poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: IA sprogskole - kto skonczyl?  (Przeczytany 62209 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline malinkaaa0071

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 73
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: IA sprogskole - kto skonczyl?
« Odpowiedź #15 dnia: 18 Kwi 2011, 07:02:44 »
No niestety, ale bardzo duzo rodakow popelnia ten blad... uczy sie jezyka dunskiego " po polsku " ...
Jak dla mnie to sama szkola i tak nie jest wystarczajaca. Mozna zdobyc wysoki poziom podstawy, ale dalej to od nas samych zalezy.
A bez polakow w grupie bardzo przyjemnie sie pracuje :D
Nikt nie odzywa sie po polsku i chcac nie chcac te 3 h poswiecone sa na dunski.

Offline czysio

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 7
  • -Otrzymane: 22
  • Wiadomości: 237
  • Reputacja: +3/-0
Odp: IA sprogskole - kto skonczyl?
« Odpowiedź #16 dnia: 18 Kwi 2011, 13:18:05 »
Chodzi ktoś może do szkoły we Fredericii? Bo ja chcę się zapisać. Pozdrawiam

Offline sponsorr

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: +0/-0
Odp: IA sprogskole - kto skonczyl?
« Odpowiedź #17 dnia: 18 Kwi 2011, 19:23:53 »
Moim zdaniem budowanie podstaw z polskiego na dunski jest jak najbardziej fajne. Nie mam problemu z angielskim jednak wolalem isc do polskiej grupy chociazby ze wzgledu na wymowe i wyjasnienia. Pani ktora wyklada bardzo pieknie podaje przyklady z polskiego co mysle ze jest bardzo dobre na poczatek. A to ze ktos gdzies chodzil i nic sie nie nauczyl to tylko jego problem. IA sprog jest moim zdaniem dobra szkola ale nie moge jej porownac z zadna inna bo w innej nie bylem. A to ze ktos cos mowi to niech sobie mowi. Niech kazdy idzie i sprawdzi kazda szkole i potem powie ktora jest lepsza. Kazdy bedzie chwalil swoja szkole lub swoj kurs. Ja poswiecam na nauke duzo wolnego czasu i sa efekty. Osoba ktora mysli ze "uczeszczajac" tylko na zajecia nauczy sie dunskiego jest w bledzie. Nie wiem tylko dlaczego jest az taka krytyka tej szkoly? Ktos ma jakies prywatne powody lub zle doswiadczenia? Moja dziewczyna zrobila tam 4 moduly, 2 pierwsze po polsku. Pracuje w Dunskiej firmie w ktorej rozmawia po Dunsku i nie ma zadnych problemow. Z tego co wiem ma opanowana gramatyke w 100% a z wymowa i pisownia wciaz pracuje bo kazdy wie jakim jezykiem jest dunski. Wiec mozna jak sie chce.

Offline rocznik 1971

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 86
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: IA sprogskole - kto skonczyl?
« Odpowiedź #18 dnia: 18 Kwi 2011, 20:25:49 »
Wlasnie  jest  program na  TV 2  o  lewych  kursach  dla  cudzoziemcow ......kosztuja  milliony  a  i  tak nikt  sie  niczego nie nauczy   ;D
Czy  reklamy  na poloniainfo.dk sa  za  darmo   ??????   Mam  wrazenie  ze  wszyscy zachwyceni  IA sa  tu na  zasadzie  " product  placement  " !!!

