poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: IA sprogskole - kto skonczyl?  (Przeczytany 62208 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dana

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 2
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 92
  • Reputacja: +0/-3
  • Płeć: Kobieta
Odp: IA sprogskole - kto skonczyl?
« Odpowiedź #45 dnia: 28 Kwi 2011, 20:42:11 »
Postanowilam sie odezwac, a to u mnie rzadkie... Nie slyszalam o zadnych spektakularnych dydaktycznych sukcesach szkol typu dunski po polsku, angielsku czy w suahili. Zaznaczam, ze nigdy nie slyszalam. Natomiast wiele niepochlebnych opinii docieralo do mnie na temat takich szkol. I chyba cos w tym jest. Ale kazdy ma prawo wyboru i pewnie lepsza taka nauka, niz zadna.
Niewatpliwie sprawdzone sa dunskie metody nauczania dunskiego, od lat prowadzone przez  Sprogcenter, ktorych jest calkiem sporo.
To tyle na ten temat.


[Posted on: 28 Kwi 2011, 20:39:09]

A czy wogole istnieje ktos, kto taka szkole skonczyl? Bardzom ciekawa i rada paznac, i powinszowac  :D

Offline frisms

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 59
  • -Otrzymane: 32
  • Wiadomości: 365
  • Reputacja: +2/-2
  • Płeć: Kobieta
Odp: IA sprogskole - kto skonczyl?
« Odpowiedź #46 dnia: 28 Kwi 2011, 22:24:11 »
...no wlasnie problem w tym ze nie ma nikogo kto ukonczyl ta szkole....ha,ha,ha

ale moze jeszcze zagladnie tutaj taka osoba,bo teraz pewnie siedzi i kuje... ;)

Offline paveldk

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: IA sprogskole - kto skonczyl?
« Odpowiedź #47 dnia: 29 Kwi 2011, 07:10:35 »
nie rozumiem dlaczegocz czesc z was uwaza ze to polska szkola jezyka dunskiego.
To jest normalna szkola nauczania jezyka.znam ludzi ktorzy do niej chodza i z tego co mi wiadomo (zreszta ktos juz tu to napisal) tylko 1 modul wykladany jest po polsku i tez sa to tylko nieliczne mankamenty,bo podobno owa Pani Zosia na zajeciach mowi po dunsku.po pierwszym module grupy sa przekazywane innym juz dunskim wykladowca i zajecia sa w calosci w jezyku dunskim.W takim razie osobiscie uwazam i jest to tylko i wylacznie moje zdanie ze to swietny pomysl aby wlasnie 1 modul byl z polskim wykladowca.Zauwazcie ze duza czesc polakow przybywajacych do danii nie zna nawet podstaw angielskiego ,wiec dla nich to swietne rozwiazanie.1 modul ma za zadanie nauczenia czlowiek podstaw gramatyki ,budowania pytan itd. , wiec jezeli osoby nieznajace angielskiego moga miec to wyjasnione w ojczystym jezyku to jest to swietna sprawa.Wiekszosc z was wie ze najlepsze szkoly w kraju takie jak np. STUDIESKOLEN ,wlasnie takie podstawy jak i cala niezrozumiala dla ucznia reszte wyjasniaja w jezyku angielskim.
Pozatym jestem zdania ze jak ktoschce sie nauczyc tego jezyka to sie go nauczy.Mozna chodzic do najlepszej szkoly ale bez wlasnego zaangazowania i tak efekty beda znikome.

