sie w miedzynarodowym.wtedy mozemy porozmawiac :-). ja na dzien dzisiejszy (a nie chce mi sie tego tematu teraz rozwalac do konca) nie jestem przekonana, czy wszystko w tym temacie tu zostalo powiedziane.wiecej tu nieporozomien niz realnych wnioskow. ale to juz merytoryczna kwestia i nie wchodze. pozdrawiam.

Offline cwsm111

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 78
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: +59/-5
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ROGA Informuje
« Odpowiedź #57 dnia: 28 Sty 2011, 19:57:14 »
CZY WIEZ, ze

Ministerstwo Pracy przygotowuje ustawe, ktora ma na celu zmniejszenie biurokracji w zwiazku z wyplata chorobowego. A-kasse maja przejac wyplate chorobowego, jezeli nieobecnosc w pracy z powodu choroby nedzie krotsza niz 14 dni. Przygotowywana jest tez ustawa, aby czlonkowstwo A-kassenie bylo uzaleznione od udokumentowania, ze ma sie prace (?). Tego to juz za bardzo nie pojmuje. Ciekawe.   


Próbowałem rozkminić to na wiele sposobów i  nie przychodzą mi do głowy żadne możliwości interpretowania tej zmiany. Czyli powoli wprowadzane są ustawy które mają na celu ograniczenie skutków kryzysu czy też próba wyjścia z niego, i są wprowadzane w życie bez żadnego oporu społecznego , nie zauważyłem jakiejś wielkiej wojny o skrócenie a kasy czy ograniczenie pieniędzy na dzieci.


A jak to można zinterpretować?


Przygotowywana jest tez ustawa, aby czlonkowstwo A-kassenie bylo uzaleznione od udokumentowania, ze ma sie prace (?). Tego to juz za bardzo nie pojmuje. Ciekawe.   

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: ROGA Informuje
« Odpowiedź #58 dnia: 29 Sty 2011, 19:37:09 »
Na temat mozliwosci bycia czlonkiem A-kassy bez udokumentowania pracy, wypowiedziala sie Ula Tørtnæss (byly minster). Moj cytat to tylko urywek z rzadowej "pakke" lovforslag, ktore maja na celu odbiurokratyzowanie systemu komunalnego, zwiazkow, zawodowych i innuych instytucji:

Ifølge Ulla Tørnæs (V), indgår der også et forslag om at gøre det enklere at skifte medlemskab fra en a-kasse til en anden, i ministerens udspil. Desuden skal det fremover være muligt at blive medlem i en a-kasse, uden at det skal dokumenteres, at man har lønarbejde.
 
Kilde: Jyllands-Posten, 11. januar 2011, Erhverv & Økonomi, side 15.

Bardzo interesujace, zobaczymy jak propozycja do ustawy/przepisu bedzie wygladala.

[Posted on: 28 Sty 2011, 21:14:53]

CZY WIESZ, ze

C/o odresse oznacza,  ze jestes zgloszony i mieszkasz pod tym adresem, tylko ze twoje nazwisko nie figuruje na skrzynce pocztowej lub drzwiach. To znaczy c/o adres ma wylacznie znaczenie dla doreczenia poczty.

Jezeli wprowadzasz sie do wlasciciela lokalu lub osoby wynajmujacej lokal to komuna moze wymagac, aby osoba do ktorej sie wprowadzasz potwierdzila ten fakt.

Jezeli jest mowa tylko o krotktrwalej zmianie adresu  i masz jedynie potrzebe aby otrzymywac swoja korespondencje, nie musisz zmiany adresu zglosic do folkeregisteret. Wystarczy zmienic adres na poczcie.