Offline *edyta*

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: IA sprogskole - kto skonczyl?
« Odpowiedź #19 dnia: 25 Kwi 2011, 20:16:41 »
Witam! :) To ja może napiszę to czego rzeczywiście oczekują ludzie zaglądający w wątek o takim tytule: ;)
W IA SPROG *polskie grupy*( ścierać się z dwoma językami na raz, to moim zdaniem za dużo na początek, więc wybrałam grupę polską) nauka wygląda tak:
-zajęcia odbywają się 2 razy w  tyg (4 lekcje-ponad 3 godz) popołudniami
-wykłady po polsku oczywiście na początku, a z czasem coraz częściej po duńsku, pod koniec  1 modułu rzadko już używa się polskiego (przygotowanie do modułu 2 lub 3 od których to zaczyna się naukę w języku duńskim)
-moduł dzielony na kilka rozdziałów, każdy zakończony sprawdzianem
-z lekcji na lekcje zadawane prace domowe oraz raz na jakiś czas napisanie pracy na dany temat (przy czym pracuje się ze słownikami, które otrzymaliśmy ze szkoły na okres nauki) co bardzo usprawnia naszą pisownie a także budowanie zdań
-każda lekcja, to sprawdzenie pracy domowej, nasze przygotowanie i czy materiał został opanowany co jest wymagane, żeby nie tracić czasu a także nowy materiał w jak najbardziej odpowiednim tempie (osoby, które przyszły do szkoły bo jest darmowa, ale nie mają motywacji, przy czym nie poświęcają czasu nauce w domu - bardzo szybko odpadają)
-nauczyciel zapisuje wymowę i oznacza akcent co bardzo nam pomaga
-otrzymaliśmy książkę i zeszyt ćwiczeń, w których to zaznaczamy wszystko co najważniejsze
-ćwiczenia na słuch,  a także przerabianie  krótkich filmików, które pozwalają nam się osłuchać z szybkim tempem mowy duńskiej
-przeogromny nacisk na gramatykę, każdy musi potrafić co było do tej pory, dopabuse wtedy „lecimy dalej”
-dobry kontakt nauczyciela z kursantami, nie tylko w trakcie lekcji
Obecnie zaczynam II moduł, szczęśliwa, że potrafię już tak dużo, oczywiście lekcje w szkole to nie wystarczy, ja poświęcałam sporo czasu nauce w domu. Nie mam obaw przed III modułem w języku duńskim, a też cieszę się, że nie mam żadnych problemów z gramatyką, czego obawiałam się zanim zaczęłam naukę. Znajomi wysyłali mnie do grupy międzynarodowej i rzeczywiście moja koleżanka zaczęła naukę w owej grupie w tym samym czasie co ja. Kończy już II moduł, fajnie, szybko, tylko nie potrafi mi odpowiedzieć na pytanie: „która godzina?” a pojęcia inwersja,  mundtligt, imperativ itp. są jej obce, co świadczy o tym, że po prostu lecą z materiałem „czym szybciej tym lepiej”, ale to, że ktoś czegoś nie przyswoił, to nie leży w  interesie wykładowców… smutne  :-\

Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
Odp: IA sprogskole - kto skonczyl?
« Odpowiedź #20 dnia: 25 Kwi 2011, 20:20:01 »
Dziekujemy :)
Oczywiscie, pierwszy post na forum, a wiec kampania reklamowa trwa :)

Offline rocznik 1971

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 86
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: IA sprogskole - kto skonczyl?
« Odpowiedź #21 dnia: 25 Kwi 2011, 22:22:01 »
  wyglada  na  to  ze  jedyne czego  was  nauczyli  to co  znaczy  " glidecreme  "  bo  te  zalosne  posty  wydaja  sie  tym  ociekac  ;D

poloniainfo.dk

Odp: IA sprogskole - kto skonczyl?
« Odpowiedź #21 dnia: 25 Kwi 2011, 22:22:01 »

Offline sponsorr

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: +0/-0
Odp: IA sprogskole - kto skonczyl?
« Odpowiedź #22 dnia: 26 Kwi 2011, 16:43:30 »
Pytanie do "rocznik71" i "juty" jakie macie doswiadczenia jesli chodzi o ta szkole? Bo strasznei sie negatywnie o tym wszystkim wypowiadacie. Podzielcie sie z nami? Kazdego postu ktory odnosi sie pozytywnie do tej szkoly jest przez was negatywnie komentowany. Wiec wydaje mi sie ze cos wiecie na temat tej szkoly. Moze napiszcie gdzie wy sie uczyliscie i jak to wygladalo?
Bo widze ze piszecie duzo jednak malo na temat:/ A uzytkownik "rocznik 1971" chyba jest obwoznym sprzedawca " glidecreme  " ze tak czesto uzywa nazwy tego produktu.

Offline rocznik 1971

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 86
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: IA sprogskole - kto skonczyl?
« Odpowiedź #23 dnia: 26 Kwi 2011, 18:32:30 »
 Moge  wam pare  palet  do  szkoly  podrzucic , bedzie  jak  znalazl  podczas  nastepnego wazeliniarskiego  reklamowania jakiejs  dennej szkoly  dla  ludzi  ktorzy  mowia  tylko i wylacznie po  polsku  ;D
Pytanie  do " Juta " ..dlaczego  tego  typu  reklamy  jak  ta  dotyczaca  szkoly  dla polanalfabetow  nie  sa po  prostu kasowane ?????
Przeciez  to jest  na poziomie  polskiej telewizji  z przelomu  lat   80 i 90 ....

