poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: kilka pytań  (Przeczytany 2942 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline patroltuning

  • Zarejestrowany
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Status GG
kilka pytań
« dnia: 11 Lis 2011, 10:08:58 »
Z powodu braku internetu w mieszkaniu, korzystam z komórki i nie działa mi tu wyszukiwarka, więc prosiłbym o wyrozumiałość. Otóż zostałem zwolniony z legalnej pracy u duńczyka, "z powodu braku pracy na zimę" i postanowiłem wrócić do Polski. Zaczynamy z pytaniami: czy feriepenge dostanę teraz, czy dopabuse w przyszłym roku jak inni, którzy tam pracują? co z pension?  Na początku gdy zacząłem tu pracę miałem podatek pobierany 55%, po paru tygodniach ktoś mi uświadomił, że to za dużo , więc zadzwoniłem do SKAT i przyznali mi 36%, czy dostane zwrot nadpłaconego podatku w przyszłym roku? czy muszę wypełnić jakieś PITy itp. żeby dostać ten zwrot ? Większość już to przechodziła i się śmieje z moich pytań, ale to była moja pierwsza praca i pobyt w tym kraju , także proszę nie wieszać na mnie psów. Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam

Offline franek

  • Młodszy
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 73
  • Reputacja: +0/-2
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: kilka pytań
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Lis 2011, 13:19:23 »
pieniadze wakacyjne powinienes dostac z utrata pracy nie wiem ile pracowales pension zostaw sobie pozniej teraz dostaniesz  ca 40%wiec sie zastanow podatek dostaniesz wiec powiadom skat ze jestes w polsce

Offline greg1969

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 3
  • -Otrzymane: 25
  • Wiadomości: 797
  • Reputacja: +5/-4
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: kilka pytań
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Lis 2011, 19:15:34 »
Posłuchaj kolego, było tysiące razy o tym na forum, poszukaj, poczytaj a potem zadawaj pytania jak czegoś nie rozumiesz lub nie znajdziesz. Najłatwiej jest wpaść na forum i otrzymać na talerzu - troszkę własnej inicjatywy proszę  ;D. Na pewno dasz radę.

[Posted on: 11 Lis 2011, 13:43:48]

http://www.poloniainfo.dk/forum?action=search2
http://www.poloniainfo.dk/forum?action=search2
Ewentualny zwrot podatku po rozliczeniu się w marcu 2012 za rok 2011  ;D.
Miłej lektury  ;D.

[Posted on: 11 Lis 2011, 18:03:52]

Cholewa.... linki nie pokazują tego co zamierzyłem. Wpisz feriepenge i pension. Naprawdę jest tego dużo  ;D.

Offline roga

  • Zasłużony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 43
  • -Otrzymane: 347
  • Wiadomości: 3750
  • Reputacja: +113/-24
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: kilka pytań
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Lis 2011, 20:40:57 »
Z powodu braku internetu w mieszkaniu, korzystam z komórki i nie działa mi tu wyszukiwarka, więc prosiłbym o wyrozumiałość. Otóż zostałem zwolniony z legalnej pracy u duńczyka, "z powodu braku pracy na zimę" i postanowiłem wrócić do Polski. Zaczynamy z pytaniami: czy feriepenge dostanę teraz, czy dopabuse w przyszłym roku jak inni, którzy tam pracują? co z pension?  Na początku gdy zacząłem tu pracę miałem podatek pobierany 55%, po paru tygodniach ktoś mi uświadomił, że to za dużo , więc zadzwoniłem do SKAT i przyznali mi 36%, czy dostane zwrot nadpłaconego podatku w przyszłym roku? czy muszę wypełnić jakieś PITy itp. żeby dostać ten zwrot ? Większość już to przechodziła i się śmieje z moich pytań, ale to była moja pierwsza praca i pobyt w tym kraju , także proszę nie wieszać na mnie psów. Z góry dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiam
Zwrot podatku dostaniesz automatycznie tylko w przypadku kiedy sporzadzone przez Skat rozliczenie wykarze nadplate podatkowa. Sama zmiana opodatkowaniaz 55% na 36% nie oznacza ze bedziesz mial nadplate. Waznym jest jakie kwoty zadeklarowales w zaliczkowej deklaracji podatkowej na 2011 (=karta podatkowa) i wedlug ktorej zaliczkowo placiles podatek. Duze zanczeniemaja ulgi podatkowe jezeli takie wniosles do zaliczkowej deklaracji. Obnizaly placony przez ciebie zaliczkowo podatek. W rozliczeniu rocznym sporzadzonym przez Skat ulg tych nie bedzie i musisz je sam wprowadzic, jezeli faktycznie ci przysluguja. Po otrzymaniu dunskiego rozliczenia musisz je sprawdzic i wniesc ewentualnezmiany. Mozesz to zrobic elektronicznie nastronie skatu.

poloniainfo.dk

Odp: kilka pytań
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Lis 2011, 20:40:57 »

 

Kilka stron do przetłumaczenia

Zaczęty przez DamianJBDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 0
Wyświetleń: 2728
Ostatnia wiadomość 14 Sty 2011, 11:44:10
wysłana przez DamianJB
Kilka absurdów z Polski rodem

Zaczęty przez willyDział Hydepark

Odpowiedzi: 1
Wyświetleń: 2944
Ostatnia wiadomość 20 Sie 2008, 11:02:31
wysłana przez vera
Poproszę o kilka informacji .......

Zaczęty przez Isabelle26Dział Pomoc!

Odpowiedzi: 31
Wyświetleń: 11836
Ostatnia wiadomość 01 Kwi 2008, 22:41:09
wysłana przez Agner
Kilka wyrazów ze Skatu

Zaczęty przez diinusDział Tłumaczenia

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 3203
Ostatnia wiadomość 15 Lip 2008, 16:11:27
wysłana przez mala_z_Aarhus
mieszkanie na kilka dni-zwiedzanie Kopenhagi

Zaczęty przez wiesławDział Kopenhaga

Odpowiedzi: 2
Wyświetleń: 4201
Ostatnia wiadomość 27 Maj 2009, 22:11:22
wysłana przez wienio