Offline aaaaaa

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 1
  • Wiadomości: 85
  • Reputacja: +0/-0
Odp: ROGA Informuje
« Odpowiedź #59 dnia: 29 Sty 2011, 21:52:54 »
cytat z Ordynacji podatkowej (biblii urzedow skarbowych)

Cytuj (zaznaczone)

Rozdział 11

Informacje podatkowe

Art. 82. § 1. Osoby prawne, jednostki organizacyjne niemające osobowości prawnej oraz osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą są obowiązane do sporządzania i przekazywania informacji:
  1)   na pisemne żądanie organu podatkowego - o zdarzeniach wynikających ze stosunków cywilnoprawnych albo z prawa pracy, mogących mieć wpływ na powstanie obowiązku podatkowego lub wysokość zobowiązania podatkowego osób lub jednostek, z którymi zawarto umowę;
  2)   bez wezwania przez organ podatkowy - o umowach zawartych z nierezydentami w rozumieniu przepisów prawa dewizowego;
  3)   w zakresie i na zasadach określonych w odrębnych ustawach.
§ 2. Banki obowiązane są do sporządzania i przekazywania comiesięcznych informacji o założonych i zlikwidowanych rachunkach bankowych osób prowadzących działalność gospodarczą naczelnikowi urzędu skarbowego właściwemu według siedziby banku, w terminie do 7 dnia następnego miesiąca. Informacje zawierają numer rachunku, dane identyfikujące jego posiadacza oraz datę założenia albo likwidacji rachunku.
§ 2a. Jednostki organizacyjne Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na pisemne żądanie naczelnika urzędu skarbowego lub naczelnika urzędu celnego obowiązane są do sporządzenia i przekazania informacji o składkach płatnika i ubezpieczonego.
§ 2b. Informacje, o których mowa w § 2, naczelnik urzędu skarbowego jest obowiązany udostępnić naczelnikowi urzędu celnego na jego pisemne żądanie.
§ 3. Banki oraz inne instytucje finansowe, na pisemne żądanie ministra właściwego do spraw finansów publicznych lub jego upoważnionego przedstawiciela, są obowiązane do udzielenia informacji w razie wystąpienia władz państw obcych - w zakresie i na zasadach określonych w rozdziale 2 działu VIIa oraz wynikających z umów o unikaniu podwójnego opodatkowania i innych ratyfikowanych umów międzynarodowych, których stroną jest Rzeczpospolita Polska.
§ 4. Żądanie, o którym mowa w § 3, oznacza się klauzulą: "Tajemnica skarbowa", a jego przekazanie następuje w trybie przewidzianym dla dokumentów zawierających informacje niejawne stanowiące tajemnicę służbową w rozumieniu przepisów o ochronie informacji niejawnych.
§ 5. Organ podatkowy określa zakres żądanych informacji, o których mowa w § 1 pkt 1 i § 2a, oraz termin ich przekazania.
§ 6. Minister właściwy do spraw finansów publicznych określi, w drodze rozporządzenia:
  1)   przypadki oraz zakres informacji, o których mowa w § 1 pkt 2, a także szczegółowe zasady, termin oraz tryb ich sporządzania i przekazywania, ze szczególnym uwzględnieniem powiązań kapitałowych oraz nadzorczych pomiędzy rezydentami i nierezydentami w rozumieniu przepisów prawa dewizowego oraz posiadania przez nierezydentów przedsiębiorstw, oddziałów i przedstawicielstw na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;
  2)   organy administracji rządowej lub samorządowej obowiązane do przekazywania informacji podatkowych bez wezwania przez organ podatkowy, zakres tych informacji, a także tryb ich sporządzania oraz terminy przekazywania.



DZIAŁ VIIA

WYMIANA INFORMACJI PODATKOWYCH Z INNYMI PAŃSTWAMI

Rozdział 1

Zasady ogólne wymiany informacji podatkowych

Art. 305a. W zakresie i na zasadach wynikających z umów o unikaniu podwójnego opodatkowania oraz z innych ratyfikowanych umów międzynarodowych, których stroną jest Rzeczpospolita Polska, informacje zawarte w aktach spraw podatkowych lub inne informacje podatkowe mogą być udostępniane właściwym władzom państw obcych, pod warunkiem że wykorzystanie udostępnionych informacji nastąpi zgodnie z zasadami określonymi w tych umowach.

Rozdział 2

Szczegółowe zasady wymiany informacji podatkowych z państwami członkowskimi Unii Europejskiej

Art. 305b. Wymiana informacji podatkowych obejmuje wszelkie informacje istotne dla prawidłowego określania podstaw opodatkowania i wysokości zobowiązania podatkowego w zakresie:
  1)   opodatkowania dochodu, majątku lub kapitału, bez względu na sposób i formę opodatkowania, w tym opodatkowania dochodu ze sprzedaży rzeczy lub praw majątkowych oraz przyrostu wartości majątku lub kapitału,
  2)   podatku akcyzowego od olei mineralnych, alkoholi, napojów alkoholowych i wyrobów tytoniowych,
  3)   opodatkowania składek ubezpieczeniowych
- zwane dalej "informacjami".

