poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Wybor związków!!  (Przeczytany 38045 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MAXFIT

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 15
  • -Otrzymane: 16
  • Wiadomości: 277
  • Reputacja: +2/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Wybor związków!!
« dnia: 14 Mar 2011, 17:51:16 »
Witam !!
 

Proszę o pomoc w wyborze związków zawodowych.3f odpada proszę o inne propozycje.


Chciałbym pomoc kobiecie z którą pracuje otoz dzwiga kartony powzej 30kg na wysokosc 1,80m nie wiem czy to legalne w danii
sama boi sie cokolwiek powiedziec gdyz boi sie o prace,nie jeden mezczyzna w pracy ma z tymi kartonami problem a ona walczy tak około 9godzin dziennie.


pomocy!!

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wybor związków!!
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Mar 2011, 18:20:09 »
http://www.jobogliv.dk/?gclid=CPGPgtffraYCFYVjfAodUVTLkg
Nowy zwiazek i dlatego byc moze "glodny" i ambitny.

Offline machin82

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 19
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wybor związków!!
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Kwi 2011, 20:21:57 »
 Witam.

Jako ze sam nie naleze do zwiazkow, chcialem sie zapisac ale szczerze mowiac nie wiem ktory daje najlepsze korzysci. Czemu nie 3f??
Mozecie cos polecic?? Dokladniej chodzi mi o respektowanie praw zawartych w kontrakcie, czyli czasu pracy i terminowych wyplat, ktorych to moj pracodawca nie zawsze respektuje. Czy zwiazek moze pomoc w takim przypadku i czy np. moj pracodawca moze mnie wtedy zwolnic, jak zwiazki sie o to upomna ?? Kiedy rozmawialem z szefem to powiedzial ze moge sie zapisac do zwiazku, On nie ma nic przeciwko temu... 

               Pozdrawiam

Offline greg1969

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 25
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +5/-4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wybor związków!!
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Kwi 2011, 22:29:50 »
Jak mam doradzić to daj sobie spokój ze związkami zawodowymi, przereklamowana sprawa to członkostwo, lepiej zapisz się tylko do A-kasse, a pieniądze, które miałbyś przeznaczyć na składkę przeznacz na coś innego. Właśnie po ponad 4 latach członkostwa zastanawiam się nad wystąpienie ze związków - kasa poszła w błoto. Zanim przyjechałem do DK też się nasłuchałem jakie to ZZ w Danii są super, silne itp. itd. Okazało się, że to też jedna wielka klika ZZ, pracodawcy itd. jedni z drugimi trzymaja a robolom jakiś tam ochłap raz na jakiś czas aby pozamykali mordy. W szczególnych przypadkach dotyczących np. jednego członka bardzo słabo działają albo w ogóle.

Offline mariuszk

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wybor związków!!
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Kwi 2011, 22:51:25 »
To po co dalej placisz skoro uwazasz ze sa to pieniadze wyrzucone w bloto. W zeszlym roku w moim oddziale na lolland odzyskalismy okolo 7.500.000 koron dla naszych rodakow. i tam nikt nie narzeka.zalezy od podejscia danego oddzialu.
pozdrawiam.

Offline greg1969

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 25
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +5/-4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wybor związków!!
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Kwi 2011, 22:58:16 »
To po co dalej placisz skoro uwazasz ze sa to pieniadze wyrzucone w bloto. W zeszlym roku w moim oddziale na lolland odzyskalismy okolo 7.500.000 koron dla naszych rodakow. i tam nikt nie narzeka.zalezy od podejscia danego oddzialu.
pozdrawiam.
To się bardzo chwali ale są to sporadyczne przypadki gdzie sprawa jest ewidentna. No widzisz taka flagowa sprawa akurat na artykuł do gazety jakie to związki są dobre.  ;D