pozdrawiam

Offline PiotrSolo

  • Zarejestrowany
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: IA sprogskole - kto skonczyl?
« Odpowiedź #48 dnia: 29 Kwi 2011, 12:50:05 »
Oczywiście masz rację. Duński to trudny język. Łatwiej zaczynać kiedy o zawiłościach tego języka, przynajmniej na początku nauki, dowiemy się po polsku.
Ważne są dobre początki. Podstawa i fundament.
Umiemy (lub nie) gramatykę języka polskiego.
Dlaczego nie skorzystać z niej przy nauce języka duńskiego. Przecież to świetna pomoc której nie sposób nie docenić.
Dlaczego z tego rezygnować i twierdzić, że jesteśmy w stanie lepiej nauczyć się duńskiego tylko z duńskiego czy angielskiego. Czy nasz język jest gorszy?
Jak ktoś chce się uczyć to się będzie uczył, a jak ktoś to olewa to będzie szukał winnych. A to winna szkoła, a to nauczyciel, a to, że nie ma czasu, i sto innych powodów. A wina leży tylko po naszej stronie. Nie uczymy się systematycznie.  Sam wiem, bo taki byłem. 
Ludziom się nie chce uczyć i są sfrustrowani. A potem szukają winnych swoich językowych niepowodzeń.

Offline tazzol

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 16
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: IA sprogskole - kto skonczyl?
« Odpowiedź #49 dnia: 09 Maj 2011, 20:58:10 »
Witam. Chodzę do szkoły IA i jestem na 5 module. 2 pierwsze ukończyłam w grupie polskiej u p. Zosi, z czego jestem bardzo zadowolona. Wykładowca, który sprawdzał nasze sprawdzał nasze prace pisemne na koniec modułu 2 oraz był przy egzaminie ustnym ocenił naszą wiedzę na moduł 4.  Polecam wszystkim, którzy chcieliby uczyć się języka duńskiego, grupę polskojęzyczną w IA. Na zajęciach w ramach ćwiczeń prowadzone były konwersacje tylko i wyłacznie w języku duńskim, często powtarzaliśmy poprawną wymowę, słuchaliśmy dialogów po duńsku oraz bardzo dużo pisaliśmy. Lektury były analizowane oraz duży nacisk kładziony był na gramatykę. Każda książkowa lekcja kończyła się sprawdzianem (błędy pokazywały nad czym musimy dodatkowo popracować). Zawsze były zadawane prace domowe dla utrwalenia materiału. Wykładowca zawsze poprawiał naszą wymowę, nawet najmniejsze błędy w pisowni oraz szyk zdań - to jest ważne do dalszej nauki. Ważna jest również miła atmosfera, która panowała na lekcjach oraz bardzo dobry kontakt z nauczycielem. Pani Zosia jest osobą wymagającą, co nas dodatkowo motywowało do uczenia się. Żałuję, że nie było możliwości kontynuowania nauki na "wyższych" modułach z takim nauczycielem. Pozdrawiam

poloniainfo.dk

Odp: IA sprogskole - kto skonczyl?
« Odpowiedź #49 dnia: 09 Maj 2011, 20:58:10 »

 

Plaza FYN - kto?

Zaczęty przez mikmi03Dział Dania i o Danii

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 5970
Ostatnia wiadomość 24 Lip 2014, 12:51:44
wysłana przez mikmi03
Dania czy Polska, kto zbankrutuje pierwszy

Zaczęty przez dania_dDział Hydepark

Odpowiedzi: 16
Wyświetleń: 21322
Ostatnia wiadomość 21 Sie 2019, 10:51:37
wysłana przez kpio47
szukam kogos kto dojezdza do pracy z Hobro lub okolic do Skive

Zaczęty przez kumcokDział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 6086
Ostatnia wiadomość 26 Cze 2012, 20:51:31
wysłana przez kumcok
Czy ktoś robił zakupy w e'L'Eclerc???

Zaczęty przez liliaDział Hydepark

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 5634
Ostatnia wiadomość 12 Lut 2009, 18:52:22
wysłana przez anha
czy jest ktos kto ma czasowe pozwolenie na samochod

Zaczęty przez ciachoDział Pomoc!

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 3838
Ostatnia wiadomość 10 Wrz 2008, 19:34:46
wysłana przez ciacho