poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Wybor związków!!  (Przeczytany 38046 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybor związków!!
« Odpowiedź #60 dnia: 06 Lis 2011, 19:28:20 »
....Roga nie jestem wrogo nastawiony,tylko chodzi o to ze krifa nie moze prowadzic spraw tam gdzie pracodawca ma podpisany uklad zbiorowy z 3f....

Nie masz racji. Krifa i wszystkie inne zwiazki maja prawo prowadzic sprawe w sadzie cywilnym o wszystkie sprawy dotyczace wszystkich pracowników i wszystkich ukladów zbiorowych.
Zwiazki nie moga prowadzic spraw w Arbejdsretten odnosnie innych ukladów zbiorowych.
Arbejdsretten nie zajmuje sie indywidualnymi sprawami.
Indywidualne sprawy jak np w przykladzie z innego , aktualnego watku sa zawsze rozstrzygane w sadzie cywilnym. Mylisz -  czym zajmuje sie sad cywilny i czym zajmuje sie Arbejdsretten tu w Danii.
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

fiskeren30

  • Gość
Odp: Wybor związków!!
« Odpowiedź #61 dnia: 06 Lis 2011, 19:59:59 »
tak sobie czytam i wychodzi na to że nasze kochane 3F i ich działalność zakrawa na działalność stricte mafijną; "my i tylko my"....ale tylko w kwestii opłat za członkostwo itd....w kwestii dochodzenia praw poszkodowanych to już "jak bozia da".....zaje....fajnie, ja na nich cieniutkim, ale stanowczym....strumyczkiem :)

Offline Marcinnow

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 5
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wybor związków!!
« Odpowiedź #62 dnia: 06 Lis 2011, 20:19:43 »
Przepraszam, mialam na mysli sad pracy dla mnie Arbejdsretten to cos bardziej "overordnet". Np sprawa z Lalandia itp: http://www.arbejdsretten.dk/generelt/arbejdsretlige-afgoerelser/arbejdsretten/2011.aspx nie pojedynczy pracownicy.

Normalne sprawy typu niewyplacone feriepenge, za malo wyplacone cos tam, brak pension, zwolnienie z pracy bez naleznej rekompensaty rozstrzyga sie w normalny sadzie cywilnym i do tego sa uprawnione wszystkie zwiazki zawodowe.
Czy możesz dać przykład tego " za mało wypłacone coś tam"? Feriepenge jest zawarte w duńskim prawie, czyli każdy musi je otrzymać. Składka emerytalna i nie przestrzeganie okresu wypowiedzenia też. Więc każdy może się o to starać w sądzie cywilnym. Ja nie mówie że Krifa lub Faglige Hus, nie robi tego dobrze, bo znam wiele przykładów w których pomogli swoim członkom.

[Posted on: 06 Lis 2011, 20:15:09]

Arbejdsretten zajmuję się jak najbardziej sprawami indywidualnymi, ale jest to wyjście ostateczne. Nikt nie chce żeby sprawa tam się skończyła, no chyba nieuczciwy pracodawca który czeka tylko na to żeby uszło jak najwiecej czasu, i dlatego masz przeróżne spotkania żeby mogło dojść do ugody między związakami a pracodawcą.

Offline majowazona

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 4
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybor związków!!
« Odpowiedź #63 dnia: 07 Lis 2011, 04:07:38 »
tak sobie czytam i wychodzi na to że nasze kochane 3F i ich działalność zakrawa na działalność stricte mafijną; "my i tylko my"....ale tylko w kwestii opłat za członkostwo itd....w kwestii dochodzenia praw poszkodowanych to już "jak bozia da".....zaje....fajnie, ja na nich cieniutkim, ale stanowczym....strumyczkiem :)
Tak sobie czytam,i widze,ze strasznie sie meczysz bedzac ich czlonkiem  ::)
Ale z tego co sie orientuje,to czlonkowstwo tam nie jest obowiazkowe,wiec w kazdej chwili mozesz zmienic zwiazki.
I swoj cieniutki,ale stanowczy strumyczek mozesz skabusewac na samego siebie,
bo zdaje sie,ze nie wiesz o czym piszesz.

fiskeren30

  • Gość
Odp: Wybor związków!!
« Odpowiedź #64 dnia: 07 Lis 2011, 07:23:00 »
Tak sobie czytam,i widze,ze strasznie sie meczysz bedzac ich czlonkiem  ::)
Ale z tego co sie orientuje,to czlonkowstwo tam nie jest obowiazkowe,wiec w kazdej chwili mozesz zmienic zwiazki.
I swoj cieniutki,ale stanowczy strumyczek mozesz skabusewac na samego siebie,
bo zdaje sie,ze nie wiesz o czym piszesz.


już nie jestem ku Twojej radości :D I nie mam zamiaru tracić pieniędzy na darmozjadów....wiem doskonale o czym piszę, gdybym nie wiedział to bym się nie odzywał; taką mam zasadę. A cieniutki, acz stanowczy strumyczek pozostaje tam gdzie był :P

poloniainfo.dk

Odp: Wybor związków!!
« Odpowiedź #64 dnia: 07 Lis 2011, 07:23:00 »

 

Osoba ktora mnie zapisze do zwiazkow zawodowych

Zaczęty przez dita1Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 5872
Ostatnia wiadomość 10 Lip 2010, 18:18:22
wysłana przez robertcph
Kontakt do zwiazkow 3f

Zaczęty przez zielona1113Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 2886
Ostatnia wiadomość 29 Paź 2011, 11:10:56
wysłana przez zielona1113
Czy moga zmusic do zmiany zwiazkow zawodowych?

Zaczęty przez BluszczDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 7213
Ostatnia wiadomość 14 Maj 2011, 19:34:49
wysłana przez @ae@
pilny kontakt do zwiazkow

Zaczęty przez zielona1113Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 3372
Ostatnia wiadomość 05 Lis 2011, 11:04:57
wysłana przez kitty
Zmiana zwiazkow

Zaczęty przez BluszczDział Pomoc!

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 8743
Ostatnia wiadomość 01 Wrz 2011, 21:48:32
wysłana przez parabola2