Art. 305c. § 1. Minister właściwy do spraw finansów publicznych występuje do właściwych władz państw członkowskich Unii Europejskiej, zwanych dalej "obcymi władzami", o udzielenie informacji oraz udziela im informacji na zasadach określonych w niniejszym rozdziale.
§ 2. Minister właściwy do spraw finansów publicznych może upoważnić Generalnego Inspektora Kontroli Skarbowej, dyrektora izby skarbowej, dyrektora izby celnej oraz dyrektora urzędu kontroli skarbowej do występowania do obcych władz o udzielenie informacji i udzielania im informacji na zasadach określonych w niniejszym rozdziale.

Art. 305d. Informacje są udzielane na wniosek obcych władz lub z urzędu.

Art. 305e. Wniosek o udzielenie informacji powinien zawierać:
  1)   dane identyfikujące podmiot, którego informacje mają dotyczyć: nazwisko lub nazwę (firmę), adres i inne posiadane dane niezbędne do identyfikacji podmiotu, którego wniosek dotyczy;
  2)   wskazanie zakresu żądanych informacji i celu ich wykorzystania;
  3)   stwierdzenie, że wyczerpano możliwości uzyskania informacji na podstawie przepisów prawa krajowego państwa wnioskującego;
  4)   zobowiązanie się do objęcia tajemnicą udzielonych informacji, zgodnie z przepisami prawa krajowego państwa wnioskującego.

Art. 305f. § 1. Wniosek obcej władzy wszczyna postępowanie w sprawie udzielenia informacji.
§ 2. Postępowanie powinno być zakończone bez zbędnej zwłoki.
§ 3. O każdym przypadku nieudzielenia informacji we właściwym terminie zawiadamia się obce władze, podając przyczyny niedotrzymania terminu udzielenia informacji.
§ 4. W sprawie udzielenia lub odmowy udzielenia informacji wydaje się postanowienie.

Art. 305g. § 1. Jeżeli dane zawarte we wniosku obcej władzy nie są wystarczające do udzielenia informacji, właściwy organ wzywa niezwłocznie tę władzę o nadesłanie danych uzupełniających, w wyznaczonym terminie.
§ 2. W przypadku nieuzupełnienia wniosku zgodnie z wezwaniem, o którym mowa w § 1, właściwy organ odmawia udzielenia informacji.

Art. 305h. Odmawia się udzielenia informacji, jeżeli:
  1)   zachodzi uzasadnione przypuszczenie, że obca władza nie wyczerpała możliwości uzyskania wnioskowanych informacji na podstawie przepisów prawa krajowego;
  2)   organ podatkowy lub organ kontroli skarbowej nie posiada uprawnień do uzyskania wnioskowanych informacji;
  3)   odrębne przepisy lub ratyfikowane umowy międzynarodowe uniemożliwiają udzielenie wnioskowanych informacji lub wykorzystanie ich przez państwo wnioskujące dla celów wskazanych we wniosku;
  4)   udzielenie informacji prowadziłoby do ujawnienia tajemnicy przedsiębiorstwa, przemysłowej lub zawodowej albo procesu produkcyjnego;
  5)   udzielenie informacji naruszyłoby porządek publiczny Rzeczypospolitej Polskiej;
  6)   państwo wnioskujące nie może udzielać informacji o podobnym charakterze;
  7)   przepisy prawa krajowego państwa wnioskującego nie zapewniają objęcia informacji tajemnicą na takich samych zasadach, na jakich są chronione takie same informacje uzyskane na podstawie przepisów prawa krajowego państwa wnioskującego.

Art. 305i. Wniosek o udzielenie informacji może być w każdym czasie wycofany przez właściwy organ.

Art. 305j. W sprawach nieuregulowanych w art. 305b-305i stosuje się odpowiednio przepisy rozdziałów 1, 2, 4, 5, 8, 9 i 14 działu IV.

