poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: piekarnia  (Przeczytany 10235 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline raf

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
piekarnia
« dnia: 10 Paź 2011, 13:21:42 »
witam,
poszukuję piekarni, gdzie jest możliwość zrobienia bułek na zamówienie (chodzi o własną recepturę). chciałbym kupować codziennie większą ilość, ale niestety nie mogę znaleźć piekarni, w której uzyskam ten smak, o który mi chodzi. jeżeli ktoś wie gdzie mogę się udać proszę o jakis namiar. 

pozdrawiam rafał

Offline greg1969

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 25
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +5/-4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: piekarnia
« Odpowiedź #1 dnia: 10 Paź 2011, 14:54:46 »
Ale gdzie szukasz ??? - przybliż ;D ;D

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: piekarnia
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Paź 2011, 21:10:40 »
Pare info: wiekszosc piekarni dostaje gotowe fabryczne ciasto a nawet chleb ktore w razie potrzeb podgrzewaja i sprzedaja pod roznymi i egzotyczynymi nazwami. W ten sposob oszczedzaja koszta produkcji. Nieliczne ambitne piekarnie pieka chleb (drogi ok. 60kr/kg) i tam piekarze zarabiaja w nocy nawet do 250kr/godz.Znam polaka ktory piecze po nocach :)

Offline kama

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 5
  • Wiadomości: 134
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: piekarnia
« Odpowiedź #3 dnia: 10 Paź 2011, 22:17:29 »
Witam,
nie wiem skąd masz takie info na temat tego, że większość piekarni dostaje gotowe, fabryczne ciasto. Nie masz chyba na myśli takich piekarni jak Føtex, Bilka, Kvickly itd, gdzie nie wszystkie ciasto, ale na pewno na chleb jest robione przez piekarzy. Jeśli to miałeś na myśli, to sie pomyliłeś.
Jestem piekarzem, i znam dokładnie panujące zasady, pomijając już nawet, że często produkty do wypieku są importowane ze Szwajcarii, Francji itd, więc nie odbywa się to najtańszym kosztem jak piszesz.
W cukiernictwie to się zgodzę, dużo rzeczy przyjeżdża gotowych w sensie, że potrzebuje tylko odpieczenia, aczkolwiek jest to robione w Danii, mam na myśli pierwszy etap produkcji.
Jestem w lekkim szoku, że masz takie info, jeśli znasz język duński to proponuje porozmawiać z jakimś piekarzem, podczas porannych zakupów, dowiesz się wtedy że to nie do końca tak wygląda jak piszesz.
pozdrawiam


p.s piszę z konta mojej żony :)

Offline raf

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: piekarnia
« Odpowiedź #4 dnia: 10 Paź 2011, 23:07:21 »
na terenie Kopenhagi oczywiście poszukuję..  ;) może ktoś wie czy jest tu polska piekarnia? jakakolwiek ..

Offline andrejos

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 39
  • -Otrzymane: 17
  • Wiadomości: 112
  • Reputacja: +2/-3
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: piekarnia
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Paź 2011, 00:12:10 »
Czesc a o jaka ilosc ci chodzi dziennie mniej wiecej?

Offline czysio

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 7
  • -Otrzymane: 22
  • Wiadomości: 237
  • Reputacja: +3/-0
Odp: piekarnia
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Paź 2011, 03:41:27 »
Kama ma rację , pieczywo jest robione na miejscu w 100%. Pozdro

poloniainfo.dk

Odp: piekarnia
« Odpowiedź #6 dnia: 11 Paź 2011, 03:41:27 »

Offline raf

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: piekarnia
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Paź 2011, 07:40:22 »
dziennie na początek 500 sztuk. stopniowo zwiększane. docelowo myślę o 2000 sztuk dziennie lub więcej.

Offline andrejos

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 39
  • -Otrzymane: 17
  • Wiadomości: 112
  • Reputacja: +2/-3
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: piekarnia
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Paź 2011, 11:14:34 »
 Jezeli bys chcial to moglbym pogadac z Wlochem ktory ma pizzerie,ale chyba nie wyjda takie same jak z pieca w piekarni.Jak cos to daj znac.

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: piekarnia
« Odpowiedź #9 dnia: 12 Paź 2011, 21:27:30 »
Kama i sedzia miedzynarodowy prof. Czysio

Po dunsku potrafie sie juz przywitac, zwlaszcza z mezczyznami bo przy kobietach sie jeszcze jakam i rumienie :) Pracuje jednak konsekwentnie nad tym dunskim 10 minut w co drugi wieczor i jak nie pada :)

Porozmawiac z piekarzem? Gdzie i o ktorej nad ranem? W piekarniach widuje tylko mlode dzierlatki, piekarz na pewno jest w tym czasie w lozku; naprawde jestes piekarzem?

Przed 20 laty w wiekszosci kopenhaskich piekarni mogles kupic dosc dobry chleb (wielodniowy smak i zapach) teraz to nie jest mozliwe bo ogromna konkurencja ze strony supermarketow zmusila do upadku wiele piekarni, a reszta musiala zmodernizowac produkcje mocno redukujac koszta na personel i niestety na materialy, uzywajac prefabrykaty.Dobry chleb (jestem wybrednym smakoszem) mozesz kupic obecnie tylko w paru znanych piekarniach: Reinh van Hauen, Emmerys, Aamanns (frokostowa restauracja), Bo Bech (znany kucharz z piekarnia) troche za nimi Tranion, Lagkagehuset i ekologiczna piekarnia na Rosenvaengets Alle.
W twoje postulaty o sprowadzanych z zagranicy skladnikach nie wierze; sa po prostu tansze albo poprawiaja tylko i widocznie wyglad pieczywa.
Ostatnio otwieraja sie "bogate" piekarnie w stategicznych i drogich miejscach: pieczywo jednak nienajlepsze ale drogie.

