poloniainfo.dk

Największy portal polonijny w Danii.
 

Aktualności:



Autor Wątek: Przekroczenie predkosci na drodze do 50 km/h / czytalem wczesniej zalozony watek  (Przeczytany 24815 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Biedroneczka

  • Początkujący
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 0
  • Wiadomości: 12
  • Reputacja: +0/-0
  • Płeć: Kobieta
Witam!Mam podobny problem.Jechałam 70 km/h przy dozwolonej prędkości 50 km/h.Zrobiono mi zdjęcie z busika ustawionego na poboczu.Czekam już 2 miesiące na informacje i nic.Auto mam na polskich numerach rejestracyjnych(mam pozwolenie) i nie jestem w Dani zameldowana.Czy mandat przyślą mi do Polski i jakie będą tego konsekwencje?

Offline Solvej

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 911
  • Reputacja: +34/-32
  • Płeć: Kobieta
I czym ty się chwalisz?! Tym, że byłeś taki cwany, bo cię nie złapali, czy tym, że potrafisz zachować się jak debil na drodze, narażając życie innych?!  ???

Brawo!!! Pieknie napisane!
 Mam nadzieje, ze policja posprzata "smieci" z drogi !

Offline Reksio

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 169
  • Wiadomości: 654
  • Reputacja: +21/-15
  • Płeć: Kobieta
  • "Żyjmy chwilą, powtórek w życiu nie ma..."
Brawo!!! Pieknie napisane!
 Mam nadzieje, ze policja posprzata "smieci" z drogi !


Specjalnie nie napisałam "...narażając życie innych i swoje...", bo tacy jak on sami się proszą o spędzenie reszty swojego życia na wózku inwalidzkim lub jako warzywka podłączone do aparatury, i takich ludzi mi nawet nie żal. Ale wku... mnie fakt, że przez takich jak on kończą w ten sposób ludzie niewinni, kochający życie i nie mający wpływu na to inni wyprawiają na drogach. Niektórzy po prostu nie dorośli do tego, żeby prowadzić jakikolwiek pojazd...
"Przejmuj się tylko tymi na których masz wpływ - na pozostałych szkoda twoich nerwów..."

Offline cwsm111

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 23
  • -Otrzymane: 78
  • Wiadomości: 623
  • Reputacja: +59/-5
  • Płeć: Mężczyzna
Jechał 190 przy 110 czyli po autostradzie,jeżeli jechałby na terenie Niemiec nie było by tematu.


Offline Solvej

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 911
  • Reputacja: +34/-32
  • Płeć: Kobieta
Zgadza sie Reksio, a ja wioze dwoje dzieci w aucie i sobie nie zycze aby jakis wariat utrudnial mi jazde i narazal na niebezpieczenstwo!

Jak mnie zlosc juz bierze, ze niedlugo bede jezdzic po Polsce  >:( i znowu te snoby za kabusewnica  >:(

[Posted on: 14 Grudzień 2011, 22:28:47]

Jechał 190 przy 110 czyli po autostradzie,jeżeli jechałby na terenie Niemiec nie było by tematu.


Ale jechal w Danii , wiec jest.

Krakers

  • Gość
Jechał 190 przy 110 czyli po autostradzie,jeżeli jechałby na terenie Niemiec nie było by tematu.

W Niemczech też są ograniczenia na autostradach, głównie przy węzłach i nie robią tego według "widzimisię", tylko dla bezpieczeństwa. Tak samo jest w Danii, a tutaj chodzi o poszanowanie prawa, o jego przestrzeganie, o wartości wyniesione z domu rodzinnego, których ten osobnik nie posiada, co zresztą sam pokazał na własnym przykładzie.

Sam święty nie jestem, jak jest 110 to jadę ok. 120, ale nie więcej, bo po coś są te ograniczenia. W sumie prawda jest taka, że gdyby wszyscy jechali te 50, 80 czy 130 to by było o wiele bezpieczniej.
Ostatnio jechałem do Polski i w Niemczech lekko podgazowałem do 175 km/h i to już nie to samo co np. 130 - 150, auto gorzej czuć a w przypadku jakiegoś nieciekawego zbiegu okoliczności może być bardzo tragicznie, zatem jak ktoś pisze, że jechał 190 tam, gdzie obowiązuje 110, to szkoda w ogóle gadać.

