poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: KONTROLE GRANICZNE  (Przeczytany 160796 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jakotako

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: KONTROLE GRANICZNE
« Odpowiedź #165 dnia: 05 Lip 2011, 20:34:56 »
Wygrałem przed chwilą na lauritz'u ok. 80 starych aparatów fotograficznych ;)
(jedna z 2 aukcji które wygrałem: http://www.lauritz.com/Item/Item.aspx?LanguageId=1&ItemId=2287502&ReturnUrl=http%3a%2f%2fwww.lauritz.com%2fMyPages%2fMyAuctions.aspx%3fLanguageId%3d1%26DC%3d1%26CPIn%3d0%26ISz%3ds%26PSz%3ds%26PSzG%3ds%26SO%3d3%26ST%3d1%26PageId%3d4%232287502EndTagRU# ).
Jutro ide zapłacić i je odebrać.
W weekend jedziemy do Polski. Wszystkie 80 aparatow chce wziac ze soba do kolekcji. Czy celnicy mogą się przyczepić do mojej wlasności? - (oczywiście bede mial przy sobie pokwitownia z Lauritz'a). Niektore z aparatow wygladaja mi na przedwojenne - jak tu jest z prawem dotyczacym wywożenia staroci? Ktos wie?

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: KONTROLE GRANICZNE
« Odpowiedź #166 dnia: 05 Lip 2011, 20:43:43 »
Hm trudno powiedzieć, ale jeśli choć jeden jest skradziony to dostaniesz wyrok a potem cię deportują :-[   Oj zapomniałem gratuluje wygranej

inna

  • Gość
Odp: KONTROLE GRANICZNE
« Odpowiedź #167 dnia: 05 Lip 2011, 21:56:56 »
Mhhmmm mi sie wydaje ze ta "lille danmark" powinni zajac sie tymi zdechlymi szczurami co plywaja po KBH. Bo to jest okropne   :o

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: KONTROLE GRANICZNE
« Odpowiedź #168 dnia: 05 Lip 2011, 22:02:00 »
Inna nie podsuwaj takich tematów brukowcom  bo jutro przeczytamy że emigranci roznoszą zarazę  ;)

Offline CHOINA

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 63
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: KONTROLE GRANICZNE
« Odpowiedź #169 dnia: 06 Lip 2011, 00:09:55 »
------------------ Ja bym tam był, za wniesieniem WIZY dla wszystkich prawowitych obywateli KRÓLEWSTWA DUŃSKIEGO --------------

------------------- chcących podróżowac po krajach wspólnoty *schengen* i nie tylko . -----------------------------------------------------------

--------------------- Ciekawe jak wtedy by się poczuli i co by mieli do powiedzenia ? ------------------------------------------------


Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: KONTROLE GRANICZNE
« Odpowiedź #170 dnia: 06 Lip 2011, 00:55:56 »
------------------ Ja bym tam był, za wniesieniem WIZY dla wszystkich prawowitych obywateli KRÓLEWSTWA DUŃSKIEGO --------------

------------------- chcących podróżowac po krajach wspólnoty *schengen* i nie tylko . -----------------------------------------------------------

--------------------- Ciekawe jak wtedy by się poczuli i co by mieli do powiedzenia ? ------------------------------------------------

Poczuliby sie normalnie, prawo byloby przestrzegane i niewiele byloby do powiedzenia - szkoda byloby sliny i czasu.

Offline CHOINA

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 63
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: KONTROLE GRANICZNE
« Odpowiedź #171 dnia: 06 Lip 2011, 08:59:35 »
Poczuliby sie normalnie, prawo byloby przestrzegane i niewiele byloby do powiedzenia - szkoda byloby sliny i czasu.