Nie mam wiecej zamiaru porywac watek ambitnemu raf :)

Offline kama

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 5
  • Wiadomości: 134
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Odp: piekarnia
« Odpowiedź #10 dnia: 12 Paź 2011, 21:34:15 »
Tak,
mój mąż piszący na moim nicku jest piekarzem i może Cię zdziwię ale pracuje na różne zmiany tj. nocną i poranną (od 5 rano do 14). I codziennie chcąc nie chcąc słucham jak minął jego dzień ewentualnie noc w pracy, i czasem się zdarza, że do ciasta zapomniano dodać drożdży, lub mąka była zle wywarzona...co każdemu może się zdarzyć aczkolwiek wtedy produkcja rozpoczyna się od nowa i jest wielkie opóznienie powrotu do domu..
Więc, wiem co piszę :)
powodzenia w dalszej nauce duńskiego..hihihi


JULIA1964

  • Gość
Odp: piekarnia
« Odpowiedź #11 dnia: 13 Paź 2011, 08:38:23 »
witam,
poszukuję piekarni, gdzie jest możliwość zrobienia bułek na zamówienie (chodzi o własną recepturę). chciałbym kupować codziennie większą ilość, ale niestety nie mogę znaleźć piekarni, w której uzyskam ten smak, o który mi chodzi. jeżeli ktoś wie gdzie mogę się udać proszę o jakis namiar. 

pozdrawiam rafał
CHCESZ otworzyc wlasna piekarnie ?


[Posted on: 13 Paź 2011, 08:32:17]

Tak,
mój mąż piszący na moim nicku jest piekarzem i może Cię zdziwię ale pracuje na różne zmiany tj. nocną i poranną (od 5 rano do 14). I codziennie chcąc nie chcąc słucham jak minął jego dzień ewentualnie noc w pracy, i czasem się zdarza, że do ciasta zapomniano dodać drożdży, lub mąka była zle wywarzona...co każdemu może się zdarzyć aczkolwiek wtedy produkcja rozpoczyna się od nowa i jest wielkie opóznienie powrotu do domu..
Więc, wiem co piszę :)
powodzenia w dalszej nauce duńskiego..hihihi


czemu narzekasz trzeba sie cieszyc ze MA prace.JA sobie nie wyobrazam zeby MOJ maz karmil mnie tym co sie stalo u NIEGO w pracy .KAZDE Z NAS KONCZY PRACE I ROZDZIAL ZAMKNIETY.  My nie przynosimy problemow z PRACY do DOMU  ,bo to by bylo TAK  ze przerabiamy druga zmiane:-)

Offline Jomir

  • Super
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 599
  • -Otrzymane: 1087
  • Wiadomości: 7757
  • Reputacja: +154/-86
Odp: piekarnia
« Odpowiedź #12 dnia: 13 Paź 2011, 09:01:21 »
Ja mysle (a nawet wiem :) ), ze kazdy z Was poniekad ma racje :)
Zgadza sie, ze skladniki sa z Francji albo Szwajcarii. To gotowe mieszanki chlebowe. Na zasadzie - mieszanka, troche maki i wody i jazda.
Kama, tudziez mezu :) sami wiecie jednak, ze chleb, taki prawdziwy robiony w Polsce robi sie kilka dni. Mam na mysli poczatek procesu, kiedy przygotowuje sie zakwas (ktory powinien stac w spokoju i byc dokaramianym  i odpowiedniej temperaturze okolo 72 godziny).
Jestem niemalze pewna, ze takiego chleba nie robi sie w piekarniach supermarketowych i generalnie w Danii na taki trafic trudno.

Bulki, jestem rowniez prawie pewna, ze sa z mrozonek. Jakos nie widze w piekarni miejsca na kombajn do bulek, a tym bardziej piekarzy "kulajacych" buleczki recznie.

Co do nieprzynoszenia pracy do domu... To gdzie ten maz/zona ma sie wygadac/wyzalic/porozmawiac o swoich problemach? W knajpie przy piwie, czy z kochanka/kochankiem? A moze dusic w sobie, by za kilka lat odkorkowac albo na zawal, albo zapasc na jakas forme nerwicy?


[Posted on: 13 Paź 2011, 08:50:41]

Co do samych bulek, bedacych tematem watku. Wiem, ze gdzies w Malmo jest piekarnia, ktora piecze porzadny polski chleb. Moze podjelaby sie pieczenia i bulek.
Jak znajde czas sprobuje poszukac namiaru na nia.
Fanatisme er, når man fordobler indsatsen, men har glemt målet.

Offline andrejos

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 39
  • -Otrzymane: 17
  • Wiadomości: 112
  • Reputacja: +2/-3
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: piekarnia
« Odpowiedź #13 dnia: 13 Paź 2011, 13:10:56 »
Niestety w Danii nie mozna robic chleba na zakwasie...takie chore prawo.

Offline jamjurand

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 1
  • -Otrzymane: 7
  • Wiadomości: 1445
  • Reputacja: +4/-1
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: piekarnia
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Paź 2011, 13:28:59 »
Nie jestem ekspertem produkcyjnym ale wiem ze van hauena najlepszy chleb fransk bondebrød jest uprawiany/robiony z paredziesiat lat starego ciasta. Przypominam sobie tez ze szef sklepu emmerys opowiadal ze chleb dla nich piecze sie w 5 roznych piekarniach, sæde ze telefon dø zwiazku piekarzy bby ci bardzo pomogl.

poloniainfo.dk

Odp: piekarnia
« Odpowiedź #14 dnia: 13 Paź 2011, 13:28:59 »