Ciekawe czy można by go tak namierzyć i zgłosić sprawę na policję, w końcu sam się przyznał do łamania prawa, zatem jest dowód ;) Prawko by stracił i o jednego bez wyobraźni by było mniej. Chociaż mogę się założyć, że to facet bez przysłowiowych "jaj" i by się zapierał, że on tylko chciał się chwalić a tyle nie jechał, by nie ponieść kary za swoje nieodpowiednie zachowanie. Człowieku ... miej trochę godności ... idź na policję, powiedz, że jechałeś 190 tam, gdzie obowiązywało 110 i chcesz ponieść karę za swoje niegodne zachowanie!  ;D - idealizuję rasę ludzką, wybaczcie mi  ;)

Offline Hans

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 243
  • Reputacja: +0/-0
Zgadza sie Reksio, a ja wioze dwoje dzieci w aucie i sobie nie zycze aby jakis wariat utrudnial mi jazde i narazal na niebezpieczenstwo!


Ojej. Jak będę cię wyprzedzał to zwolnię, wyłączę niebieskie światełka i sygnał dźwiękowy. W końcu jaśnie pani na drodze nie może się stresować...
Wezwanie może poczekać...

[Posted on: 15 Gru 2011, 01:50:43]

Witam!Mam podobny problem.Jechałam 70 km/h przy dozwolonej prędkości 50 km/h.Zrobiono mi zdjęcie z busika ustawionego na poboczu.Czekam już 2 miesiące na informacje i nic.Auto mam na polskich numerach rejestracyjnych(mam pozwolenie) i nie jestem w Dani zameldowana.Czy mandat przyślą mi do Polski i jakie będą tego konsekwencje?
Obecnie mandaty nie są wysyłane... Ale sprawa może wyjść nawet podczas zwykłej kontroli drogowej.

poloniainfo.dk


Offline Reksio

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 169
  • Wiadomości: 654
  • Reputacja: +21/-15
  • Płeć: Kobieta
  • "Żyjmy chwilą, powtórek w życiu nie ma..."
Ojej. Jak będę cię wyprzedzał to zwolnię, wyłączę niebieskie światełka i sygnał dźwiękowy. W końcu jaśnie pani na drodze nie może się stresować...
Wezwanie może poczekać...

[Posted on: 15 Gru 2011, 01:50:43]

Obecnie mandaty nie są wysyłane... Ale sprawa może wyjść nawet podczas zwykłej kontroli drogowej.


Jasne  :D  :D  :D Teraz zgrywaj "bohatera"...

Cienka linia obrony.... Tylko wyśmiać  :D  :D  :D
"Przejmuj się tylko tymi na których masz wpływ - na pozostałych szkoda twoich nerwów..."

Offline Hans

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 243
  • Reputacja: +0/-0

Jasne  :D  :D  :D Teraz zgrywaj "bohatera"...

Cienka linia obrony.... Tylko wyśmiać  :D  :D  :D

Śmiej się, proszę bardzo... To takie typowe, polskie...

Nie wierzysz, że Polak może pracować w duńskiej policji/straży pożarnej/pogotowiu/transporcie medycznym (wybierz dowolne) lub innych podobnych służbach?

Offline Reksio

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 169
  • Wiadomości: 654
  • Reputacja: +21/-15
  • Płeć: Kobieta
  • "Żyjmy chwilą, powtórek w życiu nie ma..."
Śmiej się, proszę bardzo... To takie typowe, polskie...

Nie wierzysz, że Polak może pracować w duńskiej policji/straży pożarnej/pogotowiu/transporcie medycznym (wybierz dowolne) lub innych podobnych służbach?



Oczywiście, że wierzę, tu narodowość nie ma nic do rzeczy. Natomiast ciężko mi uwierzyć (bo to nie Polska właśnie - a tam zdarzają się takie "perełki"), że tutaj zatrudniają idiotów, którzy z emoikonkami przechwalają się kretyńską prędkością. Profesjonalista zachowuje to dla siebie, jeżeli rzeczywiście stanowisko go do tego zmusza. Napisałeś tak jak napisałeś, więc daj spokój. Obojętnie kim jesteś, twój wpis był co najmniej głupi, i bardziej świadczy o tobie niż przechwałki, kim to ty nie jesteś  8)
"Przejmuj się tylko tymi na których masz wpływ - na pozostałych szkoda twoich nerwów..."