Offline Sokorta

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 9
  • Reputacja: +0/-0
Odp: IA sprogskole - kto skonczyl?
« Odpowiedź #24 dnia: 26 Kwi 2011, 20:14:46 »
pytanie nie do mnie hihi, ale nie którzy też wypowiadają się zbyt często> może dlatego te twoim zdaniem reklamy nie są kasowane, bo i antyreklamy istnieją na tym forum. mało tego, złe opinie najczęściej wypisuje moderator, co moim zdaniem jest nie profesjonalne. Moderator nie powinien być stronniczy. Powinien dbać o poziom serwisu i usuwać pytania/odpowiedzi które mino, że nie ma na nie odpowiedniego punktu w regulaminie zaniżają go. Jak się jest moderatoprem to się pilnuje porządku na forum, a nie śmieci jakimiś zbędnymi słowami, posty nie na temat (pfff) opiniami bez podstawy. Gratuluje Wam znajomości tych, którzy niczego nie umieją, też takich znam, po tygodniu odpadali, bo z książką nie mieli za dużo wspólnego nawet od języka polskiego.
A co to w ogóle za wyśmiewanie, że pierwsza wiadomość, że coś, jak Juta chcesz, mogę Ci napisać 1000 wiadomości, jak to o to chodzi. myślałam, że jak dany temat mnie nie interesuję to nic nie piszę a nawet nie zaglądam, ale Ty Juta na pewno nie rozumiesz, bo wypowiadasz się na każdy temat o wszystkim i o niczym, no i najbardziej pomagają twoje odpowiezi typu: znajdziesz na stronie...czegoś tam" jak by ktoś chciał znależć na stronie to by znalazł, a jak pyta na forum to chce wiedzieć od doświadczonych danym tematem. Tylko nie zawsze można się czegoś dowiedzieć, bo jaki moderator takie i forum, wchodzę i praktycznie jedyne co widzę, to 3 osoby, które do szkoły uczęszczaja, czyli coś o niej wiedzą, od nich mam rzetelne informacje, a reszta to jakieś intrygi moderatora i jakiegoś właśnie chyba modertorowego "wazeliniarza" :D - "gnój i chłam" znajduję zamiast konkretów.
proszę Moderatorze, wiadomość druga ;D
71 sprawdź czy wszyscy mówią tylko po polsku z tej szkoły, bo twoje słowa warte są ZERO i tyle samo co poniższe>
wszyscy z innyh szkół mówią po hiszpańsku zamiast po duńsku

Offline frisms

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 59
  • -Otrzymane: 32
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: +2/-2
  • Płeć: Kobieta
Odp: IA sprogskole - kto skonczyl?
« Odpowiedź #25 dnia: 26 Kwi 2011, 21:02:04 »
dobra to ja powiem tylko krotko ze najlepsze sa "klasyczne dunskie sprogskole" z tablica, kreda i gabka do mazania...i surowa pania nauczycielka z DU 3  ;)

dawno temu byl sobie KISS ale przestal istniec i tego fenomenu juz chyba zadna szkola nie powtorzy  :(

ale moze "SZYBKI DUNSKI" jest taki watek tutaj na forum -  bedzie lepszy niz ta krytykowana IA tym bardziej ze za darmo ! no i tez po polsku no ale wymowa to juz po dunsku  :D desværre...

po za tym, to absurdalne tak sie uczyc dunskiego - jezyk polski nie ma absolutnie ŻADNEGO "przełożenia" na duński, bywaja problemy nawet z angielskim...jezyki nordyckie sa specyficzna grupa jezykowa

slut :P

Offline sponsorr

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: +0/-0
Odp: IA sprogskole - kto skonczyl?
« Odpowiedź #26 dnia: 26 Kwi 2011, 21:26:25 »
To jest nauka po polsku a nie z polskiego..... Czyli mowimy: "to jest czasownik" a nie " this is verb"... Nie widze w czym az taki problem.... W grupach miedzynarodowych wykladane jest po angielsku w polskiej po polsku. Moze troszke wiecej czasu ucieka na rozmowy jednak forma nauczania nie rozni sie od grup miedzynarodowych. Przychodzi 2 modul i wykladane jest tylko po dunsku. Z tego co wiem przejmuje grupe Dunczyk.

Drogi uzytkowniku "rocznik1971" rozmawiam po angielsku bardzo dobrze (moze nawet lepiej ale ciezko siebie ocenic) jak wiele innych osob z grup polskich. A i do mojej edukacji ciezko sie przyczepic wiec takie teksty zachowaj dla siebie. Bo segregujesz ludzi odgornie co obraza niektorych.