-------------------------  Naprawdę tak myślisz ? --------------

         -------------  Moze w końcu poczuli by , jak to by być DYSKRYMINOWANYM ---------------

poloniainfo.dk

Odp: KONTROLE GRANICZNE
« Odpowiedź #171 dnia: 06 Lip 2011, 08:59:35 »

Offline greg1969

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 25
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +5/-4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: KONTROLE GRANICZNE
« Odpowiedź #172 dnia: 06 Lip 2011, 09:55:44 »
------------------ Ja bym tam był, za wniesieniem WIZY dla wszystkich prawowitych obywateli KRÓLEWSTWA DUŃSKIEGO --------------

Właśnie teraz po wystąpieniu premiera Donalda Tuska w Parlamencie Europejskim z tytułu objęcia prezydencji, jeden z przwodniczących ugrupowań w parlamencie powiedział: "... może trzeba będzie wprowadzić wizy dla Duńczyków aby byli bardziej chronieni ...". Coś jest na rzeczy ??? ;D

Offline Roxx

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 97
  • Reputacja: +0/-0
Odp: KONTROLE GRANICZNE
« Odpowiedź #173 dnia: 06 Lip 2011, 19:12:09 »
Właśnie teraz po wystąpieniu premiera Donalda Tuska w Parlamencie Europejskim z tytułu objęcia prezydencji, jeden z przwodniczących ugrupowań w parlamencie powiedział: "... może trzeba będzie wprowadzić wizy dla Duńczyków aby byli bardziej chronieni ...". Coś jest na rzeczy ??? ;D

Wystarczyłoby mądre działanie ze strony Niemiec, kraju które te kontrole najbardziej denerwują.
Wystarczy odpłacić pięknym za nadobne i traktować w ten sam sposób obywateli duńskich. Każde auto na duńskich blachach wyjeżdżające z Danii kontrolować. Oczywiście te kontrole byłby "wyrywkowe". I na takiej "wyrywkowej" kontroli, gdyby się okazało, że właściciel nie jest rodowitym Duńczykiem z prawem głosowania celnicy byliby nieco mniej zainteresowani zawartością samochodu.
Natomiast w przypadku prawdziwego Duńczyka(nie trzeba sprawdzać paszportu żeby zobaczyć czy autem jedzie Polak, Niemiec czy Duńczyk, wystarczy trochę porozmawiać.) kontrola byłaby "dogłębna"
Najlepiej jakaś antynarkotykowa, że niby dużo Duńczyków przewozi narkotyki. Rozbieranie całego samochodu, i przetrzepywanie wszystkiego z pieskami. Do tego potem wizyta za parawanikiem i wybiłoby to z głowy dunolom poparcie dla rasistpartii i ich głupich kontroli.
A że to jedyna lądowa granica do całej Europy byliby odcięci od świata. Do tego tiry stojące z towarem w kolejkach. Zablokowany transport wymiana towarów, czyli również eksport duńskich firm i Dania leży i kwiczy. Myślę że tydzień by starczył aby na kolanach przepraszali.
A jeszcze najlepiej jakby celnicy innych krajów którzy zauważą takiego Duńczyka, który już przeżył niemiecką kontrolę (jadącego np do Holandii) "przypadkowo" go kontrolowali. No w ten lub podobny sposób oczywiście. Może wtedy Duńczycy zrozumieliby co miały na celu otwarte granice i swoboda przemieszczania obywateli UE, którą oni zaczynają łamać.

Offline CHOINA

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 63
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: KONTROLE GRANICZNE
« Odpowiedź #174 dnia: 06 Lip 2011, 19:17:54 »
Wystarczyłoby mądre działanie ze strony Niemiec, kraju które te kontrole najbardziej denerwują.
Wystarczy odpłacić pięknym za nadobne i traktować w ten sam sposób obywateli duńskich. Każde auto na duńskich blachach wyjeżdżające z Danii kontrolować. Oczywiście te kontrole byłby "wyrywkowe". I na takiej "wyrywkowej" kontroli, gdyby się okazało, że właściciel nie jest rodowitym Duńczykiem z prawem głosowania celnicy byliby nieco mniej zainteresowani zawartością samochodu.
Natomiast w przypadku prawdziwego Duńczyka(nie trzeba sprawdzać paszportu żeby zobaczyć czy autem jedzie Polak, Niemiec czy Duńczyk, wystarczy trochę porozmawiać.) kontrola byłaby "dogłębna"
Najlepiej jakaś antynarkotykowa, że niby dużo Duńczyków przewozi narkotyki. Rozbieranie całego samochodu, i przetrzepywanie wszystkiego z pieskami. Do tego potem wizyta za parawanikiem i wybiłoby to z głowy dunolom poparcie dla rasistpartii i ich głupich kontroli.
A że to jedyna lądowa granica do całej Europy byliby odcięci od świata. Do tego tiry stojące z towarem w kolejkach. Zablokowany transport wymiana towarów, czyli również eksport duńskich firm i Dania leży i kwiczy. Myślę że tydzień by starczył aby na kolanach przepraszali.