Offline Hans

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 243
  • Reputacja: +0/-0

Oczywiście, że wierzę, tu narodowość nie ma nic do rzeczy. Natomiast ciężko mi uwierzyć (bo to nie Polska właśnie - a tam zdarzają się takie "perełki"), że tutaj zatrudniają idiotów, którzy z emoikonkami przechwalają się kretyńską prędkością. Profesjonalista zachowuje to dla siebie, jeżeli rzeczywiście stanowisko go do tego zmusza. Napisałeś tak jak napisałeś, więc daj spokój. Obojętnie kim jesteś, twój wpis był co najmniej głupi, i bardziej świadczy o tobie niż przechwałki, kim to ty nie jesteś  8)

Nie chwaliłem się, stwierdziłem fakt po prostu... Ciekaw byłem komentarzy i nie zawiodłem się; potraficie dostarczyć trochę humoru po dniu pracy...

Offline Reksio

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 169
  • Wiadomości: 654
  • Reputacja: +21/-15
  • Płeć: Kobieta
  • "Żyjmy chwilą, powtórek w życiu nie ma..."
Nie chwaliłem się, stwierdziłem fakt po prostu... Ciekaw byłem komentarzy i nie zawiodłem się; potraficie dostarczyć trochę humoru po dniu pracy...

Ty to lepiej śpij, po takim dniu pracy, bo jak się nie wyśpisz, to wiedząc jak jeździsz, jeszcze jakieś nieszczęście spowodujesz  ;)
"Przejmuj się tylko tymi na których masz wpływ - na pozostałych szkoda twoich nerwów..."

Offline Hans

  • Zwykły
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 0
  • -Otrzymane: 2
  • Wiadomości: 243
  • Reputacja: +0/-0
Ty to lepiej śpij, po takim dniu pracy, bo jak się nie wyśpisz, to wiedząc jak jeździsz, jeszcze jakieś nieszczęście spowodujesz  ;)

Nie martw się, mam sprawdzony sposób na zasypianie za kółkiem. 40% roztwór C2H5OH i jest OK ;) ;) ;)

Offline Reksio

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 25
  • -Otrzymane: 169
  • Wiadomości: 654
  • Reputacja: +21/-15
  • Płeć: Kobieta
  • "Żyjmy chwilą, powtórek w życiu nie ma..."
No, a ja znam taką "grypę" na demotach, ale już naprawdę muszę lulu, więc może jutro to znajdę...  ;) Dobranocka...
"Przejmuj się tylko tymi na których masz wpływ - na pozostałych szkoda twoich nerwów..."

Offline Solvej

  • Doświadczony
  • *
  • Podziękowania
  • -Dane: 5
  • -Otrzymane: 9
  • Wiadomości: 911
  • Reputacja: +34/-32
  • Płeć: Kobieta

Oczywiście, że wierzę, tu narodowość nie ma nic do rzeczy. Natomiast ciężko mi uwierzyć (bo to nie Polska właśnie - a tam zdarzają się takie "perełki"), że tutaj zatrudniają idiotów, którzy z emoikonkami przechwalają się kretyńską prędkością. Profesjonalista zachowuje to dla siebie, jeżeli rzeczywiście stanowisko go do tego zmusza. Napisałeś tak jak napisałeś, więc daj spokój. Obojętnie kim jesteś, twój wpis był co najmniej głupi, i bardziej świadczy o tobie niż przechwałki, kim to ty nie jesteś  8)

"Lubie to" :))


ps., wykasowany moj ostatni wpis ? hmmm

poloniainfo.dk


 

problem z autem - watek glownie skabusewany do mechanikow

Zaczęty przez robertcphDział Pomoc!

Odpowiedzi: 6
Wyświetleń: 3795
Ostatnia wiadomość 06 Lip 2010, 13:28:44
wysłana przez robertcph
Zaginiony wątek czy kurza ślepota?

Zaczęty przez CzaryMaryDział Hydepark

Odpowiedzi: 8
Wyświetleń: 4056
Ostatnia wiadomość 08 Wrz 2011, 17:12:00
wysłana przez CzaryMary
watek dla purystow jezykowych

Zaczęty przez lukasheroDział Hydepark

Odpowiedzi: 45
Wyświetleń: 13081
Ostatnia wiadomość 23 Wrz 2014, 09:20:53
wysłana przez lukashero
kto skasował mój alkoholicki wątek pt. "Kto dziś pije?"

Zaczęty przez DawidDział Århus, Aalborg ...

Odpowiedzi: 5
Wyświetleń: 4386
Ostatnia wiadomość 11 Maj 2008, 10:59:52
wysłana przez Jomir
Nowy watek.

Zaczęty przez innaDział Edukacja

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3557
Ostatnia wiadomość 09 Gru 2010, 11:24:45
wysłana przez bezwarkoczy