Offline mariuszk

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wybor związków!!
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Kwi 2011, 23:20:04 »
To się bardzo chwali ale są to sporadyczne przypadki gdzie sprawa jest ewidentna. No widzisz taka flagowa sprawa akurat na artykuł do gazety jakie to związki są dobre.  ;D
Takich spraw do gazet to jest wiele ale po co komu rozglos.Pamietasz moze firme Flexworkers?
To wlasnie moj oddzial przyczynil sie do jej zamkniecia mimo tego ze szef tej firmy jest bardzo wysoko w zwiazkach pracodawcow,mimo tego ze inne oddzialy mialy to gdzies.
I co rozpisywali sie o tym w gazetach?
Nie.
Ale jak polak spadl z dachu i lezy w polskim szpitalu i pracowal za 20 koron na godzine to poswiecili mu prawie 3 strony i na okladke trafil.
a firma flexworkers zrobila w balona okolo 500 polakow.
tylko ze przez dwa lata ich dzialalnosci nikt sie nie zglaszal do zwiazkow.
na ten temat mozna napisac ksiazke.

Ps. uwazam wybor zwiazkow jest tez uzalezniony od branzy w jakiej sie pracuje i to wlasnie wszyscy powinni sprawdzac zanim sie zapisza.

poloniainfo.dk

Odp: Wybor związków!!
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Kwi 2011, 23:20:04 »

varszafiak

  • Gość
Odp: Wybor związków!!
« Odpowiedź #7 dnia: 08 Kwi 2011, 11:32:21 »
pamietajmy co napisal nasz Guru  ...ulga na zwiazki i A Kasse w tym roku zostala zmniejszona do 6000/rok  a miesieczna oplata za "komplet" waha sie pomiedzy 800 a 1000 miesiecznie.

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wybor związków!!
« Odpowiedź #8 dnia: 08 Kwi 2011, 12:13:25 »
Dla zadomowionych tutaj i pracujacych w "porzadnych" firmach, zwiazki to strata pieniedzy,"nowi" pracujacy w miejscach gdzie "dowodcy" czesto i wyraznie przeginaja pale (nadgodziny,nieludzkie wymagania, placa, bhp, itp) powinni rozwarzyc zwiazki..musza tez wiedziec, ze kazdy konflkt z pracodawca moze sie zakonczyc strata pracy. Pytanie tutaj zawsze pomoze :)

Offline faja

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 19
  • -Otrzymane: 118
  • Wiadomości: 787
  • Reputacja: +5/-1
Odp: Wybor związków!!
« Odpowiedź #9 dnia: 08 Kwi 2011, 12:21:06 »
Uwazam, ze zwiazki to jak ubezpieczenie, placisz, nie zawsze z tego  skorzystasz, ale zawsze w razie problemow masz gratis pomoc prawnikow.

Ale kazdy sam decyduje...

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybor związków!!
« Odpowiedź #10 dnia: 08 Kwi 2011, 13:03:44 »
No i trzeba pamietac ze zwiazki pomoga tyle na ile przepisy pozwola.

Jezeli dozwolone jest podnoszenie 30 kg kartonów na wysokosc 1,80 to zadne zwiazki nic tu nie pomoga ani 3F ani Krifa ani  jobogliv.
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

Offline vera

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2006
  • Reputacja: +1/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wybor związków!!
« Odpowiedź #11 dnia: 08 Kwi 2011, 13:26:42 »
Dla zadomowionych tutaj i pracujacych w "porzadnych" firmach, zwiazki to strata pieniedzy,"nowi" pracujacy w miejscach gdzie "dowodcy" czesto i wyraznie przeginaja pale (nadgodziny,nieludzkie wymagania, placa, bhp, itp) powinni rozwarzyc zwiazki..musza tez wiedziec, ze kazdy konflkt z pracodawca moze sie zakonczyc strata pracy. Pytanie tutaj zawsze pomoze :)



i wszystko na temat.