  -----------------------  I to by był NAPRAWDĘ bardzo ciekawy i MĄDRY pomysł na nich ------------------------------

   ---------------------  W pełni się z toba zgadzam, wtedy naprawdę by dało im to do myślenia -----------------------------

inna

  • Gość
Odp: KONTROLE GRANICZNE
« Odpowiedź #175 dnia: 06 Lip 2011, 19:25:21 »
Ja tez i DK lezy i kwiczy  8)

Offline mirabu

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: KONTROLE GRANICZNE
« Odpowiedź #176 dnia: 06 Lip 2011, 19:25:45 »
A co odnośnie przewożenia żywności ?? Jade do Polski i zamierzam zabrać lodówkę samochodową pełną mięsa, oczywiście dla potrzeb własnych, będzie tego ok. 5 kg + inne dodatkowe prowianty, które lubię, a w Danii dostać ich nie mogę, czy mogą się celnicy przyczepić ??

Offline vordingborg

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 77
  • -Otrzymane: 550
  • Wiadomości: 1899
  • Reputacja: +58/-30
Odp: KONTROLE GRANICZNE
« Odpowiedź #177 dnia: 06 Lip 2011, 19:47:56 »

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: KONTROLE GRANICZNE
« Odpowiedź #178 dnia: 06 Lip 2011, 19:59:07 »
Ja tez i DK lezy i kwiczy  8)
No przeciez mieszkasz tutaj i o ile pamietam masz plany o dluzszym pobycie, bedzie ci lepiej jak Dania bedzie lezala i kwiczala?

Dodam, ze opinia publiczna w Niemczech popiera dunska kontrole granic i ma nadzieje na taka sama na granicy.... z Polska (tekst tv dr albo tv2 pare dni temu).
« Ostatnia zmiana: 06 Lip 2011, 20:11:15 wysłana przez jamjurand »

inna

  • Gość
Odp: KONTROLE GRANICZNE
« Odpowiedź #179 dnia: 06 Lip 2011, 20:12:17 »
jamy  :D a skad ty wiesz ze mam zamiar tu  :-\ mieszkac zamieszakc przebywac?

poloniainfo.dk

Odp: KONTROLE GRANICZNE
« Odpowiedź #179 dnia: 06 Lip 2011, 20:12:17 »

 

kontrole SKAT

Zaczęty przez SofiDział Hydepark

Odpowiedzi: 12
Wyświetleń: 8178
Ostatnia wiadomość 26 Gru 2010, 22:10:33
wysłana przez Bulinka
Kontrole drogowe

Zaczęty przez Maja1216Dział Hydepark

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3757
Ostatnia wiadomość 25 Kwi 2012, 07:38:11
wysłana przez SGRW
Wzmozone kontrole samochodow na Zelandii

Zaczęty przez mala_z_AarhusDział Kopenhaga

Odpowiedzi: 4
Wyświetleń: 4952
Ostatnia wiadomość 19 Lip 2008, 18:20:18
wysłana przez nikt2
Kontrole na granicach

Zaczęty przez szukamDział Dania i o Danii

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4741
Ostatnia wiadomość 05 Sie 2020, 21:54:40
wysłana przez RybkaWillego
Nowe kontrole Skatu

Zaczęty przez marta_malgorzataDział Podatki

Odpowiedzi: 60
Wyświetleń: 25106
Ostatnia wiadomość 19 Lis 2009, 21:21:10
wysłana przez jest.info