Art. 305k. § 1. Właściwy organ udziela z urzędu informacji obcym władzom, gdy:
  1)   uprawdopodobnione jest uszczuplenie należności podatkowych lub obejście prawa podatkowego państwa członkowskiego Unii Europejskiej;
  2)   korzystanie przez podatnika z ulg podatkowych może być podstawą powstania obowiązku podatkowego lub zwiększenia zobowiązania podatkowego w państwie członkowskim Unii Europejskiej;
  3)   ustalenia postępowania podatkowego lub kontrolnego, dokonane w oparciu o informacje uzyskane od obcej władzy, mogą być użyteczne dla prawidłowego określania podstaw opodatkowania i wysokości zobowiązania podatkowego.
§ 2. Przepis art. 305h stosuje się odpowiednio.

Art. 305l. Minister właściwy do spraw finansów publicznych, w celu usprawnienia współpracy, może zawierać z obcymi władzami porozumienia dwustronne lub wielostronne w zakresie szczegółowych zasad i trybu wymiany informacji.

Art. 305m. Informacje otrzymane od obcej władzy można przekazać innej obcej władzy za zgodą władzy państwa udzielającego informacji.

Rozdział 3(13)

Szczegółowe zasady wymiany informacji o przychodach (dochodach) z oszczędności

Art. 305n. § 1. Minister właściwy do spraw finansów publicznych przekazuje z urzędu informacje dotyczące przychodów (dochodów) z oszczędności osób fizycznych, których wypłacanie wymaga, zgodnie z przepisami o podatku dochodowym od osób fizycznych, składania imiennej informacji o przychodach (dochodach), uzyskanych przez osoby, które ze względu na miejsce zamieszkania podlegają obowiązkowi podatkowemu od wszystkich swoich dochodów:
  1)   w państwie członkowskim Unii Europejskiej, Księstwie Andory, Księstwie Liechtensteinu, Księstwie Monako, Republice San Marino i Konfederacji Szwajcarskiej lub
  2)   na terytoriach zależnych lub terytoriach stowarzyszonych Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej oraz Królestwa Niderlandów, z którymi Rzeczpospolita Polska zawarła umowę w sprawie opodatkowania przychodów (dochodów) z oszczędności osób fizycznych
- właściwym władzom tych państw i terytoriów.
§ 2. Informacje przekazuje się przynajmniej raz w roku w terminie 6 miesięcy od zakończenia roku podatkowego podmiotu wypłacającego przychody (dochody).
§ 3. Minister właściwy do spraw finansów publicznych, w celu usprawnienia współpracy, może zawierać z właściwymi władzami państw i terytoriów, o których mowa w § 1, porozumienia dwustronne lub wielostronne w zakresie szczegółowych zasad i trybu wymiany informacji.

Art. 305o. Do informacji określonych w art. 305n § 1 dotyczących podatników, na których ciąży nieograniczony obowiązek podatkowy w Rzeczypospolitej Polskiej, otrzymanych przez ministra właściwego do spraw finansów publicznych od właściwych władz innych państw lub terytoriów zależnych lub stowarzyszonych przepisy art. 297a stosuje się odpowiednio.

poloniainfo.dk

Odp: ROGA Informuje
« Odpowiedź #59 dnia: 29 Sty 2011, 21:52:54 »

 

ROGA - GRATULACJE!

Zaczęty przez JomirDział Hydepark

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 1992
Ostatnia wiadomość 08 Cze 2018, 08:36:56
wysłana przez Jomir
Nowa dunska gwiazda - Roga i Zpatentem polecaja

Zaczęty przez zpatentemDział Hydepark

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 5698
Ostatnia wiadomość 14 Gru 2015, 22:28:58
wysłana przez zpatentem
Roga

Zaczęty przez hydrogen2Dział Podatki

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3302
Ostatnia wiadomość 14 Mar 2011, 13:29:57
wysłana przez varszafiak
Darowizna- pytanie do Roga

Zaczęty przez mmdkDział Podatki

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 10356
Ostatnia wiadomość 01 Mar 2019, 21:35:55
wysłana przez Gajol
podziękowania za pomoc dla roga

Zaczęty przez kuczisorDział Pomoc!

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4464
Ostatnia wiadomość 09 Wrz 2014, 20:57:00
wysłana przez ravensedyta