Offline czysio

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 7
  • -Otrzymane: 22
  • Wiadomości: 237
  • Reputacja: +3/-0
Odp: Wybor związków!!
« Odpowiedź #12 dnia: 08 Kwi 2011, 13:57:38 »
No cóż to prawda co piszecie , sam jestem w 3f i to właśnie oni doprowadzili do zamknięcia firmy mojego poprzedniego pracodawcy. Chwała im za to , bo był to mega oszust a w gazecie było jskieś 4-5 stron więc sobie nie żałowali. Problem z tym , że syf pozostał a w moim przypadku nie wypłacone feriepenge za 2009! Firmy nie ma ale jak ustaliłem sam widnieje jako zarejestrowana więc nie ma mowy o funduszu gwarancyjnym. W 3f powiedzieli mi tak , no wiemy że to my "załatwiliśmy tego oszusta" , ale wiesz nie będziemy go szukać dla jednej osoby i twoich tylko 10000dkk. Poprosiłem znajomą co tutaj mieszka , zadzwoniła i powiedziała , że poprosi kolegę dziennikarza , żeby opisał jak związki pomagają. Najpierw pani w 3f mocno protestowała i itd  , ale po kilku dniach zadzwoniła do mojej znajomej i powiedziała , że jest już na tropie tej firmy. Więc czekamy co dalej a mamy 2011. Ale sam przyznaję , że związki opłacam tak na czarną godzinę. Pozdrawiam

Offline Roxx

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 97
  • Reputacja: +0/-0
Odp: Wybor związków!!
« Odpowiedź #13 dnia: 08 Kwi 2011, 14:02:25 »
No i trzeba pamietac ze zwiazki pomoga tyle na ile przepisy pozwola.

Jezeli dozwolone jest podnoszenie 30 kg kartonów na wysokosc 1,80 to zadne zwiazki nic tu nie pomoga ani 3F ani Krifa ani  jobogliv.
Podnoszenie takich ciężarów na taką wysokośc to chyba tylko w "Strongmenach" jest dozwolone i na zawodach olimpijskich.
Polecam poszukać czegoś na stronach AT i poczytać np to:
http://at.dk/REGLER/At-vejledninger-mv/Arbejdets-udforelse/At-vejledninger-om-arbejdets-udforelse/D3-Ergonomi/~/~/link.aspx?_id=8AB6A5E1036C42E9955FC363EC3F6214&_z=z

Offline @ae@

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 242
  • Wiadomości: 1794
  • Reputacja: +16/-12
  • Płeć: Kobieta
Odp: Wybor związków!!
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Kwi 2011, 14:21:46 »
Chodzilo  o przyklad, o to ze zwiazki tez musza stosowac sie do przepisów, i czasami decyzja nie jest na korzysc pracownika.

Dlatego pisze "jezeli".

A jeseli juz bawimy sie w linkowanie to raczej tu, w zaleznosci od branzy: http://www.bar-web.dk/.
Tak czy owak vejledninger mozna interpretowac na 1000 sposobów.
...na nasze oddalenie, na naszą nieobecność i rozmów obojętność listek, iskierkę, cień jak kotwicę wbij w nasze serca.... Leszek Aleksander Moczulski

poloniainfo.dk

Odp: Wybor związków!!
« Odpowiedź #14 dnia: 08 Kwi 2011, 14:21:46 »

 

Osoba ktora mnie zapisze do zwiazkow zawodowych

Zaczęty przez dita1Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 11
Wyświetleń: 5872
Ostatnia wiadomość 10 Lip 2010, 18:18:22
wysłana przez robertcph
Kontakt do zwiazkow 3f

Zaczęty przez zielona1113Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 2886
Ostatnia wiadomość 29 Paź 2011, 11:10:56
wysłana przez zielona1113
Czy moga zmusic do zmiany zwiazkow zawodowych?

Zaczęty przez BluszczDział Praca w Danii

Odpowiedzi: 10
Wyświetleń: 7213
Ostatnia wiadomość 14 Maj 2011, 19:34:49
wysłana przez @ae@
pilny kontakt do zwiazkow

Zaczęty przez zielona1113Dział Praca w Danii

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 3372
Ostatnia wiadomość 05 Lis 2011, 11:04:57
wysłana przez kitty
Zmiana zwiazkow

Zaczęty przez BluszczDział Pomoc!

Odpowiedzi: 15
Wyświetleń: 8743
Ostatnia wiadomość 01 Wrz 2011, 21:48:32
wysłana przez parabola2