Offline Mieszkająca w Danii

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: IA sprogskole - kto skonczyl?
« Odpowiedź #27 dnia: 26 Kwi 2011, 21:56:22 »
Chcąc dodać swój komentarz na temat moderatora tzw "Juta"  byłam zmuszona się zarejestrować, więc droga Juto daruj sobie swoje "niskie" komentarze typu - "Oczywiscie, pierwszy post na forum, a wiec kampania reklamowa trwa"- bo to świadczy i nadaje odpowiednią opinię temu forum. Zauważyłam że jesteś osobą nadwymiar wszechstronną co do przekazywania informacji , tylko na ile te informacje są prawdziwe? Jako moderator powinnaś dbać o to forum i reklamować je pozytywnie, bo w końcu ma służyć nam pomocą , a nie prowadzić jakąś prywatną wojnę ze zwolennikami IA SPROGSKOLE /bo według mnie to właśnie robisz/. Każdy ma prawo swobodnej wypowiedzi. To , że nie jest ona akurat zgodna z twoimi oczekiwaniami , nie oznacza, że masz w tak brzydki sposów traktować te osoby. To samo dotyczy wypowiedzi "rocznik 71"  . Tak jak wszędzie tak i odnośnie nauki języka duńskiego z polskim wykładowcą są zwolennicy i przeciwnicy i  trzeba szanować wybór każdego z nas.

odnośnie wypowiedzi Rocznik 71 - ciekawi mnie skąd tak dobrze zna on działanie "glidecreme" czyżby z dowiadczenia?  :D

Offline Juta

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 780
  • Reputacja: +14/-22
Odp: IA sprogskole - kto skonczyl?
« Odpowiedź #28 dnia: 26 Kwi 2011, 23:08:48 »
No to podpadlam mafii ;) obawiam sie, ze jutro znajde martwego szczura na wycieraczce, albo krew nietoperza na drzwiach. I wtedy bede wiedziala, ze podpadlam na calego ;)
A tak na serio.
1.Znam osoby, ktore uczyly sie dunskiego po polsku, takze w IA. Po roku nauki nie potrafily nawiazac najprostszej konwersacji po dunsku, kupic chleba w sklepie, spytac o to ktora godzina. Nic, totalnie nic. Wszystkie te osoby byly wsciekle, ze zmarnowaly czas. Ich dunscy szefowie i znajomi nie mogli uwierzyc, ze nauka moze byc tak wolna i nieskuteczna.
2.A co do kultury osobistej. Przeczytajcie sobie laskawie raz jeszcze swoje posty. Ja przy waszym pisaniu jestem jak szef protokolu krolowej Wielkiej Brytanii.
3. Wszystkie posty chwalace IA napisane sa takim nienaturalnym jezykiem. To jest problem marketingu szeptanego. Kiedy trzeba cos zareklamowac z musu, a nie z serca, to wychodzi to dosc drewnianie.
4. Mieszkajaca w Danii - oczywiscie, pierwszy post :) Ciekawe z ilu kont jeszcze pisalas ;)

Offline Mieszkająca w Danii

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: IA sprogskole - kto skonczyl?
« Odpowiedź #29 dnia: 27 Kwi 2011, 09:15:20 »
do Juta. Wystarczyło mi jedno konto aby wyrazić swoją opinię . i nie podoba mi się że moderator jest bardzo stronniczy świarczy to o nim i tym portalu. To wszystko

poloniainfo.dk

Odp: IA sprogskole - kto skonczyl?
« Odpowiedź #29 dnia: 27 Kwi 2011, 09:15:20 »

 

Plaza FYN - kto?

Zaczęty przez mikmi03Dział Dania i o Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 5970
Ostatnia wiadomość 24 Lip 2014, 12:51:44
wysłana przez mikmi03
Dania czy Polska, kto zbankrutuje pierwszy

Zaczęty przez dania_dDział Hydepark

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 21322
Ostatnia wiadomość 21 Sie 2019, 10:51:37
wysłana przez kpio47
szukam kogos kto dojezdza do pracy z Hobro lub okolic do Skive

Zaczęty przez kumcokDział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 6086
Ostatnia wiadomość 26 Cze 2012, 20:51:31
wysłana przez kumcok
Czy ktoś robił zakupy w e'L'Eclerc???

Zaczęty przez liliaDział Hydepark

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 5634
Ostatnia wiadomość 12 Lut 2009, 18:52:22
wysłana przez anha
czy jest ktos kto ma czasowe pozwolenie na samochod

Zaczęty przez ciachoDział Pomoc!

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3838
Ostatnia wiadomość 10 Wrz 2008, 19:34:46
wysłana przez ciacho